Srbija - Evropska Unija - Strana 8
Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 144
  1. #106

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Ијао, нацоши... како је то лепо кад ти ЦИА прво уништи државу а онда те убеди да си нацош ако не молиш Ђуру да ти опрости што те тукао... баш слатко...
    Misliš obukli belo odelo, pa treba da zaboravimo da su bili Šešeljevi operativci? To me je CIA naučila?
    Stvarno ne mislim da treba da ti odgovaram na ove gluposti.
    Jesam da se Demokrate napokon skinu s vlasti, svima je muka od njih, al da glasam za nazzi ekipu,...ni pijan. Mada je glasanje do 19 ili 20.00 sati, a od kuće do glasačkog mesta imam tri kafane,...možda ima šanse.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  2. #107

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Misliš obukli belo odelo, pa treba da zaboravimo da su bili Šešeljevi operativci? To me je CIA naučila?
    Stvarno ne mislim da treba da ti odgovaram na ove gluposti.
    Jesam da se Demokrate napokon skinu s vlasti, svima je muka od njih, al da glasam za nazzi ekipu,...ni pijan. Mada je glasanje do 19 ili 20.00 sati, a od kuće do glasačkog mesta imam tri kafane,...možda ima šanse.
    Постоје српски националисти, српски шовинисти, српски екстремисти... али сва та прича о нацистима је голо сра*е.

    И кад видиш ко је продаје - ликови са платног списка америчке и немачке амбасаде, тек тад нешто смрди до неба.

    Трик је јасан - прогласити Србе за нацисте и све оно што се деведесетих дешавало као продукт српског нацизма. Наравно, и све оне који се данас нису не слажу са политиком САД и Немачке - нацистима.

    Бедно етикетирање неистомишљеника.
    Постоји код Срба део који подржава ратне злочине, ксенофобија, национална нетрпељивост, склоност ауторитаризму, несклоност педерима, чак се појављују и минорне групе који стварно славе Хитлера... али ништа више него у свим околним народима, а богме не пуно мање него и на западу.

    Али ето, имамо плаћенике амбасада, корумпиране политичаре и квазилевичаре који пошто су се докопали "наших новаца" сад причају о борби против нацизма.

    Разумем твоју сумњу према ваљда СНСу, гајих им и ја итекако, наравно из друге визуре, али то не значи да сва прича о "нацошима" није испирање мозга.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #108

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU



    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #109

    Odgovor: Srbija - Evropska Unija

    ma koji ce nam ? uskoro se rasparcava anyway .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  5. #110

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Постоје српски националисти, српски шовинисти, српски екстремисти... али сва та прича о нацистима је голо сра*е.
    Baš si ih sad poredjao, kao da je važno koje su orijentacije, retrogradni su u svakom obliku.
    Kad kažem nazzi mislim na nacionaliste bilo koje vrste, uopšte mi nije važno dal’ su šovinisti, eksremisti, nacisti,...štetočine su anyway. Za takvo mišljenje mi ne treba ni CIA, ni nemačka ambasada, ni bilo šta drugo...Dovoljna mi je istorija, njihov aktivizam, a bogami sam ih dobro i lično upoznao. Ne treba niko mnogo da mi objašnjava ko su i šta su nacionalisti, lično sam ih se dovoljno nagledao.
    I nisu Srbi nazzi kako pokušavaš da mi staviš u usta, daleko od toga. Nazzi su minorna grupa šupljoglavaca koji sebi daju za pravo da u našoj zemlji odredjuju ko šta sme ili ne sme,...javilo im se. Dverani će se napokom pojaviti na izborima i jasno će se pokazati ta snaga na nivou statističke greške u to ne sumnjam, samo što su umislili da su jako važni u Srbalja,...ali ih to nikako neće klepiti po glavi. Nastaviće oni i dalje da lupetaju i ako će Rasim za njih sve zajedno sa gaćama, krstovim, molebanima, deklaracijama i ostalim budalaštinama biti političarčina.
    I to što mene više niko ne može ubediti u suprotno od toga da je nacionalizam najveće zlo koje nekog može da zadesi, to nema nikakve veze šta mislim o sadašnjoj političkoj eliti. Ne znam jel treba da objašnjavam šta mislim o Oliveru Duliću, koji je ministar-privatnik, a čija firma posluje sa državom. O Mirku Cvetkoviću čije sin ima firmu koja drži monopol, o Vuku Jeremiću kome posle debakla u Briselu ne pada na pamet ostavka, Tadiću...
    Naravno da naša politička elita nisu naši najreprezentativniji ljudi i stručnjaci, ali poturati nacionaliste na najodgovorni je funkcije i relativizovati njihov aktivizam je još gora glupost.
    Ako mislimo da pravimo efikasnu državu, nema onda mesta ideologijijama, podelama, podobnostima,... bilo koje vrste.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  6. #111

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Baš si ih sad poredjao, kao da je važno koje su orijentacije, retrogradni su u svakom obliku.
    Ретроградни... за разлику од напредних снага... знаш ли колико је пута ова терминологија употребљена, и од кога све, кроз историју? Углавном од фанатика, који своју идеологију сматрају као једину допуштену.

    Сама ова терминологија те декларише као искључивог фанатика.

    Kad kažem nazzi mislim na nacionaliste bilo koje vrste, uopšte mi nije važno dal’ su šovinisti, eksremisti, nacisti,...štetočine su anyway.
    То је једноставно ем нетачно ем безобразно јер значи вређање људи због њихових ставова.

    Za takvo mišljenje mi ne treba ni CIA, ni nemačka ambasada, ni bilo šta drugo...Dovoljna mi je istorija, njihov aktivizam, a bogami sam ih dobro i lično upoznao. Ne treba niko mnogo da mi objašnjava ko su i šta su nacionalisti, lično sam ih se dovoljno nagledao.
    Нису та идеологија ни терминологија коју ти фураш с неба пале. Поклапа се са терминологијом Наташе Кандић, Петра Луковића, Чеде Јовановића... не мора тебе да плаћа ЦИА, ал си ту причу покупио.

    I nisu Srbi nazzi kako pokušavaš da mi staviš u usta, daleko od toga. Nazzi su minorna grupa šupljoglavaca koji sebi daju za pravo da u našoj zemlji odredjuju ko šta sme ili ne sme,...javilo im se. Dverani će se napokom pojaviti na izborima i jasno će se pokazati ta snaga na nivou statističke greške u to ne sumnjam, samo što su umislili da su jako važni u Srbalja,...ali ih to nikako neće klepiti po glavi. Nastaviće oni i dalje da lupetaju i ako će Rasim za njih sve zajedno sa gaćama, krstovim, molebanima, deklaracijama i ostalim budalaštinama biti političarčina.
    Тако то иде, нису Срби наззи, ал су зато међу Србима наззи ови, они, они, они тамо и још само ови... а да и ови... и буде као у вицу са зецом, хоп, извини тата.

    Дверани нису нацисти, то је ван памети. Нису Двери важне јер одређују Србима шта мисле већ зато што говоре оно што огромна већина Срба мисли.

    Крајње је непристојно називати "крстове и молебане" будалаштинама.

    I to što mene više niko ne može ubediti u suprotno od toga da je nacionalizam najveće zlo koje nekog može da zadesi, to nema nikakve veze šta mislim o sadašnjoj političkoj eliti. Ne znam jel treba da objašnjavam šta mislim o Oliveru Duliću, koji je ministar-privatnik, a čija firma posluje sa državom. O Mirku Cvetkoviću čije sin ima firmu koja drži monopol, o Vuku Jeremiću kome posle debakla u Briselu ne pada na pamet ostavka, Tadiću...
    И опет, речи фанатика који свет гледа кроз идеолошке наочаре. Причаш као да си члан КПЈ а данас 45 или 35.

    Постоје толика зла, много већа од било ког политичког мишљења, али ти ладно називаш "национализам највећим злом".

    УБР, Вук Јеремић једини не треба да поднесе оставку.

    Naravno da naša politička elita nisu naši najreprezentativniji ljudi i stručnjaci, ali poturati nacionaliste na najodgovorni je funkcije i relativizovati njihov aktivizam je još gora glupost.
    Ako mislimo da pravimo efikasnu državu, nema onda mesta ideologijijama, podelama, podobnostima,... bilo koje vrste.
    Не разумем те, причаш о одсуству идеологије, а просипаш најжешће комуно-чедистичке пароле.

    Пет пута си поновио да су "националисти зло", то је чисто сипање парола, односно цитирање е-новина и сличних чуда.

    Иначе, идеологија нам је неопходна. Кад имаш политичаре који ни у шта не верују, као ови комуно-ДСовци данас, онда само краду и краду и краду, и мисле како ће остати на власти. И ништа друго.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #112

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Bili ste vredni i baš se načitah .
    Drago mi je da sam kod nekih učesnika primetio mali pomak ili bar distancu od silnih fraza vlastodržaca. Godinama su samo parole bile sve što je vlast nudila. Sada je , valjda, većini jasno ko nas je sve vodio "u nigde" i " ni zašta".
    Danas sam uhvatio sebe da tapšem Dačiću (mislio sam da on to nikada neće doživeti od mene ) kada je (na nekom koktelu..jbm li ga) izjavio:
    - Mi ni u martu nećemo dobiti kandidaturu jer je jasno da se od Srbije traži da prizna Kosovo kao državu.
    A u nekoj raspravi povodom priznavanja Kosova za državu od većine članica EU i dela teksta u kome se Kosovo izuzima kao deo Srbije sam rekao očigledno:
    - U tekstu se TRAŽI da Srbija uspostavi DOBROSUSEDSKE odnose sa susednim državama (to je jedan od navedenih uslova za kandidaturu) samo što je za većinu članica EU Kosovo država...pa samim tim oni očekuju da je i mi priznamo.
    Već tada je bilo i više nego jasno da je to uslov svih uslova (kakva saradnja sa Hagom i drugi bakrači..to je bilo samo za lokalnu upotrebu).
    Ne razumem da je vlast nastavila da "jaše na belom konju" iako je samo priznavanje tzv države Kosovo bio jasan znak i slepcu da ih zabole za "demokratiju", smenu Miloševića, silna klečanja i ustupke ovih "kilavih Radovana i nejakih Uroša". Čak i sada, kada je EU pred ekonomskim kolapsom i mnogo manje "privlačna" svakom normalnom ko vodi računa o svojoj ekonomiji naši predstavnici nastavljaju da teže uniji. Možda i stoga što je to jedina "magla" koju su prodavali puku? Nešto sam silno radoznao kojom će parolom sada na nove izbore .
    Uostalom...nikada nisam verovao u bilo šta "jednostrano" (najveća glupost Đelićeva..a barem je on imao bisera koliko hoćeš) i ono što nije recipročno. A od početka sa tim sporazumom je bilo tako.
    Kako god...koliko "šamara" je trebalo nekima da shvate da je cela priča o EU samo magla? Zar nismo mogli ovih 11-12 godina da od Srbije napravimo ekonomski jaču zemlju, primenimo zakone na sve isto ( nikada stranac i ovdašnji nisu imali iste pozicije ako su želeli investirati), naučimo mlade da se uzdaju samo u sebe i da nam niko neće ništa pokloniti?
    BTW...Đelić je sačuvao mrvu časti i dao ostavku. Koliko vidim, predsedniku & company na pamet ne pada da sjašu iako se obelodanilo da su maglu prodavali godinama?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #113

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Милорад Додик:

    Kako vidite budućnost Srbije i njen izlazak iz ove krize?

    - Srbija je zemlja u kojoj žive Srbi i prisvajam je u mentalnom i etničkom smislu. Kao predsednik ne mogu da komentarišem unutrašnjopolitičke događaje u Srbiji. Naravno da bih voleo da je Srbija daleko moćnija i snažnija. Mislim da Srbija prolazi ono što je RS prolazila u početku. Ponekad neke strukture imaju naivno verovanje u dobročinstvo Zapada. Ja sam tu veru izgubio davno. U Srbiji imate jedan broj ljudi u nevladinom sektoru i nešto u politici koji je spreman da se prostre pred Evropom da rade šta hoće, samo nam dajte unutra. Pa kada te uzmu tako istrošenog, onda ne vrediš ništa.

    A kako vidite odnos prema EU?

    - Voleo bih da vidim u Srbiji odrešitiji stav u vezi s Evropskom unijom. Dobro, neće nas Evropa, pa šta?! Mi ovde kažemo da nam je prioritet RS, a ne EU. Ako je EU znak da mi treba da izgubimo nadležnosti - hvala Evropi. Evropa je cinična i nepravdena prema Srbiji, pokazala je loše namere i Evropa ne zaslužuje korektan odnos Srbije prema njoj. Srbija mora da povrati karakter i ponos. Srbija mora da se objedini u odbrani jedinstvenog stava o tome šta je Srbija, dokle će se unutra tući na pitanju Kosova. Evropski put je neka vrsta škole u kojoj nisu izbačene batine kao način vaspitanja i veoma često smo videli batinu Evrope. Ali, nije ta batina da bismo bili bolji, već poslušniji. Ta unutrašnja politička podela u Srbiji i bavljenje politike iz mržnje jednih prema drugima dovešće do još veće katastrofe u Srbiji. Nažalost.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #114

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дверани нису нацисти, то је ван памети. Нису Двери важне јер одређују Србима шта мисле већ зато што говоре оно што огромна већина Срба мисли.
    ...idi begaj, a ja sam Michelangelo Buonarroti.
    Nisam odavno pročitao toliko dugačak post, a da se ništa ne kaže u njemu.
    Vrlo brzo će izbori, pa ćeš čuti šta većina Srba misli o Dverima i njihovom aktivizmu.
    Koliko mogu da shvatim za tebe je progresivno vraćati se veri i nacionalizmu, dok je za mene interesantnije povećati demokratičnost i liberalizovati društvo?
    Očigledno ne gledamo civilizacijske pomake na isti način, pa se i ne čudim više ovim pucnjima u prazno.

    Elem,
    ...to što nismo dobili status kandidata, još nije kraj. Po mom mišljenju status kandidata nećemo dobiti ni u martu kako se nadamo, a ako i dobijemo datum će se prolongirati dok EU ne reši svoju muku.
    Pretpostavljam da nećemo u EU još desetak godina, ako ne i više, jer im ne trebaju još jedna usta na sisi pored njihovog trenutnog stanja, tako da ćemo s Turskom i Kiprom lečkati još godinama pred vratima. A imali smo šansu da sa Hrvatskom uletimo na budalu ni krivi ni dužni, samo nije imao ko to da izvede.
    Meni se čini da je EU-u ova naša muka s Kosovom sela ko guza na nošu i mogu da nas rasturaju godinama ovom temom, a ako i priznamo nezavisno Kosovo izmisliće nešto drugo dok se ne stabilizuje njima situacija. Kad budu spremni za nove članice primiće nas s Kosovom ili bez njega,...jaka stvar.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #115

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    [quote]
    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    дверани нису нацисти, то је ван памети. нису двери важне јер одређују србима шта мисле већ зато што говоре оно што огромна већина срба мисли.
    [font=palatino linotype]...idi begaj, a ja sam michelangelo buonarroti.
    Nisam odavno pročitao toliko dugačak post, a da se ništa ne kaže u njemu.
    ето сад, нема потребе да будемо груби. истина је да мој пост није баш најбогатији садржајем, али шта очекујеш да се одговори на тврдње типа "национализам је највеће зло на свету", јебеш глад, ратове, болести...

    и није био нешто посебно дугачак.

    vrlo brzo će izbori, pa ćeš čuti šta većina srba misli o dverima i njihovom aktivizmu.
    мени се рецимо свиђа највећи део онога што двери раде, па опет највероватније нећу гласати за њих. нема то везе, оно што је битно је да се двери залажу за вредности које дели српско друштво у великој мери, породичне вредности, патриотизам...

    koliko mogu da shvatim za tebe je progresivno vraćati se veri i nacionalizmu, dok je za mene interesantnije povećati demokratičnost i liberalizovati društvo?
    Očigledno ne gledamo civilizacijske pomake na isti način, pa se i ne čudim više ovim pucnjima u prazno.
    ја не баратам терминима као што је "прогресивно". узми па читај неку књигу коју је писао добар члан кпј и видећеш да све врви од "напредно" и "прогресивно". највећа срања у историји, или барем њихов добар део, почињен је у име "прогресивности".

    ти видим имаш поделу вредности по сетовима, у једном су "вера и национализам", а у другом "демократичност и либерализам". шта уопште подразумеваш под тим терминима, ајде објасни мало, иначе ћу помислити да си само покупио неке фразетине са е-новина.

    национализам се, поред емоција и осећаја за опште добро, без ког нема ни појединачног у највећем броју случајева, своди и на интерес, интерес твоје земље и твог народа. која то либерална демократија не штити своје интересе? данска и норвешка шаљу војску у афганистан...

    вера? вера је и приватна ствар сваког појединца, који има право да га се због његове вере не прогони и да му се не вређају верска осећања. није ли то демократски и либерално? дакле, ако сам ја православац и позовем свештеника да ми освешта нову дачију купљену на лизинг, шта се то кога тиче?
    друго, хришћанске вредности су најчешће идентичне са хуманистичким вредностима, шта је ту противно демократији и либерализму?
    треће, ако огромна већина становништва дели одређена веровања, та веровања треба да се поштују. типа, ако одеш у ријад, не мораш баш да пропагираш куповину свињских полутки. ако очекујем да се моја вера поштује, то не значи да било коме желим да намећем те своје погледе, све док он не покуша мени да наметне своје.

    по мени ствари нису црно-беле, тако да не знам баш ова твоја подела колико је на месту. рецимо, једна данска има званичну цркву, државну...

    elem,
    ...to što nismo dobili status kandidata, još nije kraj. Po mom mišljenju status kandidata nećemo dobiti ni u martu kako se nadamo, a ako i dobijemo datum će se prolongirati dok eu ne reši svoju muku.
    Pretpostavljam da nećemo u eu još desetak godina, ako ne i više, jer im ne trebaju još jedna usta na sisi pored njihovog trenutnog stanja, tako da ćemo s turskom i kiprom lečkati još godinama pred vratima. A imali smo šansu da sa hrvatskom uletimo na budalu ni krivi ni dužni, samo nije imao ko to da izvede.
    Meni se čini da je eu-u ova naša muka s kosovom sela ko guza na nošu i mogu da nas rasturaju godinama ovom temom, a ako i priznamo nezavisno kosovo izmisliće nešto drugo dok se ne stabilizuje njima situacija. Kad budu spremni za nove članice primiće nas s kosovom ili bez njega,...jaka stvar.
    проблем је што се сав програм ове несретне власти свео на причу о европи па и косову. и европа и косово су им постали изговор да не раде свој посао, односно направе државу у којој ће становници добро живети. као ето, сад не можемо због косова, ал кад уђемо у еу, све што сад лоше радимо, само ће се од себе исправити...

    ту је наравно и погрешна стратегија преговора, стално испуњаваш захтеве а не добијаш ништа заузврат. а кад виде да им дајеш све што траже, што да ти не траже све што им падне на памет...

    власт им је важнија од свега, једини аргумент да остану на власти им је да ће нас одвести у еу, да би остали на власти морају да жртвују све што морају да би изгледало да се приближавамо еу. кад на власти имаш ликове који не смеју да кажу не, шта можеш да очекујеш.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #116

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku

    Koliko mogu da shvatim za tebe je progresivno vraćati se veri i nacionalizmu, dok je za mene interesantnije povećati demokratičnost i liberalizovati društvo?
    Očigledno ne gledamo civilizacijske pomake na isti način, pa se i ne čudim više ovim pucnjima u prazno.
    demokratsko drustvo kao ,na primer.....Amerika?
    zar nije svaki Amer pojen nacionalizmom od malena?
    zasto to onda nije zamereno Ameru?
    zato sto ih ima tushta i tma a nas shacica?

    ne voLem dvostruke arshine pa to ti je...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #117

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Voleo bih da mi pokažeš taj topic u kojem pominjem Ameriku u bilo kom kontekstu.
    Nit' me Amerika interesuje, nit' sam lud za Amerikom, nit' mi pada napamet da idem odavde, a proglasila si me Amerom.
    Koliko vidim stavila si mi Ameriku u usta nadovezala se i razradila priču na zadatu temu o čemu nikad nisam izustio jednu reč.
    U čemu je fora?
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  13. #118

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    национализам се, поред емоција и осећаја за опште добро, без ког нема ни појединачног у највећем броју случајева, своди и на интерес, интерес твоје земље и твог народа. која то либерална демократија не штити своје интересе? данска и норвешка шаљу војску у афганистан...
    Sve bi to bilo lepo da je tačno, ali evo ti jednog banalnog primera.
    Prvo kažeš...
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    То је једноставно ем нетачно ем безобразно јер значи вређање људи због њихових ставова.
    ...a zatim
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    На црној си листи шљаме...
    ...ako se razumemo?
    Ovo je jedan banalan primer nacionalizma od kojeg se grozim i ne može me niko ubediti da je nacionalizam nešto pozitivno, već samo dobar razlog više da bi se neko mrzeo.

    Kad je reč o veri... nikad nisam ništa loše rekao o veri i vernicima, jer znam da ih je bilo od je sveta i pomirio sam se stim da ćemo živeti zajedno još dugo. Ja obožavam našu mesnu crkvu i puno za nju i radim, al je naša crkva daleko od politike i popovima u mom gradu na pamet ne pada da komentarišu političku situaciju. Sekularno do jaja.
    Samo,...i ako sam ateista, kad si čuo da sam nešto ružno rekao nekom verniku , a kamoli sačekao ispred crkve i rascopao nekom verniku glavu jer se nije molio u svoja četiri zida.
    I gde sam još rekao nešto protiv porodičnih vrednosti, kad je moja porodica moj smisao života?
    Najlakše je nekom trpati reči u usta...
    Eto ti nekih gluposti koje me svakodnevno uveravaju da je nacionalizam nešto najljigavije što je čovek izmislio, da ne ulazim u to šta nam je uradio poslednjih dvadesetak godina koje smo na svojoj koži osetili.
    I dalje su E-novine?
    Zamlaćujem se ovde sa nacionalistom i izigravam političara amatera, umesto da sam subotom uveče ginekolog amater...aj zdravo.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  14. #119

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    [quote]
    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    национализам се, поред емоција и осећаја за опште добро, без ког нема ни појединачног у највећем броју случајева, своди и на интерес, интерес твоје земље и твог народа. која то либерална демократија не штити своје интересе? данска и норвешка шаљу војску у афганистан...
    sve bi to bilo lepo da je tačno, ali evo ti jednog banalnog primera.
    prvo kažeš...
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    то је једноставно ем нетачно ем безобразно јер значи вређање људи због њихових ставова.
    ...a zatim
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    на црној си листи шљаме...
    [font=palatino linotype]...ako se razumemo?
    Ovo je jedan banalan primer nacionalizma od kojeg se grozim i ne može me niko ubediti da je nacionalizam nešto pozitivno, već samo dobar razlog više da bi se neko mrzeo.
    о хеботе... нашао си пример лика који ми је рекао "да се на одређеним местима праве црне листе и да пазим шта причам"... и то ти је пример како је национализам лош?

    сад ја треба да ти причам како имам сасвим коректне односе са мађарима, како ми је најбољи ортак хрват, како не мрзим шиптаре...

    национализам, као и све друге идеологије, може да буде позитиван и да се злоупотреби. па си тако имао ликове који су у име "напредности" побили милионе људи, као и у име "национализма", "фашизма", "нацизма"... нема идеологије, државне, која није убијала.

    мени је бесмилено фрљати се именима идеологија. кад мрзиш, није битно дал је то у име национализма или напредног либерализма. кад чиниш добро, није битно дал је то у име либертаријанства или конзервативизма.

    kad je reč o veri... Nikad nisam ništa loše rekao o veri i vernicima, jer znam da ih je bilo od je sveta i pomirio sam se stim da ćemo živeti zajedno još dugo. Ja obožavam našu mesnu crkvu i puno za nju i radim, al je naša crkva daleko od politike i popovima u mom gradu na pamet ne pada da komentarišu političku situaciju. Sekularno do jaja.
    Samo,...i ako sam ateista, kad si čuo da sam nešto ružno rekao nekom verniku , a kamoli sačekao ispred crkve i rascopao nekom verniku glavu jer se nije molio u svoja četiri zida.
    I gde sam još rekao nešto protiv porodičnih vrednosti, kad je moja porodica moj smisao života?
    Najlakše je nekom trpati reči u usta...
    имаш и екстрема међу националистима, наравно. ал као ето, само међу нама, нигде друго нема...

    eto ti nekih gluposti koje me svakodnevno uveravaju da je nacionalizam nešto najljigavije što je čovek izmislio, da ne ulazim u to šta nam je uradio poslednjih dvadesetak godina koje smo na svojoj koži osetili.
    I dalje su e-novine?
    Zamlaćujem se ovde sa nacionalistom i izigravam političara amatera, umesto da sam subotom uveče ginekolog amater...aj zdravo.
    па добро, чекам да објасниш шта је та демократија и либерализам које заговараш, па да одмеримо лоше и добре стране...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #120

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    U bre, al je naporan i dosadan ovaj antifašizam.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    и то ти је пример како је национализам лош?
    Napisao sam da je to banalan primer mržnje. Mislio sam da ne treba da objašnjavam detaljnije ovakve stvari.
    Mogu da podsećam na šta nam se sve izdešavalo poslednjih dvadesetak godina kojima smo svedoci,...ne moramo dalje da idemo.
    U niovije vreme; ubistvo Francuskog navijača, razbijanje glava gay-ova, molebana za patike, lista za odstrel,...
    Nacizam, rasizam, fašizam,...i ostale podgrupe za koje si ti ipak stručniji da nabrojiš - a meni su jednako zlo, same po sebi veličaju nekog - što podrazumeva patnju za drugog. Takva postavka se kosi sa mojim kućnim vaspitanjem, da ne idem dalje i ne postoji niko na svetu ko će me u suprotno ubediti,...pa ni Dragan Stojković Piksi lično na noge da mi dodje i drži predavanje.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    па добро, чекам да објасниш шта је та демократија и либерализам које заговараш, па да одмеримо лоше и добре стране...
    Mislim da to nije neko božje slovo i topla voda koju treba otkrivati nešto posebno. Dovoljni smo sami sebi i bez ičije pomoći možemo da napravimo modernu i efikasnu državu,...samo da ima ko raspoložen, a dovoljno uticajan (na Tadića aludiram namerno ovom prilikom, jer Djindjić nije uspeo, a od Koštunice nisam ni očekivao).
    Evo predloga...
    Mene ne interesuje rasna, nacionalna, religijska ili ti bilo kakva druga podela,... da se ne ponavljam - nazzi ideologija mi je odvratna. Meni je interesantno jako gradjansko vaspitanje, koje će rasturati političare svojim aktivizmom i imati uticaj i kontrolu. Danas smo samo puki glasači i važni dok traju izbori, a srednja klasa koja treba da nosi društvo je svedena na minimum. Naravno da treba i crkva da postoji, al da se bavi svojim poslom,...daleko od politike.
    Zar takvu državu nismo mogli davno da sastavimo i usavršavamo?
    Zar mi kao odgovorni gradjani ne možemo sami da se izborimo za gradjansku kontrolu, slobode, prava i pored svih sranja koje su nas snašla s raspadom Jugoslavije,... treba da nam te stvari nameće neka strana sila, bez aluzija ni na zapad - ni na istok?
    Ne volim da pripadam nikom...
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eko-unija zelenih Vojvodine - kontakt?
    Autor plavioblak u forumu Online savetnik
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2010, 17:56
  2. Srbija na CNN - u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.02.2007, 19:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •