Zavrsni ATP turnir - sezona 2007
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Poznati učesnici mastersa u Šangaju

    To su: Roger Federer, Rafael Nadal, Novak Djoković, Nikolay Davydenko, Andy Roddick, David Ferrer, Fernando Gonzalez i Richard Gasquet.

    Nakon današnje pobede nad Nadalom (6.4 6.0) u finalu ATP turnira u Parizi Davidu Nalbandijanu je osmo mesto izmaklo za svega 11 bodova; mislim da tek sada žali zbog poraza u prvom kolu mastersa u Sinsinatiju od Karlosa Moje (7:6 7:6) Nalbandian će ipak putovati u Šangaj, ali samo kao prva rezerva, dok će druga će biti Španac Tommy Robredo.

    Sa igrom kakvu je prikazao u protekle dve nedelje Davidu je sigurno mesto medju osmoricom najboljih. Setite se, Nalbandijan je pre dve godine pobedio Federera u finalu Masters kupa,a i tada je putovao kao rezerva. Tada je to bilo iznenadjenja, ove godine... mislim da su učesnici masters kupa veoma srećni što nije uspeo da se direktno kvalifikuje u žreb, jer mu je u zadnjih nešto više od dve nedelje, uspelo da dva puta pobedi prvoplasiranog, i drugoplasiranog tenisera na ATP listi (Federera i Nadala) Novaka Djokovića (3), Huan Martina Del Potra, Tomasa Berdiča, Arno Klemana, Rišara Gaskea, Karlosa Moju, Nikolasa Almagra i Davida Ferera.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Nakon ova 2 mastersa, Nalbi je jos jednom pokazao svoj (nedovoljno iskoristeni) talenat. Jeste da je bio 3. igrac svijeta prije par godina, ali nikako nije shvatao tenis kao i ostali. Nesto slicno kao i Safin. Medjutim, explodirao je na kraju sezone, nazalost. Ali, to moze i da bude posledica umora ili taktiziranja ostalih tenisera. No ko zna, mozda i zaigra u Šangaju...

    U svakom slucaju, mislim da je sigurno da Rafa i FedEx nece igrati u istoj grupi, a Nole nece biti u grupi sa Davidenkom.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Nakon ova 2 mastersa, Nalbi je jos jednom pokazao svoj (nedovoljno iskoristeni) talenat. Jeste da je bio 3. igrac svijeta prije par godina, ali nikako nije shvatao tenis kao i ostali. Nesto slicno kao i Safin. Medjutim, explodirao je na kraju sezone, nazalost. Ali, to moze i da bude posledica umora ili taktiziranja ostalih tenisera. No ko zna, mozda i zaigra u Šangaju...
    Umora da, taktiziranja... ne verujem. Federer, Nadal i Djoković su imali prostora da taktiziraju, pošto su se već plasirali na završni turnir. No Moja, Gaske i Berdič su mu bili direktni konkurenti za odlazak u Šangaj. tako da kod njih to nije sigurno bio razlog. A da je atipičan teniser, jeste. Verovatno zbog toga i ne "leži" mnogim teniserima, i nemaju protivigru za njega. Po meni je još atipičniji od Safina. Kad ga čovek pogleda, pomisli da nikad u životu nije ušao u teretanu.

    Da Rafa i FedEx neće biti u istoj grupi je logično, i jedino ispravno.
    mislim da će Nole biti u grupi sa Federerom.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Da Rafa i FedEx neće biti u istoj grupi je logično, i jedino ispravno.
    mislim da će Nole biti u grupi sa Federerom.
    Kao i JJ sa Justine. Mozda je tako bolje, jer onda moraju igrati ponovo u finalu. Uh, ja ih vec stavih u finale , mada bih voljela finale izmedju Rafe i Noleta. Vidjecemo...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Đoković sa Nadalom u Šangaju

    Najbolji srpski teniser Novak Djoković igraće sa Rafaelom Nadalom, Davidom Fererom i Rišarom Gaskeom u okviru "zlatne" grupe prve faze takmičenja na ATP šampionatu u Šangaju. U drugoj, "crvenoj" grupi takmičiće se Rodžer Federer, Endi Rodik, Nikolaj Davidenko i Fernando Gonzales. ATP šampionat u Šangaju, koji okuplja osam najboljih svetskih tenisera, igra se od 11. do 18. novembra, na tvrdoj podlozi, za nagradni fond od 4,45 miliona dolara.

    Đoković počinje takmičenje u Šangaju u nedelju, duelom sa Špancem Davidom Fererom. Đoković je do sada četiri puta igrao sa Fererom, trenutno 6. teniserom na ATP listi, i ima polovičan učinak, s tim što je obe pobede zabeležio upravo na tvrdoj podlozi, kakva ih očekuje i u Šangaju.

    Protiv Francuza Gaskea, Đoković je igrao dva puta i zabeležio je obe pobede, dok je u okršajima sa Nadalom slavio dva puta iz sedam mečeva, s tim što na tvrdoj odlozi ima dve pobede iz tri duela sa Špancem.

    U polufinale završnog Masters turnira u Šangaju plasiraće se po dva tenisera iz svake grupe.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    mislim da je imao sreće sa žrebom i da mu odgovara, no gledajući prethodne mečeve glavnih favorita, stvarno ne znam dokle će dogurati
    Ni Nole, ni Rafa a ni Federer nisu prikazali neku zavidnu formu
    Jedino sam siguran da svi imaju sreće što nema Nalbandijana medju njima osmoricom
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Mislim da je Nole u tezoj grupi. A zasto?

    Prvo Nadal se polako vraca u formu. Dokazao je to u Parizu, ali je naletio na opasnog Nalbandijana. David Ferer i Rišar Gaske su u ovom trenutku mnogo opasniji od nadovoljno oporavljenog Rodika, "namucenog" Davidenka (preveliki ptitisak, zrtva...) i Gonza (ja se ne sjecam neke njegove "velike" pobjede). Gaske je cak mozda u najboljoj formi.

    Federer opet ima srece
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je Nole u tezoj grupi. A zasto?

    Prvo Nadal se polako vraca u formu. Dokazao je to u Parizu, ali je naletio na opasnog Nalbandijana. David Ferer i Rišar Gaske su u ovom trenutku mnogo opasniji od nadovoljno oporavljenog Rodika, "namucenog" Davidenka (preveliki ptitisak, zrtva...) i Gonza (ja se ne sjecam neke njegove "velike" pobjede). Gaske je cak mozda u najboljoj formi.

    Federer opet ima srece
    To za Gaskea i Rodika se u potpunosti slažem.
    Za Nadala... sačekao bih ipak turnir
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Ferer iznenadio Đokovića

    Novak Đoković doživeo je poraz na početku takmičenja na Masters kupu u Šangaju. Srpski teniser je izgubio od šestog igrača na ATP listi, Španca Davida Ferera sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4, posle sat i 42 minuta igre.

    Čak 41 neiznuđena greška Đokovića bilo je previše za izuzetno motivisanog Ferera. Španac je imao odgovor za svaki napad srpskog tenisera, koji je tako doživeo drugi uzastopni poraz.

    Ferer je otvorio meč brejkom u prvom gemu, kada je Đoković napravio duplu servis grešku. Srpski teniser ni u jednom trenutku nije uspeo da pripreti Fereru na njegov servis, nije imao nijednu brejk loptu, pa je prvi set završen pobedom Španca sa 6:4.


    U drugom setu, Đoković je bio sigurniji na svoj servis, da bi u četvrtom gemu ispustio jednu dragocenu brejk loptu.

    Kod rezultata 4:4, Đoković gubi odlučujući gem, a Ferer dobija priliku da servira za meč. S druge strane, Novak je imao još jednu brejk prilika za izjednačenje na 5:5 i opstanak, takođe je sačuvao nekoliko meč lopti, ali je Ferer na kraju trijumfovao, kada je Đoković napravio jednu od brojnih grešaka, poslavši lopticu u mrežu.

    Posle pobede u Šangaju, Ferer je poveo u međusobnim duelima sa 3:2.

    Najbolji srpski teniser je tako izgubio prvi meč na Masters kupu, a prolaz u polufinale tražiće kroz duele sa Rišarom Gaskeom i Rafaelom Nadalom.

    U drugom meču "zlatne" grupe, Nadal je savladao Gaskea sa 2:1.


    Nadal teško do prve pobede

    Španac Rafael Nadal pobedom je otvorio takmičenje na Masters kupu u Šangaju. On je u prvom meču "zlatne" grupe pobedio Francuza Rišara Gaskea sa 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:4, posle 2 sata i 8 minuta borbe.

    Drugi nosilac, koji je pre 7 dana poražen u finalu Masters turnira u Parizu, prilično nesigurno je počeo i u Šangaju. Gaske je u meč ušao sa učinkom od 3 poraza u duelima sa Nadalom, što ga nije sprečilo da pruži izuzetno jak otpor.

    Francuz je osvojio prvi set posle brejka u osmom gemu. U drugom je razmenjeno nekoliko brejkova, od kojih je presudan bio onaj iz šestog gema kada je Nadal poveo sa 4:2. U trećem setu, Nadal je odlučujući brejk napravio u petom gemu. Gaske je uspeo da sačuva jednu meč loptu u sedmom, ali je to bilo sve od osmog tenisera na ATP listi.

    U istoj grupi nalaze se Novak Đoković i David Ferer, dok se u "crvenoj" grupi takmiče Rodžer Federer, Endi Rodik, Nikolaj Davidenko i Fernando Gonzales.

    (B92)
    Poruku je izmenio irnik, 11.11.2007 u 15:24
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Gonzales šokirao Federera


    Čileanac Fernando Gonzales napravio je veliko iznenađenje u prvom kolu Masters kupa, pošto je u okviru "crvene" grupe savladao vodećeg svetskog tenisera Rodžera Federera sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (7:1), 7:5.

    To je prva pobeda 27-godišnjeg Gonzalesa nad Federerom posle 10 neuspešnih pokušaja, uključujući i onaj iz finala ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Australije i prvu put u poslednje četiri godine da je Švajcarac izgubio dva uzastopna meča (poražen na Mastersu u Parizu od Nalbandijana).

    Federer je imao pet brejk lopti u odlučujućem setu, ali je Gonzales uspeo da zadrži servis i na kraju trijumfuje sa 7:5 za konačnih 2:1, posle 2 sata i 8 minuta igre.

    Posle do sada jedinog poraza u prvoj fazi takmičenja na jednom završnom turniru, Federer će za plasman u polufinale sada najverovatnije morati da pobedi i Endija Rodika i Nikolaja Davidenka u preostalim mečevima "crvene" grupe.



    Rodik prejak za Davidenka

    Amerikanac Endi Rodik savladao je Rusa Nikolaja Davidenka sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:2, posle 2 sata i 11 mintua igre, na početku takmičenja u "crvenoj" grupi Masters kupa u Šangaju. Rodik je takmičenje završnog turnira godine otvorio odličnom partijom i to u prvom meču posle oporavka od povrede, zbog koje je odigrao samo jedan meč od Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Država.

    Davidenko nije imao odgovor za Rodikov servis i jaku odbranu sa osnovne linije. Ruski as je ispustio servis u 4. gemu prvog seta koji je na kraju izgubio sa 6:3, posle 38 minuta borbe.

    Kada je Rodik u sedmom gemu drugog seta napravio novi brejk, činilo se da će Amerikanac doći do lake pobede. Ipak, Davidenko se vratio u igru, osvojivši sledeća tri gema za izjednačenje na 1:1 u setovima.

    Rodik, međutim, uzvraća novim brejkom na početku odlučujućeg seta i brzo dolazi do ubedljive prednosti od 4:1, kada je pitanje pobednika bilo rešeno.

    U istoj grupi takmiče se Rodžer Federer i Fernando Gonzales.

    Nekadašnji prvi teniser sveta približio se tako trećem plasmanu u polufinale Masters kupa i stekao psihološku prednost pred novi okršaj sa Davidenkom, u finalu Dejvis kupa između SAD i Rusije, koje je zakazano za decembar.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Đoković ponovo poražen...

    Novak Đoković poražen je i drugom kolu takmičenja po grupama na MASTERS KUPU u Šangaju (dvorana, 4,5 miliona dolara), čime je izgubio sve šanse da se plasira u polufinale. Bolji od našeg najboljeg tenisera je bio Francuz Rišar Gaske (8 ), porazivši ga sa ubedljivih 6-4 6-2.

    U meču koji je trajao sat i 25 minuta, naš teniser je čak pet puta izgubio gemove u kojima je servirao. S druge strane Gaske je izgubio po jedan servis gem u oba seta, te je na kraju potpuno zasluženo upisao ubedljiv trijumf.

    Još jednom je bio očigledan umor kod našeg tenisera, koji je pored velikog broja odigranih mečeva u ovoj sezoni, prouzrokovala i nedavna operacija umnjaka.


    Porazom od francuskog tenisera, koji je plasman na turnir u Šangaju izborio na poslednjem turniru koji se bodovao za MASTERS KUP, Đoković je izgubio svaku šansu da se plasira u polufinale, kako u ova dva poraza nije osvojio niti jedan set.

    Meč protiv Rafaela Nadala, koji naš najbolji teniser igra u četvrtak ujutru, za Đokovića neće imati takmičarskog značaja, ali podsetimo da treće mesto u grupi donosi značajno veću novčanu nagradu, kao i veći broj poen.

    (tenissrbija)


    Ferer bolji i od Nadala


    Španski teniser David Ferer priredio je još jedno iznenađenje na Masters kupu u Šangaju pobedivši drugog igrača sveta Rafaela Nadala sa 2:1 po setovima 4:6, 6:4, 6:3. U odlučujućem setu, Ferer je vodio sa 5:1, Nadal je uspeo da dobije naredna dva gema, ali to mu nije bilo dovoljno da se vrati u meč i pobedi.

    Šesti teniser sveta jedini sada ima maksimalan učinak u ''zlatnoj grupi", pošto je dobio oba meča, i sa Đokovićem i sa Nadalom, a srpski igrač nema nijednu pobedu.

    Još uvek nisu poznati polufinalisti iz te grupe. Jedino je sigurno da u narednu rundu neće proći Novak Đoković, koji je dva puta poražen, od Ferera i Gaskea.

    David Ferer se u trećem meču sastaje sa Rišarom Gaskeom, dok će Nadal igrati sa Novakom Đokovićem.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Noletu za citavu sezonu mogu samo da skinem i to je to. Bez mnogo sirenja price, decko je ucinio da nam se svima srca napune ponosom!!
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Noletu za citavu sezonu mogu samo da skinem i to je to. Bez mnogo sirenja price, decko je ucinio da nam se svima srca napune ponosom!!
    Slazem se. Mozemo samo da budemo ponosni na sve sto je uradio ove sezone. Nazalost, kraj je trke i ponestalo mu "goriva". Sve se moze ispraviti iskustvom. Neki drugi put, bice mnogo bolje.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Đoković poražen i od Nadala


    Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da ostvari nijednu pobedu na Masters kupu u Šangaju. U trećem kolu zlatne grupe Đoković je poražen od Rafaela Nadala u dva seta 6:4, 6:4, za sat i 44 minuta. Đoković je već ranije izgubio sve izglede da se plasira u polufinale. Nadal čeka rasplet u grupi, posle meča Gaske Ferer, koji se igra u toku popodneva. U slučaju da se taj meč završi pobedom Gaskea 2:1, odlučivaće gem-količnik, a u svakoj drugoj varijanti, Nadal je sigurni polufinalista.

    Rasplet u "crvenoj grupi" biće poznat u petak.

    Đoković je ponovo, kao i u prethodna dva meča, imao više neiznuđenih grešaka nego obično, ali je pružio daleko bolju partiju nego protiv Ferera i Gaskea, kada je takođe poražen bez osvojenog seta.

    Međutim, ovog puta je na suprotnoj strani imao fantastičnog Nadala, koji je igrao izvanredno i zasluženo zabeležio pobedu.

    U prvom setu Nadal je Đokoviću rano oduzeo dva gema, pre nego što je naš teniser vratio jedan servis.

    Već u trećem gemu drugog seta Nadal pravi odlučujući brejk.

    Đoković se nije predao, odigravši najbolji set na turniru, u osmom gemu imao je dve brejk lopte, ali nije uspeo da oduzme rivalu gem.

    Nadal je od osam dosadašnjih mečeva sa našim asom dobio šest.

    Nagradni fond završnog turnira sezone je 4.450.000 dolara.


    Đoković: "Neophodan mi je odmor"



    Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je da je razočaran prvim nastupom na Masters kupu u Šangaju, gde je izgubio sva tri meča, i dodao da mu je odmor neophodan. "Nije bila moja nedelja. Nisam igrao kako sam želeo. Pomalo je razočaravajuće kada završiš takmičenje sa tri poraza, ali ne želim da mislim negativno. Ovo je, ipak, bila neverovatna godina", rekao je Đoković posle poraza od Rafaela Nadala u dva seta (4:6, 4:6).

    Đoković, koji je u prva dva kola izgubio i od Španca Davida Ferera i od Francuza Rišara Gaskea, samo je u nekim momentima ličio da igrača koji je za godinu dana prešao put od 16. do trećeg mesta na svetskoj ATP rang listi.

    "Odmor mi je zaista neophodan. Otići ću negde daleko, daleko od svih", rekao je uz osmeh finalista ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva SAD.

    Nadal je ocenio da je u duelu sa Đokovićem odigrao svoj najbolji meč u Šangaju.

    "Vrlo sam zadovoljan. Ovo je bila jedna od mojih najboljih partija u poslednjih nekoliko nedelja", istakao je Španac.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: TENIS: Zavrsni ATP turnir - sezona 2007

    Ali koji je to bio gem... prštilo je na sve strane.
    Obojca igrača su pokazala da se izmedju njih stvorio rivalitet, i da će u svaki medjusobni duel ući bez kalkulacija, i sa gasom do daske.
    Moje mišljenje je da su Nadal, i Djoković u ovom meču pružili svoje daleko najbolje partije na ovom turniru. Na finalnom masters turniru se retko vidjaju mečevi prepuni lepih poena, a ovaj je bio jedan od takvih.
    Nadal jeste bio bolji, i osvojio je više poena u meču, no nekoliko lopti je odlučilo, nažalost dobio ih je Nadal. Od 8 brejk lopti, Djoković je spasio 5 (62,5%) od 4 koje je imao, iskoristio je samo jednu. Samo taj segment meča da je bio u okviru Noletovog proseka za ovu godinu, meč se veoma lako mogao završiti i drugim rezultatom.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zavrsni ATP turnir u 2009. godini - London
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.12.2009, 02:54
  2. Zavrsni WTA turnir u 2009. godini - Doha
    Autor Sokica u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 01.11.2009, 22:01
  3. Zavrsni ATP turnir u 2008. godini
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 17.11.2008, 01:51
  4. Zavrsni WTA turnir u 2008. godini
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.11.2008, 23:21
  5. Zavrsni WTA turnir u 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.11.2007, 21:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •