MTV nagrada za Van Gogh!
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    MTV nagrada za Van Gogh!

    Drugu godinu zaredom Srbija ima najbolju muzičku grupu ili umetnika u regionu! Posle uspeha Aleksandre Kovač, evropsku MTV nagradu u kategoriji najboljeg regionalnog izvodjača dobila je beogradska grupa Van Gogh!
    U istoj kategoriji za ovu prestižnu nagradu, pored predstavnika Srbije, bili su i bendovi Hladno pivo i Jinx iz Hrvatske, Dubioza kolektiv iz Bosne i Hercegovine i Siddharta iz Slovenije, koji su pre dve godine već osvojili ovu nagradu.
    "Srbija je ponovo svet!", uskliknuo je frontmen Van Gogha Zvonimir Djukić-Djule nakon što je grupi uručena nagrada.
    Grupa Van Gogh osnovana je januara 1986. godine, kada je iste godine objavila i prvi istoimeni album. Drugi album "Svet je moj" izbacili su 1991. godine, a treći "Strast" dve godine kasnije. Sledeći album bio je "Hodi" (1996), koji ih je definitivno svrstao medju najznačajnije srpske bendove.
    Usledili su albumi "Opasan ples" (1999), "DrUnder" (2002) i "Kolo" (2006).
    Grupu čine Djule (vokal i gitara), Srboljub Radivojevic (bubnjevi) i Dejan Ilić (bas).

    Nagrada za album godine, prema izboru fanova, pripao je kanadskoj pevačici portugalskog porekla Neli Furtado (album "Loose").

    "Znam da stalno plačem, možda zato što sam majka! Ali, ovo mi toliko mnogo znači i ovo je tako posebno za mene! Čujem moje pesme svuda u šoping molovima, čak i stariji ljudi ih imaju kao muziku na telefonima. Hvala, Evropo! Obrigado!", rekla je Neli Furtado, koja je iznenadila novim izgledom, jer je sada plavuša!

    Napadač londonskog Čelsija Didije Drogba i britanska manekenka Lili Kol dodelili su nagradu za najbolji bend 2007. godine. A to je, prema izboru gledalaca, hard rock bend Linkin Park. Ta grupa već ima dva Gremija i tri albuma.

    Nagrada Artist Choice (možda i najprestižnija jer je dodeljuju muzičari svojim kolegama) pripala je Ejmi Vajnahaus, koja je uprkos najavama došla u Minhen. Nagradu joj je uručio frontmen REM Majkl Stajp. Ejmi je htela nešto da kaže, ali je publika toliko vrištala da je otišla sa scene bez reči.

    Nagrada za najbolju rock pesmu otišla je u ruke kalifornijskom sastavu 30 Seconds to Mars.

    U konkurenciji nagrada Inter act nagrada je pripala omiljenom nemačkom tinejdžerskom bendu - Tokio Hotel (ima već dva albuma).

    Nagrada Ultimate Urban pripala je Rijani, koja bi prema nekim najavama trebalo da krajem novembra peva i u Beogradu.

    U kategoriji Headliner pobednik je grupa Muse (nedavno smo ih čuli uživo u Beogradu).

    Nesudjeni šampion Formule 1 ove sezone, Britanac Luis Hamilton dodelio je nagradu u kategoriji Most Adictive Track (u slobodnom prevodu najzaraznija pesma). Nagrada je pripala Avril Lavinj za pesmu "Girlfriend" . "Ovo je ludo! Hvala fanovima što su glasali za mene i nadam se da vam se dopada pesma", rekla je Avril.

    Ona je dobila i nagradu za Best Solo artist.

    Francuski elektro duo "Justice" dobio je nagradu za najbolji spot (pesma "Dance"), iako je Džastin Timberlejk važio za najvećeg favorita, pošto je njegov spot za pesmu "What Goes Around Comes Around" bio najskuplji.

    Za najperspektivniji evropski bend proglašen je estonski Bedwetters ("Oni koji piške u krevet"). U konkurenciji su bili još rumunska Firma i turski Jakup.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    Čestitke za Van Gogh

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Nagrada Artist Choice (možda i najprestižnija jer je dodeljuju muzičari svojim kolegama) pripala je Ejmi Vajnahaus, koja je uprkos najavama došla u Minhen. Nagradu joj je uručio frontmen REM Majkl Stajp. Ejmi je htela nešto da kaže, ali je publika toliko vrištala da je otišla sa scene bez reči.
    Eto šta kažu novinari a ja ću vam reći, pošto sam gledala dodelu... Devojka je bila toliko drogirana da nije mogla da stoji, nije mogla da govori, imala je live nastup na kom je par puta pokleknula i za malo da padne, a umesto lepog glasa, koji zaista ima, ispuštala je neke neartikulisane zvuke... Jezivo.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    LadyS kaže:
    Drugu godinu zaredom Srbija ima najbolju muzičku grupu ili umetnika u regionu! Posle uspeha Aleksandre Kovač, evropsku MTV nagradu u kategoriji najboljeg regionalnog izvodjača dobila je beogradska grupa Van Gogh!


    Bravo za Van Gogh ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    Nisam glasala za dzabe
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    E bas mi je drago...I objektivno gledano stvarno su super bend i zasluzili su tu nagradu...

    Nagrada za album godine, prema izboru fanova, pripao je kanadskoj pevačici portugalskog porekla Neli Furtado (album "Loose")
    Aaaa obozavam je ...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Drugu godinu zaredom Srbija ima najbolju muzičku grupu ili umetnika u regionu! Posle uspeha Aleksandre Kovač, evropsku MTV nagradu u kategoriji najboljeg regionalnog izvodjača dobila je beogradska grupa Van Gogh!
    Divno. Jako sam se obradovala kada sam čula vest.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!



    ....svaka cast......
    ......jako jako jako mi je drago sto su oni dobili nagradu....



    ....nastup Amy Winehous je bio katastrofalan, svo vreme je briskala nos i lelujala po sceni, jezivo i tragicno....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    cestitke van goghu i djuletu!
    smesi se... sutra ce biti gore
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    Van Gogh rulez
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    Sve su ovo samo dokazi da se narkomanija promovishe i reklamira javno. Josh im i nagrade dodeljuju........
    Sramota.......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: MTV nagrada za Van Gogh!

    Čestitke Van Goghu iako nisam ne znam kakav ljubitelj Đuletovog lika i dela, iritira me, više sam volela rane radove. Jasno mi je odavno da je to što radi namenjeno širem auditorijumu, pa me nagrada i ne čudi, mada bih je ja dala Partibrejkersima ili Disciplini na keca, kad već nema više drugih grupa zbog kojih (njihovog nepostojanja u sadašnjosti) je Van Gogh i stigao tu gde jeste danas.

    Čestitke još jednom
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

Slične teme

  1. Kazna...nagrada
    Autor artistry u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 11:13
  2. Vincent van Gogh
    Autor blueella u forumu Umetnost
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 01:58
  3. Van Gogh
    Autor HLEBmaster u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 21:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •