Posao ili politika?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    08 Posao ili politika?

    Prosto na znam da li da ovu temu pokrenem kao temu o poslu i zaposljavanju ili kao politicku polemiku.
    Naime, ponudjeno mi je izuzetno dobro radno mesto, sa odlicnim uslovima, vrlo dobrom platom itd itd ali jedini uslov da se zaposlim je da postanem clan jedne stranke ciji program i ciljeve u potpunosti ne podrzavam (najblaze receno).
    Iskreno to me je povredilo kao coveka.Pa zasto su me roditelji skolovali skoro 20 godina kad se dobar posao moze dobiti i jednim potpisom?!?
    Imam utisak da mi je zivot pomalo izgubio smisao jer ipak sam ulagala u sebe i trudila se da nesto naucim i postignem u zivotu i sada je sve to banalizovano do krajnosti.
    Sto je za mene potpuno nerazumljivo moja okolina me ubedjuje da treba se uclanim, kao "sta ima veze imaces dobar posao".
    Jesam li ja u pravu ili........................
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #2

    Odgovor: Posao ili politika?

    Ne ubeđujem te. Imam pred sobom primer prijateljice koja je završila fakultet pre četriri godine. Naravno, prijavila se na biro, čekala, čekala i čekala... Čekala do prošle godine, kada se politički '' kao '' angažovala. Sada radi, zadovljna je - dobro plaćena.
    Naravno ovo može da bude pravilo, ali i ne mora.
    Zato što sam očit kontra - primer ...
    U mojoj sredini je to presudan faktor - na žalost ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    06 Odgovor: Posao ili politika?

    Jesam li ja u pravu ili........................

    U pravu si...
    Kako da se borimo protiv takvog sistema, kada ce jos uvek ostati neko, ko ce prihvatiti takve uslove.

    To je prljavo , nikad nisam stekao poslove po politickoj liniji. Osecam to i na svojoj kozi, kao clan jedne stranke i ne dobijam neke privilegovane ponude. Vise imam utisak da zele da me iskoriste za pridobijanje nekih prednosti za aktivnije clanove. Zauzvrat ja prelazim u jos pasivnije stanje.

    Zasto bi se gurao, davao svoje d.pe zadjabe, bolje je ici uspravne glave i tvrde kicme. Cak i onda ako je partija politicki istovetna sa nasim stavovima.

    Zivot me naucio, najveci aktivisti su najveci ljigavci, svako gleda svoju korist, a jedina politika koju stranke sprovode je sprovodjenje ideje svojih predsednika. Na taj nacin nase drustvo postaje prividno demokratska, kojim u principu upravljaju 5 do 10 lidera stranaka. Bljak!!!

    Politika jeste prljava rabota, a kada se promeni struja, sa politiziranih radnih mesta ljudi ispadaju. Jedina dobra radna mesta su na pr. mesta odredjenih opstinskih administratora na cije se strucno znanje svaka nova garnitura vlasti oslanja. Posao do penzije...
    Ali kolika je sansa da bas ti dodjes na takvo radno mesto?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Prosto na znam da li da ovu temu pokrenem kao temu o poslu i zaposljavanju ili kao politicku polemiku.
    Naime, ponudjeno mi je izuzetno dobro radno mesto, sa odlicnim uslovima, vrlo dobrom platom itd itd ali jedini uslov da se zaposlim je da postanem clan jedne stranke ciji program i ciljeve u potpunosti ne podrzavam (najblaze receno).
    Da li su zahtevali od tebe da se politički angažuješ ako pristupiš njihovoj stranci?
    Ako nisu, budi zadovoljna što si jedna od retkih koja ide obrnutim redosledom

  5. #5

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Prosto na znam da li da ovu temu pokrenem kao temu o poslu i zaposljavanju ili kao politicku polemiku.
    Naime, ponudjeno mi je izuzetno dobro radno mesto, sa odlicnim uslovima, vrlo dobrom platom itd itd ali jedini uslov da se zaposlim je da postanem clan jedne stranke ciji program i ciljeve u potpunosti ne podrzavam (najblaze receno).
    Ja ovo nikada ne bih uradila, zato sam i ovde gde jesam, cena je možda malo veća, možda i nije, više se ne pitam, ali nisam igrala po njihovi pravilima i srećna sam zbog toga.

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Iskreno to me je povredilo kao coveka.Pa zasto su me roditelji skolovali skoro 20 godina kad se dobar posao moze dobiti i jednim potpisom?!?
    Drago mi je da te je povredilo kao čoveka, to znači da jesi čovek. Ovakve stvari ne bi trebale da se dešavaju, znam da je lako naglabati sa strane i biti pametan, ali ne bi trebale da se dešavaju.

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Imam utisak da mi je zivot pomalo izgubio smisao jer ipak sam ulagala u sebe i trudila se da nesto naucim i postignem u zivotu i sada je sve to banalizovano do krajnosti.
    Nije ti život izgubio smisao, ovo ne govori ništa o tebi, već, nažalost o društvu u kome živiš i radiš. U tom društvu su mnoge stvari izbanalizovane i naši životi često, samo tu smo da bismo pokušali da donesemo prave odluke za sebe same, odluke sa kojima ćemo posle moći dalje da idemo kroz život podignute glave.

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Sto je za mene potpuno nerazumljivo moja okolina me ubedjuje da treba se uclanim, kao "sta ima veze imaces dobar posao".
    Jesam li ja u pravu ili........................
    Ne znam šta sve još od tebe može da se traži. Ovo mi izgleda samo kao početak postavljanja uslova na koje ćeš trebati da pristaješ kako bi zadržala posao koji bi učlanjenjem prihvatila. Velika je stvar i teška odluka, mogu da zamislim koliko teška, ali probaj da se zamisliš u toj nekoj priči, sa tim ljudima koji od tebe traže takve stvari pored kvalifikacija i znanja koje možda poseduješ. Meni se ovo uopšte ne sviđa, ali to sam samo ja, ovde se ipak radi o tvojoj budućnosti, probaj da je vidiš sa svim tim odlukama koje bi donela, samo to mogu da smislim u ovom momentu.
    Poruku je izmenio euridika, 30.10.2007 u 22:54
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  6. #6

    Odgovor: Posao ili politika?

    -NE!
    Skolovana, pametna, lepa i mlada dama u buducu karijeru ne sme da nosi "okove" proslosti,
    ...ciji program i ciljeve u potpunosti ne podrzavam (najblaze receno).
    ... povlaci, postoje programi koje podrzavas - slobodno karijeru predsednika(ce) drzave zaboravi - jedna opcija manje i tako vremenom postanes Lidija Vukicevic.
    Zato cesto kazem: "Mene, nikad nece uhvatiti", a vrbovali su me, i bliznji su me slali "koje kude", "Oj sinovi moji sokolovi, ne budite vere kukavicke, no budite srca junackoga" (il' sl.).
    Ali sa druge strane, mozda se zato i "bavim fizikom" na gradjevini! Znam samo da svoj zivot ne bih menjao i niti jednu svoju odluku ne bih ispravljao, imam cilj da posedujem palatu i jahtu i budem gospodin co'ek.

    Ne bih ulazio u komparaciju ljudskih potreba i u tom smislu neophodnosti prihvatanja posla.
    Svako dobro!

  7. #7

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Prosto na znam da li da ovu temu pokrenem kao temu o poslu i zaposljavanju ili kao politicku polemiku.
    Naime, ponudjeno mi je izuzetno dobro radno mesto, sa odlicnim uslovima, vrlo dobrom platom itd itd ali jedini uslov da se zaposlim je da postanem clan jedne stranke ciji program i ciljeve u potpunosti ne podrzavam (najblaze receno).
    Iskreno to me je povredilo kao coveka.Pa zasto su me roditelji skolovali skoro 20 godina kad se dobar posao moze dobiti i jednim potpisom?!?
    Imam utisak da mi je zivot pomalo izgubio smisao jer ipak sam ulagala u sebe i trudila se da nesto naucim i postignem u zivotu i sada je sve to banalizovano do krajnosti.
    Sto je za mene potpuno nerazumljivo moja okolina me ubedjuje da treba se uclanim, kao "sta ima veze imaces dobar posao".
    Jesam li ja u pravu ili........................
    Ako bi to bio jedini uslov da dobijem extra posao, super uslove i platu, kao sto kazes, hmm, izvini reci gde se potpisuje da lupim ja paraf ako neces ti. Nekako, cini mi se da su one tackice vise upravu nego li ti u toj situaciji u kojoj si se sad nasla. U svakom slucaju lepo od tebe sto hoces da budes postena.
    ...................

  8. #8

    Odgovor: Posao ili politika?

    Ne radi se ovde o postenju, radi se o ljudskim principima. Meni je grozno to sto se desava, i ovaj problem sa kojim si se susrela je veoma cest danas na nasim prostorima. Nisi jednina kojima je tako nesto ponudjeno. Ja bih dooobro razmislila da sam na tvom mestu.

    Inace znam sigurno da Demokratska stranka ima ove nalete, uclani se pa cemo ti naci posao. Klasicna ucena.

    Zao mi je sto se to desava, zao mi je sto postoji veliki broj ljudi koji odmah pristaju na ovako nesto bez razmisljanja, ali mi je jos vise mi je zao ljudi koji moraju da pristanu na ovakve uslove jer nemaju izbora.

  9. #9

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Prosto na znam da li da ovu temu pokrenem kao temu o poslu i zaposljavanju ili kao politicku polemiku.
    Naime, ponudjeno mi je izuzetno dobro radno mesto, sa odlicnim uslovima, vrlo dobrom platom itd itd ali jedini uslov da se zaposlim je da postanem clan jedne stranke ciji program i ciljeve u potpunosti ne podrzavam (najblaze receno).
    Iskreno to me je povredilo kao coveka.Pa zasto su me roditelji skolovali skoro 20 godina kad se dobar posao moze dobiti i jednim potpisom?!?
    Imam utisak da mi je zivot pomalo izgubio smisao jer ipak sam ulagala u sebe i trudila se da nesto naucim i postignem u zivotu i sada je sve to banalizovano do krajnosti.
    Sto je za mene potpuno nerazumljivo moja okolina me ubedjuje da treba se uclanim, kao "sta ima veze imaces dobar posao".
    Jesam li ja u pravu ili........................

    ...za svoje godine...chini mi se...kao da si rasla pod staklenim zvonom...zashticena od mnogih zivotnih zamki...sa druge strane...vidim da imas rezon pravoga coveka...da se ja pitam...iznapushavao bi ih najstrasnije,ali pusti mene...ja bas i nisam chist...
    ...poenta je draga moja...treba se boriti...ko razume...shvatice...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #10

    Odgovor: Posao ili politika?

    ....kada konkurisete za posao uslovi koje treba da ispunjavate bi trebali da se ticu obrazovanja, sposobnosti, spremnosti za rad, licnosti a ne politickog opredeljenja...
    ....to sto je od meni postavljeno kao uslov da stavim potpis na clanstvo je ipak neki vid moralne prostitucije....
    .....pa ne vidim nikakvu razliku u tome da mi je neko trazio sex ili da se uclanim u stranku da bih dobila posao....
    ....nisam zivela pod staklenim zvonom ali nekako kada dozivis nesto pogodi te mnogo jace nego da slusas kako se to dogadja nekom drugom....
    .... cini mi se da to ipak rade svi odn. da ukoliko si clan neke partije sigurno mozes brze pronaci posao ukoliko je recimo ta stranka na vlasti u mestu gde trazis posao bez obzira koja je partija u pitanju jer svi su oni u nekim "koalicijama"...
    ....uslov je postavljen ovako :
    -ako potpises mi cemo te zaposliti
    -ako neces da potpises zaposljavaj se kako znas i umes pa srecno
    ....znaci dzaba i fakultet i strani jezici i programski jezici vazno je samo da znas da se potpises....

    ...u svakom slucaju hvala vam svima na odgovorima
    ...mislim da cu ipak jos neko vreme biti domacica sa VII stepenom
    ...i nikada se necu uclaniti u bilo koju partiju bez obzira na svoja politicka opredeljenja
    ...iz principa
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #11

    Odgovor: Posao ili politika?

    Nazalost, u danasnje vreme, bauk komunizma i sve ono najgore iz njega nam se vratilo. Stariji se secaju konkursa u novinama gde je za bilo koje rukovodeco (boljeplaceno) radno mesto, pored ostalih uslova obavezno stajalo "moralno-politicka podobnost".
    Kada tvrdim da su se komunisti povampirili u "Titovcice", vi me obavezno napadate. E eto vam ocigledan dokaz.
    Bilo koje rukovodece boljeplaceno radno mesto zahteva da kandidat "mora da bude clan neke partije". Ova devijacija je toliko uzela maha, da su vladajuce stranke "podelile resore". U prevodu svaka vladajuca stranka ima svoj/e resor/e. Nije uopste bitno da li ta osoba odgovara tom radnom mestu, bitno je jedino da ima odgovarajuci stepen strucne spreme (bez obzira na struku) i da bude clan te stranke ciji je to resor.
    Zasto?
    Pa jednostavno. Ti i takvi kako se imenuju tako se se smenjuju. Tako da te osobe jednostavno zavise od politicke stranke. Na taj nacin, vladajuce politicke stranke imaju totalitarnu vlast, jer imaju poslusnike na celu svih bitnijih institucija. Ukoliko je potrebno nesto prikriti od ociju javnosti, imaju ljude za to.
    Npr. Broj nezaposlenih u Srbiji u zadnjim godinama drasticno opada. Ne postoji niko ko bi objasnio ovaj fenomen, kada se zna, da se broj firmi koji rade, a takodje i broj zaposlenih u tim firmama iz dana u dan smanjuje (doduse zadnju godinu stagnira, bar na teritoriji Subotice). Ne postoji niko ko bi objasnio ovaj fenomen jer su ljudi na celu tih institucija (PIO, Zdravsto, Zaposljavanje) upravo na ovaj nacin postavljeni. Oni sve i da hoce, ne smeju.

    Savet?
    Ko voli nek izvoli.

    Ja nikad nisam bio na prodaju (bar ne tako jeftino).
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  12. #12

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Nazalost, u danasnje vreme, bauk komunizma i sve ono najgore iz njega nam se vratilo. Stariji se secaju konkursa u novinama gde je za bilo koje rukovodeco (boljeplaceno) radno mesto, pored ostalih uslova obavezno stajalo "moralno-politicka podobnost".

    Isto sranje samo drugo pakovanje.

  13. #13

    Odgovor: Posao ili politika?

    Svi ovde znaju da sam politichki aktivan... Medjutim, nikad nisam trazhio od stranke da me zaposli, niti bih to uradio... Mislim da sam dovoljno kvalifikovan da nadjem sam sebi posao, bez njihove pomotji... Znam nekoliko ljudi, koje je moja stranka zaposlila, ali su morali da ispunjavaju sve neophodne uslove za to radno mesto, da poseduju neophodno znanje, i nisu na nekim bog zna kakvim funkcijama, obichni radnici u firmama, odnosno javnim preduzetjima... Tu naravno ne rachunam one obavezne smene rukovodstva, pri smenama vlasti... Pricham o redovnim radnicima... Tako je vazdan bilo, i tako tje uvek biti... To i nije tako uzhasan problem, ako je radno mesto neophodno... Medjutim, problem nastaje kada se veshtachki stvaraju radna mesta, koja su totalno nepotrebna...

    Tako onda imamo situaciju u ElektroVojvodini, da je otpremnine dobilo oko 7 do 8 hiljada zaposlenih, jer kao, radi se nova sistematizacija, i ti ljudi su tehnoloshki vishak.. To je bilo pre oko godinu dana, ili neshto vishe, nemojte me drzhati za rech... Godinu dana kasnije, 10.000 novih radnika primljeno... Po partijskoj liniji... Netju da spominjem koja je stranka, jer ovo nije politichka tema... Slichno je u NIS-u, JKP Lisje, ma slichno je u svakom javnom preduzetju u Novom Sadu, za proteklih 2-3 godine...

    Prestatje onog momenta kad budemo imali normalnu drzhavu, i kada tje svako od nas motji da tuzhi firmu ukoliko prekrshi uslove konkursa, i kada budemo imali javne tuzhioce koji tje po sluzhbenoj duzhnosti da prate i tuzhe... Do tad, sviramo bez veze...

    Posao koji sad radim nashao sam sam, tachnije oni su mene nashli... Nije bilo pomena politike... Privatnik je to... On hotje da mu neko uradi posao, a ne da nekom poklanja pare... Problem ne lezhi u privatnim firmama, oni trazhe struchan kadar... Problem je u javnim preduzetjima odnosno drzhavnim firmama... Oni su svi budzhetski korisnici, i mogu da se razmahuju nashim parama... A isti ti, koji ne rade nishta, i primaju platu, najvishe kukaju kako nishta ne valja... Chisto licemerje...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  14. #14

    Odgovor: Posao ili politika?



    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    .... cini mi se da to ipak rade svi odn. da ukoliko si clan neke partije sigurno mozes brze pronaci posao ukoliko je recimo ta stranka na vlasti u mestu gde trazis posao bez obzira koja je partija u pitanju jer svi su oni u nekim "koalicijama"...
    pre par godina za neke izbore (ne mogu da se setim koje kad ih ima 150 godisnje), mom tati je jedan dugogodisnji prijatelj predlozio da okupi svoje najblize i poznanike da ucestvuju u reklamnoj preizbornoj kampanji za Kostunicu, odn. za DSS u zamenu za posao koji bi nosio za koji bi dobio platu i da vise ne mora da brine nista.. u tom momentu, kad je tati to ponudjeno, nismo imali hleba da jedemo, bukvalno tata je oberucke prihvatio, naivno doduse, posto je bio krajnje kurate srece ispusio je samo tako, a od posla nije video P a ne posao... to radno mesto je dobio neko ko ima zavrsenu srednju skolu.. a moj otac kao inzenjer danas treba da radi posao za koji nije strucan, ali se u njemu snalazi bolje od onog coveka koji je na njegovo mesto sa srednjom skolom dosao..
    posle toga, ponudjeno mu je jos dva puta.. probao je jos jednom.. ponovo je ispusio.. treci put je eto naucio..
    znam zasto je tata to ucinio, iako se dvoumio, oba puta.. ali smo oba puta, moja porodica, bili u situaciji da se stani-pani.. momenat kad plata ne prolazi godinu dana a u privatnoj firmi mesecno ne mozes da skupis 10000.. razumem ga.. i tu odluku postujem, jer znam njegovu bit..

    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Posao ili politika?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    znam zasto je tata to ucinio, iako se dvoumio, oba puta.. ali smo oba puta, moja porodica, bili u situaciji da se stani-pani.. momenat kad plata ne prolazi godinu dana a u privatnoj firmi mesecno ne mozes da skupis 10000.. razumem ga.. i tu odluku postujem, jer znam njegovu bit..

    I to je još jedna caka. Neko može da bira a neko ne. Kada je u pitanju egzistencija jedne porodice čovek se ne dvoumi mnogo jer mu situacija ne dozvoljava.Ja sam, na svu sreću bila u situaciji da biram jer nije u pitanju bio opstanak moje porodice.Nakon svih ovih dešavanja na političkoj sceni koja su usledila nakon toga ispostavilo se da sam ipak donela dobru odluku jer je došlo do smene vlasti i mnogi su ostali bez posla upravo zato što su pomoću članstva u stranci postavljani na radna mesta za koja nisu kvalifikovani.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vesela politika
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 333
    Poslednja poruka: 13.04.2020, 16:39
  2. Državni posao
    Autor Leonard Peltier u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 12.10.2017, 12:35
  3. Posao u inostranstvu
    Autor Sunny u forumu Posao
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 15:15
  4. Posao kao potreba?
    Autor veljko yaric u forumu Posao
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 09.05.2011, 13:34
  5. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •