Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost? - Strana 5

Prikaz rezultata glasanja: Da li je Tito pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

Učesnika ankete do sada
148. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • pozitivna

    71 47.97%
  • negativna

    61 41.22%
  • nemam mišljenje o njemu

    16 10.81%
Strana 5 od 16 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 235
  1. #61
    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ......ah dečače dragi....u godini kada si se ti rodio ja sam postao punoletan....


    ......mene je na prag punoletstva dovela SFRJ i pustila da se otisnem u život....tebe je rodio improvizorijum u ratnom vihoru....


    ....ako misliš postati zdravom ličnosti, u šta ne sumnjam....preporučujem ti za početak....manifest komunističke partije ....a potom, program saveza komunista jugoslavije usvojen na Sedmom kongresu saveza komunista jugoslavije...


    .....čuvajte bratstvo i jedinstvo kao zenicu oka .....
    Ja nikog ne mrzim, ali kako ja da budem za bratstvo i jedinstvo kad su ta nasa "braca" u II svetskom ratu ubili oko milion i vise Srba

    I jos ne mogu da povjerujem da masinbravar moze dobro da vodi drzavu!
    Poruku je izmenio Mish, 24.12.2007 u 22:01 Razlog: spojene uzastopne poruke
    ZVEZDA mi je sve...

  2. #62

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Jos mi fali da mi za sve bude Tito kriv u zivotu...

  3. #63

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    ....ah dečače dragi.....da nisu to činili bezumnici, jesu....ali i bezumnici sa naše strane nisu ostajali dužni.....možda ne tako sistematski, ali krv se ljucka ne može meriti.....

    ....kao ni bezumnici sa treće, četvrte, pete strane......


    ...ovo je balkan dečače, i balkanske storije su krvave storije....malo je tu lepih priča....


    ....moja porodična istorija, kao i tvoja ako malo zagrebeš po njoj, puna je stradanja svakojake vrste....od raznoraznih razbojničkih grupa do šarenila vojnih formacija....


    ....pamtimo samo bratske rane...valjda zato što su najdublje....


    .....od kasnih šezdesetih do danas nam ne smeta što su nas germani dva puta gotovo zatrli....ali smo kivni na hrvate..... ko ti izvadi oko???? brat!!!! zato je tako duboko!!!!!!!!.....


    ...period socrealizma je napravio iskorak.....jednostavno.....što smo se klali međuse klali smo se, aj da malo živimo zajedno....


    ....mojoj generaciji je sasvim svejedno bilo da li je neko muhamedanac, rimokatolik ili pravoslavac....

    ....naši očevi su tvrdili da im je to svejedno....tvrdili...ali nije im bilo svejedno....bili su pod, još uvek jakim, uticajem deda.....

    ...a kad su dede zasigurno shvatile da su im se unuci definitivno otrgli kontroli i počeli da žive i rade na način zapadnog čoveka, skupili su nepismenu stoku s koca i konopca i organizovali sranje u boji....

    ...zdušno su im pomogli očevi i dedovi ohih koje je moja i tvoja zvezda karala uzduž i popreko....i čitav niz nekih drugih zvezda....


    ....za par desetina godina neko će tvrditi....zločinci iz ratova devedesetih su osuđeni i nema kolektivne krivice.....nekom će biti pravo, nekom će biti krivo....


    ....biće nezadovoljnika i tamo i ovamo i onamo....


    ....ne treba biti vidovit pa proreći ......opet će se to ponoviti....


    ....balkan je ovo dete, balkan.....tako je ovde od kako je sveta i veka.....


    ...nema pomoći ????......


    ...ima, naravno da ima.....hrišćanski oprostiti.....radničkom solidarnosti shvatiti da su to činili izmanipulisani bezumnici.....


    ...ne treba zaboravati, ali i ne treba trovati dolazeće naraštaje sopstvenim zabludama i promašijima....

    ....reći će kritičari socrealizma da je i on bio tiranija, kult ličnosti i svašta nešta....

    ....vidiš prijatelju dragi...ovo ovde su ti sloveni....najslovenskija država, ako takvo što uopšte može postajati, je rusija....bila je moćna u vreme ivana groznog, petra velikog, katarine druge, staljina, putina.....sve go autokrata do autokrate....


    ...s druge strane u germanskom svetu imaš hanzu, udruženje nemačkih gradova u srednjem veku, zasnovanu na trgovačkim interesima.....imaš švajcarske kantone....imaš evropsku uniju koja je počela kao zajednica proizvođača uglja i čelika.....


    ...ali isto tako imaš i vartolomejsku noć u francuskoj i stogodišnji rat sa anglosaksoncima, odnosno britancima....špance i njihove unutršnje ratove da i ne pominjem.....


    ....a 1941 godine u bosni je postojao feudalni društveni sistem, feudalci i čifčije.....na kosmetu takođe.....sudili su verski sudovi.....naravno lege artis....ustavno....


    .....šta je poenta....poenta je da su germani ekonomski praktična populacija....kao i anglosaksonci....za razliku od slovena i romana.....


    ...e sad što su romani imali sreću da više komuniciraju sa preduzimljivim i praktičnim germanima i anglo saksoncima, to je valjda njihov usud.....isto kao što smo mi imali usud da se krvimo sa okolnim slovenima i seldžucima sa sve arapima....

    ....elem....bivšu državu su rasturili i svo stradanje nama ponovo doneli poslovno praktični germani i anglosakonci.....

    ....zašto????.....između ostaloga.... tvoja i moja zvezda ih je tih godina karala gde god je stigla.....i pretila da će to raditi i u budućnosti i da će oni moći da gledaju i plaču.....

  4. #64

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ....ah dečače dragi.....da nisu to činili bezumnici, jesu....ali i bezumnici sa naše strane nisu ostajali dužni.....možda ne tako sistematski, ali krv se ljucka ne može meriti.....

    ....kao ni bezumnici sa treće, četvrte, pete strane......


    ...ovo je balkan dečače, i balkanske storije su krvave storije....malo je tu lepih priča....


    ....moja porodična istorija, kao i tvoja ako malo zagrebeš po njoj, puna je stradanja svakojake vrste....od raznoraznih razbojničkih grupa do šarenila vojnih formacija....


    ....pamtimo samo bratske rane...valjda zato što su najdublje....


    .....od kasnih šezdesetih do danas nam ne smeta što su nas germani dva puta gotovo zatrli....ali smo kivni na hrvate..... ko ti izvadi oko???? brat!!!! zato je tako duboko!!!!!!!!.....


    ...period socrealizma je napravio iskorak.....jednostavno.....što smo se klali međuse klali smo se, aj da malo živimo zajedno....


    ....mojoj generaciji je sasvim svejedno bilo da li je neko muhamedanac, rimokatolik ili pravoslavac....

    ....naši očevi su tvrdili da im je to svejedno....tvrdili...ali nije im bilo svejedno....bili su pod, još uvek jakim, uticajem deda.....

    ...a kad su dede zasigurno shvatile da su im se unuci definitivno otrgli kontroli i počeli da žive i rade na način zapadnog čoveka, skupili su nepismenu stoku s koca i konopca i organizovali sranje u boji....

    ...zdušno su im pomogli očevi i dedovi ohih koje je moja i tvoja zvezda karala uzduž i popreko....i čitav niz nekih drugih zvezda....


    ....za par desetina godina neko će tvrditi....zločinci iz ratova devedesetih su osuđeni i nema kolektivne krivice.....nekom će biti pravo, nekom će biti krivo....


    ....biće nezadovoljnika i tamo i ovamo i onamo....


    ....ne treba biti vidovit pa proreći ......opet će se to ponoviti....


    ....balkan je ovo dete, balkan.....tako je ovde od kako je sveta i veka.....


    ...nema pomoći ????......


    ...ima, naravno da ima.....hrišćanski oprostiti.....radničkom solidarnosti shvatiti da su to činili izmanipulisani bezumnici.....


    ...ne treba zaboravati, ali i ne treba trovati dolazeće naraštaje sopstvenim zabludama i promašijima....

    ....reći će kritičari socrealizma da je i on bio tiranija, kult ličnosti i svašta nešta....

    ....vidiš prijatelju dragi...ovo ovde su ti sloveni....najslovenskija država, ako takvo što uopšte može postajati, je rusija....bila je moćna u vreme ivana groznog, petra velikog, katarine druge, staljina, putina.....sve go autokrata do autokrate....


    ...s druge strane u germanskom svetu imaš hanzu, udruženje nemačkih gradova u srednjem veku, zasnovanu na trgovačkim interesima.....imaš švajcarske kantone....imaš evropsku uniju koja je počela kao zajednica proizvođača uglja i čelika.....


    ...ali isto tako imaš i vartolomejsku noć u francuskoj i stogodišnji rat sa anglosaksoncima, odnosno britancima....špance i njihove unutršnje ratove da i ne pominjem.....


    ....a 1941 godine u bosni je postojao feudalni društveni sistem, feudalci i čifčije.....na kosmetu takođe.....sudili su verski sudovi.....naravno lege artis....ustavno....


    .....šta je poenta....poenta je da su germani ekonomski praktična populacija....kao i anglosaksonci....za razliku od slovena i romana.....


    ...e sad što su romani imali sreću da više komuniciraju sa preduzimljivim i praktičnim germanima i anglo saksoncima, to je valjda njihov usud.....isto kao što smo mi imali usud da se krvimo sa okolnim slovenima i seldžucima sa sve arapima....

    ....elem....bivšu državu su rasturili i svo stradanje nama ponovo doneli poslovno praktični germani i anglosakonci.....

    ....zašto????.....između ostaloga.... tvoja i moja zvezda ih je tih godina karala gde god je stigla.....i pretila da će to raditi i u budućnosti i da će oni moći da gledaju i plaču.....
    Ako si toliki optimista,pa mislis da ovi sto im je Tito kriv sto sad pate,bolje shvate gde su onda nisi zalud trosio reci...Ako posle ovog istorijskog casa ne shvate bar te ne grize savest...

  5. #65

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    .....to je zbog dece.....ona nisu kriva ama baš ničemu, iako je što šta rađeno u njihovo ime....


    .....usput.....valjda i ova ovdašnja deca ukažu na krive poglede roditelja tvojoj i mojoj deci......


    ...elem ....čini dobro a zlu se nadaj.......ja ne verujem u to......

  6. #66

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Pažljivo pročitah poslednjih desetak poruka ... shvatio sam šta se želi njima reći, ali ne vidim iz ovog obilja teksta da je odgovoreno na pitanje koje je u naslovu ove teme.

    Dopadaju mi se neka objašnjenja, potrebna su i skroz su OK ali tema zahteva preciznije odgovore, iznesimo našu ocenu a objašnjenja već po prilici koliko ko smatra potrebnim ...

    Skloni smo da pričamo priču a da ne odgovorimo na jasno postavljeno pitanje ili da učinimo to prilično nejasno i zamumuljeno.



    PS.
    Ja sam već napisao svoj stav i mišljenje da je tito bio negativna istorijska ličnost,
    ako to koga zanima da ne bi morao da se vraća kroz poruke u temi, poruke su #23 & #50

  7. #67

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Da apsolviram ucesce na ovoj temi: pozitivna je , jer za drugu ne znam... ako bih rekao da je negativna onda bi trebalo da pljujem za svojim detinjstvom sve do 20-te,a posto sam apolitican uopste me ne interesuje kako,zasto i cemu,jer ne volim kada se forum pretvori u SANU kada to nije niti mu je svrha da bude...

    Znaci izjasnio sam se,posto izbora i nemam...a retroaktivno da se kajem niti imam zbog cega niti hocu,a kako tada ni sada nisam neko ko moze ista da promeni u toj sferi,pa tim pre koji cu da izlazem disertacije,bar da imam vajde....

  8. #68

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Da apsolviram ucesce na ovoj temi: pozitivna je , jer za drugu ne znam... ako bih rekao da je negativna onda bi trebalo da pljujem za svojim detinjstvom sve do 20-te,
    To je tvoj stav i ja ga kao takvog poštujem.

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    a posto sam apolitican uopste me ne interesuje kako,zasto i cemu,jer ne volim kada se forum pretvori u SANU kada to nije niti mu je svrha da bude...
    Za primedbe i sugestije o forumu postoji posebna tema. Primetio sam da se ova priča i primedbe o forumu pojavljuju na par mesta u poslednje vreme, pa ću odmah ovde odgovoriti a za dalju priču preporučujem deo namenjen u te svrhe.

    Ovo je forum koji je osmišljen, oblikovan i postavljen od strane svojih osnivača, ima svoj izgled, formu, kao i pravila.

    Svaka dobronamerna sugestija, ideja, predlog i primedba su dobro došli i pozvani su svi da se izjašnjavaju o svojim vidjenima i stavovima ali na za to određenom mestu.

    Ovako po temama je apsolutno neprihvatljivo i ne samo što je off topic već nije ni lepo, deluje kao dobacivanje i sitna provokacija.

    Pošto mi ti ne deluješ kao neko ko želi da dobacuje sa strane i neko ko se bavi sitnim provociranjem a da nema petlje da se jasno i precizno izjasni na mestu za to predviđenom, smatram ovo malom nepažnjom i pozivam te da pišeš u delu gde se bavimo forumom Predlozi, pohvale i kritike naravno ako želiš i imaš potrebu nešto da kažeš.

    Ovo se odnosi na sve one koji imaju bilo kakvih nejasnoća o forumu i ovom mestu gde je uputno da se ponašaju po važećem kućnom redu.
    Vrlo rado ćemo odgovoriti na sva pitanja, naravno imamo i mi štošta Vas da pitamo pa ćemo se lepo izdivaniti, navratite.



    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Znaci izjasnio sam se,posto izbora i nemam...a retroaktivno da se kajem niti imam zbog cega niti hocu,a kako tada ni sada nisam neko ko moze ista da promeni u toj sferi,pa tim pre koji cu da izlazem disertacije,bar da imam vajde....
    Dopala mi se tvoja poruka u kojoj kažeš:
    Citat Neron kaže:
    Jos mi fali da mi za sve bude Tito kriv u zivotu...
    Apsolutno si u pravu, prilično je važnijih stvari kojima se treba baviti,
    ali nisam protiv toga da se znaju neke istine ... naravno da ne treba na njih trošiti bespotrebno energiju, takođe ima ko to da radi, meni je dovoljno da znam ono što znam.




    PS.
    Boldovani deo u poruci je off topic i izvinjavam se nadležnim kolegama za ovaj deo foruma zbog skretanja sa teme. Odreagovao sam samo zato što primećujem u poslednje vreme kako ovakve primedbe niču po temama bez nekog velikog smisla i na pogrešnim mestima, sada sam zahvaljujući Neronovoj primedbi želeo na to i da ukažem.

    @Neron
    Izvini ako misliš da sam zloupotrebio citat iz tvoje poruke, možda sam mogao da odreagujem ranije ili kasnije ali bez obzira ...

    Čitamo se u delu: Predlozi, pohvale i kritike biće mi drago da pročitam tvoje predloge, primedbe i sugestije ... ako na nešto ne budem znao da odgovorim, tu su ljudi koji brinu o forumu da iznesu svoje stavove i mišljenja.

  9. #69

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Ne bih bio ovde da sam sklon kritikama,pre da jedne nervira to sto je nekom Tito pozitivna licnost,a drugima ne,pa prosto nema neke diskusije razlozne i argumentovane,sto ne cudi,jer ne znaju sve o njemu ni oni kojima je to posao,a kamoli mi,onda ponesto zazvuci kao kritika ili primedba...srecom ne znam da sam pokrenuo vise od 1 teme,ovu takodje nisam,pa znam da se ne odnosi sve izreceno na moj racun...

    Evo jednom recenicom : Ako je drzao onoliku zemlju u iluziji da nam je lepo,pa makar bio sve to za sta ga optuzuju ili sve za sta slovi da je bio,onda je bio daleko sposobniji od mnogih pre,a i posle...I na kraju niko nije bombardovan i nicije dete zbog njegovog rata ili politike nije stradalo ni tada kada je XX vek na sredini svojoj bio...

    I ne verujem u teoriju o mrznji prema nasem narodu...pa i mentalno oboleli pred kraj zivota hoce da se sahrane tamo gde se osecaju da je bilo njihovo i sto za dom smatraju...

    Time sto ne valja niti jednom narodu sada zakljucujem da niko nije u pravu,pa sta da mislim drugo...nisam mu drzao svecu,a prodjose mi godine i stvarno je glupo kada treba da mislim o svojoj deci i svom zivotu,da pronalazim opustanje pisuci o njemu,a rekoh vec ko pa nesto i zna previse vise nego nam je servirano...
    Proci ce nam zivot i uz ove,a i nasoj deci,pa je suvisno uciti ih da toliko lupaju glavu necim na sta uticaja nemaju,ma kako bili pametni...Na kraju politika,vlast=pare...prosto k'o pasulj,a mi sto se vise unosimo u istu to ona vise opravdava pomenuti znak jednakosti...

    p.s. drago mi je da imas dobar nacin da skrenes paznju za bilo sta tako da je to za pohvalu,ako ti nesto znaci...

  10. #70

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Pažljivo pročitah poslednjih desetak poruka ... shvatio sam šta se želi njima reći, ali ne vidim iz ovog obilja teksta da je odgovoreno na pitanje koje je u naslovu ove teme.

    Dopadaju mi se neka objašnjenja, potrebna su i skroz su OK ali tema zahteva preciznije odgovore, iznesimo našu ocenu a objašnjenja već po prilici koliko ko smatra potrebnim ...

    Skloni smo da pričamo priču a da ne odgovorimo na jasno postavljeno pitanje ili da učinimo to prilično nejasno i zamumuljeno.
    U pravu si. Molio bih članove da se drže teme, jer se negde usput skrenulo sa nje.

  11. #71

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Imala sam sedam godina kad je umro drug Tito.To su javili na tv....
    Do svoje šesnaeste živjela sam u zemlji koju je on vodio i takvu nam je ostavio...
    U mojoj sedamnaestoj počela su javne političke prepirke,kojekakve stranke...glasanja za mir,jutel i ostalo.
    Četvrt razred srednje....počeo rat....ne onaj sa tv,već pravi pravcati...nismo imali maturalne,nismo imali struje,studirala sam u ratu....trajalo je to skoro pa pet godina,hvala Bogu pa prestao,ne ponovio se nikad nikome....

    Ne znam šta je taj čovjek radio kakav je bio.Ono što pamtim,život je u svakom slučaju bio bolji...bar smo mogli da putujemo...a on je to vjerovatno lijepo upakovao,gledao svoje ciljeve,,,,ljudima pružao da žive bezbrižno.
    Tako da mogu da kažem da je on za neko moje poimanje stvari bio pozitivna ličnost....odnosno ništa manje negativan od ljudih sa političke scene danas....

  12. #72

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    I ne verujem u teoriju o mrznji prema nasem narodu...pa i mentalno oboleli pred kraj zivota hoce da se sahrane tamo gde se osecaju da je bilo njihovo i sto za dom smatraju...
    Pa zar jos ima ljudi koji vjeruju da je Tito sahranjen u Beogradu... Nemam dokaza ovdje, ali potrudicu da nadjem dje sam procitao da jedan njegov blizak saradnik govori da je njegovo tijelo u Vatikanu. I nemoj mi reci da ovolike nam dugove iz kojih jos ne mozemo da se izvucemo nije ostavio drug Tito. On i njegovi krediti... Znas li zbog cega nije htio sa Jovankom da ima dijete. Pa zato sto je Srpkinja. I slao je svoje zasluzne drugove iz rata na goli otok, neke, kao Savu Kovacevica ubijao je. Obadva moja djeda su bili na Golom otoku. Jedan je imao orden iz rata i uzeli su mu ga.
    ZVEZDA mi je sve...

  13. #73

    12 Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mimic 90 kaže: Pogledaj poruku
    Pa zar jos ima ljudi koji vjeruju da je Tito sahranjen u Beogradu... Nemam dokaza ovdje, ali potrudicu da nadjem dje sam procitao da jedan njegov blizak saradnik govori da je njegovo tijelo u Vatikanu. I nemoj mi reci da ovolike nam dugove iz kojih jos ne mozemo da se izvucemo nije ostavio drug Tito. On i njegovi krediti... Znas li zbog cega nije htio sa Jovankom da ima dijete. Pa zato sto je Srpkinja. I slao je svoje zasluzne drugove iz rata na goli otok, neke, kao Savu Kovacevica ubijao je. Obadva moja djeda su bili na Golom otoku. Jedan je imao orden iz rata i uzeli su mu ga.
    Kad si ti stigao da naucis sve to?
    A jesi procitao da je u Paragvaju kloniran Hitler i da ima 100 malih,a da on zapravo nije ni bio Hitler,narocito ne Nemac,pa prema tome mislim da treba da pogledas i Titovu krstenicu iz tvojih pouzdanih Vatikanskih izvora,pa ces shvatiti da je u Kuci cveca Hitler,a da je na Golom otoku Blebels ili zvani Blesavi,mozda to bolje shvatis,posto je bio Hrvat kao sto je i papa Rus,a to sigurno nisi stigao da procitas,jer tek sutra izlazi na kioscima...

    Pogodi na kojoj planini je Savu Tito ubio?

  14. #74

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mimic 90 kaže: Pogledaj poruku
    Pa zar jos ima ljudi koji vjeruju da je Tito sahranjen u Beogradu... Nemam dokaza ovdje, ali potrudicu da nadjem dje sam procitao da jedan njegov blizak saradnik govori da je njegovo tijelo u Vatikanu. I nemoj mi reci da ovolike nam dugove iz kojih jos ne mozemo da se izvucemo nije ostavio drug Tito. On i njegovi krediti... Znas li zbog cega nije htio sa Jovankom da ima dijete. Pa zato sto je Srpkinja.
    Ima, i to nije ništa neobično. Uvek se javljaju teorije zavere, i ja na njih ne obraćam mnogo pažnje, jer je jedina njihova svrha privlačenje medijske pažnje zarad veće prodaje knjiga ili novina. Još da poverujemo da su Elvisa odveli vanzemaljci. Što se tiče dugova, ako se ne varam oni i dan danas rastu, jer se još uvek zadužujemo preko mere, ali to je druga priča kojoj ovde nije mesto.

    Nadam se da smo završili sa teorijama zavere i da ćemo se vratiti potvrđenim istorijskim činjenicama.

    Citat Mimic 90 kaže: Pogledaj poruku
    I slao je svoje zasluzne drugove iz rata na goli otok, neke, kao Savu Kovacevica ubijao je. Obadva moja djeda su bili na Golom otoku. Jedan je imao orden iz rata i uzeli su mu ga.
    Goli otok i ubistva političkih neistomišljenika i protivnika nisu teorija već, nažalost, surova realnost koja nije zadesila samo tvoje dedove, već mnoge osobe, kako stare tako i mlade, i to je najnegativniji deo, kako njegove vladavine, tako i onih posle njega.

  15. #75

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mimic 90 kaže: Pogledaj poruku
    Pa zar jos ima ljudi koji vjeruju da je Tito sahranjen u Beogradu... Nemam dokaza ovdje, ali potrudicu da nadjem dje sam procitao da jedan njegov blizak saradnik govori da je njegovo tijelo u Vatikanu. I nemoj mi reci da ovolike nam dugove iz kojih jos ne mozemo da se izvucemo nije ostavio drug Tito. On i njegovi krediti... Znas li zbog cega nije htio sa Jovankom da ima dijete. Pa zato sto je Srpkinja. I slao je svoje zasluzne drugove iz rata na goli otok, neke, kao Savu Kovacevica ubijao je. Obadva moja djeda su bili na Golom otoku. Jedan je imao orden iz rata i uzeli su mu ga.
    Skroz si zanimljiv, evo ja neću da ti protivrečim ...
    čak imam nameru da te zamolim da izneseš još pojedinosti iz čika titovog života. Recimo uvek me zanimalo da li su ga iskompletirali, kao da se nešto šuškalo kako je ona noga tajnim kanalima negde prebačena ...

    Nisam baš siguran koliko sam ozbiljan ali znam da mi je zanimljivo ... prosto osvežavaš, samo nastavi da pišeš.


    PS.
    Imam samo jedno pitanje za tebe.
    Vidim da ti u potpisu stoji: ''ZVEZDA mi je sve...''
    pa se pitam da li ti je to od djeda ostalo? Onako, umesto ordena!?

Strana 5 od 16 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je zaista bio Tito???
    Autor poirot u forumu Istorija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:37
  2. Tito Patrikije (Titos Patrikios)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.12.2011, 23:18
  3. Drugarica Jovanka Broz
    Autor bellissima u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.09.2010, 22:09
  4. Najgotivnija istorijska ličnost
    Autor Necromancer u forumu Istorija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.04.2010, 22:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •