"Dovlačenje" životinja sa ulice
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    "Dovlačenje" životinja sa ulice

    Znam jednu osobu kojoj je trebalo svega 5 sekundi da sinoc sa kiše skloni jednog debelog mačora koji se izgleda siromah izgubio.
    Ja sam kao mala dovlačila sve moguće vrste životinja... kuce, mace, ježeve, ptičice... ma šta sve nisam, ali sam se vremenom odvikla (jer na sreću, ili žalost, ipak živim u stanu). Moji roditelji imaju već 13-14 godina psa koji je upravo na taj način dospeo kod nas - sa ulice.

    Da li se sažalite na napuštene životinje ili pak razmišljate o tome ko će je paziti, da li je zaražena možda, da li imate uslova da je držite u kući?

    Ja nekako uvek razmišljam da u kući ima svakako više uslova nego na ulici, ali prihvatam i kada mi ljudi kažu da preterujem.

    Šta mislite o ovome i da li spadate u one ljude koji se rastuže na napuštene životinje i sklanjaju ih u tople domove?

  2. #2

    06 Odgovor: "Dovlačenje" životinja sa ulice

    Kada sam bio mladji, dovlacio sam sve sto nadjem na ulici, pocev od kucica, macica, jezeva, golubova... Cak sam imao i galeba. Sada me je malo to proslo, ali

    Citat Muckota kaže:
    Znam jednu osobu kojoj je trebalo svega 5 sekundi da sinoc sa kiše skloni jednog debelog mačora koji se izgleda siromah izgubio.
    jel treba nekome Garfild? Debeo, razmazen, smesan i saren kao pravi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #3

    Odgovor: "Dovlačenje" životinja sa ulice

    Citat Kunic kaže:
    jel treba nekome Garfild? Debeo, razmazen, smesan i saren kao pravi.
    Okačićemo sutra i sliku, ako neko ne veruje da je kao pravi Garfild

    Nije on razmažen, on je jaaaaako razmažen

  4. #4

    Odgovor: "Dovlačenje" životinja sa ulice

    Okačite sliku, 'oćem da vidim Garfilda!

    Elem, bolje da vam ne navodim šta sam sve imala i dovlačila kući kao mala, dakle: kučići, mačići, kornjače, golubovi, miševi i šta sve ne... išlo je dotle da su mi jednom na selu spakovali prase, tek rođeno, jer sam ja htela da ga vodim kući ili da svisnem. Ako je neko nekad video prase staro dve nedelje zna o čemu pričam. Ličilo mi je na malog roze slona Ćale je provalio još jednog putnika u autu negde kod Kragujevca, pa smo ga morali vratimo nazad. Da ne pričam kako sam namolila neke rođake iz okoline Mladenovca da mi poklone kuče staro 14 godina, koje nikad ništa osim njive videlo nije, a ne automobil. Povraćalo je ceo put do Beograda, a onda sam ja uzela od malog bate bebeće ćebence, pokrila ga i legla sa njim u krevet. Kad sam se probudila, ćale je već bio u Mladenovcu i vraćao onu jadnu unezverenu životinju.

    Pre nekoliko zima sam našla kuče na ulici i donela ga kući da se odledi. Moj Arči je prestao da jede, i počeo je da tuguje, jer sam se ja posvetila ovom zaleđenom maleckom. Morala sam da ga udomim

    Jedna baka sa pijace kod koje kupujem jaja imala je jedno malecko koje nikako nije mogla da udomi, pa se našla budala koja ga je ponela kući Mozgala sam danima kod koga bih ga, i onda se setim batine devojke kojoj iš'o rođendan Kupim tabletice, očistim ga od glista, zavežem mu plavu plišanu mašnicu oko vrata da bude kao poklonče (poklon se ne odbija ), i napišem jedno tužno pismo al' kao da ga je kučence pisalo i tako joj ga bata odnese, sa mašnom i pisamcetom

    Moj drugar im'o ženku bernskog alpskog psa koju nije hteo da pari. Meni bilo žao da nema bebe, jer je sva bila tako dundava i mila, i ja je maznem jedan dan kao da je prošetam kad je imala teranje onda trknem po jednog pitbula od drugarice i oni naprave bebe u parkiću Ja ćutala dok Lilka nije postala sumnjiva. Jedno jutro u šest mi zvoni neko na vrata, ja odbauljam da otvorim i ugledam izbezumljeno lice moga frenda. "Kuče će da mi crkne, polazi, već su dva izašla!!!!" Otrčimo do njega, kad ono i treće na putu ja ih brišem jedno po jedno peškirićem i ubacujem u lavorčić pored koji sam našuškala da bude toplo, a ovaj pizdi Tako je izašlo čitavih 7 komada Posle određenog vremena, opet krene nešto da se dešava, a on se uhvatio za glavu i viče "Neće valjda još jednu seriju, odrobijaću te!" Ne zna čovek da postoji i posteljica, neupućen. Elem, za kaznu sam ih morala sve udomim, i pored toga što su me svi u kraju zvali babica, a dobih i jedan buket. Dok ih nisam uvalila, ljudi su bukvalno prelazili ulicu kad me vide Pravi sam pejn in di es.

    Onda, od kako imam Malog Od 'Ladnog Oružja, moj ćale mu za svaki Uskrs na Kalencu kupi pače. Da vam ne pričam kad pače krene da raste, a ja krenem da jurim one koji imaju rančeve (ne mislim na ruksak). Ove godine nije hteo da ga kupi zbog ptičjeg gripa.

    Uhhh, ja napisah roman, ček da vidim šta je bilo pitanje.

    Daklem, definitivno spadam u tu grupu koja se sažali, a ako hitam nekom u pomoć, bio to čovek ili životinja, ni u jednom momentu ne razmišljam o sebi i o tome da li je zaražen/a. Ko preživi, pričaće.

    Dosta je bilo za ovo javljanje. Možda vam drugi put ispričam kako sam spašavala bernandinca
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: "Dovlačenje" životinja sa ulice

    Ajmo vako

    Pored zivotinja koje sam kupio/dobio itd tj ..zecheva x1, morskih prasica x 2, hrchaka x2, ribica xN , papagaja x2 , kornjachica xN, dazzdevnjaka x 3-4 ..

    Bilo je tu i sledechih pripadnika zzivotinjskog carstva koje sam ..pa recimo nabavio po zzbunju:

    - Zmije:

    - par beloushki .. mislim da je to bilo oko 6-7 razreda..Jedna je ispuzala iz terarijumcica i krenula na puteshestvije po predsoblju.. di je naletela na moju pomalo iznenadjenu kevu a zatim nestala neznano kuda..

    -Jedna lepa barska zelena zmija od cca metar i frtalj.. ulovljena na galovichkom kanalu negde u prvoj godini srednje..drzana u kartonskoj kutiji ispod kreveta doka se keva nije odluchila da tamo baci pogled trazeci prashinu.. Zamislite zenu koja ima fobiju od zmija u toj situaciji?

    - Nekoliko zzaba u raznim vremenskim periodima od 1 - 5 razreda drzzane po teglama.. zajedno sa jatima punoglavaca ..

    - 10tak gushtera u terarijumu. Ja i drugar smo im napravili jedan mali raj za gMazove .. ili je barem to nama tako izgledalo..

    - Hmm.. nekoliko minijaturnih skorpija sa zlatibora Doneo sam bogami chitavo "jato" al buduci da shkorpije u grupi vole da uprazznjavaju deathmatch i last man standing games .. na kraju je ostala samo jedna koju sam hranio svojim drugim kucnim ljubimcima -bubashvabama- (koje by the way nisam ja doneo kuci)

    -Jedan oveci dlakavi pauk Taj je bio malo tezzak za odrzavanje.. Pa se nije ni odrzzao..

    -Jedna ovveca barska kornjaca je takodje provela par dana kod mene .. iako ja veze nisam imao kako se one gaje.. A ne gaje se..

    -Po nekada bi se neshla i neka povredjena gugutka ili golub..

    - Imao sam chak i temporary letnje ljubimce kad smo u vikendici na Zlatiboru.. Dobijem od lokalnih seljana petla da ga chuvam preko leta Naravno nesrecno pile je, umesto da krka kukuruz, sa mnom jurilo skakavce po livadi..tako da preko leta toliko smrsha da kada ga vratimo u kokoshinjac seljacima, strada od drugih petlova, a ja sledece godine dobijem drugog kao ..istog Srecom tako sam doshao glave samo dva pevca

    Elem, tako sam ja tokom godina doakao chitavom jednom malom eko sistemu.. gmazova i njihove prirodne hrane..

    Ali, ako nishta drugo, sad bar znam kako ih ne treba chuvati

    Trenutno je tu jedan chupavi mali Djole meshanac terijera i braon jambolije ... doshao pre 13 godina i zauzeo sve kapacitete rezervisane za kucne ljubimce..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 06.05.2006 u 19:33

  6. #6

    Odgovor: "Dovlačenje" životinja sa ulice

    Citat HLEBmaster kaže:
    -Jedan oveci dlakavi pauk Taj je bio malo tezzak za odrzavanje.. Pa se nije ni odrzzao..
    Svi ovi sto gamizu su mi super, al ove dlakave paukove ne bi mogla da cuvam nikada, FUUUUJ.

    Kad sam bila mala skupljala sam po ulici kojesta, mace, kuce, laste...

    Tako sam nasla moje prvo kuce, Maza. I zadrzala sam je, ali je bila nesto bolestna pa je uginula. Neka ozbiljna bolest je bila.
    Posle sam nasla dve mace, Rambo i Tajci . Odrasle su kod mene u kuci i jednog dana je Rambo samo nestao (nije se vratio , takve su macke ). A Tajci je jos duuugo zivela sa nama. I uvaljivala nam se u krevete, stolice, fotelje, svuda je bila. Ali tada sam shvatila da nisu zivotinje bas za kucu. I da cu sledecu zivotinju nauciti da ne ulazi u kucu. Zato je dvoriste kuce idealno mesto za pse. Ko zivi u stanu mozda ne misli ovako, ali zivotinje treba da zive napolju jer je njima tako bolje. Trenutno imam psa Azru koja je iskljucivo napolju, i nista joj ne fali, jer sam je tako vaspitala da ne ulazi u kucu, i njoj nije cak ni zanimljivo kad proviri u dnevnu sobu. Samo nas pogleda, iskulira i ode. A pre Azre sam imala psa Alfi-a koji je smeo da bude u predsoblju i ponekad je ulazio u kucu, ali samo kad ga pozoves. Alfi-a sam vodila svuda sa mnom, i putovao je uvek gde i ja. Obozavao je da se vozi kolima i obozavao je da se uvalja u cickove posle kojih moram da ga ocistim. Alfi je tragicno nastradao i nikad nisam prebolela taj gubitak.

  7. #7

    Odgovor: "Dovlačenje" životinja sa ulice

    ми смо садашњег пса "довукли" са улице има томе већ 6-7 година...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  8. #8

    Odgovor: "Dovlačenje" životinja sa ulice

    eto sad ispade da ja ne volim zivotinje, a to uopste nije istina!!!!
    joj mrvacho kad mi dodjes kuci...

    smesi se... sutra ce biti gore

Slične teme

  1. (Ne)Gašenje "loze"
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.02.2015, 16:09
  2. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •