Prekinuti pregovori sa EU
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Prekinuti pregovori sa EU

    Evropska komisija je danas odlučila da odloži pregovore o pridruživanju sa Srbijom i Crnom Gorom zbog toga što vlasti u Beogradu nisu dostigle traženi stepen pune saradnje s Haškim sudom i nisu uhapsile i u Hag prebacile optuženog Ratka Mladića. To je novinarima saopštio evropski komesar Oli Ren, koji je predočio da je Evropska komisija spremna da odmah obnovi pregovore sa Beogradom čim Mladić izađe pred sud u Hagu, tako da je sklapanje sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju do kraja godine i dalje dosežno. Ren je izjavio da je danas od glavne tužiteljke Karle del Ponte dobio podrobne i dopunjene informacije o stanju saradnje Srbije i Crne Gore sa Haškim sudom.

    On je rekao da je ocena Karle del Ponte nepovoljna i da je "razočaravajuće" da Beograd nije bio sposoban da pronađe, uhapsi i prebaci Ratka Mladića u Hag.
    Evropski komesar je rekao da Srbija mora dokazati da niko nije iznad zakona i da svi optuženi za zločine moraju da se suoče s pravdom.
    Ocenio je da je jedan od glavnih razloga za nesposobnost srpske vlade da uhapsi Mladića to što ona nema puni nadzor nad službama bezbednosti i posebno nad vojnim obaveštajnim službama.
    "Ima i drugih razloga, ali jedan od ključnih je da službe bezbednosti i, posebno, vojne obaveštajne službe, nisu pod punom civilnom demokratskom kontrolom srpske vlade", rekao je Ren.
    Evropski komesar je naglasio da su, istovremeno, pregovori o sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju napredovali veoma dobro , jer su beogradske vlasti veoma dobro pripremljene na tehničkom nivou.
    "I dalje postoji mogućnost da se sporazum o stabilizaciji i pridruživanju potpiše do kraja godine, ali samo ako dođe do dramatičnog pospešenja u saradnji (Beograda) s haškim sudom, kako bi se onda smesta nastavili i pregovori",rekao je Ren.
    Evropski komesar je pozvao demokratske snage Srbije da zajedno rade kako bi se postigao taj cilj na dobrobit cele zemlje i njenih građana.
    "Srbija i Crna Gora ima dostižnu i jasnu evropsku perspektivu, koju mi snažno podržavamo", rekao je Ren.
    "Poslednji je čas za srpsku vladu i celu vlast da ojačaju napore kako bi bio uhapšen Mladić", zaključio je Ren.
    Evropski diplomatski izvori u Briselu su agenciji Beti preneli da je "neispunjavanje obećanja premijera Koštunice očigledno pomanjkanje sposobnosti da očisti službe bezbednosti i uhapsi Mladića, naišlo na veliko razočaranje u institucijama EU, posebno u Evropskoj komisiji".
    Ipak, kako je podvučeno, postoji i dalje nada da će sad sve istinski demokratske snage shvatiti da "Srbija mora dokazati svoju zrelost i što brže otkloniti hašku prepreku i staviti pod nadzor službe bezbednosti'. Jer, kako je rečeno, ako bi "poremećaj u pregovorima previše dugo trajao, onda Evropska komisije ne bi imala kud već da od ministara EU zatraži i njihov prekid".


    Više izvora navodi da će se srpski premijer danas obratiti naciji. Očekivanja od takvog za Vojislava Koštunicu neuobičajenog nastupa su različita: na jednoj strani su oni koji kažu da će on u poslednjem trenutku ubediti Del Ponteovu i Rena da će Mladić biti pre 11. maja u Hagu, a na drugoj oni koji su uvereni da će premijer saopštiti vest o Mladićevoj predaji.
    Na trećoj strani su oni koji smatraju da će obraćanjem naciji Koštunica, faktički, najaviti novi krug međunarodnih sankcija kojima će Srbija biti izložena zbog izostanka efikasne saradnje sa Haškim tribunalom.

    Da li još uvek ima neke šanse za nas ili ćemo ipak ostati zemlja trećeg sveta?
      Vrh

  2. #2

    12 Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Citat LadyS kaže:
    Da li još uvek ima neke šanse za nas ili ćemo ipak ostati zemlja trećeg sveta?
    Ma, daj... polako, ne se uzbudjavaj .
    Sve je to samo igra...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    kakve nam koristi sto udjemo u tu evropu
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Ima Sanse : idite na glasanje !
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    I sta onda? DOS po 17. put se sastavi i opet isto. Radikali osvoje najvise glasova, ali nedovoljno da formiraju vladu i onda se ostale stranke i strankice ujedine. Jel to volja gradjana? Imam ja bolju ideju - govnjiva motka!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Citat Kunic kaže:
    I sta onda? DOS po 17. put se sastavi i opet isto. Radikali osvoje najvise glasova, ali nedovoljno da formiraju vladu i onda se ostale stranke i strankice ujedine. Jel to volja gradjana? Imam ja bolju ideju - govnjiva motka!
    Cisto informacije radi - DOS ne postoji

    Manja je steta kada radikali osvoje najvise glasova a ne mogu da formiraju vladu, pa se demokratki orijentisane stranke ujedine, jer ako saberes sve ljude koji glasaju za te koje ti zoves DOS, i kad uporedis sa onima koji glasaju za radikalnu opciju - veci je procenat demokratski orijentisanih gradjana, a ruku na srce, ja bih lakse podnela da na vlasti bude DSS (iako nisam za njih) nego SRS, jer mi je manje zlo. Valjda je neko skontao sta sam htela da kazem

    I jos nesto, sta nam vredi da ponovo imamo izbore, kad ce narod ponovo izabrati iste, ili ce se eventualno opredeliti za radikalnu opciju, a ta radikalna opcija NIKADA ne bi dozvolila izrucenje gore pomenutog i njemu slicnih.

    Uostalom, sto se ja petljam u politiku, samo se iznerviram
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Citat Muckota kaže:
    Cisto informacije radi - DOS ne postoji
    Itekako postoji, samo se ne zove tako. Sada su dobili "proevropsko" ime - demokratski blok.

    Citat Muckota kaže:
    a bih lakse podnela da na vlasti bude DSS (iako nisam za njih) nego SRS, jer mi je manje zlo.
    Pa sad, koliko je bolja opcija da Kostunjavi koji se rusio Slobu pre 6 godina bude u koaliciji sa SPS-om, to se najbolje vidi. A cisto sumnjam da su ti, "proevropski" gradjani zeleli da se na vlast vrati SPS. Prema tome, govnjiva motka i udri.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Citat Kunic kaže:
    Pa sad, koliko je bolja opcija da Kostunjavi koji se rusio Slobu pre 6 godina bude u koaliciji sa SPS-om, to se najbolje vidi. A cisto sumnjam da su ti, "proevropski" gradjani zeleli da se na vlast vrati SPS.

    Dobro, to je istina.

    Ipak, nikakvo resenje, kada je konkretno ova tema u pitanju, nije promena vlasti, jer tek ovi drugi ne bi ispunjavali zahteve medjunarodne zajednice. Pa znas i sam da smo zajedno slusali miting na Trgu u Beogradu na kom su glavesine SRS-a uzvikivale: "Nas Rale treba da se seta ispred hotela Moskva kao Zivojin Misic, a ne da ga love kao nekog optuzenika" itd da ne nabrajam dalje. Smesno i tuzno u isto vreme.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    kako znam kostunjavi je prije nego sto je dosao na vlast rekao da je za njega hag zadnja rupa na sviralu da nije bilo micuka rase i ratka bil ti setala sada po beogradu sto sada setas
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Citat Muckota kaže:
    Ipak, nikakvo resenje, kada je konkretno ova tema u pitanju, nije promena vlasti, jer tek ovi drugi ne bi ispunjavali zahteve medjunarodne zajednice.
    A ovi kao ispunjavaju? Radikali bar javno kazu ono sto misle, ne mazu narodu oci kako su se ubili od potrage za haskim optuzenicima, ali na zalost, bez rezultata. Jedini koji se trudio da ispuni medjunarodne obaveze (citaj: ucene) je bio pokojni Djindjic. A njega vise nema (na neciju zalost ili na srecu).
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Citat sekula kaže:
    da nije bilo micuka rase i ratka bil ti setala sada po beogradu sto sada setas
    Oprosti, jel ovo bilo na moj racun?
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    jeste i nije svati kako oces
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Obzirom da sam ja jedina na ovoj temi koja se "seta po Beogradu", evidentno je da si komentar uputio meni.
    Znas, ja bas nisam svadjalica po prirodi i glupo mi kad me neko proziva sa ovako trulim forama. Da, ja bih se i sada setala po Beogradu da nije bilo Mladica! Razumem da je doticni uticao na zivote naroda na prostoru Bosne, ali na moj zivot do skoro nije uticao NI NAJMANJE! Od skoro utice i na moj zivot i to mi se ne dopada. Mladic, Karadzic i ostala gospoda MENE LICNO nisu zaduzila ni sa cim, i ne bih se opredelila za zemlju u izolaciji zarad kurčevitog patriotizma. Tebi je u principu potpuno svejedno da li ce zemlja biti u toj nekoj izolaciji o kojoj pricaju ili ne, jer ti sedis u Australiji! I lako je tebi da se pitas "kakve nam koristi sto udjemo u tu evropu" kad ti nisi u situaciji da molis za vizu da bi mrdnuo negde van granica drzave... primera radi.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    ja sam ovamo muckota dosao u australiji jel sam bio 16 meseci hrvatsko-muslimanskom logoru zivio sam ja u srbiji 5 godina i svasta sam dozivio u toj srbiji bilo bi ti bolje jeli da si u evropu da mogu i ovi koji su usli izasli bi iz nje ovo nije svadja ne volim se ni ja svadjati samo pricamo normalno je da razlictimo razmisljamo izvini ako sam te uvredio
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Prekinuti pregovori sa EU

    Da nastavim: Daklem, Ratko je ranjen u ratu (zvanicna RS priznala Srebrenicu) i na toj rani dobio je gangrenu. E sad, prijatelju, ako ostane u Srbiji sta da secemo:Kosovo? Mada se bojim se da je tu vec uzelo maha. Ako ostane jos malo u Srbiji( ne tvrdim da je tu, al brate mili al kako Bosanci, dignu bre helikoptere, tranportere, silu, reklamiraju ), opasace nas bodljikavom zicom, i kroz nju propustiti elektricnu struju! A onda,"Putuj Evropo, nemoj vise cekati na nas"
    Nije kraj, nastavice se!
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •