Strah od ljubavi
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 38
  1. #1

    Strah od ljubavi

    Mislim da smo se svi posle velikih razočaranja u kraćem ili dužem periodu susreli sa ovim strahom.
    I potreban ti je osećaj da si voljen i da voliš, ali te je strah ponovnog neuspeha. Prihvataš flert, ali na svaku naznaku da bi to moglo biti više od flerta, bežiš. Ili možda čak i prihvataš neku vezu, čisto da ne bi bio sam, ali pokušavaš da držiš emocije učaurene i ne dozvoljavaš im da se rasprše.
    Jeste li imali ovakve periode? Kako ste se nosili sa ovim strahom i na koji način ste ga prevazišli?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da smo se svi posle velikih razočaranja u kraćem ili dužem periodu susreli sa ovim strahom.
    I potreban ti je osećaj da si voljen i da voliš, ali te je strah ponovnog neuspeha. Prihvataš flert, ali na svaku naznaku da bi to moglo biti više od flerta, bežiš. Ili možda čak i prihvataš neku vezu, čisto da ne bi bio sam, ali pokušavaš da držiš emocije učaurene i ne dozvoljavaš im da se rasprše.
    Jeste li imali ovakve periode? Kako ste se nosili sa ovim strahom i na koji način ste ga prevazišli?
    ...u tom periodu sam vrlo retko bio samo sa jednom u "vezi"...

  3. #3

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Oh,pa ja sam ceo zivot tako prozivela i svaku vezu zavrsila bas kad je postajalo ili vec bilo ono extra lepo jer sam se plasila da ce posle mnogo da boli...
    Svaki put,cim je postajala neka naznaka neke prave veze koja vodi necem ozbiljnijem ja sam kupila prnje i odlazila...
    Jednom sam cak bila i zarucena i onda naprasno kidnula iz veze a jedini razlog je bio strah od ljubavi...
    Kad nadjem nekoga uz koga cu se osecati sigurno tad cu se i pokloniti sva,tad cu i prevezici taj strah a sve do tad cu voleti ali i bezati pre nego zavolim beznadano
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Strah od ljubavi

    Jeste li imali ovakve periode? Kako ste se nosili sa ovim strahom i na koji način ste ga prevazišli?
    DA...samo sam imala razne faze...Od one da ja necu moci nikog voleti...dugo...Do one da mene niko ne može da voli...Odnosno pitanje: Zašto me voli?
    Proživela sam uvek te faze najbolje uz prijatelje, ili u najgoroj varijanti, kažnjavajući sebe tako što odem od osobe koja me zavoli...
    Prodje sve to brzo...Kad krupne korake zameniš sitnim...onda sve nekako dodje na svoje mesto...

  5. #5

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...u tom periodu sam vrlo retko bio samo sa jednom u "vezi"...
    E bre lave ti si jedna muşka
    i isti si ko i ja
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    E bre lave ti si jedna muşka
    i isti si ko i ja
    ...kažu da su svinje inteligentne životinje... ...možda zato što ne biraju šta jeDu?...

  7. #7

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Dugo, predugo sam tako ziveo. Sad znam da je bolje dati sve od sebe, i ziveti za svaki caroban trenutak proveden sa nekim vrednim toga...kad dodju dani tuge, imacete cega da se setite...sa osmehom.

  8. #8

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Ja sam oko srca sagradio zid zeru veći od kineskog. Išao sam sve po redu, omalterisao, nabacio fasadu i već šta sve ide. Nekoć mi ga jedna Mala izrazbija i do srca nebranjenog dođe. Evo me pripremam se za petnestu noć bez sna, sutra ću u apoteci tražiti nešto jače jer ovo što su mi dali ne vata.
    I pad je let.

  9. #9

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da smo se svi posle velikih razočaranja u kraćem ili dužem periodu susreli sa ovim strahom.
    I potreban ti je osećaj da si voljen i da voliš, ali te je strah ponovnog neuspeha.
    Imam taj strah. Poznajući sebe, taj strah je čak i prilično realan, obzirom na moje duboko, trajno, ludo vezivanje za neke ljude, i istovremeni strah da ih ne izgubim. Mislim da je, kod mene bar, taj strah ekvivalentan emocijama koje imam prema nekome. Što ga više volim, više se i plašim tog gubljenja kontorle kao i uopste tog vezivanja. Srecom, kod mene se retko tako duboke i jake ljubavi rode, verovatno je sama priroda to tako udesila, kako bi me iole zaštitila od sebe same. Dakle, do sada sam dva puta volela onako do kraja. I oba puta je to bilo pomešano sa, gotovo patoloskom zavisnošću od te osobe, kao i sa strahom od gubljenja iste. Kod mene to ide jedno s drugim. Oba puta su iste emocije bile i na drugoj strani. Znaci, mogu da kažem da sam doživela tu duboku, jaku, sveprožimajucu ljubav, bogu hvala.
    Mislim da je svojevrsni hendikep nemogucnost takvog voljenja, ma kolika da je patnja posle, sve je to deo istog procesa.
    Što se strahova tiče, mislim da se svako od nas, vise ili manje, zaista boji tog gubljenja kontrole nad sobom, nad situacijom, nad zdravim razumom. Ja se u tim situacijama čak više bojim sebe same, jer znam kako divlje, duboko, bezgranično umem da volim i kuda sve to zna da me odvede. Zahvaljujem Bogu na tom čudesnom daru, toj čudesnoj sposobnosti da se dosegnu takve vratolomne visine, dubine, najčudesnije, najzaslepljujuće osećanje, kao i taj eksplozivni, neizrečivi osecaj sreće kad čovek, prosto i jednostavno - voli.
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #10

    Odgovor: Strah od ljubavi


    Mene je vise strah od onoga sto ide posle ljubavi

  11. #11

    Odgovor: Strah od ljubavi

    ja imam strah od onoga sto dolazi zajedno sa ljubavlju.
    Ljubav znaci verovati nekome, ja verujem toj osobi ali pored svega shvatila sam da verujem njemu ali sudbini ne. Uvek se nesto desi.
    tako da imam strah od tuge i povredjivanja, a da bi neko uspeo da me povredi onda znaci da je to ta osoba koju volim, jer nista drugo sem voljene osobe ne moze da mi nanese bol. ostalo je nevazno
    Sta se nalazi iza nas i sta se nalazi ispred nas su male stvari u odnosu na ono sta se nalazi u nama!

  12. #12

    Odgovor: Strah od ljubavi

    dobrodosla u svet odraslih
    trt mrt zivot ili smrti

  13. #13

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Mislim da se svi mi pre plašimo od neuzvraćene ljubavi ili da nam neće biti uzvraćeno onako kako očekujemo... Bajke prestaju tamo gde počinje surova realnost...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  14. #14

    07 Odgovor: Strah od ljubavi

    Hrabri vole a kukavice čekaju da budu voljene
    Ja se bojim ljubavi.ovako ja begam od ljubavi!
    Poruku je izmenio Najgora, 04.02.2008 u 19:25 Razlog: velika slova

  15. #15

    Odgovor: Strah od ljubavi

    Mislim da se muskarci vise boje ljubavi.
    Vecina je priznala da se plasi ljubavi.Plase se da pokazu svoja osecanja,u strahu da ce to neko iskoristiti ,pa ih s toga oni potiskuju.Priznati nekome da ga volis je cesto protumaceno kao slabost i mana,a ne kao nesto sto je prirodno i lepo.
    Moja poruka je i dalje...moj potpis dole...
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Strah od sreće
    Autor proleće u forumu Psihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2015, 15:06
  2. Strah od starosti??
    Autor Leka u forumu Psihologija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 13:36
  3. Strah od lekara
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.06.2010, 00:16
  4. Strah od zubara
    Autor _baba_ u forumu Zdravlje
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 22.07.2009, 13:31
  5. Strah od predavanja.
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •