Važno je naučiti kako se pada - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26
  1. #16

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Da se nadovežem na sećanja iz detinjstva, kao na pravom krevetu kod psihologa.
    Naime, ja sam prvo naučila kako stvari oko mene padaju.
    Gradila se kuća, šodera, lopata, betona razbijenog svuda okolo, a mene baš interesovalo. To - kako stvari padaju.
    Znam da sam jedva podigla neku kamenčinu, a potom je frknula što sam mogla jače u vazduh - i u tom deliću sekunde dok sam gledala kako pravolinijski kamen leti iznad moje glave - shvatila sam!
    I kao svako saznanje zabolelo je do koske

    Par sekundi je sve bilo crno, onda se malo neke svetlosti pojavilo ispod kapaka, pa što reče broj 310 taj pogled i još malo istog jedva sam se dozvala svesti!

    Sada kada gledam iz ove perspektive - svesti se zapravo nikada nisam ni dozvala.
    Predjoh tridesetu, a i dalje učim na isti način...

    Da se vratim na topic: nakon što sam naučila kako se pada na nos, glavu, ruke, noge, bok, ispružene prste i koznanaštajošsvene, mogu slobodno da kažem da specijalne tehnike nema, te da je svesno i namerno uvežbavanje istog apsolutno nepotrebno.
    _________Una16

  2. #17

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Najvaznije sto sam u zivotu morala da naucim je cinjenica da se sigurno pada i da je pored smrti i poreza u ovom zivotu jos jedna stvar neizbezna - padanje!

    Varijacije na temu kako se dobro/lose, pravilno/nepravilno, bezazleno/sa posledicama etc. pada su ipak, kada malo dublje razmislim o svim mojim dosadasnjim padovima, samo inefikasne teorije u praksi...

    Never confuse movement with action.

  3. #18

    14 Odgovor: Važno je naučiti kako se pada


    Gubitak... Zavisi od jačine emotivnog udara.

    Kod mene sve kreće sa '' emo '' , pa i gubitak.
    U prvom momentu funkcionišem kao da se ništa nije desilo
    ( potiskivanje neprijatnog događaja ), ali kada me '' stigne '' - povlačim se u sebe, ali na kratko vreme - da se saberem, da razmislim, da pokušam da shvatim.
    Kada se saberem ili sastavim, posle pada, otresem kolena, nabacim osmeh na lice i šibam napred. ( sličnu rečenicu sam već imala u jednom od postova na ovom Forumu ) .

    Pad je pad - bez obzira na konkretnu situaciju ( manje ili više bolan ).

    Posmatram ga kao '' pad u vis '' kako reče jedan pesnik.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #19

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Ono sto te ne ubije to te ojaca.....
    Svi mi imamo i uspone i padove.Mnogo mi je vaznije kad padnem-sta onda i kako ustati.Do sada sam uvek uspevala da se saberem,razmislim i nastavim dalje,osim u jednom slucaju gde mislim da se nikad necu oporaviti,no dobro.Za sada sam naucila da zivim sa tim a za dalje ne znam.
    ....ne...brze od zivota.....

  5. #20

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Retko sam padao emotivno osim kada na nekoga čekam ili se previše osamim... Ako padnem,padnem na dno zbog para i poroka,ali izvukoh jednu pouku ili više: sam sam se i rodio,pa mi niko i ne treba;kada padneš bolje padni totalno,jer nešto i naučiš,a drži te istina da gore ne može biti...

    I volim što su svaki moj pad,a jedan je i bio,SVI shvatili kao svoju utehu bez obzira koliko dobri ili loši bili,dušmanin i ne zna koliko i da li si pao,već čuje od tvojih... ali volim što malo njih zna da ja ako zagnjurim ili malo zaronim dublje ne znači da sam potonuo,pa mi se čini povratak tako glamuroznim da koliko je neko srećan bio zbog pada sasvim sam siguran da je još nesrećniji bio zbog povratka...zato se i volim

    Seljak Miki je u pravu.... Život je samo kada si na dnu ili vrhu,izmedju zapravo ne živiš...
    Poruku je izmenio Neron, 05.05.2008 u 15:42

  6. #21

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    ''Važno je naučiti kako se pada'' - to je samo u borilačkim veštinama
    a u životu mislim da je bitnije naučiti posle pada brzo ustati

  7. #22

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    " Kad bih znala kad cu pasti...ja bih sela! "
    Padamo stalno samo se razlikujemo po snalazljivosti naseg duha i psihe...
    Padova ima razlicitih... fizickih, emotivnih, psihickih..i svaki za sebe redovno
    boli... nekad vise nekad manje...
    Sad kad se zamislim dolazim do zakljucka da je sve jedan zatvoren krug...
    ako ne padnes ne mozes ni ustati...da bi ustao moras pasti...
    A sto bih pala?!... onda moram ustajati...pfff
    Ima jedna recenica kojom se ja branim kad vec padnem i uz koju se
    lakse podizem.." Ko zna zasto je to dobro "
    Padati treba svesno...onda manje boli i lakse se ustaje

  8. #23

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Upravo danas sam dozivela pad. Od siline udarca jos uvek ne osecam nista. Ne znam ni da li me boli. Znala sam da cu pasti, ali opet me je docekalo nespremnu. I znam i da cu ustati. Ne znam jos kako, ali stacu ja vec na noge lagane. Samo mi treba malo vremena...

  9. #24

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    ova god mi je pad....sve sto me jos nije ubilo samo me ojacalo
    Najveca vlast je vladati sobom.

  10. #25

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Slušala sam nedavno interviju sa Dejanom Cukićem. Pričao čovek o onome što je uradio i što radi. Negde u priči rekao je:"Važno je znati kako se pada".
    Ovo se odnosilo na "slavne" koji dožive momente velikog uspona i onda se zvezda ugasi i nestanu. Mnogi nisu bili sposobni da iznesu takve situacije i potonuli su, na ovaj ili onaj način.

    Ovo se dešava i nama obični smrtnicima. Svi smo ponekada izgubili bitku.

    Kako gubite? Stoički i spremni za nove poraze i pobede ili se povlačite u sebe i nestajete u razočaranju?

    Koliko traju procesi reorganizacije?



    Kakve pouke izvlačimo, pošto je najvažnije izvući pouku...
    Zavisi koliko se visoko leti.
    Od jacine pada.
    I koliko si jak u tom momentu da prezivis taj pad i izvuces pouku iz njega, kao nauk za dane koji slede.
    Uglavnom se prvo povucem u sebe, dok ne mine onaj prvi nalet razocarenja, tuge ili cega vec.
    Dok ne sredim misli i osecanja, jer koliko god bila spremna na pad, nikad ne ostajem ravnodusna, jer ne boli me sam pad, boli me ono sto je doprinelo tom padu.

    Neko je vec rekao, sto te ne ubije, ojaca te.
    I ojaca me.
    Svaki put izlazim jaca i sa jednim iskustvom vise.
    Otresem sa sebe prasinu proslosti i nastavljam dalje.
    Jer sve sto se desilo, verovatno je imalo razlog da se desi.
    Da smo mogli spreciti, sprecili bi.

    Ponekad i najjaci pad je dobrodosao, ma koliko bio tezak.
    Spoznam neke bitne stvari, resim pojedine dileme,selektujem nepotrebno oko sebe i nastavim dalje.
    Ma koliko bilo tesko, posle izvesnog vremena shvatim da mi je pomogao samo da ojacamo i budem pripremna za novu vrstu pada , koja ce uslediti.

  11. #26

    Odgovor: Važno je naučiti kako se pada

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Svi smo ponekada izgubili bitku.
    Da je jedna iiiiih ... izgubila sve sam bitke al' još vodim rat
    malašala

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Kako gubite? Stoički i spremni za nove poraze i pobede ili se povlačite u sebe i nestajete u razočaranju?
    Gubim isto onako kako "igram".. i kako dobijam - hazarderski. "Kako došlo tako prošlo."
    Padam isto kao što polećem i letim - brzo i lako.
    Trpim baš potpuno isto kako i uživam - kao vuk. Stepski.
    Ginem baš kako i živim - kao leptir.

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Koliko traju procesi reorganizacije?
    Neprekidno.. frontovi su u pitanju: na jednom si poginuo, na drugom se boriš, na trećem pobedio, na četvrtom slaviš, na petom žališ...
    tek odjednom na prvom vaskrsneš na drugom pogineš, na trećem izgubiš.. i sve tako.. u krug...

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Da li vas poraz ojača ili oslabi?
    Oslabi. Ma, razbije me.. u param_parchad.

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Znate li kako da padnete i dočekate se na ruke?
    Ne znam.. al reflexno pokušam da se dočekam na noge. Sudeći po "prelomima" ... biće da n'umem da padam.
    Al' zato umem brzo da ustanem.

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Možda neka konkretna situacija u kojoj ste pali na pravi ili pogrešan način?
    Svi padovi su mi poGrešni..
    i obzirom da ih vodim kao grehove (prema samojsebi) o njima uglavnom ćutim (i "ljubomorno" ih čuvam za "bogunaistinu").

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Kakve pouke izvlačimo, pošto je najvažnije izvući pouku...
    Nisam baš nešto "profitirala" na poukama. Al' imam dar da iskustvo i naravoučenia prenesem poRukama.
    Valjda mi je to "misija".. jedna od

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  2. Šta vam ne pada teško?
    Autor love hunter u forumu Pričaonica
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 05.05.2013, 12:26
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •