Na kojoj ruci se nosi burma? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Ja burmu nosim na desnoj ruci,i uglavnom svi moji prijatelji koji su u braku nose burmu na desnoj ruci,ali ne polazem nikakvo znacenje gde i dali uopste treba nositi burmu.Ja svoju nikad i ne skidam i bes nje bi bila ko bes glave,cista navika.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Ja svoju ne nosim iz razloga što sam,tačnije što su pretpostavili da ću i posle trudnoće zadržati kilažu super teškaša pa mi prodali veliku burmu Nešto mi je žao da je skraćujem jer kontam da to više ne bi bilo to Suprug svoju nosi bez obzira na to što ja ne nosim.Da ne pobegnem od teme,nosi je na desnoj ruci isto kao što sam i ja (dok nisam smršala )Na desnoj iz razloga što i ja znam za "pravilo" da je pravoslavci nose na desnoj a ostali na levoj,mada nemam pojma,iskreno,zbog čega je to tako.Još nešto,čak i da mi je taman,ne dopada mi se jer je od žutog zlata a ja ga ne volim i ne nosim
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    svaka cast SQUAW
    dobra pricica, kao i mnogi tvoji komentari.
    Burmu vishe ne nosim. Prvu sam izgubio, a drugu sam kupio i retko, retko je nosim skoro nikad.
    A kako sam je izgubio. Bio sam na putu. Zima. nekoliko meseci posle svadbe. Noc, sneg pada, voda zamrzla. Stanem na putarini da obrishem prozore snegom. E kad sam istresao ruke ona ispade. Primetio sam posle 20tak km. Jebiga sutradan sam stao na istoj putarini, ali je nije bilo. Eto vishe je ne nosim. I iskreno neznam ni na kojoj ruci sam je nosio.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    U verovanjima naših starih postoji stroga podela na levu i desnu stranu, po kojoj je leva strana loša, desna dobra, na levom ramenu svakog čoveka čuči đavo i nagoni ga na zlo, na desnom je anđeo čuvar koji ga spasava od svakog zla i nagoni da čini dobra dela.

    Kada mlada i mladoženja na venčanju razmenjuju prstenje, stavljaju jedan drugome na domali prst desne ruke i tako se zavetuju svojim anđelima čuvarima da im obezbede dugotrajnost i svaku sreću u braku.
    Poruku je izmenio zmax, 06.11.2007 u 17:02
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Pa, lepo zvuči ovo verovanje zmax
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Na desnoj ruci. Ali ne nosim svoju burmu, jer mi ispada sa tananog prstica...
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    U verovanjima naših starih postoji stroga podela na levu i desnu stranu, po kojoj je leva strana loša, desna dobra, na levom ramenu svakog čoveka čuči đavo i nagoni ga na zlo, na desnom je anđeo čuvar koji ga spasava od svakog zla i nagoni da čini dobra dela.

    Kada mlada i mladoženja na venčanju razmenjuju prstenje, stavljaju jedan drugome na domali prst desne ruke i tako se zavetuju svojim anđelima čuvarima da im obezbede dugotrajnost i svaku sreću u braku.
    ...i ja nosim burmu na desnoj ruci ali izgleda je moj andjeo uzeo slobodne dane...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Burmu nosim na desnoj ruci - srebrnu. Zašto ? Ko je sklopio crkveni brak i ako je obratio pažnju na molitve koje se čitaju u sklopu Svete Tajne braka - zna i zašto je tako.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    E, imam i ja jedno pitanje. Sta je sa onima koji, kao npr. ja izgube burmu? Ima li smisla kupovati novu?
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Ne znam na kojoj se ruci nosi burma, ali sam još davno čuo jedno objašnjenje njenog mogućeg porekla, koje se meni lično neobično dopada i koje, čini mi se, ima smisla....

    Poznato je da je grčkog antičkog poluboga i junaka Prometeja (jednog od pralikova Isusa Hrista – žrtva) zbog toga što je omogućio ljudima da koriste vatru, vrhovni bog Zevs okovao za kaznu o vrletnu stenu Kavkaza, s tim da mu orao večno kljuje jetru....

    Ono što je uglavnom manje poznato je to da je Prometej (na grčkom – Promišljeni) kasnije i oslobođen. Ko je oslobodio Prometeja, o tome postoji nekoliko verzija. Prema jednoj oslobodilac je bio Herakle, koji je oslobađanje najslavnijeg titana ubrojio u jedno od svojih herojskih dela. Prema drugoj verziji Prometeja je u Hadu zamenio kentaur Hiron (inače Ahilov vaspitač) i Prometej je tako postao slobodan. Postoji i treća verzija, koja je najverovatnije našla mesto u dve izgubljene Eshilove tragedije o Prometeju. Kako ni pod zemljom nije hteo da kaže ime Zevsovog naslednika, Hermes ga je ponovo izneo na svetlo dana i mučenja su se nastavila sve do trenutka kad se pred Prometejem nije pojavio Zevs lično.

    Baš kako je Prometej nagoveštavao, bog otac oprostio mu je grehe i obećao mesto u kosmosu za čovečanstvo. Tek tad Prometej je rekao da je planirano da ga oslobodi najveći junak Grčke, Ahil. Prometej je u tom trenutku oslobođen, ali kako se Zevsova presuda nije mogla opovrgnuti, naređeno mu je da doveka nosi jedan prsten sa komadom kavkaske stene za koji će i dalje biti za stalno privezan. Veruje se da od tog prometejskog prstena do danas vuku poreklo svi prsteni sa dragim kamenjem na njima, pa i venčana burma - kao simbol da smo vezani obavezom i ljubavlju prema svom bračnom drugu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    nekad sam je nosio na levoj ruci al odkada sam sakupio malo kilaze(samo misica)drzim je u ormaru
      Vrh

  12. #27
    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    E, imam i ja jedno pitanje. Sta je sa onima koji, kao npr. ja izgube burmu? Ima li smisla kupovati novu?
    Pa to samo na tebe i lici!!! A koji ce ti sada burma, kad' imas 99 godina

    Po tradiciji, pravoslavci burmu nose na desnoj ruci Ja je ne nosim, jer nisam udaNa!
    Poruku je izmenio _baba_, 11.03.2008 u 20:09 Razlog: spajanje poruka
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Po tradiciji, pravoslavci burmu nose na desnoj ruci Ja je ne nosim, jer nisam udaNa!
    takvo je stanje i kod mene
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Iz poštovanja prema svim damama, burmu nosim isključivo u džepu.
    Levom!
    Poruku je izmenio BaneK, 12.03.2008 u 06:04
      Vrh

  15. #30

    14 Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    E, imam i ja jedno pitanje. Sta je sa onima koji, kao npr. ja izgube burmu? Ima li smisla kupovati novu?

    Upravo sam konstatovala da sam i ja izgubila svoju burmu...

    Ne verujem da ću da kupujem novu...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koje ime nosi vaša srednja škola?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 21.09.2010, 22:01
  2. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 23.05.2010, 21:40
  3. Na kojoj ste mreži?
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 19.09.2009, 13:21
  4. Na kojoj ste strani?
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 08:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •