Biljke i godišnja doba
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Biljke i godišnja doba

    danas je i zvanicno po kalendaru zapocelo prolece.. iako su vani jos niske temperature, moze da se primeti da je sve vec pomalo pocelo da niche.. svi su malo zivnuli, izvukli se iz duge i hladne zime..

    e pa, svima zelim lep pocetak proleca uz vesnike proleca
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 08:41
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Prvi dan proleca...

    koje crno prolece... kod mene pravi kijamet danas.... au snjezine
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Prvi dan proleca...

    Njih ne smemo nikako zaboraviti, mada se ne mogu uvrstiti medju prve vesnike proleća...

    Lale, iliti Tulipani

  4. #4

    12 Odgovor: Prvi dan proleca...

    Najlepše godišnje doba. Preselio bih se tamo gde je večito proleće. Nemam pojma gde je to. Neko mi reče: Irska. Baš bi bilo dobro, jer tamo ima još nečeg što gotivim .
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 08:42

  5. #5

    Biljke i godisnja doba

    Forzicija-Jedna od biljaka koje ce nam nakon zime prve doci I procvetati. Cvetovi joj se pojavljuju jos pre listova.Cveta ce u februaru-martu, i time ce spadati medju najranije prolecne biljke.

    A kako vi dozivljavate biljke s jeseni i zime? Smeta li vam nedostatak zelenila, i kako on na vas utice?
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 08:42
    ...................

  6. #6

    Odgovor: Biljke i godisnja doba

    Kao osoba koja je rođena na selu, odrasla na selu i živi na selu, imao sam priliku i imam da se priviknem na sva godišnja doba, i jesam privikao sam se, ali mi nikad nije pojednako lepo. Nemogu da kažem da se to ne odražava na moje raspoloženje, itekako. I ako bih to predvojio, kasno proleće, leto i rana jesen su doba koja na mene deluju vedro, a ostalo manje, poneki put i depresivno. Pa kako se branim od toga, na mnogo načina, a u zavisnosti od situacije. Raznim kućnim sadržajima, očekivanjem zimskih i jesenjih praznika koji i po lošem vremenu podižu raspoloženje, kao i iščekivanjem proleća, i mogu da vam kažem da uspeva. Obratite pažnju na kasnojesenja i zimska tmurna, pa još rana jutra, sa kišom ili snegom, pa još hladnoća, gužve, tešite se da će popodne biti lepše, toplije, i dolazak u toplu svetlu sobu umanjiće taj negativ.
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 08:42
    In vinas veritas

  7. #7

    Odgovor: Biljke i godisnja doba

    Meni licno, najvise odgovaraju temperature od oko 23 stepena. Znaci nisam niti ljubitelj pretoplog, a ni hladnog vremena. Otprilike najlepse se osecam za vreme rane jeseni, i kasnog proleca, ma da vise volim visoke letnje temperature, nego li zimske mrazeve. Sto se biljaka tice, mislim da mi je mesec maj najlepsi po tom pitanju, ali ako sagledam jesen i zimu, onda je to septembar. Nedostatak zelenila, i jesenje-zimsko sivilo uskombinovano sa dosta mraza, kise, snega kod mene izazivaju pospanost, bas kao i kod biljaka. Neki put mi bude lepo i da pogledam biljke s jeseni kada im se listovi pocnu prelivati raznim bojama, zutim, narandzastim, crvenim, poneki zeleni, ...ali to ne traje dugo, vec se svi oni ubrzo nadju na zemlji i drvece postane gomila sivih grana. S druge strane, prolece, milina, sve lista, oseca se naboj energije koji vas prosto tera i mami napolje. Ali, ne znam da li ste nekad razmisljali da nije zime, i mrazeva, ljudi na zemlji bi imali velikih poteskoca oko ishrane. Elem, o cemu je rec: Mnoge biljke, i to one najvise koriscene u ishrani, tipa zitarica su biljke koje da bi presle iz vegetativne u generativnu fazu moraju proci period pod mrazom, u trajanju zavisnom od vrste biljke. Tek nakon prolaska odredjenog perioda pod niskim temperaturama, one su sposobnne nastaviti svoj razvoj u pravcu u kojem mi to zelimo, odnosno mogu kasnije formirati zrno. U slucaju kada bi bila blaga zima, i kada ne bi imali dovoljno hladnih dana, biljke bi se razvijale, ali bi celokupan razvoj tekao u pravcu vegetativne mase, i zitiste bi se ustvari pretvorilo u travnjak, a o prinosu zrna bismo mogli samo mastati. Zato i ova godisnja doba imaju neke od svojih prednosti. Uostalom, tu su biljke u nekom drugom obliku, u obliku caja od kamilice, nane, hibiskusa, sipurka,...koji ce zimu uciniti lepsom, toplijom, zdravijom, i ugodnijom.
    ...................

  8. #8

    Odgovor: Biljke i godisnja doba

    "U aprilu, kada cvetaju trešnje, u Japanu počinje školska, ali i fiskalna godina. Smatra se da će cvet trešnje doneti svima uspeh, i zato cele porodice provode dan ispod procvetale trešnje. Mladenci, za sreću, piju čaj od latica trešnjinog cveta. Vrhunac njihove sreće i garancija da će im brak biti uspešan je da bar jedan dan provedu zajedno ispod rascvetalog trešnjinog stabla.
    Ne zna se broj književnih dela i legendi posvećenih cvetu trešnje, kao što se ne zna broj stabala ovog drveta u Japanu. Pretpostavlja se da stabala ima i više od milion.
    Koliko je trešnja, odnosno njen cvet, značajna za japansku tradiciju govori i podatak da su Japanci nakon izlaska iz Edo izolacije u celom Japanu, kao znak korenitih promena, zamenili svako stablo trešnje. "
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 08:43
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #9

    Odgovor: Biljke i godisnja doba

    Citat Aca1983 kaže: Pogledaj poruku

    A kako vi dozivljavate biljke s jeseni i zime? Smeta li vam nedostatak zelenila, i kako on na vas utice?
    Ne volim zimu. Sve mi deluje mrtvo i golo, iako znam da samo spava. Mom oku, a i psihi, mnogo vise prija sarenilo boja, nego jesenje sivilo i zimska belina. Ova me dva godisnja doba nekako cine nervoznom i nestrpljivom da se sve ponovo probudi i zivne. A tad i ja kao da dobijem neki nov polet i sve mi bude lepse i lakse. U to ime, zivele visibabe!!!!
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  10. #10

    Odgovor: Biljke i godišnja doba

    Ovo je vreme kad miriše lipa.

    Park u kome trčim je skroz ozeleneo i miriše na lipu.

    Neopisivo je zadovoljstvo provoditi deo vremena na tom prelepom mestu.
    A onda sam morao da krenem,...miris lipe me je i dalje pratio .
    Pa to ceo grad miriše na lipu .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Slične teme

  1. Biljke - azbuka
    Autor Kunic u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 886
    Poslednja poruka: 05.11.2019, 18:13
  2. U koje doba vam je sex najsladji?
    Autor Mrak u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 13.05.2010, 10:15
  3. Braca Grim naseg doba
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 18:56
  4. Otrovne biljke
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2007, 06:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •