Srbija - Evropska Unija
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 144

Threaded View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #11

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    U bre, al je naporan i dosadan ovaj antifašizam.
    Лакше је кад нема неистомишљеника да те терају да објасниш то што тврдиш

    Napisao sam da je to banalan primer mržnje. Mislio sam da ne treba da objašnjavam detaljnije ovakve stvari.
    Mogu da podsećam na šta nam se sve izdešavalo poslednjih dvadesetak godina kojima smo svedoci,...ne moramo dalje da idemo.
    U niovije vreme; ubistvo Francuskog navijača, razbijanje glava gay-ova, molebana za patike, lista za odstrel,...
    Nacizam, rasizam, fašizam,...i ostale podgrupe za koje si ti ipak stručniji da nabrojiš - a meni su jednako zlo, same po sebi veličaju nekog - što podrazumeva patnju za drugog. Takva postavka se kosi sa mojim kućnim vaspitanjem, da ne idem dalje i ne postoji niko na svetu ko će me u suprotno ubediti,...pa ni Dragan Stojković Piksi lično na noge da mi dodje i drži predavanje.
    Као што рекох, није то никакав пример мржње, то је пример одговора џукели која ми прети црним листама.

    Сад се већ понављам, али екстремизам, хулигани и слично - то није исто што и национализам/патриотизам.

    Бити свестан свог идентитета и интереса своје државе не значи нужно желети или изазивати патњу за другог.

    Свет је такво место да ако не бринеш о својим интересима, нико други неће. Да ли се коси с твојим кућним васпитањем да не бринеш за своју породицу већ да очекујеш да неко други пази?

    Што се тиче дешавања у протеклих 20 година, има ту свега.
    Али, то што су неки припадници мог народа правили срања тврдећи да је то "у име нације" не значи да ја треба да се одрекнем свог народа и његових интереса.

    И, прича како је за све што се десило "крив национализам" је глупост. Прва срања су почела - међу комунистима, на оним њиховим седницама и јадима, напуштања, одласци и сл.

    А онда су Немци и слични Американци причали да подржавају СФРЈ а онда полако признавали поједине републике и уништавали све покушаје договора и компромиса.

    И онда, 20 година после тога, дођу ти исти Американци и Немци, да ти финансирају којекакве Фондове за отворено друштво који ће да те уче да је ето национализам лош и ето каква је све зла донео... и ако будемо добри, Ђура ће да нам опрости што нас је тукао.

    Није био проблем национализам, проблем је што су фашисти хтели да нам униште државу, а наши политичари су били неспособни да је одбране.

    Mislim da to nije neko božje slovo i topla voda koju treba otkrivati nešto posebno. Dovoljni smo sami sebi i bez ičije pomoći možemo da napravimo modernu i efikasnu državu,...samo da ima ko raspoložen, a dovoljno uticajan (na Tadića aludiram namerno ovom prilikom, jer Djindjić nije uspeo, a od Koštunice nisam ni očekivao).
    Evo predloga...
    Mene ne interesuje rasna, nacionalna, religijska ili ti bilo kakva druga podela,... da se ne ponavljam - nazzi ideologija mi je odvratna. Meni je interesantno jako gradjansko vaspitanje, koje će rasturati političare svojim aktivizmom i imati uticaj i kontrolu. Danas smo samo puki glasači i važni dok traju izbori, a srednja klasa koja treba da nosi društvo je svedena na minimum. Naravno da treba i crkva da postoji, al da se bavi svojim poslom,...daleko od politike.
    Zar takvu državu nismo mogli davno da sastavimo i usavršavamo?
    Zar mi kao odgovorni gradjani ne možemo sami da se izborimo za gradjansku kontrolu, slobode, prava i pored svih sranja koje su nas snašla s raspadom Jugoslavije,... treba da nam te stvari nameće neka strana sila, bez aluzija ni na zapad - ni na istok?
    Ne volim da pripadam nikom...
    Грађанско васпитање није супротстављено национализму. Напротив, национализам често значи управо постојање неке свести обавезе према држави.

    А идеја да народ директно контролише политичаре... то тешко иде. То иде преко јавног мнења, медија, НВО, странака, институција... а код нас је све то стављено под контролу.

    Наравно да ми као грађани не можемо сами да се изборимо, то иде преко организовања, организација... грађани директно тешко.

    А стране силе нам намећу јер немамо на власти националисте већ слуге странаца. Немамо људе којима је амбиција да живе у својој сређеној земљи, већ да после дужности у Србији добију какво место у Бриселу или нечем сличном, као онај несретни Свилановић.

    Шта мислиш коме се овај несретни Драшковић улизује овим сталним мењањем политике, народу Србије? Шта мислиш зашто Чедина деца имају по два имена, једно српско а друго страно? Зашто Марко Мишковић купује виле у Лондону а не у Београду?

    Баш за изградњу државе је потребан одређен степен здравог национализма, који брани интересе своје земље, и који наравно нема везе са којекаквим мржњама и поделама.
    Poruku je izmenio yossarian, 18.12.2011 u 21:20
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Slične teme

  1. Eko-unija zelenih Vojvodine - kontakt?
    Autor plavioblak u forumu Online savetnik
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2010, 16:56
  2. Srbija na CNN - u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.02.2007, 18:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •