Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost? - Strana 7

Prikaz rezultata glasanja: Da li je Tito pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

Učesnika ankete do sada
148. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • pozitivna

    71 47.97%
  • negativna

    61 41.22%
  • nemam mišljenje o njemu

    16 10.81%
Strana 7 od 16 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 235
  1. #91

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat ultras kaže: Pogledaj poruku
    Srbiju su koliko se meni cini stvorili Srbi. Strani kraljevi su je samo kao takvu priznali. Ja sam, cini mi se, lepo rekao kraljevina Srbija pa tek onda SHS i Jugoslavija. Kada je rec o kralju Aleksandru I, pitanje je koliko je on bio srpski kralj. Covek je vise puta javno govorio da je on Jugosloven, i bio je zestoki pobornik ideje stvaranja jugoslovenske nacije, uz to on je bio mason i jedan od najbogatijih ljudi na Balkanu. Nisam bas najbolje upucen u to, ali samo jedno kratko zapazanje: samo su srpski masoni radili direktno protiv svojih nacionalnih interesa. u pogledu Jugoslovenske ideje, aleksandar I i Broz se dosta razlikuju.
    Sa jedne strane imamo unitarnu drzavu, podeljenu ne banovine, sa jakom tendenciom stvaranja jugoslovenske nacije. Dok je sve to kod Broza obrnuto: klimava federacija koja sve vreme svog postojanja vuce ka konfederalnom uredjenju, izmisljanje vestackih nacija, i takvo povlacenje granica medju novonastalim republikama kakvo je mogao da uradi samo lud covek, ili pak covek koji je imao neke druge interese. da se razumemo ne svidja mi se ni jedno, ni drugo.
    Nadji negde Dukljanske vladare,pa ces saznati vise...

    Ako je Aleksandar I sve to onda ne bi trebalo ikome da smeta sto je Tito navodno sahranjen u Vatikanu i sto nije bio Srbin...Masoni su ti i danasnji favoriti,a ako siromasni budu vladali ocekuj siromasniji narod i obrnuto....vise pljacke samo sa sirotinjom na vlasti...Nemam vise komentara,imam svoje predake,Tito ima svoje potomke,Aleksandar takodje...banalno je da mi vodimo polemiku o njima...

  2. #92

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Ok

  3. #93

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Nadji negde Dukljanske vladare,pa ces saznati vise...
    Шта с Дукљом?

    Nemam vise komentara,imam svoje predake,Tito ima svoje potomke,Aleksandar takodje...banalno je da mi vodimo polemiku o njima...
    Претке, не предаке.
    Нема ништа банално у бављењу историјом или интересовању за историју. Бављење историјом није само интересовање за своје претке. Тито и Александар нису утицали само на животе својих потомака, већ целог региона, милиона људи.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #94

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Jesi ti to dobio posao kao lektor ili kako se to kaze vec ? Treba da castis...
    Pa nisam ti ja istorijska licnost da bi se sa mnom bavio[/B]... Kakve veze ima moja nepismenost sa Titom ??!!
    Idi malo izgoogluj,pa ako grese knjizevnici koji pisu knjizevnim jezikom onda gresim i ja,usput se raspitaj i za Duklju ako vec prvi put cujes za istu...!!!!
    Ako me niko do sada nije naucio da ne budem banalan tesko da si ti taj koji ces uspeti,ali omasio si temu ovde sa mnom,pominjes Tita i Aleksandra,a nije ti to bio cilj...
    A ja tebi ne branim da svoje vreme trosis na proucavanje istorije da bi ti verovatno bilo lepse u zivotu,mada ja mislim da je sex delotvorniji,pa savetujem sex pre nego Tita i Aleksandra ili mene...

    Postacu paranoican kolega... Nisi valjda resio i ti u fan klub da mi udjes ?!
    Poruku je izmenio Neron, 05.01.2008 u 03:43

  5. #95

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Jesi ti to dobio posao kao lektor ili kako se to kaze vec ? Treba da castis...
    Pa nisam ti ja istorijska licnost da bi se sa mnom bavio[/B]... Kakve veze ima moja nepismenost sa Titom ??!!
    Idi malo izgoogluj,pa ako grese knjizevnici koji pisu knjizevnim jezikom onda gresim i ja,usput se raspitaj i za Duklju ako vec prvi put cujes za istu...!!!!
    Ako me niko do sada nije naucio da ne budem banalan tesko da si ti taj koji ces uspeti,ali omasio si temu ovde sa mnom,pominjes Tita i Aleksandra,a nije ti to bio cilj...
    A ja tebi ne branim da svoje vreme trosis na proucavanje istorije da bi ti verovatno bilo lepse u zivotu,mada ja mislim da je sex delotvorniji,pa savetujem sex pre nego Tita i Aleksandra ili mene...

    Postacu paranoican kolega... Nisi valjda resio i ti u fan klub da mi udjes ?!
    Каже се колектор.
    Нема разлога да се толико бавиш ситном добронамерном исправком.
    Наравно да сам чуо за Дукљу, тамо негде у петом основне први пут, ако не и раније. Питао сам шта желиш да кажеш помињањем Дукље.
    Секс пре историје... свашта. Секс је прецењен, није и не може да буде ни одговор на све ни замена за све.
    А фан клуб... нисам у току.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #96

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Каже се колектор.
    Нема разлога да се толико бавиш ситном добронамерном исправком.
    Наравно да сам чуо за Дукљу, тамо негде у петом основне први пут, ако не и раније. Питао сам шта желиш да кажеш помињањем Дукље.
    Секс пре историје... свашта. Секс је прецењен, није и не може да буде ни одговор на све ни замена за све.
    А фан клуб... нисам у току.
    Kolega kako da previdim i ne bavim se ispravkom koja to nije !? Posle j..... nema kajanja,demantovanje nikada nije efektno kao 'dobronamerna' ispravka !!

    Kolektor je glavna gradska kanalizaciona cev,a ti opet na svoju ruku,a na moju stetu prepravljas vokabular naseg jezika ?! Proveri ti to opet...

    Kada te vec pamcenje sluzi toliko dobro onda se seti sta je starije: Srbija ili Duklja ?
    Sex podmladjuje,citaj danas u Press-u,zbog njega je Tito poziveo koliko vec jeste,a ako su ti Tito,Aleksandar i nesto sto samo mozes da citas u udzbenicima i arhivima najvazniji u zivotu onda se nemoj zaokupljati i pravopisom koji usput nije isto sto i gramatika,a to sto je tebi dobronamerno meni je isto kao da si mi rekao da nisam magarac vec konj,pa ne treba da se uzbudjujem...

  7. #97

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Kolega kako da previdim i ne bavim se ispravkom koja to nije !? Posle j..... nema kajanja,demantovanje nikada nije efektno kao 'dobronamerna' ispravka !!
    Па добро, шта да радимо сад?

    Kolektor je glavna gradska kanalizaciona cev,a ti opet na svoju ruku,a na moju stetu prepravljas vokabular naseg jezika ?! Proveri ti to opet...
    Хоћеш да кажеш да је правилно за претке рећи предаци?
    Ово с колектором је био цитат из једног уметничког дела, Жикине династије.

    Kada te vec pamcenje sluzi toliko dobro onda se seti sta je starije: Srbija ili Duklja ?
    Лажна дилема. Дукља је једна од средњовековних српских држава/области, као и Рашка, Босна, Захумље, Травунија, Паганија... Дукља јесте Србија.

    Sex podmladjuje,citaj danas u Press-u,zbog njega je Tito poziveo koliko vec jeste,a ako su ti Tito,Aleksandar i nesto sto samo mozes da citas u udzbenicima i arhivima najvazniji u zivotu onda se nemoj zaokupljati i pravopisom koji usput nije isto sto i gramatika,a to sto je tebi dobronamerno meni je isto kao da si mi rekao da nisam magarac vec konj,pa ne treba da se uzbudjujem...
    Опет лажна дилема, шта је важније, секс или историја. Нешто губим интересовање за ову расправу.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #98

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Negativna...
    Zato sto sam na dan njegove smrti dobio ogromnu samarcinu od direktora skole...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  9. #99

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па добро, шта да радимо сад?



    Хоћеш да кажеш да је правилно за претке рећи предаци?
    Ово с колектором је био цитат из једног уметничког дела, Жикине династије.



    Лажна дилема. Дукља је једна од средњовековних српских држава/области, као и Рашка, Босна, Захумље, Травунија, Паганија... Дукља јесте Србија.



    Опет лажна дилема, шта је важније, секс или историја. Нешто губим интересовање за ову расправу.
    Sad nista,ti si magare,a ja cu biti konj... Ovo je dobronamerno i drugarski,naravno...

    Nisam napisao predaci vec predaka (od koga od cega:od predaka) ,a spoznaj malo istinu i razliku izmedju knjizevnog jezika i tog kojim ti mislis da se dobro sluzis,a nalazis za shodno da druge ispravljas...

    Kolektor moze biti i termalni koji se koristi kod solarnih energetskih sistema,ali tebi kada objasnjavam bolje zvuci kanalizacioni,a Zikinu dinastiju nikada nisam gledao... Bolje da si lektor,posto je Lektor Hanibal grcki junak...

    A ovo sto sledi su fakti:
    Sto se tice Duklje , ona je na karti Evrope jos 900 godine kada i Rashka...
    1300 g. Nemanjici porobljavaju Duklju i vladaju 180 godina donevsi sa sobom pravoslavlje...
    1400 g. na karti Evrope postoji Zeta...
    1600 g. jedino Zeta nije pod Turcima...

    To sto je od istog naroda bilo vise drzava nije u domenu politike i nema veze sa ovim sto je tema,a Tito je istorijska tema,posto ne raspravljamo ni o njemu u smislu kom narodu je pripadao i koje vere bio i od koga potice...

    A ko dade krunu Srbima da bi se nazvali kraljevinom i ko je cije cerke zenio da bi krunu dobio?
    Po tvom i ban Kulin je Srbin,a Bosna nije bila madjarska drzava?

    Ako gubis interesovanje za temu,to nije razlog da nekom spocitavas kako i sta se pise pravilno,jer ne videh sebe,pa ni druge da ispravljaju ikoga na forumu u tom smislu,pa me tvoji motivi zacudjuju... O rep. da ne pricamo,to ne bi ni moj Nikola u II osnovne dozvolio sebi...

  10. #100

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Sad nista,ti si magare,a ja cu biti konj... Ovo je dobronamerno i drugarski,naravno...
    Па ако инсистираш, могу да се сложим. Осим овог дела о мени.

    Nisam napisao predaci vec predaka (od koga od cega:od predaka) ,
    Написао си "имам своје предаке", то је акузатив, кога, шта. Него, рекох већ да није битно, извини ако ти је толико засметало.

    a spoznaj malo istinu i razliku izmedju knjizevnog jezika i tog kojim ti mislis da se dobro sluzis,a nalazis za shodno da druge ispravljas...
    А?

    Kolektor moze biti i termalni koji se koristi kod solarnih energetskih sistema,ali tebi kada objasnjavam bolje zvuci kanalizacioni,a Zikinu dinastiju nikada nisam gledao... Bolje da si lektor,posto je Lektor Hanibal grcki junak...
    Јел ово с канализацијом треба да буде неки зајеб, нешто духовито? Треба да се смејем? Реци, није проблем.
    Ханибал није грчки већ асирски јунак, а Џоди Фостер је богиња лова. Познавање Жикине династије је питање опште културе.

    A ovo sto sledi su fakti:
    Sto se tice Duklje , ona je na karti Evrope jos 900 godine kada i Rashka...
    1300 g. Nemanjici porobljavaju Duklju i vladaju 180 godina donevsi sa sobom pravoslavlje...
    1400 g. na karti Evrope postoji Zeta...
    1600 g. jedino Zeta nije pod Turcima...
    To sto je od istog naroda bilo vise drzava nije u domenu politike i nema veze sa ovim sto je tema,a Tito je istorijska tema,posto ne raspravljamo ni o njemu u smislu kom narodu je pripadao i koje vere bio i od koga potice...
    Јел постоји неки посебан разлог због ког износиш општепознате историјске чињенице?
    Само што је православље у Дукљу дошло у 9. веку.

    A ko dade krunu Srbima da bi se nazvali kraljevinom i ko je cije cerke zenio da bi krunu dobio?
    Стефана Првовенчаног је крунисао римски папа, што знају и деца у чини ми се седмом основне. И?
    Круна једном добијена наслеђивана је у породици Немањића, није било потребе да се жене због ње.

    Po tvom i ban Kulin je Srbin,a Bosna nije bila madjarska drzava?
    Наравно.

    Ako gubis interesovanje za temu,to nije razlog da nekom spocitavas kako i sta se pise pravilno,jer ne videh sebe,pa ni druge da ispravljaju ikoga na forumu u tom smislu,pa me tvoji motivi zacudjuju... O rep. da ne pricamo,to ne bi ni moj Nikola u II osnovne dozvolio sebi...
    Ето, а ја само хтео да помогнем.
    Него, тема је усташа Броз, па не бих да ме оптуже за скретање с теме.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #101

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Da sam napisao putom ti bi me ispravljao verovatno,ali imas drumove i imas zivotne puteve,pa bi se za'ebao verovatno...Hvala na akuzativu,ali idi vidi u cemu je razlika izmedju knjizevnog jezika i pisanja i toga o cemu ti pises...Ne brkaj odomaceno sa pravopisom,a pravopis sa gramatikom... Drz' se istorije...

    Da nije Tita ne bi ni bilo ovakvih rasprava,pa je ovo samo sled onoga sta je Tito doneo ovoj zemlji...

    Hanibal Barka je vojni zapovednik Katargine,Tunis kolega (Asirci su siri pojam,da ne idemo daleko,ovako je prostije),a hvala Bogu da si se setio ko je Lektor,mada nije tesko bilo posto gledas i Zikinu dinastiju nisam ni sumnjao da si gledao i 'Jaganjce....'

    A ovi sto dobise krunu ne bi je dobili od pape da nisu obecali da nece pravoslavlje siriti jos vise po Jadranu,osim ako i papa nije bio Srbin ili bar prosrpski opredeljen,a to su dokazali tako sto su Dukljanske princeze zenili,pa je potomstvo Dukljansko i Zetsko koliko i Srpsko,od tada,pa dalje kroz dinastije...

    Ovo sa kanalizacijom nije za'eb,ne moras da citas knjige da bi shvatio,dovoljno je da gledas TV,Beogradska hronika,Jutarnji program i sl.

    Ako je Kulin Ban Srbin sto ga nismo tada prisvojili ili sto njegovu crkvu i veru nije nasa priznavala,a nije ni katolicka doduse,ali ok,mozda je Seselj u pravu da su svi Srbi i da su svi nastali od nas,mada je pitanje koliko madjarske,nemacke i narocito turske krvi tece nasim venama... Ne bih se kladio sta je bio: Hrvat,Madjar ili Srbin ?!

    Sad nesto razmisljam... da je Tito kada je napravio FNRJ i SFRJ isao ovoliko daleko koliko forumasi mislim da bi bilo i vise republika i vise pokrajina...

  12. #102

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Podsetimo se, tema je Josip Broz Tito.
    Rasprave o književnoj jeziku i pravopisu molim da nastavite na forumu koji je za to predviđen, lična prepucavanja privatnim porukama, a ovde se vratite na temu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #103

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska li?nost?

    Iz ove perspektive i u ovim mojim godinama sasvim sam sigurna- pozitivna!
    Neka prica ko sta hoce...
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  14. #104

    07 Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Jesi ti to dobio posao kao lektor ili kako se to kaze vec ? Treba da castis...
    Pa nisam ti ja istorijska licnost da bi se sa mnom bavio[/B]... Kakve veze ima moja nepismenost sa Titom ??!!
    Idi malo izgoogluj,pa ako grese knjizevnici koji pisu knjizevnim jezikom onda gresim i ja,usput se raspitaj i za Duklju ako vec prvi put cujes za istu...!!!!
    Ako me niko do sada nije naucio da ne budem banalan tesko da si ti taj koji ces uspeti,ali omasio si temu ovde sa mnom,pominjes Tita i Aleksandra,a nije ti to bio cilj...
    A ja tebi ne branim da svoje vreme trosis na proucavanje istorije da bi ti verovatno bilo lepse u zivotu,mada ja mislim da je sex delotvorniji,pa savetujem sex pre nego Tita i Aleksandra ili mene...

    Postacu paranoican kolega... Nisi valjda resio i ti u fan klub da mi udjes ?!
    Prvi put se uključujem i eto slučano baš na ovaj topic......<još nisam sigurna u tehniku rada pa mmolim da mi bude oprošteno ako griješim......Dodajem ; TITO je ipak bio ako ne najveća a onda najmrkantnija ličnost našeg stoljeća

  15. #105

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    ...i tako ti zaglavim za stolom sa Šeicima (ništa strašno, zamalo pa svi meštani su to) te nekim Englezima, poslovni ručak, pametuje se, a onda sledi pitanje vrlo bogatog Baje koji treba da potpiše ugovor koji ja nudim: A odakle ste Vi?
    Šta da kažem?
    Trt-mrt-vamo-tamo-nogama-rukama-godinu po godinu u nazad, Srbiju ne pominjem, samo Beograd, utronjala se skroz.
    Na kraju, šta ću: "Yugoslavia!"

    "Aaaa Jugoslavia, Tittoooo", kaže matori sa osmehom od uva do uva.

    Ma Tito, bre!
    Nikad mi ni jedan čovek nije bio draži, čini mi se.

    I tako...kako da ne bude pozitivna??
    _________Una16

Strana 7 od 16 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je zaista bio Tito???
    Autor poirot u forumu Istorija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:37
  2. Tito Patrikije (Titos Patrikios)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.12.2011, 23:18
  3. Drugarica Jovanka Broz
    Autor bellissima u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.09.2010, 22:09
  4. Najgotivnija istorijska ličnost
    Autor Necromancer u forumu Istorija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.04.2010, 22:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •