Na kojoj ruci se nosi burma?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Na kojoj ruci se nosi burma?

    Mozda se neko zapitati zasto bas ovo pitanje, ali i ja sam se zbunila kad sam dobila pitanje zasto nosim burmu na desnoj ruci kad treba da nosim na lijevoj . Ja to bas ne znadoh da objasnim. Ima li neko objasnjenje? Znam da uglavnom pravoslavci nose na desnoj ruci, ali i katolici i protestanti iz bivseg SSSR-a.

    Koliko znam kod nas se vjerenicki prsten nosi na lijevoj ruci, a burma na desnoj.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Vidite, kod mene je obrnuto. Zaručnički na desnoj a burma na lijevoj ali zašto.. Ne bih znala. Znam samo da moja baka, koja je do prije 15 godina živjela u Srijemskoj Mitrovici, ima burmu na svojoj desnoj ruci. Pitala sam ju kao klinka zašto ali mi je samo rekla da se tako kod njih (vas) nosi na ta taj način. Sredina čini svoje jer mislim da nije nikakva vjera u pitanju. Naime, ja sam ateista a nosim na lijevoj ruci jer nekako.. Navika.

    Ugh, sad mora da vam je sve jasno
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Burma ? Ma nek se nosi u ...
    na desnoj ruci ali na kom prstu ?
    Tu je izbor ve 5 puta mnogo vei pa izaberite onaj pravi prst npr. ili
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Nosi se na levoj ruci, jer uglavnom smo desnoruki i desnom rukom vise radimo, pa bi se burma lakse izgrebala.

    Ja ga ne nosim, 2 su mi spale sa prsta u toku rada i izgubila se, ovaj najnoviji je sklonjen na sigurno mesto!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Meni je isto pitanje poslala kuma sms-om nakon što je izgovorila svoje "da" u inostranstvu. Ostalo joj u glavi da treba da je stavi na desnu, ali je muž počeo ubeđivati da ide na levu (stranac inače, katolik) i nastade zbrka Ne znam da objasnim zašto je to tako, ali pravoslavci nose na desnoj a muslimani i katolici na levoj A mi na levoj nosimo verenički prsten
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Meni je isto pitanje poslala kuma sms-om nakon što je izgovorila svoje "da" u inostranstvu. Ostalo joj u glavi da treba da je stavi na desnu, ali je muž počeo ubeđivati da ide na levu (stranac inače, katolik) i nastade zbrka Ne znam da objasnim zašto je to tako, ali pravoslavci nose na desnoj a muslimani i katolici na levoj A mi na levoj nosimo verenički prsten
    Hm..., mozda je zato i zbrka!
    Mi nemamo verenicki prsten, koliko ja znam!
    Pa vi nemate vise mesta na levoj ruci!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Hm..., mozda je zato i zbrka!
    Mi nemamo verenicki prsten, koliko ja znam!
    Pa vi nemate vise mesta na levoj ruci!
    Da nema mesta na levoj ruci ali ima mesta gde e da ga stavi ...
    Ma zar je to uopşte bitno ?
    Ja sam bolji katolik ili musliman ili pravoslavac ako to tako radim
    Ako ga voliş ne treba ti prsten za to a ako zeliş da ga nosiş na nozi ni to nee umanjiti sreu braka !
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Zapravo i ne znam koliko verenički prsten ima veze sa religijom, ali mislim da se i prebacuje kod nas (pravoslavaca) na levu, kada na desnu dođe burma neko verenički skida i više ne nosi, neko ga dodaje na burmu ili obrnuto, ali zašto burma kod katolika ide na levu ruku, ne znam.

    Evo našla sam pričicu ovu:

    Palac predstavlja roditelje
    Kaziprst -brata/sestru
    Srednji prst ste u stvari Vi
    Domali - zivotnog partnera
    Mali - vasu decu...
    E sad, spojite jagodice prstiju leve i desne ruke, sa otvorenim dlanovima, i savijte srednje prste (slika)



    Sad pokusajte da razdvojite palceve (koji predstavljaju vase roditelje). I otvorice se, jer roditelji i nisu predvidjeni da provedu sa Vama ceo zivot...
    Molim Vas, vratite palceve u prvobitan polozaj, i sad pokusajte da razdvojite kaziprste, koji predstavljaju rodjenog brata/sestru. Takodje Vam to nece biti problem, jer i ona/on/oni ce imati svoju porodicu.
    Ponovo spojite kaziprste, i pokusajte da razdvojite malice (predstavljaju vasu decu). Opet to nece biti problem, jer ce Vas deca takodje napustiti i osnovati svoju porodicu.
    A sad spojite malice, i pokusajte da razdvojite domalice (koji predstavlja Vaseg muza/Vasu zenu) ... I, ne ide! To je zato sto supruznici treba da provedu zivot zajedno, i u dobru i zlu!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Ne znam na kojoj se ruci nosi burma, ali sam još davno čuo jedno objašnjenje njenog mogućeg porekla, koje se meni lično neobično dopada i koje, čini mi se, ima smisla....

    Poznato je da je grčkog antičkog poluboga i junaka Prometeja (jednog od pralikova Isusa Hrista – žrtva) zbog toga što je omogućio ljudima da koriste vatru, vrhovni bog Zevs okovao za kaznu o vrletnu stenu Kavkaza, s tim da mu orao večno kljuje jetru....

    Ono što je uglavnom manje poznato je to da je Prometej (na grčkom – Promišljeni) kasnije i oslobođen. Ko je oslobodio Prometeja, o tome postoji nekoliko verzija. Prema jednoj oslobodilac je bio Herakle, koji je oslobađanje najslavnijeg titana ubrojio u jedno od svojih herojskih dela. Prema drugoj verziji Prometeja je u Hadu zamenio kentaur Hiron (inače Ahilov vaspitač) i Prometej je tako postao slobodan. Postoji i treća verzija, koja je najverovatnije našla mesto u dve izgubljene Eshilove tragedije o Prometeju. Kako ni pod zemljom nije hteo da kaže ime Zevsovog naslednika, Hermes ga je ponovo izneo na svetlo dana i mučenja su se nastavila sve do trenutka kad se pred Prometejem nije pojavio Zevs lično.

    Baš kako je Prometej nagoveštavao, bog otac oprostio mu je grehe i obećao mesto u kosmosu za čovečanstvo. Tek tad Prometej je rekao da je planirano da ga oslobodi najveći junak Grčke, Ahil. Prometej je u tom trenutku oslobođen, ali kako se Zevsova presuda nije mogla opovrgnuti, naređeno mu je da doveka nosi jedan prsten sa komadom kavkaske stene za koji će i dalje biti za stalno privezan. Veruje se da od tog prometejskog prstena do danas vuku poreklo svi prsteni sa dragim kamenjem na njima, pa i venčana burma - kao simbol da smo vezani obavezom i ljubavlju prema svom bračnom drugu...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    nekad sam je nosio na levoj ruci al odkada sam sakupio malo kilaze(samo misica)drzim je u ormaru
      Vrh

  11. #11

    02 Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Jeste, a zašto je to baš tako - ne znam

    Moja svekrva je katoličke vere i nosi burmu na levoj ruci.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Ja burmu nosim na desnoj ruci,i uglavnom svi moji prijatelji koji su u braku nose burmu na desnoj ruci,ali ne polazem nikakvo znacenje gde i dali uopste treba nositi burmu.Ja svoju nikad i ne skidam i bes nje bi bila ko bes glave,cista navika.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    Ja svoju ne nosim iz razloga što sam,tačnije što su pretpostavili da ću i posle trudnoće zadržati kilažu super teškaša pa mi prodali veliku burmu Nešto mi je žao da je skraćujem jer kontam da to više ne bi bilo to Suprug svoju nosi bez obzira na to što ja ne nosim.Da ne pobegnem od teme,nosi je na desnoj ruci isto kao što sam i ja (dok nisam smršala )Na desnoj iz razloga što i ja znam za "pravilo" da je pravoslavci nose na desnoj a ostali na levoj,mada nemam pojma,iskreno,zbog čega je to tako.Još nešto,čak i da mi je taman,ne dopada mi se jer je od žutog zlata a ja ga ne volim i ne nosim
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    svaka cast SQUAW
    dobra pricica, kao i mnogi tvoji komentari.
    Burmu vishe ne nosim. Prvu sam izgubio, a drugu sam kupio i retko, retko je nosim skoro nikad.
    A kako sam je izgubio. Bio sam na putu. Zima. nekoliko meseci posle svadbe. Noc, sneg pada, voda zamrzla. Stanem na putarini da obrishem prozore snegom. E kad sam istresao ruke ona ispade. Primetio sam posle 20tak km. Jebiga sutradan sam stao na istoj putarini, ali je nije bilo. Eto vishe je ne nosim. I iskreno neznam ni na kojoj ruci sam je nosio.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Na kojoj ruci se nosi burma?

    U verovanjima naših starih postoji stroga podela na levu i desnu stranu, po kojoj je leva strana loša, desna dobra, na levom ramenu svakog čoveka čuči đavo i nagoni ga na zlo, na desnom je anđeo čuvar koji ga spasava od svakog zla i nagoni da čini dobra dela.

    Kada mlada i mladoženja na venčanju razmenjuju prstenje, stavljaju jedan drugome na domali prst desne ruke i tako se zavetuju svojim anđelima čuvarima da im obezbede dugotrajnost i svaku sreću u braku.
    Poruku je izmenio zmax, 06.11.2007 u 18:02
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koje ime nosi vaša srednja škola?
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 21.09.2010, 23:01
  2. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 23.05.2010, 22:40
  3. Na kojoj ste mreži?
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 19.09.2009, 14:21
  4. Na kojoj ste strani?
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •