Loši roditelji - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26
  1. #16

    Odgovor: Loši roditelji

    Kad god procitam Izabelitin post, jednostavno ne znam sto bih dalje pisala, kako dobro i detaljno objasni

    Daklem- ja bih dodala

    Roditeljstvo se uci. Od prvog dana kada uzmes bebu u rukama. Ne radja se u nama majcinski instikt kad ugledamo bebu, odjednom...Nego ucimo kako da je zavolimo, kako da se ponasamo prema njoj, kako da joj pruzimo ljubav, kako da se brinemo o njoj i kako da je razumemo.
    Kako raste beba, sve moze da se promeni, ali nacin iskazivanja ljubavi prema detetu, nikad se ne menja...Uvek je dovoljan jedan topao zagrljaj i rec.
    Dok je beba primite ja na grudi, zagrlite, ona se umiri. Pa tako je i dok odraste. I da mu nista ne kazete, kad mu je tesko, dete zna da ste za njega tu i da ga volite, ako ga zagrlite, saslusate, popricate sa njim.
    Naravno svaki roditelj trudi se da detetu obezbedi sve ostalo sta mu je potrebno za normalno i sretno odrastanje, prema svojim mogucnostima- hrana, odeca, topli dom...Ali kako bi sebe nazvao dobrim roditeljem mora pre svega pruzati mu svoju bezgranicnu i bezuslovnu ljubav i paznju.
    Nema lepse videti sretne okice kako vam se smese... Najbolji dokaz da ste uspesni roditelj
    Ipak i ovde treba biti umeren i ne "gusiti" dete...slazem se s onim sto je reko gosn memento Ima jedna lepa izreka "Pametni roditel, dozvolice svom detetu da nekad pogresi"...Mozemo ga zastiti dok je malo, dok stalno bdijemo nad njim, ali to moze imati i suprotan efekt - postace licnost koja je nesigurna u sebe i koja ne moze da se snadje u belom svetu, gde nije sve tako ruzicasto.


  2. #17

    Odgovor: Loši roditelji

    Mislim da pravi odgovor na ovo pitanje ne postoji!
    O, da imam ja svoje stavove i mišljenje i svoje predrasude kao i svi.
    O, da i ja kao većina mislim da sam sjajan roditelj...A, onda dođe veče i dok moj tako veliki a opet tako mali sin spava posmatram ga i preispitujem se da li sam negde napravila grešku? Da li sam slučajno propustila neki mali signal kojim mi je nešto poručivao?
    Postoji toliko napisanih knjiga, toliko emisija toliko predavanja i opet nisam sigurna da je tu rešenje.
    Naravno da grešim, normalno je da grešim bitno je da te greške nisu nepopravljive!
    Bitno je da moje dete nikad ne posumnja u moju ljubav i moju odanost, da odanost, kada je on u pitanju!
    Mislim da dobar roditelj pusti da dete nekad udari glavom u zid jer kako će dete da zna da udarac boli?

    Najrealnije je da će vreme pokazati kakav sam roditelj ili još bolje moji unuci...

    I završiću kako sam započela: mislim da pravi odgovor na ovo pitanje ne postoji!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  3. #18

    Odgovor: Loši roditelji

    U normalnim okolnostima, nema loših roditelja. Ima onih koji umeju bolje ili lošije, ali svako ko želi najbolje svojoj deci, ne može biti loš roditelj. Izuzetak su samo alkosi, narkomani i slični, ali oni nisu zdravi, pa ne treba da budu ni u ovoj temi.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  4. #19

    Odgovor: Loši roditelji

    ima neshto shto vech par dana pokushavam ispravno da formulishem pa da povedem razgovor o tome s vama.... mislila sam otvoriti temu o otudjenju ali je mnogo slichnih u ovom podfoumu pa chu ipak celu prichu da smestim ovde....

    prochitali ste vech par puta da pominjem neshichku iz borkovog odelenja.... ona se sada rachuna kao trendseter u razredu... neshto je cool ako neshichka kazze da je cool i obratno... znachi osoba od uticaja na javno mnjenje....

    pre neki dan oko onog zajebavanja s yogurtom, vidim da bi nona da proanalizira neshto samnom... da provuche svoje stavove kroz moj mozak pa da usaglasi mishljenja... opravda svoje vidjenje.... te tako povodom nekog njenog komentara odemo na njen profil na fejsu da mi on pokazze njene prijatelje i fotografije...

    Yuuga HarajukuKei JRocker VisualKei | Facebook - Yuuga HarajukuKei JRocker VisualKei (ColinaZena ZekinaLjubavnica)

    ne bih rekla da sam bila zapanjena ili shokirana ili tako neshto... vishe je nona shokiran i u rebusu nego ja....

    al me zanima jedna stvar - koliko morash biti nezainteresvan kao roditelj pa da ti ovakva promena kod deteta promakne?! i da zzivish u trista kvadrata i da se vidjash s detetom samo oko jednog obroka dnevno pa ne mozzesh biti slep toliko!

    ipak si to dete morao odnegovati od bebe, hraniti ga, kupati, menjati pelene, voditi k lekaru, skidati temperaturu, uchiti da hoda..... etc..... u kom momentu se desi trenutak da te to dete u toj meri ne zanima da ono na ovaj nachin urla za pazznju?!

    pitaju juche na tv-u povodom ovih pedofila - kako roditelj da vidi da se neshto desilo? pa kako ovaj roditelj ne vidi nishta!?!?!? i za dve tri godine kad se dogodi sranje... shta che biti onda?! jao bila je tako fino dete krivo je drushtvo u koje je upala!... nije nego!

    roditeljstvo treba da postane privilegija a ne pravo! treba zabraniti debilima da se razmnoizzavaju.
    & underpaid......

  5. #20

    Odgovor: Loši roditelji

    Ne retko roditelji pokusavaju da zadovolje decju potrebu za paznjom i ljubav dajuci pare ili zadovoljavajuci i najmanji njegov hir.
    A dete koje prosto vapi za roditeljskom paznjom i ljubavi - radi stvari od kojih bi se svaki roditelj razocarao i zgrozio.
    Neko krene putem poroka, a neko na ovaj ili drugi nacin pokusava da privuce paznju. Nazalost.


  6. #21

    Odgovor: Loši roditelji

    Ja nisam prava osoba da kritikujem bilo čije odgajanje dece, ali mi se čini da roditelji često i svesno zatvaraju oči pred očiglednim problemom i jednostavno neće da vide da se nešto dešava. Dal je to odbrambeni mehanizam ili šta već, ne znam. Možda se nadaju da će sve to kako došlo tako prošlo. Samo što neke faze u odrastanju dece nisu faze nego ozbiljni signali koje ne treba ignorisati.
    Mada mi se ponekad čini da su se mnogo bolje pokazali oni za koje sam mislila da uopšte nisu sposobni da budu roditelji. Bar je moj utisak takav i svaka im čast.
    A da ima roditelja idiota ima, da se ne lažemo!
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  7. #22

    Odgovor: Loši roditelji

    Mi smo svi samouki kad je roditeljstvo u pitanju.

    Namera svih roditelja je da im deca budu dobra,uspesna,zadovoljna,srecna....zelja mnogo a sta se od toga postigne zavisi od spremnosti roditelja da uci ceo zivot zajedno sa svojom decom da ih osluskuju,da poznaju njihove potrebe.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #23

    Odgovor: Loši roditelji

    Iako se slažem sa mnogim stavovima izrečenim ovde u vezi sa ljubavlju pokazanu prema detetu i činjenici da neki rade najbolje što mogu, iznela bih i još neka svoja mišljenja.
    Za loše roditelje takođe smatram ljude koji ne poštuju svoje dete kao čoveka. Roditelje koji zatvaraju oči pred onim što njihovo dete jeste. Neko dete je rođeno talentovano za muziku, drugo dete je ceo život marljivi mrav, učiće bez da mu se to i spomene, a biće i onih neambicioznih koje škola neće zanimati, koji će biti dobri u nekom zanatu, itd. E, sad loši roditelji će od svakog deteta insistirati ono što je njima u glavi zacrtano, da bude najbolje, da upiše fakultete, često i po roditeljskom izboru, terajući ga time da bude ono što nije i time ga čineći nesrećnim. Neretki su i oni koji na detetu leče svoje komplekse i njihov lični neuspeh u životu, kako je samo to frustrirajuće. Verujem da je dete jedina stvar na svetu koju treba voleti zato što je vaše, jer ste ga vi stvorili i treba ga voleti takvo kakvo jeste i poštovati njegovu ličnost i specifičnost.
    kome smeta nek' eta

  9. #24

    Odgovor: Loši roditelji


    odojche na ulici... u sred nochi.... ispred autobusa.... sluchajno!?
    & underpaid......

  10. #25

    Odgovor: Loši roditelji

    Ja se stalno trudim,stalno ucim sa svojom decom zajedno.
    Oni mi nekad ne kazu ali ja osecam ,znam....da su srecna,da su tuzna,da brinu,da su se zaljubili....Znam im izraz lica i kad se pojave na vratima nekad samo pitam*Nesto nije u redu?*
    Smatram da sam posvecena majka,da im posvecujem najveci deo svog vremena,da sam skoro uvek raspolozena za razgovor,da sam im uvek na raspolaganju po bilo kojoj temi.
    Znam da priznam da sam pogresila,da sam bila nepravedna,da sam bila nervozna da dreknula a nisu oni bili krivi

    Ja znam da ima losih roditelja,ali ne razumem zasto?
    Ne zele da uce,ne zele da priznaju da su pogresili,ne zele da znaju svoje propuste,misle da sve najbolje znaju???Mislim da su to iskompleksirani roditelji.
    Losi roditelji su oni koji ne zele odgovornost i brigu o deci.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #26

    Odgovor: Loši roditelji

    otac godine



    pokushao da trampi bebu za drogu...
    (prim prev - nije trazzio 2 40's nego je trazzio 2 OC's ... OC - oxitocin pain killer)
    & underpaid......

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. loši roditelji
    Autor asdf u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.02.2015, 14:34
  2. Astro roditelji
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 25.04.2013, 18:54
  3. Sta ako: Roditelji moji, ja sam gay!
    Autor vladapera u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:18
  4. Preambiciozni roditelji
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 19:11
  5. Roditelji kao najveći neprijatelji
    Autor _baba_ u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 11.12.2008, 21:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •