Štukijada kod Irmova u organizaciji Asocijacije ''Bačka''
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Štukijada kod Irmova u organizaciji Asocijacije ''Bačka''

    U organizaciji Asocijacije ''Bačka'' koja udružuje većinu Udruženja sportskih ribolovaca sa teritorije Bačke održano je u subotu, 03.11.2007. godine, ekipno takmičenje u lovu Štuke na plovak. Takmičenje je održano na kanalu kod Irmova, gde su se takmičari okupili već oko 07:00 časova kod jugonostalgičarima simpatične i neobične kafane ''Jugonostalgija''.
    Za takmičenje su se prijavile 33 ekipe sa po dva takmičara. Posle obilnog doručka, prijateljskog pozdravljanja i prijatnog razgovora samih takmičara i organizatora jer su većinom u pitanju prijateljstva i poznanstva sa vode krenulo se na stazu. Posle početnog nesnalaženja organizatora jer je po rečima jednog od njih voda porasla tridesetak centimetara i time neka mesta učinila neuslovnim za samo takmičenje, moralo je doći do izvesnog izmeštanja par takmičara što uvek izaziva nezadovoljstvo i može da ugrozi ako se strogo ne pazi samu regularnost i poverenje takmičara. To se ovoga puta nije desilo, iako je jedna ekipa odbila da se takmiči nezadovoljna mestima koje su izvukli, ostali takmičari su bili orni za ribolov i nadmetanje tako da je takmičenje počelo i trajalo punih pet sati. Vreme je u svakom pogledu poslužilo takmičarima, nije bilo vetra, bilo je pomalo sunčano i prijatno, sve temperature (vode, vazduha) su bile više nego idealne za ribolov i to se pokazalo u krajnjem rezultatu. Posle takmičarskog dela prišlo se preciznom merenju ulova od strane gostujućeg glavnog sudije Dragana Simića, svaka riba je proverena na osnovu zapisa iz kartona linijskih sudija, u karton se zapisuje ime takmičara, ekipa pa potom dužina i vreme ulova svake ribe. Brojne prijave ulova su pokazale da su takmičari imali uspešan dan i da je ulovljeno ukupno 38 riba u zakonskoj meri, znači dužih od 30 cm počev od korena repa do vrha usta. Ulov je ostvarilo ukupno 29 takmičara. Na žalost sve ribe su bile prilično sitne tako da je za najveću izmerena i proglašena štuka od 790 grama, koju je ulovio takmičar ekipe Golubovi 1 iz Bačkog Dobrog Polja. Uzgred bio je definitivno najgrlatiji i najoduševljeniji takmičar svojim ulovom, reč je o jednom starijem gospodinu koji nije preterano iskusan takmičar pa je tako svima bilo drago što je on ostvario taj ulov za koji je dobio pehar i diplomu.
    Najuspešniji su bili:
    1. Slanobarci, Novi Sad sa ulovom od 1340 grama
    2. Srki, Vrbas sa ulovom od 1300 grama
    3. Pera i Sin, Novi sad sa ulovom od 1100 grama


    Slanobarci, Novi Sad.
    Jedan od takmičara iz ekipe Slanobarci, Goran Oškert je bio drugi na takmičenju u Savinom Selu taklo da očigledno tu osim ribolovačke sreće ima i kvaliteta i veštine koja je potrebna za uspeh. Imali su odličnu pripremu i dobar nastup pa će biti zanimljivo videti ih na sledećim takmičenjima.

    Srki, Vrbas.
    Ekipa Srki je bila druga, preciznije gospodin Ljubomir Skuban je bio više nego uspešan i hendikepiran neučestvovanjem drugog člana ekipe koji je u zadnjem momentu bio sprečen usled tehničkih razloga. Hrabro se borio i bio u najužoj konkurenciji za prvo mesto do poslednjeg momenta, tako da ostaje žal zbog neučestvovanja drugog člana ekipe.

    Pera i Sin, Novi Sad.
    Pera i Sin, ekipa koja mi je delovala kao najveseliji, najprijatniji i najzanimljiviji tandem na stazi. Dobro su se borili i lepo zabavljali, očigledno je reč o pravim ljubiteljima vode i ribolova, jeste da je sin po opredeljenju šarandžija ali nije se obrukao ni u ovom takmičenju na grabljivice.

    Prvoplasirane tri ekipe su dobile lepe pehare i vrednu ribolovačku opremu za uspešnost na takmičenju.

    Sekretar Asocijacije ''Bačka'' Dragan Polovina je izjavio kako je zadovoljan uspešnošću takmičenja, izvinio se zbog početnih grešaka oko mesta na koje se nije moglo uticati jer je voda podignuta preko noći i obećao da će sledeće takmičenje ispraviti sve uočene propuste.

    Jedan broj takmičara koji učestvuju na skoro svim takmičenjima ove vrste, naglašavao je kako im se više dopada čvršća pomalo vojnička organizacija takmičenja poput onog u Savinom Selu i želeli su to da prenesem, naročito im je nedostajao Savinoselski drugi čin, gde se uz bogat ručak, muziku i druženje završi svako takmičenje. Tako su oni govorili a organizator ovog takmičenja ako bude imao sluha u što verujem sledeći put neće zanemariti ni te želje takmičara.

    Bistro iz okoline Irmova i obavezno svratite u kafanu ''Jugonostalgija'' ako ni zbog čega drugog onda zbog najplavljih očiju, koje sam do sada video, više nego šarmantne vlasnice.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Štukijada kod Irmova u organizaciji Asocijacije ''Bačka''

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Bistro iz okoline Irmova i obavezno svratite u kafanu ''Jugonostalgija'' ako ni zbog čega drugog onda zbog najplavljih očiju, koje sam do sada video, više nego šarmantne vlasnice.
    Pazi se ako ti zena ovo procita .....
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Štukijada kod Irmova u organizaciji Asocijacije ''Bačka''

    @ simke
    Mene si ubedio
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Štukijada kod Irmova u organizaciji Asocijacije ''Bačka''

    Dobro deco,
    ja sam mislila da poznajem Vojvodinu i sirom i duzom, ali nemam pojma gde je Irmovo?
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Štukijada kod Irmova u organizaciji Asocijacije ''Bačka''

    Citat baggio kaže: Pogledaj poruku
    Dobro deco,
    ja sam mislila da poznajem Vojvodinu i sirom i duzom, ali nemam pojma gde je Irmovo?
    Nemate pojma gde je Irmovo? Ma, ne mogu da verujem. Strašno, strašno ...

    Poznata poljoprivredo-turistička destinacija Irmovo se nalazi na putu koji povezuje dva poznata Beneton mesta, Kisač poznato plavo selo i Futog poznato zeleno kupus selo. (geografski pojam selo zameniti geografskim pojmom mesto, već po nahodjenju ako to neko tako vidi)

    Irmovo se nalazi ispod nekog vodotornja koji se vidi izdaleka, prolazeći pre neko jutro pored Irmova nisam uspeo da lociram i prepoznam gde se ono zaistinski nalazi jer nisam znao za vodotoranj a nisam imao ni potrebu ni vremena da ga tažim po njivama.
    Upućeni su mi danas objasnili da sledeći put pogledam gde je vodotoranj a da li ima išta ispod tog vodotornja nemaju pojma.
    Pod išta se podrazumevaju ljudske naseobine kao što su kuće, vile, oblakoderi, potom saobraćajnice, pa zatim verski i kulturni objekti itd.

    Koliko sam ja shvatio i razumeo Irmovo je poljoprivredno-turistički lokalitet od izuzetnog značaja za odgajivače nekih važnih poljoprivrednih kultura, poseban procvat doživljava u vreme okopavanja već spomenutih poljoprivrednih kultura kada se na tim poljima pojavljuje cvet naše starosti sa motikama u rukama, znate kao oni stariji japanci što vežbaju kolektivno da ne zardjaju ... posle recite da ne idemo u korak sa svetom.
    Znači, kao što već rekosmo kultura, kultura je vrlo važan činilac na tom polju i kao što smo više puta spominjali radi se upravo o niskim, srednjim i visokim kulturama tj. podjednako nesrazmernoj zastupljenosti nekih.

    Nadam se da ste sve shvatili, ako niste ne preostaje vam ništa drugo nego da potegnete put pod noge pa da se date u potragu za vodotornjem nad Irmovom.

    Upoznajte svoju zemlju da biste je zavoleli.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Štukijada kod Irmova u organizaciji Asocijacije ''Bačka''

    Fala lepo derane!

    Potrudicu se da pronadjem i taj famozni vodotoranj sledeci put kad prosetam mojom ravnicom.
      Vrh

Slične teme

  1. Asocijacije...
    Autor yige_gui u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 20197
    Poslednja poruka: 20.02.2023, 17:35
  2. Sarene asocijacije...
    Autor kissigirl u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 145
    Poslednja poruka: 19.10.2015, 23:40
  3. Putnicke asocijacije ...
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 15.09.2011, 00:20
  4. ŠTUKIJADA - Savino selo
    Autor simke u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.12.2007, 12:21
  5. Štukijada 2007. - Pobeda mladosti nad iskustvom
    Autor simke u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 09:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •