"Vojvođansko pitanje"?
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 119
  1. #1

    "Vojvođansko pitanje"?

    Novi Sad - Čelnici vojvođanske političke scene i neimenovani zvaničnici u Savetu Evrope juče su najodlučnije odbacili izjavu predsednika Vojvođanske akademije nauka i umetnosti Julijana Tamaša.

    ImageOn je rekao da će se posle kosovskog otvoriti i "vojvođansko pitanje". Tamaš tvrdii da mu je to poznato iz "diplomatskih i naučnih krugova".Dok se većina vojvođanskih političara oštro protivi toj konstataciji on navodi da u Strazburu pripremljeni dosijei za ''vojvođansko pitanje''

    Kosovo će se završiti tako kako će se završiti. O tome ja ne mogu odlučivati, niti me za to iko pita, ali znam da u Strazburu postoje pripremljeni dosijei za otvaranje vojvođanskog pitanja rekao je Tamaš za najnoviji broj beogradskog nedeljnika NIN, prenosi Tanjug.

    I ako većina političara u Vojvodini tvrdi da je AP Vojvodina ne odvojiv deo Srbije i da tvrdnje Tamaša nisu osnovane i da nemaju nikakav značaj, on ne misli tako.Tačnije za vikend izdanje DANAS-a 24-25 februara ove godine Tamaš je na pitanje novinarke da li VANU ima podršku vojvođanskih vlasti odgovorio da ima, ali sa zadrškom, a biće i veća.

    Šta bi Srbima falilo da žive dobro, na primner u Srbiji, Vojvodini, Republici Srpskoj ili Crnoj Gori? Ako žive dobro. Zašto bi bila bolja pozicija da svi Srbi žive loše u jednoj državi upitao je on.

    Ištvan Pastor izjavio je za GL da pitanje vojvodine nije za Strazbur ni za međunarodni nivo, već unutrašnje pitanje Srbije.On je naglasio da će se ''vojvođansko pitanje'' uskoro otvoriti jer u okvirima sadašnjeg Ustava treba urediti niz pitanja u vezi s tim.Takođe navodi da za njega i SVM, dugoročni cilj jeste preispitivanje tih ustavnih okvira i dogovar o drugačijim.

    Cela vest na:
    Izvor:Futog.info

  2. #2

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Šta je to što se danas nemože raspasti ili odvojiti, pa i Vojvođansko pitanje je realnost koju treba očekivati bez iznenađenja, jer kako god se završila priča sa Kosovom, ona ipak dugo traje pa ta predstava na međunarodnoj sceni sada sve slabije gleda, pa sa ovih prostora predstoji nova predstava Vojvodina. Po nekim predviđanjima pre toga je trebala da ide predstava Sandžak, ali su glumci na toj predstavi malo rizični hoće da pucaju i na reditelja i na publiku, pa će Lale ipak pre stupiti na scenu, a i lakše je! Vojvodina je prirodno odvojiva od Srbije Savom i Dunavom, a Mađarska i Hrvatska jedva čekaju da predstava počne jer njihovi glumci imaju dobro pozicionirane uloge ovde. Kao čovek starije generacije sam naučio 90-tih godina da nas ništa nemože iznenaditi, i to i danas traje. Zato budimo "neiznenađeni", jer nas brane Julijan Tamaš (Soroš), i Ištvan pastor!
    In vinas veritas

  3. #3

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Ne postoji u pravom smilslu "vojvođansko pitanje"!!!

    Ovo pitanje potežu manje stranke i neki pripadnici nacionalnih manjina radi svojih ciljeva i materijalne dobiti. Njihova politika ima publicitet, koji je obrnut proporcijalan rasprostranjenosti njihove ideje. Zašto i ko im daje toliki publicite? Dugacka a u stvari veoma jednostavna i kratka tema, ali to neka ostane na drugome

    Zašto stojim iza tvrdnje da ne postoji "vojvođansko pitanje" u pravom smislu:
    1. nema više osnovu, sada nema direktiva pa možeš sam da biraš ko će da te pljačka, za koga ćeš da radiš, šta ćeš da prizovdiš i kome to da prodaješ
    2. mali broj koji podržavaju ovo pitanje. Pogledajmo samo uspeh SRS u Vojvodini
    3. što ove pitanje protežiraju većim delom oni koji to rade zbog svojih interesa i za to ima dosta dokaza

    I ono malo pristalica ovakvih stranaka i pokreta može se podeliti u nekoliko grupa:
    1. Oni koji stvarno vole Vojvodinu i Vojvođane uviđaju pravo stanje i razočarani polako napustaju ili se povlače iz ovih stranaka i pokreta
    2. Oni kojima su drugi krivi, a ne oni sami, za svoje teško stanje. A pošto smo mi poznati po svojoj složenosti, najveći krivci postaju naši sunarodnici, konkretno u ovom slučaju dođoši i oni preko
    3. Ljudi ogorčeni i zaslepljeni besom zbog nemaštine u koju upadaju sve dublje
    4. Pripadnici različitih skupina i opredeljenja koji su izgubili beneficije koje su uživale u vremenu koje je iza nas

    Ali ovu podelu možemo uraditi u svakoj političkoj stranci. Ova ideja ima trenutnu prođz zbog političke i ekonomske situacije u kojoj se nalazimo i to neki obilato koriste.

    Mogao bih napisati celu knjigu sa primerima iz mog ličnog iskustva, sa sve konkretnim imenima i događajima, koji bi pokazali da ovakva i slična pitanja padaju u vodu, pokazuju da mi Srbi ipak nismo toliki nesveti kao što nas drugi i neki od nas prikazuju, da i drugi nisu toliko uzvišeni i da su isti kao i mi i konačno: da smo mi najviše odgovorni za ono što nam se dešava!!!

    Već mi je muka čitati i razmišljati o ovakvim i sličnim pitanjima, čiji je konačni cilj podela ovog već brojčano malog naroda uz ličnu korist nekolicine "prvoboraca".
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

  4. #4

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Ne treba se tu mnogo brinuti ... kako rekose braca hrvati " srbi nikad ne propuste priliku da propuste priliku " azurnost je uvek na delu. To je Srpski !

  5. #5

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Војвођанско питање...?
    Ко нормалан жели независни Војводину?
    Они који су гладни власти и пара и они који не желе добро Србији и грађанима који у њој живе..
    Тамаш и остали оставите ви нас на миру па делите Мађаре,Хрвате и остале а не дирајте нас.Хвала.
    Банатска равница,српска лепотица..

  6. #6

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Ja sam već na jednoj sličnoj temi prokomentarisao "vojvođansko pitanje", pa samo kratko: Vojvodina kao pokrajina u sastavu Srbije sa svojim mešovitim stanovništvom ima pravo na svoj život i svoj put, ali isključivo onakav kakav izaberu njeni građani. I šta god izaberu, nemam ništa protiv, ali dali će mi biti žao, ili dali će nam biti žao to je druga dimenzija. Protiv imam isključivo u odnosu na dalji put, ako taj put crta neko izvan ove zemlje, a ima izgleda da je kupio dokumentaciju za taj tender izgradnje puta Vojvodine van Srbije. Tim pitanjima treba da se pozabavi naš vladajući establišment, spečavajući da more naizgled sitnih stvari se grupiše u jednu krupnu!
    In vinas veritas

  7. #7

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Vojvodjansko il necije drugo pitanje ? Mislim prema gornjem tekstu K und K monarhija bi da se digne iz groba ili sta vec ?
    Nema vojvodjanskog pitanja, postoji srpsko pitanje i slus !
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  8. #8

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Војводина је део Србије где се налази највише Српских патриота...
    Poruku je izmenio Mish, 24.01.2008 u 17:37 Razlog: bez govora mržnje

  9. #9

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Војводина је део Србије где се налази највише Српских патриота...
    Sta god su srpski radikali branili tu Srbi vise ne zive.
    Nemojte nas braniti vise, molim vas.

  10. #10

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Војводина је део Србије где се налази највише Српских патриота...
    Al su se samo uvalili, tamo gde ima dobro da se jede i pije.

  11. #11

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Al su se samo uvalili, tamo gde ima dobro da se jede i pije.
    ...u inostranstvo?...

  12. #12

    "vojvođansko pitanje"?

    Citat srb_crew kaže: Pogledaj poruku
    Novi Sad - Čelnici vojvođanske političke scene i neimenovani zvaničnici u Savetu Evrope juče su najodlučnije odbacili izjavu predsednika Vojvođanske akademije nauka i umetnosti Julijana Tamaša.

    ImageOn je rekao da će se posle kosovskog otvoriti i "vojvođansko pitanje". Tamaš tvrdii da mu je to poznato iz "diplomatskih i naučnih krugova".Dok se većina vojvođanskih političara oštro protivi toj konstataciji on navodi da u Strazburu pripremljeni dosijei za ''vojvođansko pitanje''
    Mislim da je ovo velika izmišljotina i glupost. Ne vredi vremena baviti se ovim.

    Ištvan Pastor izjavio je za GL da pitanje vojvodine nije za Strazbur ni za međunarodni nivo, već unutrašnje pitanje Srbije.On je naglasio da će se ''vojvođansko pitanje'' uskoro otvoriti jer u okvirima sadašnjeg Ustava treba urediti niz pitanja u vezi s tim.Takođe navodi da za njega i SVM, dugoročni cilj jeste preispitivanje tih ustavnih okvira i dogovar o drugačijim.

    Cela vest na:
    Izvor:Futog.info
    A izvor vesti sam pogledao (link) i nisam ništa našao. Opasno je ovakve stvari tvrditi bez ozbiljnog izvora vesti. Ono što je Pastor izjavio, nije za GL rekao, nego je rekao u izbornoj kampanji. A pošto je njegova rečenica izuzeta iz konteksta ne može se komentarisati. Na njihovom website-u naćićete njegovo mišljenje o "vojvođanskom pitanju". Julijana Tamaša i Pastor Ištvana nemojte zajedno spominjati, jer se stiče utisak da misle i govore isto, a nije tako.

    Citat Srpski Radikal kaže: Pogledaj poruku
    Војводина је део Србије где се налази највише Српских патриота...
    Само што ја тврдим да ти не знаш шта значи реч патриота!!!!!!
    Poruku je izmenio Mish, 12.05.2008 u 22:52 Razlog: spojene uzastopne poruke
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  13. #13

    12 Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Ej, ako, pu ne daj Bože, ovaj trio, sa srs-om na čelu, napravi vladu, onda ćemo da se tabamooooo, ima sve da pršti.... poltički mislim

    Izeš ga do sada Pajtić delovao nekako šizofreno, morao da sluša centralu a i da privoli Vojvođane, ali svaka mu čast dobro je balansirao.... e, sada kada "oni" budu sa jedne strane, a "mi" sa druge strane Save i Dunava. ijaaaaaooooo biće veselo

  14. #14

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Za razliku od većine ostalih na ovoj temi, mislim da postoji vojvođansko pitanje i da će kad tad izbiti na vidno mesto. Guranje pod tepih je vremenom uvek samo komplikovalo stvari, a srbijanske vlasti jako vole da se prave da ne vide problem dok im se ne otme iz ruku.

  15. #15

    Odgovor: "vojvođansko pitanje"?

    Ne verujem da će to biti nešto kao ubrzo, ali će svakako jednom doći na red. Za sada ne verujem da neko ima hrabrosti i veštine da ga reši povoljno za Vojvodinu. Možda je problem u tome što je cela državna administracija smeštena u Beogradu, gde ima oko 1,5 miliona neradnika, cirkuzanata, filozofa i mafijaša - a neko mora to da plati...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvođanska "Mažino linija"
    Autor Invisibleman u forumu Istorija
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 26.10.2013, 20:58
  2. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  4. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •