Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost? - Strana 12

Prikaz rezultata glasanja: Da li je Tito pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

Učesnika ankete do sada
148. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • pozitivna

    71 47.97%
  • negativna

    61 41.22%
  • nemam mišljenje o njemu

    16 10.81%
Strana 12 od 16 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 235
  1. #166

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    ono sto je pisao "Vrsac 14" je ubedljivo,ali sta je sa pravim josipom brozom onim iz kumrovca,tj da li je umro 1913 ili 1939?i ako sam dobro shvatio "vrsac 14" kaze da ni Valter Vajs nije ustvari bio onaj Tito kog su svi znali i proslavljali mu dan mladosti?
    E da i sta je sa ovima Zarko Broz,Joska Broz,Miso Broz itd (msm ko im je otac),ko se ozenio Pelagijom, (Valter Vajs,Josip Broz,ili ovaj sin cara Jozefa),sta mislite o knjizi Miroslava Todorovica koji kaze da je uzeo identite polubrata koji se zvao Josip Broz,i da li je Josip Broz uopste potojao???molio bih da ako neko zna nesto o tome da odgvori
    Poruku je izmenio poirot, 04.04.2010 u 23:22

  2. #167

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Zivela sam u vreme dok je Tito bio ziv.Bilo je tu nekih stvari za koje bi i tad ali i sad rekla da mi se ne dopadaju uopste....Ali ako uporedim ono vreme i ovo sad ispade da je Tito bio pozitivac.
    To ko je bio on zapravo,gde se rodio,kad se rodio,ko su mu bili mama i tata mi nesto nije mnogo vazno.
    Reci cu i sta mi se nije svidjalo....politicki nepodobne je sklanjao,to sto se saputalo,to sto se naglas nije smelo reci sta mislis....
    E sad bilo je i pozitivnih strana....zivelo se opustenije,lagodnije,deca su se lakse skolovala,bilo para za normalan zivot,nije bilo tolike besparice,inflacije,deflacije i ostalih valutnih trauma.
    Zaduzivao se i Tito ali zaduzuju se i ovi sad pa ne zivimo nista bolje.Samo sve dublje i dublje zapadamo u duznicko ropstvo.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #168

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    povrsno gledano nije bitno njegovo poreklo,ali malo dublje gledano je jako bitno-msm cisto da se zna u kojim iluzijama su stariji ziveli,neshvatljivo mi je da jedan masin bravar igra polo,golf,svira klavir govori tolike jezike-najmanje srpski,sto nisu ostali proleteri postali tako nesto-dalje od nosa nisu videli.......za istoriju je jako bitno da se sazna njegovo poreklo i koje on uopste.....ne znam koliko je tacna ona prica da ce kroz ne znam koliko godina biti objavljena istina o njemu

  4. #169

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Josip Broz je svakako postojao, no ako je verovati Deretiću i ne samo Deretiću on je ubijen u Španiji. Neku priču sam slušao da navodno posle rata, došao Joža u rodno mesto i neka bakica prilazi, gleda ga i kaže: "ovo nije naš Joža". A Deretić veli da onaj "pravi Broz" nije imao jedan ili dva prsta, da mu ih je mašina odsekla još pre rata. Al' opet koliko možeš verovati Deretiću i koliko je sve to ubedljivo. Meni je sigurno samo da je bio kontroverzna ličnost, a kažu da ni jedan jezik nije baš najbolje govorio (ovaj Broz koga ljudi znaju nakon WW2).

    P.S. To da svira klavir, mislim da ga niko nije čuo iako postoje slike Tita za klavirom.



  5. #170

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    prica se da je svirao....to za bakicu sam i ja cuo....al sto se onda prica da je pravi josip broz metalski radnik poginuo jos pre ww1?da li to onda znaci da muz Pelagije i otac Zarka bio Josip Broz?

  6. #171

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat poirot kaže: Pogledaj poruku
    prica se da je svirao....to za bakicu sam i ja cuo....al sto se onda prica da je pravi josip broz metalski radnik poginuo jos pre ww1?da li to onda znaci da muz Pelagije i otac Zarka bio Josip Broz?
    Veruj mi da blage veze nemam (a i kako da znam ) to za klavir je nedavno i Čanak spominjao na TV, kaže postoje slike, pozirao je pored klavira, ali nema snimka, nije ga javnost čula kako svira. Moguće da je svirao.

    Ono što je sigurno, da je bio istorijski jaaaako bitna ličnost. Za mene je fascinantno kakve je odnose imao sa zapadnim liderima, kojeg još državnika je preko Atlantika pratila i čuvala američka ratna flota? Zatim odnosi sa Čerčilom itd. Dalje, verujem da nije baš slučajno on formirao Pokret nesvrstanih i zaustavio ekspanziju istočnog bloka itd.

    A i to za žene i za decu onu priznatu i vanbračnu ima priča i priča. Ima čitava knjiga o Brozovim ženama, ljubavima itd. Ne sećam se više ni ko je pisao ali se govori dosta i o periodu pre rata.



  7. #172

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    ok videcemo mozda neko drugi zna ista o tome!!!!u svakom slucaju hvala

  8. #173

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    e ljudi saznao sam da je tito sin nekih jevreja i da se zove Josip Klajn,mason agent kominterne td itd....po drugim izvorima je polubrat josipa broza franc broz (po majci mariji) kome je otac jevrej pogubljen u jasenovcu i koji je Josipov identitet uzeo 1915 kad je ovaj poginuo (mada nzm zasto)......treca verzija je da je sin habzburskog cara /jozefa i sluzavke marije
    aj da cujem vasa misljenja o tome ko je on zaista???

  9. #174

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Samo odakle ta saznanja? Meni je i ono Deretićevo video sam prilično neubedljivo (sve dok i sam ne vidim). U principu, pristup nekim arhivama bi razrešio dosta toga, Vatikan otvara svoje arhive do 1939. za istraživače (i to pitanje šta je za javnost a šta ne) a i britanski arhivi kriju mnogo odgovora, samo teško da će neki entuzijasta skoro stići do takve papirologije. Daklem, izvori?



  10. #175

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    ovo da se zove Josip Klajn pisao je lekar Aleksandar Matunovic u knjzi "enigma broz:Ko ste vi druze predsednice".ovo za polubrata dao je miroslav trifunovic "hohstapler"

  11. #176

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat poirot kaže: Pogledaj poruku
    e ljudi saznao sam da je tito sin nekih jevreja i da se zove Josip Klajn,mason agent kominterne td itd....po drugim izvorima je polubrat josipa broza franc broz (po majci mariji) kome je otac jevrej pogubljen u jasenovcu i koji je Josipov identitet uzeo 1915 kad je ovaj poginuo (mada nzm zasto)......treca verzija je da je sin habzburskog cara /jozefa i sluzavke marije
    aj da cujem vasa misljenja o tome ko je on zaista???
    Ovo sto si ti napisao, nije nista novo.
    I to su samo nagadjanja, cak je izlazio i feljton gde je njegov lekar,iznosio te tvrdnje.
    Niko nema jasne dokaze, da nam predoci.
    Ili oni koji ih imaju ili su imali ne pada im tako nesto napamet.
    Cak i njegova udovica, koja verujem, zna mnogo toga , cuti sve ove godine.
    Secam se da sam u nekim novinama, naisla na deo gde je pisano da je Tito nosio rukavice, jer nije imao jedan ili dva prsta ne secam se, a sutradan su te iste novine demantovale same sebe, objavljujuci Tita bez rukavica., sa svim prstima, isto je bio feljton u pitanju.

    Titov zivot je ostao za nas misterija.
    I mislim da jos dugo necemo saznati istinu o nasem predsedniku.
    Ostaje da nagadjamo i da raspredamo price, rekla, kazala.

  12. #177

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Znam da se cesto govorilo da je Tito sin nasih naroda i narodnosti.
    I to Najveci sin nasih naroda i narodnosti.

    I da nam je nasa borba dala da imamo njega za Marsala.
    I da ga je volela nasa omladina cela jer je bio Ljubicica bela.
    I da se borio za narodna prava jer je bio i Ljubicica plava.
    I da se ceo narod za njim krece jer je bio rosno cvece.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #178

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ovo sto si ti napisao, nije nista novo.
    I to su samo nagadjanja, cak je izlazio i feljton gde je njegov lekar,iznosio te tvrdnje.
    Niko nema jasne dokaze, da nam predoci.
    Ili oni koji ih imaju ili su imali ne pada im tako nesto napamet.
    Cak i njegova udovica, koja verujem, zna mnogo toga , cuti sve ove godine.
    Secam se da sam u nekim novinama, naisla na deo gde je pisano da je Tito nosio rukavice, jer nije imao jedan ili dva prsta ne secam se, a sutradan su te iste novine demantovale same sebe, objavljujuci Tita bez rukavica., sa svim prstima, isto je bio feljton u pitanju.

    Titov zivot je ostao za nas misterija.
    I mislim da jos dugo necemo saznati istinu o nasem predsedniku.
    Ostaje da nagadjamo i da raspredamo price, rekla, kazala.
    naravno da su to sve nagadjanja ali sam hteo da vidim vasa misljenja o tome tj. koja prica vam se cini najrealnijom.....to da Jovanka Broz zna nesto vise o njemu ne verujem,mislim da ju je ozenio da bi smirio srbe......

  14. #179

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat poirot kaže: Pogledaj poruku
    ...mislim da ju je ozenio da bi smirio srbe......
    A Srbi bili mnogo uznemireni ... pre svadbe ? ...m?


    Gospode Bože!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #180

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    to se samo tako kaze.....pogledaj malo bolje pa ces videti koliko je Srbija izgubila s Titom......uostalom da se ne udaljavamo od teme daj ako imas neki podatak jos ili tako sto i misljenje o tome ko je on,a njegovo delo je svima poznato

Strana 12 od 16 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je zaista bio Tito???
    Autor poirot u forumu Istorija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:37
  2. Tito Patrikije (Titos Patrikios)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.12.2011, 23:18
  3. Drugarica Jovanka Broz
    Autor bellissima u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.09.2010, 22:09
  4. Najgotivnija istorijska ličnost
    Autor Necromancer u forumu Istorija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.04.2010, 22:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •