Laptop
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25

Tema: Laptop

  1. #1

    Laptop

    Treba pomoć, možda ću da pazarim uskoro, razmišljam. Uslovi su da ima kod nas da se kupi, da bude okoooo 40 - 50 000 dinara i da ima wireless i da može na internet na još neki način. Multimedija je u pitanju, da lepo radi za sve, da ne brdži ništa. Ima li nešto što trebam izbegavati, određene procesore itd? Koji je najbolji za te parice? Šta predlažete?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Laptop

    Hm... To ti veoma shiroko polje "shta predlazhete"... Imash li neke specifichne modele na raspolaganju? Ako kazhesh da je u pitanju multimedia, ja bih preporuchio Intel procesor, jer su oni za audio/video neprevazidjeni... Ako imash neke modele izmedju kojih mozhesh da birash, navedi neke, pa da ti rechem shta valja, shta ne valja...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  3. #3

    Odgovor: Laptop

    Pa, neko mi reče da Intel Celeron obilazim, nego kao da gledam da budu Core Duo, šta god to značilo Za ono za šta meni treba uglavnom je dobar svaki, nego sam mislila baš da ne naletim na neko sranje koje će me samo nervira zbog nekih gluposti. A ne bih sad ni da ga plaćam ne znam koliko jer mi ne treba svemirski brod, a i imam još računara. I bitno mi je da ima wireless karticu, a vidim da to ima 95% novih laptopova, vršljala sam malo ovih dana. Nisam ja to još za kupovinu čvrsto ni odlučila, samo razmišljam. A vidi ovaj:

    http://www.dell.com/content/products...=19&l=en&s=dhs

    DELL INSPIRON 1501 NOTEBOOK

    • AMD Turion x2 TL50 1.6GHz 256K L2
    • 512MB 533MHz DualChanall DDR2 RAM
    • 120GB SATA
    • 15,4" WGA
    • Truelife rezolucija 1280x800
    • ATi Radeon Xpress 1150 256MB intg.
    • DVD +/- RW
    • Windows Vista Premium Capable
    • 10/100 Ethernet LAN, 56K V.92, Wireless 802, 11 b/g
    • High Definition Audio
    • 1 x ExpressCard, 3 in 1 čitač kartica
    • 1 x slušalice; 1 x mikrofon; 2x speaker, 4 X USB 2.0
    • Video: 15-pin VGA monitor connector
    • Baterija 6 cell "Smart" Lithium Ion
    • Težina: 2.8 kg

    A?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Laptop

    Pre 2 godine sam kupio jedan akcijski u inostranstvu, jeste da je Aopen, tj. nekima je to noname, ali me sluzi.
    Poseduje sve funkcije osim Wireless (posebna kartica) i DVD rezaca.
    Obozavam ga i ne zalim tih 400EUR za njega.

    Nosim ga na posao, na sl. puteve, u krevet (sa vama se cesto kuckam iz kreveta), u kuhinju (toplo je, mirishe hrana, moze da se jede i da se kucka).

    Vec mu se i plasika polomila ali radi i radi.

    Da kupujem jos jednom, ne bi uopste gledao marku ni arhitekrutu.
    Gledao bi samo cenu, za par godina ipak zastarevaju.
    Solidan Fujitsu Siemens se moze kupiti za 37.000,00 din (uklj. PDV).

    DVD rezac, 500MB RAM, bez OS.

    Za koji dan kupujem, jer mi je potreban jos jedan za neke poslove...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Laptop

    Hm... Malo sam chitao review za ovaj 1501, i ljudi nisu bash zadovoljni njime... Kazhu da ume da bude prilichno trom, ako pokushavas da radish 2 stvari od jednom, da nekad sporo uchitava web strane... Ne znam... Vetjina pishe da je bolji Dell E1505, jer kao nije mnogo velika razlika u ceni, a u preformansama je ogromna... Nisam bash vajni expert za laptop-e, ali tju se malo raspitati kod nekih drugara, koji se vishe bave time... Pa da ti sklepamo neshto

    Intel Celeron u laptopu bi trebalo da izbegavash, jer oni jesu spori... Ja uvek preporuchujem Intel Centrino, ili sad novije Intel Centrino Duo, jer imaju (a po meni je to najvazhnije) izuzetno dobar power management, i baterija mozhe dosta da traje...

    Wireless ima vetjina laptopa, i to ti nije problem... A svi imaju i LAN prikljuchak, tako da kod kutje mozhesh da se zakachish i na kabel, ako imash mrezhu...

    Sve u svemu, javim ti neke detalje kasnije danas, tj. vecheras...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  6. #6

    Odgovor: Laptop

    Zaboravih cenu da upišem za onaj gore. 45.000. Wireless, cable, adsl, sve se traži Javi pa da vidim. Meni se ovaj kao dopao, što sam napisala, svašta ima, i drži 5.5 sati
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Laptop

    MI imamo Compaq laptop i baš smo zadovoljni...
    Otprilike ima te karakteristike koje si navela...Ne znam koliko je kod nas, ali u Americi je plaćen čini mi se 500 dolara...

  8. #8

    Odgovor: Laptop

    Ja imam jedan i jako sam zadovoljan s njim ... na nezan dodir se razvue i vrlo je pregledan ...
    lagan je za rukovanje i dovoljno je neznim pokretom ruke prei preko njega da zasvetluca
    Solidne je veliine a moze se uzeti u vişe nijansi boja a uz to je i vrlo pogodan za noşenje i rad na njemu
    hp ... vista !
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #9

  10. #10

    Odgovor: Laptop

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    DELL INSPIRON 1501 NOTEBOOK

    A?
    Samo da ti kazem da bih obisla Dell kompjutere. U laboratoriji imamo nekoliko DELL INSPIRON laptopova i cini mi se da je jedan od njih bas ovaj 1501. Svi se ovako ili onako pokvarili posle godinu dana. Srecom pa je profesor platio za garanciju duzu od godinu dana pa mozemo da saljemo na popravku.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #11

    Odgovor: Laptop

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Samo da ti kazem da bih obisla Dell kompjutere. U laboratoriji imamo nekoliko DELL INSPIRON laptopova i cini mi se da je jedan od njih bas ovaj 1501. Svi se ovako ili onako pokvarili posle godinu dana. Srecom pa je profesor platio za garanciju duzu od godinu dana pa mozemo da saljemo na popravku.
    Auuu... Dell, pa josh u Ameriki da se pokvari? Bome, sad sam sve chuo.... Izgleda ih vishe ne prave kao pre... Ja sam kuckao na nekom prastarom Dell-u, koji je radio kao shvajcarac... No, to ne znachi da ih prave kao pre...

    Ja kad budem kupovao laptop, to tje biti neshto od sledetjih, slozhenih po kvalitetu:
    1. IBM/Lenovo Thinkpad serija
    2. Asus
    3. Fujitsu Siemens
    4. Apple

    IBM/Lenovo Thinkpad ima najbolje kritike, i pokazao se kao extra laptop, bez obzira chime se bavi korisnik... Kvalitet izrade je na nivou, i jedino shto odvratja nekog od kupovine, je cena... Ja upravo kuckam sa jednog IBM ThinkPad-a (pe nego shto je Lenovo kupio IBM laptop diviziju), i nemam primedbi nikakvih... Laptop je star oko 4 godine, mozhda malo jache, i jedina mana do sad, je jedan mrtav pixel na displeju.... Jbg, deshava se...

    Asus je Asus, i isto ima prilichno dobre kritike, kvalitetan je, i jeftiniji od IBM-a... Performanse, odlichne...

    Fujitsu/Siemens sam imao prilike da probam na prethodnom radnom mestu, i rachunar zaista lepo radi, posebno shto imaju vrlo male modele, sa odlichnim performansama, i prilichno preglednim displejom... Serviseri su ga takodje koristili, i kazhu da je odlichan i izdrzhljiv... Jedan je koristio nekog Acera, pa ga je napljuvao...

    Apple... Da li treba da opisujem Apple? Apple je odlichan izbor shta god radila sa njim, jedino ako ti nije problem da koristish MacOS, tj. OsX ili koji god vetj da operativni sistem ide na njega...

    Ne znam koliko sam ti pomogao, jer ja obichno u rachunaru gledam neke druge stvari, koje niko normalan ne gleda


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  12. #12

    Odgovor: Laptop

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Auuu... Dell, pa josh u Ameriki da se pokvari? Bome, sad sam sve chuo.... Izgleda ih vishe ne prave kao pre... Ja sam kuckao na nekom prastarom Dell-u, koji je radio kao shvajcarac... No, to ne znachi da ih prave kao pre...
    Znaci, vjeruj mi. Ne prave ga vise kako treba. Indijci umijesali svoje prstice. Cula sam od mnogo ljudi koji koriste Dell, da to vise nije ono sto je bilo

    Zovnem ja Dell Tech support i javi se lik iz Indije i pocne da presipa iz supljeg u prazno . Dell
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  13. #13

    Odgovor: Laptop

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Zovnem ja Dell Tech support i javi se lik iz Indije i pocne da presipa iz supljeg u prazno . Dell
    Hehehe... Onda definitivno treba da odgledash Neurotically Yours na YouTube Tech Support IV mislim da je epizoda... Kad se mali veverac natezhe sa tech support likom - iz Indije

    Kinezi i Indijci... Ne znash koji su bolji...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  14. #14

    Odgovor: Laptop

    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  15. #15

    Odgovor: Laptop

    Skoro, pre mesec i nešto dana, sam imao obavezu da pomognem prijateljici oko izbora Laptopa.
    Uslovi koje je ona želela da budu ispunjeni od te tražene mašine su:
    • kvalitetna izrada,
    • mogućnost integrisane podrške za što veći broj veza i priključaka,
    • korektna brzina i pouzdanost u radu
    • i naravno ne preterana cena.



    Posle zujanja po netu, iščitavanja raznih iskustava zadovoljnih i nezadovoljnih korisnika raznim modelima, pa potom pregleda šta se sve i po kojoj ceni može pronaći kod nas izbor je pao na:
    HP nx7300 T2450 DC

    DC 2.0GHz/1GB/120GB/DVD-RW/Wlan/bt
    Cena koju smo mi platili za njega u Novom Sadu je tada bila oko 650 evrića.

    Pošto je ta ''igračka'' gostovala kod mene nekoliko dana imao sam vremena da je maltretiram onako propisno ali ne nešto preterano.
    Na žalost nisam na njemu pokretao neke od programa koji bi mogli da daju oštriju ocenu o sposobnostima, pod tim mislim da nisam probao zahtevnije aplikacije za 3D i Video obradu, ne računajući Photoshpo CS2 koji je radio kao podmazan, jednostavno iz razloga što to budućoj vlasnici nije potrebno na računaru ... drugu vrstu zahtevnih aplikacija poznatijih pod nazivom: Igre, nisam probao iz lične neupućenosti i to je ostavljeno za kasnije testiranje njenoj devojčici koja se do sada ni najmanje ne žali iako se igra svakodnevno koliko joj to obaveze dozvoljavaju.

    Sve ostalo je radilo korektno brzo i bez problema iako sam imao uključeno i u radu desetine programa i programčića, bio na netu i prelazio po programima zadavajući im razne akcije ... za isto to vreme kopirajući muziku, slike i filmove sa eksternog diska.

    Ono što verovatno najviše zanima, iako ne bi trebalo, buduće vlasnike je vizuelni utisak, pa ...

    Računar deluje izuzetno skromno i sasvim poslovno, boja mu je neka grafitno crna i na njemu nema ništa što šljašti i odudara ... meni malo liči na muški model zbog tog svog čistog i neupadljivog dizajna. Verovatno bi masa kupaca ladno prošla pored njega i mnogo pre se zaletela na neki MSI, Siemens ili sl. model ali ...

    Šta mi je još bitno upalo u oči, pa deluje kao da je izliven od jednog komada materijala ... nema krckanja plastike, tasteri su udobni, za svaku dodatnu opciju imate diskretno postavljen dodatni taster (npr. za uključivanje, isključivanje bluetooth-a i sl.)
    Poseduje podršku za sve vrste veza koje su trenutno dostupne, itd.

    Inače vlasnica je osoba koja se prilično kreće i svakodnevno održava veze sa članovima svoje porodice koji su poslovno rasejani na nekoliko evropskih lokacija ... računar je već par puta putovao i radio van naše zemljice i koliko sam shvatio iz razgovora sa njom sasvim je zadovoljna izabranim modelom.

    Toliko, valjda je dovoljno kao ideja ...


    PS.
    Postoji jedan trikić kod instalacije Windows os-a koji se rešava u BIOS-u ali to bi valjda trebali da znaju prodavci i serviseri kod kojih se kupuje mašina.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. XP drajveri za Aspire 5315 laptop
    Autor biterlemon u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 27.11.2007, 17:53
  2. Najtanji laptop na svetu
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.07.2007, 16:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •