Voće - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 72

Tema: Voće

  1. #46

    Odgovor: Voće

    Ne mogu da se setim ni jedne vrste voca koju ne jedem.. Svaki dan bar jabuka.. Zavisi od sezone. Volim.

    Kada su se u nashOm selu naotvarali ovi razni metro, tempo, merkatori.. U njima se pojavila ponuda voca sa kojom bas i nisam imala prilike da se susrecem po pijacama i bilo je razgovora tipa:

    - Sto ovo dobro izgleda, uzela bih kada bih znala kako se jede.. (mislim jal s guljom, jal brez gulje ili tako nesto..)
    - Ma uzmi, nacemo na netu..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #47

    Odgovor: Voće

    Voce veoma bitna stavka u mome ispunjenom zivotu:
    Tamanim redom:
    Kivi,breskve,pomorandze,jabuke,banane,jagode,malin e,tresnje,kajsije,sljive,grozdje....
    e jedino sto ne volim jesu smokve

  3. #48

    Odgovor: Voće

    Od voca najvise volim sledece:

    Ribizla, dunja, breska, banana, jagoda, malina i jabuka su vocke koje najcesce konzumiram.

    Jabuke tamanim gotovo svakog dana, banane svakog drugog dana u proseku.

  4. #49

    Odgovor: Voće

    Volim banane, breskeve (najviše), mandarine, kiwi, kruške, jabuke, višnje...itd i sl.

    Ne gotivim, i rijetko jedem šljive, šipak, smokve, trešnje(zbog crva) ...
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  5. #50

    Odgovor: Voće

    Obozavam da jedem voce........nema vocke koju ne jedem....najvise volim da jedem lubenice, steta sto ih nema tokom cele godine

  6. #51

    Odgovor: Voće

    Citat Зорица kaže: Pogledaj poruku
    Obozavam da jedem voce........nema vocke koju ne jedem....najvise volim da jedem lubenice, steta sto ih nema tokom cele godine
    LjUbenic je povrće.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #52

    Odgovor: Voće

    Ja to stihijski (kao ustolom i (skoro) sve u zivotu). Ima perioda kada ga jedem a ima i kada pored mene moze komotno da istruli i da ga i ne pogledam

    Najvise volim visnje (jedem ih dok "ne puknem"), nektarine (breskve ne zbogporadi onih dlacica) i kruske (ali samo jedna posebna vrsta, onako hrskave i bele unutra a spolja zelenkasto zute).
    Ostalo mogu i ne moram
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #53

    Odgovor: Voće

    Kod mene u kući svaki dan započnemo sa voćem.
    Pošto ga svi jedemo u nenormalnim količinama kupujemo ga na gajbe (ali samo ono što nema u voćnjaku kod mojih roditelja).
    Jabuka mi je omiljena voćka i makar jednu pojedem svaki dan, a volim i kruške one zelene, zimske ih ja zovem

    Ne jedem trešnje zbog radi crva i ne volim banane.

    Jedini princip u ishrani koji sprovodim to je da se voće jede na prazan stomak, a nikako kao poslepodnevna užina

  9. #54

    Odgovor: Voće

    Grejp crveni,žuti sve jedno čak i rozi,jabuke mmm...jagode,višnje,trešnje sa sve crvima,ne gledam pa ih i ne vidimmaline,kupine,borovniceee....,kajsije ,breskve i depilirane i ne depilirane,smoookveee..,mandarine,narandže,limun,ananas,kruš ke,šljive,ringlove,dudove,.......groždže crno,belo,...ima još....ma,ma sve!

    Eh! Da ne bi trebalo jesti posle 16 h,zato što se voćni šećer onda teže razlaže u organizmu i taloži se.Tj. gojiš se!Mada se ja baš ne pridržavam uvek!

  10. #55

    Odgovor: Voće

    Ja najvise volim nase voce,Jabuka,kruska,sljiva,kajsija,visnja,tresnja itd..
    Ustvari kako nezvanicno saznajem za ljude sa ovih prostora je zdravije jesti voce koje je takodje sa nashih prostora,treba i tropsko ali ne toliko koliko ovo nase domace

  11. #56

    Odgovor: Voće

    kupila sam juche u maxiju svezz

    ananas



    Ananas je posebna voćka koja je širom svijeta postala simbolom dobrodošlice i gostoljubivosti.
    Svi vole ananas, njegov sladak i sočan plod posebnog okusa.

    Potječe iz Srednje i Južne Amerike, gdje ga je 1493. godine otkrio C. Columbo i donio ga španjolskoj kraljici Isabeli. Ubrzo je shvaćeno da taj plod prevenira skorbut, bolest koja je na dugim putovanjima napadala mornare zbog nedostatka vitamina C u njihovoj jednoličnoj prehrani.
    Od tada je, kad god je to bilo moguće, ananas uvrštavan kao obvezan dio jelovnika posade brodova. Tek je kasnije otkriven vitamin C, kojim ovaj plod obiluje. Na taj se način ananas naglo proširio po čitavom svijetu.
    Vrlo brzo postao je popularan i u Europi, gdje se danas u staklenicima uzgaja i u hladnijim krajevima.

    Ananas je ime dobio po tome što su ga tako nazivali južnoamerički Indijanci. U prijevodu njegovo ime znači "miomirisan izvrstan plod". Danas su poznate mnoge vrste ananasa. Neke se koriste za prehranu (naročito vrste Cayenne, Queen i Spanish), dok se druge vrste uzgajaju zbog veoma finih vlakana koja se upotrebljava za posebne vezove.

    Nutricionistički gledano, to je niskokaloričan plod bez masnoća, s malom količinom soli, bogat vitaminom C, te naročiti izvor mangana. Osim toga, ananas sadrži enzim bromelain, koji je sličan pepsinu, našem snažnom enzimu za probavu bjelančevina i na sličan način pomaže probavi.

    izvor



    ...onaj tvrdi deo iz sredine chu da iskoristim sutra da napravim piletinu u sosu od ananasa i karija... biche slika
    & underpaid......

  12. #57

    Odgovor: Voće

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    LjUbenic je povrće.

    Ja ucila dete tako............i dete nahebalo
    ...u shkoli mu se drugari podsmevali, a uchiteljica "objasnila" (za rad mira sve ostale dece)... - " lubenicu jedemo kao voce"!
    Dzaba sam ja njemu posle chitala iz knjiga.....trazila i od dede pomoc (kao glas jos jednog autoriteta)......


    OT. Volim svo voce, ali sam "prokleta" pa, ono voce koje imamo u vocnjaku - slabije jedem.....e, bas mi se jede ono koje moram da platim

  13. #58

    Odgovor: Voće

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Ja ucila dete tako............i dete nahebalo
    ...u shkoli mu se drugari podsmevali, a uchiteljica "objasnila" (za rad mira sve ostale dece)... - " lubenicu jedemo kao voce"!
    Dzaba sam ja njemu posle chitala iz knjiga.....trazila i od dede pomoc (kao glas jos jednog autoriteta)......


    I ja sam bila ubedjena da je voce ali kad sam cula da je paradaiz voce....
    Inace idalje jedem voce u velikim kolicinama.......

  14. #59

    Odgovor: Voće

    Posle zabranjenog i onog prerađenog u visoko rafinirane derivate po mogućstvu stare po više godina, od izvornog voća jedem šipak (nar), anans, grejpfrut, jagode, maline, kupine, drenjine (ako je to voće), trešnje, višnje, ribizle, pojedine vrste grožđa...

    Jabuke, kruške, šljive, breskve (nervira me kora)... jedem samo kada me žena primora na to...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #60

    Odgovor: Voće

    Da mi ne bi pomorandzi ove zime, ne znam kako bih pregurala Ozbavam voce da jedem, i nije mi bitno koje je.
    Od omiljenih i koje bih stalno mogla jesti su dinje, breskve, tresnje, pomorandze, dunje, maline i jagode. Jabuke su mi slaba tacka, ne volEm. Doduse, volim one zelene koje malo kise po ukusu. Sljive takodje. Ne znam, nekako su mi vesnici da je proslo leto, pa donekel zbog te same asocijacije.
    I ne volim kad voce sazri. Vise volim vocke koje su malo nezrele, da imaju kiselkast ukus, ne volim kad je zrelo pa bude gnjecavo i previse slatko.
    I inace, da mi das da jedem voce po ceo dan, jela bih ga. Jedina razlika je sto ga ne jedem, osim leti kad ga ima na izvoz. Jbg, nema se para
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •