"Vojvođansko pitanje"? - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 119
  1. #46

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Svi ti tajkuni ce na kraju da "popuse"... Drzavi su trebale devize i dobar posao su uradili prodajom velikih komleksa jalove zemlje.
    Uvidjet ce tajkuni da su nasjeli, ali sve ce bit kasno.
    Zemlju ne moze svatko obradjivat.

    "Servo Mihalj" se rasformirao prije nego sto je Sloba dosao na vlast.
    Tajkuni nisu uzeli zamlju da bi je obrađivali, nego da bi stvarali monopol na agro-tržištu. Oni čak ni ne proizvode ni pšenicu, ni kukuruz, ni stoku. Imaju nekoliko stočnih kompleksa za prikaz, i nekoliko hektara pod pšenicom i kukuruzom i ostalim. A uveliko po Vladinim povlasticama i posebnim dozvolama uvoze jeftino meso iz okružnih zemalja (vidi Matijević i dimljene ćureće butkice iz Italije; pa ukrajinsku "Černobilj-piletinu" sa savitljivim kostima), jeftinu pšenicu i kukuruz pod okriljen Vlade i državne rezerve. I tako paorima samo preostaje ono što crvenčani rade - blokiraju rad sopstvenih opština, a tajkuni se smeju u svojim olimpijskim bazenima.

    A državi su trebale te devize, samo su te devize otišle i nikad nisu napunile budžet, nego račune na Kipru i Kajmanskim Ostrvima.

    Sloba je došao na vlast 1987-e, a "Servo Mihalj" se raspao 1990-e. Jedan deo Kombinata je bio P.D. Begej, gde je radio moj ćale. To je bio žitištanski deo Kombinata "Servo Mihalj".
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #47

    01 Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Tajkuni nisu uzeli zamlju da bi je obrađivali, nego da bi stvarali monopol na agro-tržištu. Oni čak ni ne proizvode ni pšenicu, ni kukuruz, ni stoku. Imaju nekoliko stočnih kompleksa za prikaz, i nekoliko hektara pod pšenicom i kukuruzom i ostalim. A uveliko po Vladinim povlasticama i posebnim dozvolama uvoze jeftino meso iz okružnih zemalja (vidi Matijević i dimljene ćureće butkice iz Italije; pa ukrajinsku "Černobilj-piletinu" sa savitljivim kostima), jeftinu pšenicu i kukuruz pod okriljen Vlade i državne rezerve. I tako paorima samo preostaje ono što crvenčani rade - blokiraju rad sopstvenih opština, a tajkuni se smeju u svojim olimpijskim bazenima.

    A državi su trebale te devize, samo su te devize otišle i nikad nisu napunile budžet, nego račune na Kipru i Kajmanskim Ostrvima.

    Sloba je došao na vlast 1987-e, a "Servo Mihalj" se raspao 1990-e. Jedan deo Kombinata je bio P.D. Begej, gde je radio moj ćale. To je bio žitištanski deo Kombinata "Servo Mihalj".
    "Servo Mihalj" se rasformirao u manje Kombinate prije 87 god.

    Sta se desilo sa Rasadnikom?

  3. #48

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    "Servo Mihalj" se rasformirao u manje Kombinate prije 87 god.

    Sta se desilo sa Rasadnikom?
    U redu, možda ipak bolje znaš ono oko rasformiranja "Servo Mihalja". 1987-e sam imao samo 12 godina.

    Za "Rasadnik" ne znam kako danas stoji, ali znam da i danas postoji i funkcioniše, samo neznam dali je D.D., A.D. ili šta već...
    Možda je u sklopu Čistoće i Zelenila..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  4. #49

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Svi ti tajkuni ce na kraju da "popuse"... Drzavi su trebale devize i dobar posao su uradili prodajom velikih komleksa jalove zemlje.
    Uvidjet ce tajkuni da su nasjeli, ali sve ce bit kasno.
    Zemlju ne moze svatko obradjivat.

    "Servo Mihalj" se rasformirao prije nego sto je Sloba dosao na vlast.
    tajkuni su uvideli da ce cena zemlje porasti bar 6x cim stupimo u EU...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #50

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    U redu, možda ipak bolje znaš ono oko rasformiranja "Servo Mihalja". 1987-e sam imao samo 12 godina.

    Za "Rasadnik" ne znam kako danas stoji, ali znam da i danas postoji i funkcioniše, samo neznam dali je D.D., A.D. ili šta već...
    Možda je u sklopu Čistoće i Zelenila..
    Ti si sve pobrko...hehehe

    Ti ni ne znas koja Firma je bio Rasadnik i sta je proizvodio?

  6. #51

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Pa, 66 % rumuna u Erdelju su "dođoši" posle 1918-e, a ostalih 33 % se postepeno useljavalo u Erdelj kao pastirski/kmetski narod (jeftina radna snaga za mađarske plemiće) od 1650-e (Vojvoda Mihai Viteazul, "koljač mađara") do 1918-e.

    Nije u Erdelju, nego pored naše granice, ali je dobar primer: gradić Jimbolia, iliti Žombolja. Pre drugog svetskog rata etnička slika Žombolje otprilike: 60 % nemaca, 20 % mađara, 10 % rumuna, 10 % srba. Posle drugog svetskog rata: 80 % rumuna (90 % doseljenih vozovima iz Moldve - teritorija Rumunije pored Moldavije) i 20 % mađara. Nemci su "prognani" u Nemačku, srbi se preselili u Srbiju (Vojvodinu).
    Pet godina sam živeo u Rumuniji i znam podosta o istoriji stanovnika Rumunije. Čak više od "naših forumskih" istoričara.
    Добро свезналице, кад већ толико знаш, реци ми да ли је тачно да је проценат Мађара у Трансилванији 1920. био око 25%. И још имате петље да тврдите да вам је то отето...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #52

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    ...ovde se izgleda ocekuje da vojvodjanski Srbi postupe kao Deme Stojai,pa da krenu na svoje "dodjose".....(Deme Stojai-rodjen kao Dimitrije Stojakovic u Banatu,najveci zlikovac u vladi Miklosa Hortija)....i Hrvatska je bila deo Ugarske pre Trijanona,bas bih voleo da vidim kako bi se proveli da, na tamosnjim forumima, to komentarisu u istom stilu kao i "vojvodjansko pitanje"....ovde stvarno ispada da je Madjarska do Tokija,a ne Srbija....

  8. #53

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    bio sam u pravu da ovde ima mnogo madjarskih fasista i sovinista....bas sam dobio reput sa porukom da je Madjarska do Beograda,sto me terate da zamrzim vas narod....

  9. #54

    01 Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Zivela "demokratija" ! Lepo je reci: Madjarska do Beograda.Ali reci:ljudi,ne ponasajte se kao srpski krvnici,ne pljujte po Srbima jer nije u redu ... to je vec velika uvreda !!
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  10. #55

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Mislim da je tema Vojvodina i ne razumem zasto nasedate na antimadjarske provokacije jednog clana?

    Nekriticno i izokrenuto tumacenje istorijskih cinjenica zarad povecanja vrednosti i ``moralne cistote`` sopstvenog naroda je problem sitnih ljudi.

    Posle Hrvata, Amera, ``Siptara`` je sad nasao da uzme na tapetu Madjare. Kad nas sve dobro posvadja potrazit ce druge zrtve , zadovoljno trljajuci ruke zbog dobro obavljenog posla.
    Poruku je izmenio biterlemon, 24.08.2008 u 18:31
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #56

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je tema Vojvodina i ne razumem zasto nasedate na antimadjarske provokacije jednog clana?

    Nekriticno i izokrenuto tumacenje istorijskih cinjenica zarad povecanja vrednosti i ``moralne cistote`` sopstvenog naroda je problem sitnih ljudi.
    ...izokrenuto???!!!....teorija zavere....kada prestane antisrpstvo,prestace i antimadjarstvo....i sva druga anti....nemoj jos samo reci da nisi antisrpski IKADA pisao na ovom forumu....a vojvodjansko pitanje je kompleksnije i od srpskih i od madjarskih stavova,...treba da se ukljuce i Bunjevci,Hrvati,Slovaci i ostali...pa tek onda mozda dobijemo pravu sliku...a ovako,Trijanon,srpska vojska u Segedinu 1918.,i ostalo,ne vodi pravoj slici stvari...

  12. #57

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Uvek sam pisao kriticki, iznoseci svoju istinu.

    Antisrpski nikada nisam pisao ni ovde, niti bilo gde, ja nemam antisrpske stavove!!!

    ....a vojvodjansko pitanje je kompleksnije i od srpskih i od madjarskih stavova,...treba da se ukljuce i Bunjevci,Hrvati,Slovaci i ostali...pa tek onda mozda dobijemo pravu sliku...a ovako,Trijanon,srpska vojska u Segedinu 1918.,i ostalo,ne vodi pravoj slici stvari...
    Rumunska vojska je bila u Pesti. Naravno da polozaj bilo koje vojske ne vodi pravoj slici.
    Ipak smo u 21. veku i na pragu EU, gde svi mozemo ziveti u jednoj velikoj celini.
    Egzistenciju Vojvodjanskog pitanja nalaze kontinuitet koji se ne moze menjati na silu, a kakvu Vojvodinu zele, o tome moraju najvise odlucivati Vojvodjani.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #58

    01 Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    "Vojvodjansko pitanje" ! Ubismo se od pisanja i rasprave oko necega sto u stvari i ne postoji. Jedino kao fikcija i zelja "nekih",da ne kazem kojih.Oni ce se vec prepoznati.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  14. #59

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    bio sam u pravu da ovde ima mnogo madjarskih fasista i sovinista....bas sam dobio reput sa porukom da je Madjarska do Beograda,sto me terate da zamrzim vas narod....
    Шовинисти баш то и желе, да посеју мржњу међу обичан народ, и онда после том нормалном свету могу да говоре "Ето, јесам вам рекао какви су они... а ви сте хтели с њима лепо".
    Увек треба мрзети грех а не грешника, проблем а не људе, шовинисте а не народ. Јер сваки народ сачињавају људи, а сви смо ми људи. А ту је и битерлемон.

    Треба се чувати вукова у јагњећој кожи, оних који на све стране вриште како су угрожени, који се жале на антимађарске провокације, измишљају завере, пљују по својој држави а славе празнике друге земље, пљују по својим комшијама, у пола ноћи да их пробудиш знају све о Трианону... никад не осуде екстреме из свог или било ког другог народа осим српског, румунског, словачког или руског, а онда глуме неке неутралце, миротворце, увређене, и продају себе као велике Војвођане...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #60

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    ...koliko god to nekome smetalo vojvodjani su odlucili,Vojvodina je u Srbiji...ne mislim da je to tekovina tzv"jogurt revolucije" vec jednostavno pravo stanje stvari,i da nikakav referndum o tome ovde ne bi prosao...a mislim da do referenduma nece ni doci....moji preci su vekovima stremili da Vojvodina pridje Srbiji,izborili se za to posle I svetskog rata,i ja cu braniti njihove zrtve...samim tim sto se zna ko je ovde vecinski narod,normalno,tajj narod ne sme da ugrozava manjinske narode...ali ni manjine ne treba previse da traze razne revizije istorijskih sporazuma,jer tako izazivaju podozrenje vecine...sta bi bilo sa sadasnjom Evropom da se revidiraju Trijanon,i berlinski kongres?...kolaps...morale bi da nestanu citave drzave koje su ulazile u sastav ,eto na primer Madjarske,:Hrvatska,Bosna i Hercegovina,Slovacka....

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvođanska "Mažino linija"
    Autor Invisibleman u forumu Istorija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 26.10.2013, 20:58
  2. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  4. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •