Muzicke predrasude
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Muzicke predrasude

    Jedna grupica ljudi iz Srbije sa kojom se druzim slusa trance. Od markirane odece i slicno ni traga. Za njih kazu da su klosari i narkomani, zbog muzike koju slusaju i odece koje nose.

    Jedan drug, takodje iz Srbije, slusa heavy metal. Stalno je obucen u crno, skace kao ludak na podijumu za igru... Za njega kazu da nije normalan, da je cudan i bezveze razmislja.

    Mene gledaju onim praznim pogledima i podsmesljivo kazu "Jebote sta ti slusas... Svasta... Ma bezi bre..."


    Da li ste se vi susreli sa predrasudama zbog muzike koju slusate?
    Kako ste reagovali na komentare upucene vama zbog vaseg stila...?
    Da li ste se uopste obazirali na ogovaranja i "Jebote sta ti slusas"
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  2. #2

    14 Odgovor: Muzicke predrasude

    Moj kum sluša heavy metal godinama...
    Bili smo nerazdvojni, tako da su nam stalno kačili epitete alkoholičara, narkomana... ( a tek o sedenju na 'ladnom betonu )
    Znala sam ko je on i šta je, tako da me takva vrsta priča nije pogađala ni najmanje.

    Kum i danas ima dugu kosu i neguje njegov prepoznatljiv imidž - duga kosa, rokerka...

    Ma, mogli su samo da pričaju...
    Njihov problem...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Moj sin je 10-tak godina slušao metal i to onaj najekstremniji, nosio dugu kosu, minđuše u ušima, oblačio se u tamnu ili crnu odeću, družio se sa sličnim drugarima. Plašio sam se, gde će se to završiti? On i njegovo društvo nisu nigde izlazili van svojih kuća, i polako sam počeo da kontaktiram sa njima, da bih video šta je to.Prvo sam video da su to divna, mirna deca, ne piju alkol i najčešće i ne puše, ali čak ni sa devojkama nisu kontaktirali, niti delovali zainteresovano.Moje predrasude su bile usmerene prema fizičkom izgledu, oblačenju, kosi, minđušama, izolaciji.Jednog momenta moj sin je sreo devojku u koju se zaljubio, malo pomalo se okrenuo u drugom pravcu načina življenja, i zadnjih pet godina se i ne seća da pogleda ili posluša metal, mada je podsetnik tu oko osamsto hiljada naslova metal muzike je uredno složeno.
    Šta je sa njegovim drugovima, to već nije predrasuda, od njih osam, šestoro je izgubljeno za dalji život, jedan je satanista(dveni krst sa groblja visio je naopako u sobi gde je spavao), sada je non-stop na lekovima,dvojica braće ne rade nigde, imaju 34 i 35 godina, izdržavaju ih roditelji i dalje slušaju metal, jedan luta od mesta do mesta krajnje zapušten i ne radi ništa(35god),jedan je postao vernik i planira da ode u manastir.....itd...Samo je jedan pored mog sina ima normalan život, zaljubio se oženio, sada je u Nemačkoj stalno upošlje i nastanjen, ima dvoje dece.
    Mlade generacije su se nespremno srele sa novim izazovima zapada, mi roditelji smo se borili za golo preživljavanje, tako da su mnogi ostali izgubljeni.
    In vinas veritas

  4. #4

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Samo jednom, kada sam upao medju narodnjake. Moj srednjetvrdi rok je izazivao prezir u njima...

    Sam biram muziku, i volim dobru muziku.
    Zato nikada ne mogu razumeti ljude koji slusaju samo jednu vrstu muzike.
    Imam utisak da su se priklonili muzici da bi pripadali nekoj grupi. Njihova stvar...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Predrasuda ili ne, meni je ostalo samo da se nasmejem i pobegnem

    Ne jednom mi se desilo, da kada kažem da slušam Vangelisa, Morikonea, i Žara, budem okarakterisan kao neko ko sluša "drekavce"

  6. #6

    Odgovor: Muzicke predrasude

    jashta, ali meni takve stvari na jedno uvo unutra, na drugo van.. ljudi su takOvi, uvek puni predrasuda, ali mene to nije nikad diralo
    zadnji put su me okarakterisali kao "na drogama" a ni za shto.. elem, proshle zime kad sam bila kod bake & deke u planinama di je jedino mesto za izlazak jedna kafana di se pushtaju strogo i iskljuchivo samo zheshci narodnjaci a ja volEm da odem tamo da im poremetim koncepciju a pretposhle godine kad sam bila stavili oni neki fesni dzuboks, a ja se onda zhalila na sav glas kako je to diskriminacija, jerbo imaju za izbor samo narodnjake i proshle godine dolazim ja, a meni drug kazhe kako su stavili neshto roka i u trenu kad su svi bili u nekoj euforiji "vino teche venama" i taj fazon, ja skupim brdo kovanica i pravac dzuboks, a drug i sestra se valjaju od smeha.. i ubacim brdo para i stavim jedno 20-ak pesama.. prva je naravno bila od partibrejkersa "hipnotisana gomila" i kad je pochela, ja skakala do plafona zamislite atmosferu svi prestali da djuskaju i pilje u mene kao, vidjU ove na drogama, shteta za porodicu da je tako mlada propala

    aj lajk ven ajm d tok of d taun
    moomoo meee jooouu

  7. #7

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Uzas jedan kada na tebe upiru
    I gledaju te a ti Samo hoces da
    Poruku je izmenio kissigirl, 10.12.2007 u 18:39 Razlog: Velicina slova, caps lock

  8. #8

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Ne, posto sam uglavnom ja govorio drugima : Jebote, sta ti slusas...

  9. #9

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Ako su Vangelis, Morikone i Žar drekavci, šta bi rekli za Dillinger escape plan, Placebo,Dead Kennedys... i da ne nabrajam dalje...o ukusima ne vredi raspravljati, razume se...treba znati uživati u onom što slušaš...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #10

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Družim se sa rockerima & metalcima...Gotovo da sam izolovana od svih drugih ljudi, tako da se niko ne čudi "mojoj" muzici...Roditelji mi slušaju hard rock...Komšije su fizički previše udaljene, tako da ne čuju ništa, mogu volume do daske da pojačam...

  11. #11

    Odgovor: Muzicke predrasude

    meni su uwjek goworili jesam li kad wide sta slusam i kad sam imao najboLesnije frizUre na swijetU uh..kad se sjetim,kakwe su to frizUre bile ali wrh brate,wrh..mada i sad mi je frizura na wrh niwoU
    nego da skratim ja owo..znaci uwjek sam sam slusao to sto slusam i nikad nisam gledao sta ce drugi da misle,da..znaci nikad za bilo sto

  12. #12

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    ...Zato nikada ne mogu razumeti ljude koji slusaju samo jednu vrstu muzike.
    Imam utisak da su se priklonili muzici da bi pripadali nekoj grupi. Njihova stvar...
    Takođe. Možda je to zaista jedna od mojih predrasuda, ali ljudi koji slušaju samo jednu vrstu muzike (a ima i onih koji slušaju samo jednu grupu), za mene su nekako ograničeni. Predrasuda plus je da su oni koji slušaju samo i isključivo turbo folk, ponajviše ograničeni. Izvinjavam se, ali...
    Mislim da je pitanje opšte kulture znati dosta toga o klasičnoj muzici, umeti prepoznati makar desetak kompozicija, isto tako mislim i za džez, rok, pank ili bilo koju drugu vrstu muzike ili pravac. Ne možeš da ne znaš za Dženis Džoplin ili Hendriksa, pa oblačio se u crno ili upasivao džemper u trenerku do pazuha...
    Na žalost, ja sam "gluva" za tehno, iako su me neki moji dragi ljudi upućivali da je sva fora u tome da se radi o "ritmu života", da tehno ritam u stvari prati otkucaje srca, disanje, seksualni čin... Pa, tako dok posvećeno slušaš neku tehno stvar, možeš i orgazam da doživiš, što se meni, eto, nije desilo... Imam utisak da me, dok to slušam, melje nešto, a to me ne pali uopšte...
    Narodnjake nikad u kući nisam uključila da slušam, tamburašku muziku i poneku sevdalinku izuzimam. Ali zato umem da se opustim na svadbama i drugim terevenkama, pa makar ispevavala samo zadnje slogove, jer reči ne znam... Neću sedeti i uspijati, prosto mislim da je to partibrejkerski i neprimereno. Kad me zaboli mozak, naprosto odem...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #13

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Predrasuda plus je da su oni koji slušaju samo i isključivo turbo folk, ponajviše ograničeni. Izvinjavam se, ali...

    Ne, ovo nije predrasuda nego sušta istina.

  14. #14

    Odgovor: Muzicke predrasude

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Takođe. Možda je to zaista jedna od mojih predrasuda, ali ljudi koji slušaju samo jednu vrstu muzike (a ima i onih koji slušaju samo jednu grupu), za mene su nekako ograničeni....
    slazem se u potpunosti.

    volim muziku i kad mene neko pita sto slusas ili koji ti je muzicki pravac omiljen, jednostavno kazem da slusam muziku koja me raspolozi i koja mi donosi lepa osecanja. ne biram samo i iskljucivo jedan pravac. jer postoje dobre i lose pesme u svakom muzickom pravcu. a da se odusevljavam svemu samo zato sto sam pasionirana obozavateljka te muzike, bez obzira dali i koliko je dobro - ne mogu. ne uspeva mi nikako.

    a najvise me iznervira kad neko ko sebe pretstavlja ko pasioniram obozavateljem odredjene muzike, gnusanjem gleda druge ljude kako se zabavljaju uz zvuke druge muzike...
    mislim- nije samo tvoj izbor jedan i jedini ispravni.

    jedino ne mogu da podnesem, trance, tehno i turbo folk. ko moze nek ih slusa...al meni paraju usi


  15. #15

    Odgovor: Muzicke predrasude

    sve osim turbo folka i teškog metala

    naravno ovo se menja ondaK kad popijemo(pod uslovom da su litra rakije i žilet pri ruci),mada i onda postoje granice(Sinan i sl. mi nekako udare u džigericu i nateraju me da se ispraznim na neku stranu-gornji/donji otvor-apsolutno nebitno...)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Predrasude u ljubavi
    Autor Lillith u forumu Ljubav
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 24.02.2013, 17:02
  2. Predrasude - zamka u koju svi upadamo
    Autor maqa u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 02.04.2012, 18:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •