Vratiće se rode - Strana 4
Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 128
  1. #46

    Odgovor: Vratiće se rode

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    То што је за тебе ново, ја сам одавно заборавио
    Него, одгледао сам једну епизоду, и био сам у праву!
    Главни лик је Шваба који је, шта, беспосличар. Има нервозног ћалета лузера који нема новца и само чантра по кући како му је син беспосличар... ко је рекао Гига Моравац... ту је и мама, сушта доброта, која их све воли и брине о њима. У улози маме је уседелица Мира Карановић, па се стално шетка полугола. Сви су наравно - безперспективни. Туга, јад и чемер, куку леле, никад ништа од нас, све је црно до бола...
    Онда Шваба иде у кафану, коју држи другарчина, ок лик, где седи гастарбајтер, лик који живи у Америци, и прича како је све тамо ок, како јебе манекенке, како је све овде срање... па му се Шваба успротиви и отера га у пм... тако бре и треба!
    Па онда Шваба купује пиштољ од наркомана.
    Па онда председник општине Баранда (која није општина) смењује тренера ФК Раднички из Баранде, и поставља попа за тренера. Иначе, иако играчима на тренеркама пише ФК Раднички Баранда, власник клуба прича о ФК Баранда.
    Па онда Шваба опет спава до послеподне.
    Па онда Срђан Тодоровић глуми пијачара са своја два огромна помагача, силеџијама, Босанцима.
    Па онда сироче из дома Драган Бјелогрлић, бивша фаца, тужно напушта свој подстанарски стан у ком склапа покер апарате, срце ти се цепа.
    Па онда се власник кафане бори против злог предузимача који би да уништи игралиште, који шит амерички клише!
    И ту је негде и крај... занимљива сцена главни лик пали цигару у крупном плану.
    Добра је серија, одлична је серија, само је досадна.
    Као што рекох, клишеи до бола који вриште, у Србији је све бесперспективно, јад и беда, сви су пијачари, наркомани, криминалци или социјала.
    Излагање радње на нивоу "Љубав навика паника" или "Љовисне", свашта нешто се приказује, ништа се не дешава, испразан и бесмислен кадар за кадром. То бе цонтинуед, и тако унедоглед. У целокупној епизоди се десило то да је Шваба купио пиштољ, Којо сменио тренера и поставио попа и пијачари су отишли у Баранду... у паузама деда и баба причају у Баранди, питају се, размишљају, а не кажу ни не закључе ништа... само набацај кадрове да дуже траје.
    Том и Џери су животнији и боље осликавају Србију од ове беде.
    Bravo sine...verovatno si apsolvirao svaku epizodu Ljubav navike panike i Ljovisne cim mozes da pravis poredjenja...vidis, ja nisam gledao nista od toga, pa mi ostaje da ti verujem na rec.

    Nego, predlog: napisi ti lepo scenario za domacu seriju (a bogami mozes i da je reziras), primecujem da ti pljuvanje sasvim lepo ide i ne sumnjam da bi ta tvoja umotvorina bila nesto oko cega bi se otimale mase...o kinti da i ne govorim. Mozes da pocnes tako sto ces ovde sa nama da podelis prvih par epizoda. Mi cemo biti pocastvovani, a ti bogat i slavan.

    Potpis: OBOZAVALAC U NAJAVI

  2. #47

    Odgovor: Vratiće se rode

    U seriji mi je sve ok, ali imam jednu primedbu. Gledajuci je stekao sam utisak da su ljudi u Barandi losi, nekako staromodni... a to nije prava slika koju oni zasluzuju. Zivim 10-tak km od Barande, ima drugove, drugarice, pa cak i rodjake tami, izlazio sam u Barandi i situacija je sasvim drugacija nego na seriji.

  3. #48

    Odgovor: Vratiće se rode

    @ Yossarian:

    e, evo ti mala pomoc u vezi glavnog junaka: Neka se zove Supersrbin (mesavina Supermena, Superhika i Superdizelasa) ! Znaci, umesto plashta i tesno pripijenog kostima nosice sajkacu i bridz - pantalone (sa sve jelechetom), na grudima velika 4 S (samo Supersrbin srbiju spasava), na nogama opanke sa turbo - pogonom (naravno, pomocu njih ce moci i da leti)...gorivo ce mu biti sljivovica a i davace mogucnost da zadahom (nesto kao Superhik) obara neprijatelje s nogu...naravno, jeleche, gunj i kosulju ce nositi upasanu u pantalone kao uspomenu na vreme dizelastva ciji su akteri jos uvek slobodni...

    ...i tako,evo javno ti dajem slobodu neogranicenog koriscenja doticnog lika bez naknade za autorska prava, a sve u nadi da cemo konacno imati kvalitetnu domacu seriju...

  4. #49

    Odgovor: Vratiće se rode

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Meni se čini da si ti sve epizode lepo odgledao, nego ti se serija ne dopada i to je ok
    Једну једину мајке ми
    Које бре црно ок што ми се не допада, виш да Лав Хунтер оће да ме стреља за злочине против вратићесеродесности

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Bravo sine...verovatno si apsolvirao svaku epizodu Ljubav navike panike i Ljovisne cim mozes da pravis poredjenja...vidis, ja nisam gledao nista od toga, pa mi ostaje da ti verujem na rec.
    Опет падаш у ватру ки да сам ти дирао Бритни Спирс хеботе...

    Nego, predlog: napisi ti lepo scenario za domacu seriju (a bogami mozes i da je reziras), primecujem da ti pljuvanje sasvim lepo ide i ne sumnjam da bi ta tvoja umotvorina bila nesto oko cega bi se otimale mase...o kinti da i ne govorim. Mozes da pocnes tako sto ces ovde sa nama da podelis prvih par epizoda. Mi cemo biti pocastvovani, a ti bogat i slavan.

    Potpis: OBOZAVALAC U NAJAVI
    Је ли бре, да теби тата није аутор серије кад се толико нервираш?

    Citat Alexander 37 kaže: Pogledaj poruku
    U seriji mi je sve ok, ali imam jednu primedbu. Gledajuci je stekao sam utisak da su ljudi u Barandi losi, nekako staromodni... a to nije prava slika koju oni zasluzuju. Zivim 10-tak km od Barande, ima drugove, drugarice, pa cak i rodjake tami, izlazio sam u Barandi i situacija je sasvim drugacija nego na seriji.
    Па пази, то и јесте циљ игре. То је серија о Београџанима, а за Београџане је све ван Београда егзотика ко Тунис. Као што у америчким филмовима приказују стране земље тако да се види да појма о њима немају и да их боли к. за њих, тако и у београдским серијама и књигама приказују места ван Београда.
    Сетимо се рецимо "Убиства с предумишљајем", где је Богдан из Медвеђе Главе, код Теочака у Мославини. Теочак је касаба у источној Босни између Тузле и Бијељине, Мославина је негде око Славоније, а Медвеђа глава је вероватно измишљем топоним, да се дода на егзотичности. Али сам тај труд да се не сазна ништа о теренима ван Београда, већ напротив да се представе као даљи од Киргизије... то ми је одвратно, та нека жеља да се покаже како смо ми свет а све остало смеће и вукојебина.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    @ Yossarian:

    e, evo ti mala pomoc u vezi glavnog junaka: Neka se zove Supersrbin (mesavina Supermena, Superhika i Superdizelasa) ! Znaci, umesto plashta i tesno pripijenog kostima nosice sajkacu i bridz - pantalone (sa sve jelechetom), na grudima velika 4 S (samo Supersrbin srbiju spasava), na nogama opanke sa turbo - pogonom (naravno, pomocu njih ce moci i da leti)...gorivo ce mu biti sljivovica a i davace mogucnost da zadahom (nesto kao Superhik) obara neprijatelje s nogu...naravno, jeleche, gunj i kosulju ce nositi upasanu u pantalone kao uspomenu na vreme dizelastva ciji su akteri jos uvek slobodni...

    ...i tako,evo javno ti dajem slobodu neogranicenog koriscenja doticnog lika bez naknade za autorska prava, a sve u nadi da cemo konacno imati kvalitetnu domacu seriju...
    Ако не престанеш да смараш написаћу шта мислим о Бритни Спирс!
    За землю родную не на жизнь а на Ñмерть
    Воевал Ñ Ð²Ñ€Ð°Ð³Ð°Ð¼Ð¸ Володимир кнÑзь
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    РуÑÑкой земле

  5. #50

    Odgovor: Vratiće se rode

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Једну једину мајке ми
    Које бре црно ок што ми се не допада, виш да Лав Хунтер оће да ме стреља за злочине против вратићесеродесности
    Опет падаш у ватру ки да сам ти дирао Бритни Спирс хеботе...
    Је ли бре, да теби тата није аутор серије кад се толико нервираш?
    Ако не престанеш да смараш написаћу шта мислим о Бритни Спирс!
    Nejasne su mi aluzije oko Britni, al' eto prisvajam i nju ako to nagovestava shalu i komiku ...

    P.S. E, poceo si i ti kao chika Morrib da mislis kako se nerviram...starish, sta li?

  6. #51

    Odgovor: Vratiće se rode

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Nejasne su mi aluzije oko Britni, al' eto prisvajam i nju ako to nagovestava shalu i komiku ...
    Ди су млади ту је и шала... па, подсетио си ме на овог типа с том жучном одбраном серије:


    P.S. E, poceo si i ti kao chika Morrib da mislis kako se nerviram...starish, sta li?
    Ма не бре, стрепим овде да те кап не удари колико се потресаш...
    За землю родную не на жизнь а на Ñмерть
    Воевал Ñ Ð²Ñ€Ð°Ð³Ð°Ð¼Ð¸ Володимир кнÑзь
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    РуÑÑкой земле

  7. #52

    Odgovor: Vratiće se rode

    Које бре црно ок што ми се не допада, виш да Лав Хунтер оће да ме стреља за злочине против вратићесеродесности
    Pa kad nešto toliko pljuješ onda možeš da očekuješ i da će neko isto toliko braniti ono što mu se dopada, prosto. Ni ti nisi ništa manje ili više hladnokrvan ili ironičan kad braniš nešto
    A i kad si se ti plašio puške?

    Па пази, то и јесте циљ игре.
    Cilj igre je mogao da bude i 10 km od Čačka ili od Beograda, da Bjelogrlići tamo imaju vikendaju Oni tamo vise, manje love treba za snimanje (lova i on, to su dva pojma koja nikako ne idu zajedno gde god može a da bude no money, do jaja) i hteo čovek da se čuje za to mesto, za koje mnogi ne bi ni znali da postoji na karti (ne samo Beograđani), a koje baš voli.

    I ne slažem se sa tobom da je sve okolo predstavljeno kao smeće i vukojebina. Podjednako je zastupljeno i smeće koje je iz Beograda došlo i smeće koje se u Barandi našlo i smeće koje je zapalilo za Ameriku. Smeća ima svuda. Da li je stvarno Bogdan Bilogorac svima u glavama ostao kao smeće iz vukojebine? Ne bih rekla, bar po onome što sam videla kad smo izlazili iz bioskopa. Ja vidim da nam se htelo predstaviti baš suprotno

    Meni je Pikac neviđen lik, recimo. E to je ono što meni smeta, malo. Na totalno simpatičan način predstavljena vena.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #53

    Odgovor: Vratiće se rode

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ди су млади ту је и шала... па, подсетио си ме на овог типа с том жучном одбраном серије:
    YouTube - Britney Spears Fan Cries
    Ма не бре, стрепим овде да те кап не удари колико се потресаш...
    Vidi, posto toliko brines, da ti ostavim na inbox broj tekuceg racuna pa mi popuni minus, to je jedino sto me trenutno potresa...

    I ne zaboravi: Supersrbin !1!!!1!

    Misli o tome...


  9. #54

    Odgovor: Vratiće se rode

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Vidi, posto toliko brines, da ti ostavim na inbox broj tekuceg racuna pa mi popuni minus, to je jedino sto me trenutno potresa...
    А сад си напрасно кул.. добро је то, добро...

    I ne zaboravi: Supersrbin !1!!!1!

    Misli o tome...





    Та идеја је стара бар 15-20 година. Идеје су ти бајатије од клишеа из серије "Вратиће се роде".
    Иди загрли игралиште из краја...
    За землю родную не на жизнь а на Ñмерть
    Воевал Ñ Ð²Ñ€Ð°Ð³Ð°Ð¼Ð¸ Володимир кнÑзь
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    ÐœÐ½Ð¾Ð³Ð°Ñ Ð»ÐµÑ‚Ð°
    РуÑÑкой земле

  10. #55

    Odgovor: Vratiće se rode

    Hajde sada o seriji i o seriji. A? A ako nastavite da se peckate ovako obojici će da lete postovi kao te rode što su odletele
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #56

    Odgovor: Vratiće se rode

    "...ako umrem, kako cu da te volim? Pusti me...cuti..."

    "A kad je umro, sta je ostavio iza sebe?" "Dobar glas..."

    "Evo sad ce da stigne jedno osvezavajuce prase..."



    Lepota je u oku posmatraca...ne mogu a da ne zalim sve one koji ne mogu da prepoznaju sve fine nijanse kojima je obojena ova serija...

  12. #57

    Odgovor: Vratiće se rode

    Ako se ume i da primetiti autori blate karakter i likove sa asfalta,niski moral,gubljenje kriterijuma po kojima otuđeni,makar i poreklom iz Barande,žive sa sobom i sa drugima,a veličaju vrednosti seljaka,tradicije na taj način da se to i gledaocu kao i momcima koji se sa njima susreću čini do te mere strano da odaje utisak čudnog i ludačkog u ljudima koji žive svojim životima dok neki drugi život koji se tiče svih prolazi jednako svima...

    Uostalom i Bjelogrlići imaju u Barandi kuću , zato je Baranda i izabrana,ali ne treba shvatiti da su pravili seriju da bi pokazali Barandu kao Barandu,jer pre da je metafora za sve ono što je van svega što nas snašlo... Mislim da nam govore da je Baranda svako selo sa svojim pričama,tajnama i životom,van onog na koji smo navikli... Bez crne hronike,idola,dobrih i loših momaka na Ex-Yu način devedesetih... Hoće da pokažu koliko je ta mala zajednica nama čudna sa svojim 'ludacima' i 'pravilima' jača od svega što može da joj dođe i nametne joj se...

    Videćete uostalom...

  13. #58

    Odgovor: Vratiće se rode

    I Jokovićka me oduševila (a kad nije), scena u kafani Minijaturica jedna odlična!

    Ček' našla sam još Pikca

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #59

    Odgovor: Vratiće se rode

    Da, u stvari ne mogu da se setim scene iz domaceg filma koja je toliko lisena patetike, a tako potresna...sve je tu, a njih dvoje nema...razdvaja ih - zivot.

    Ono sto se meni dosad najvise svidelo je uvod, i Brstina na grobu...i njegove reci, tople, meke i prozimajuce...svaki put. I uvek me sete da svako od nas ima svoju Jagodu...ali nismo imali hrabrosti ili dovoljno ludosti da joj napravimo grob...cuvamo je, sahranjenu, u sebi. Kao i on, pricamo sa njom, osecamo sa njom...placemo, ali samo ponekad. Molimo je da se vrati. Znajuci da se to nece desiti, nikad.

  15. #60

    Odgovor: Vratiće se rode

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Meni je Pikac neviđen lik, recimo. E to je ono što meni smeta, malo. Na totalno simpatičan način predstavljena vena.
    Što volim kad se citiram

    Večeras mu je poslednja valjda, jbga. Al' to je valjda i logično Nema sve hepiend. Ili ima?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Braću ne donose rode?
    Autor jovuk u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.01.2009, 20:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •