Srbija - Evropska Unija - Strana 9
Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 144
  1. #121

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    U bre, al je naporan i dosadan ovaj antifašizam.
    Лакше је кад нема неистомишљеника да те терају да објасниш то што тврдиш

    Napisao sam da je to banalan primer mržnje. Mislio sam da ne treba da objašnjavam detaljnije ovakve stvari.
    Mogu da podsećam na šta nam se sve izdešavalo poslednjih dvadesetak godina kojima smo svedoci,...ne moramo dalje da idemo.
    U niovije vreme; ubistvo Francuskog navijača, razbijanje glava gay-ova, molebana za patike, lista za odstrel,...
    Nacizam, rasizam, fašizam,...i ostale podgrupe za koje si ti ipak stručniji da nabrojiš - a meni su jednako zlo, same po sebi veličaju nekog - što podrazumeva patnju za drugog. Takva postavka se kosi sa mojim kućnim vaspitanjem, da ne idem dalje i ne postoji niko na svetu ko će me u suprotno ubediti,...pa ni Dragan Stojković Piksi lično na noge da mi dodje i drži predavanje.
    Као што рекох, није то никакав пример мржње, то је пример одговора џукели која ми прети црним листама.

    Сад се већ понављам, али екстремизам, хулигани и слично - то није исто што и национализам/патриотизам.

    Бити свестан свог идентитета и интереса своје државе не значи нужно желети или изазивати патњу за другог.

    Свет је такво место да ако не бринеш о својим интересима, нико други неће. Да ли се коси с твојим кућним васпитањем да не бринеш за своју породицу већ да очекујеш да неко други пази?

    Што се тиче дешавања у протеклих 20 година, има ту свега.
    Али, то што су неки припадници мог народа правили срања тврдећи да је то "у име нације" не значи да ја треба да се одрекнем свог народа и његових интереса.

    И, прича како је за све што се десило "крив национализам" је глупост. Прва срања су почела - међу комунистима, на оним њиховим седницама и јадима, напуштања, одласци и сл.

    А онда су Немци и слични Американци причали да подржавају СФРЈ а онда полако признавали поједине републике и уништавали све покушаје договора и компромиса.

    И онда, 20 година после тога, дођу ти исти Американци и Немци, да ти финансирају којекакве Фондове за отворено друштво који ће да те уче да је ето национализам лош и ето каква је све зла донео... и ако будемо добри, Ђура ће да нам опрости што нас је тукао.

    Није био проблем национализам, проблем је што су фашисти хтели да нам униште државу, а наши политичари су били неспособни да је одбране.

    Mislim da to nije neko božje slovo i topla voda koju treba otkrivati nešto posebno. Dovoljni smo sami sebi i bez ičije pomoći možemo da napravimo modernu i efikasnu državu,...samo da ima ko raspoložen, a dovoljno uticajan (na Tadića aludiram namerno ovom prilikom, jer Djindjić nije uspeo, a od Koštunice nisam ni očekivao).
    Evo predloga...
    Mene ne interesuje rasna, nacionalna, religijska ili ti bilo kakva druga podela,... da se ne ponavljam - nazzi ideologija mi je odvratna. Meni je interesantno jako gradjansko vaspitanje, koje će rasturati političare svojim aktivizmom i imati uticaj i kontrolu. Danas smo samo puki glasači i važni dok traju izbori, a srednja klasa koja treba da nosi društvo je svedena na minimum. Naravno da treba i crkva da postoji, al da se bavi svojim poslom,...daleko od politike.
    Zar takvu državu nismo mogli davno da sastavimo i usavršavamo?
    Zar mi kao odgovorni gradjani ne možemo sami da se izborimo za gradjansku kontrolu, slobode, prava i pored svih sranja koje su nas snašla s raspadom Jugoslavije,... treba da nam te stvari nameće neka strana sila, bez aluzija ni na zapad - ni na istok?
    Ne volim da pripadam nikom...
    Грађанско васпитање није супротстављено национализму. Напротив, национализам често значи управо постојање неке свести обавезе према држави.

    А идеја да народ директно контролише политичаре... то тешко иде. То иде преко јавног мнења, медија, НВО, странака, институција... а код нас је све то стављено под контролу.

    Наравно да ми као грађани не можемо сами да се изборимо, то иде преко организовања, организација... грађани директно тешко.

    А стране силе нам намећу јер немамо на власти националисте већ слуге странаца. Немамо људе којима је амбиција да живе у својој сређеној земљи, већ да после дужности у Србији добију какво место у Бриселу или нечем сличном, као онај несретни Свилановић.

    Шта мислиш коме се овај несретни Драшковић улизује овим сталним мењањем политике, народу Србије? Шта мислиш зашто Чедина деца имају по два имена, једно српско а друго страно? Зашто Марко Мишковић купује виле у Лондону а не у Београду?

    Баш за изградњу државе је потребан одређен степен здравог национализма, који брани интересе своје земље, и који наравно нема везе са којекаквим мржњама и поделама.
    Poruku je izmenio yossarian, 18.12.2011 u 22:20
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #122

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Милорад Додик:

    Kako vidite budućnost Srbije i njen izlazak iz ove krize?

    - Srbija je zemlja u kojoj žive Srbi i prisvajam je u mentalnom i etničkom smislu. Kao predsednik ne mogu da komentarišem unutrašnjopolitičke događaje u Srbiji. Naravno da bih voleo da je Srbija daleko moćnija i snažnija. Mislim da Srbija prolazi ono što je RS prolazila u početku. Ponekad neke strukture imaju naivno verovanje u dobročinstvo Zapada. Ja sam tu veru izgubio davno. U Srbiji imate jedan broj ljudi u nevladinom sektoru i nešto u politici koji je spreman da se prostre pred Evropom da rade šta hoće, samo nam dajte unutra. Pa kada te uzmu tako istrošenog, onda ne vrediš ništa.

    A kako vidite odnos prema EU?

    - Voleo bih da vidim u Srbiji odrešitiji stav u vezi s Evropskom unijom. Dobro, neće nas Evropa, pa šta?! Mi ovde kažemo da nam je prioritet RS, a ne EU. Ako je EU znak da mi treba da izgubimo nadležnosti - hvala Evropi. Evropa je cinična i nepravdena prema Srbiji, pokazala je loše namere i Evropa ne zaslužuje korektan odnos Srbije prema njoj. Srbija mora da povrati karakter i ponos. Srbija mora da se objedini u odbrani jedinstvenog stava o tome šta je Srbija, dokle će se unutra tući na pitanju Kosova. Evropski put je neka vrsta škole u kojoj nisu izbačene batine kao način vaspitanja i veoma često smo videli batinu Evrope. Ali, nije ta batina da bismo bili bolji, već poslušniji. Ta unutrašnja politička podela u Srbiji i bavljenje politike iz mržnje jednih prema drugima dovešće do još veće katastrofe u Srbiji. Nažalost.
    hej ..cuj Milorad Dodik !!!
    To onaj Milorad Bekrija!!!
    I kako ti to zamisljash?
    Ono ..kao Nikad Robom?
    M?
    Pa autopitevima u svetlu budicnist.
    Nasim.
    neeee..Millorad ce dati kilu jagnjetine za kilu kuousa.
    Njemu nije bitna lova... vec bratstvo i jredinstvo?

    Mislim ...stvarno...ti jos u tom svetu zivish ?
    Svetu Lastiza?
    U tom idealnom svetu koji si napravio u casovima odmora i razonode sve u ekran gledajuci ..ovaj nas ...znas Koji ?
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #123

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    hej ..cuj Milorad Dodik !!!
    To onaj Milorad Bekrija!!!
    I kako ti to zamisljash?
    Ono ..kao Nikad Robom?
    M?
    Pa autopitevima u svetlu budicnist.
    Nasim.
    neeee..Millorad ce dati kilu jagnjetine za kilu kuousa.
    Njemu nije bitna lova... vec bratstvo i jredinstvo?

    Mislim ...stvarno...ti jos u tom svetu zivish ?
    Svetu Lastiza?
    U tom idealnom svetu koji si napravio u casovima odmora i razonode sve u ekran gledajuci ..ovaj nas ...znas Koji ?
    Сто пута сам ти рекао јелене, нису све гљиве јестиве...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #124

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Evropska unija je zabranila pušenje na javnim mestima, to znači da tretira nejednako svoje građane, za mene je to dovoljno da nikada ne poželim da Srbija postane član iste, a da ne pričam o konstantnoj primeni dvostrukih standarda, kao npr prema nama i prema šiptarima, gde oni smeju sve, a mi ništa živo.
    Mada mi to nije toliko bitno, koliko ono ponižavanje ljudi koji puše, jer je to više nego diskriminacija, i to ću misliti i kada prestanem da pušim, ako prestanem, mada zašto bih, i tako

  5. #125

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    hej ..cuj Milorad Dodik !!!
    To onaj Milorad Bekrija!!!
    I kako ti to zamisljash?
    Ono ..kao Nikad Robom?
    M?
    Pa autopitevima u svetlu budicnist.
    Nasim.
    neeee..Millorad ce dati kilu jagnjetine za kilu kuousa.
    Njemu nije bitna lova... vec bratstvo i jredinstvo?

    Mislim ...stvarno...ti jos u tom svetu zivish ?
    Svetu Lastiza?
    U tom idealnom svetu koji si napravio u casovima odmora i razonode sve u ekran gledajuci ..ovaj nas ...znas Koji ?
    Сто пута сам ти рекао јелене, нису све гљиве јестиве...
    !0000 puta (Da dodam jos jednu nulu ?) sam te pitao... sivu tiću!
    Kako ti to zamljasj ?
    odgovori Patrito"!

    To bi bilo lepo od tebe dok gledas ono hladno pivo na frizideru ....sav zabrinut..zbog te neizvesne situacije.

    Posto meter drva ??
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  6. #126

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    !0000 puta (Da dodam jos jednu nulu ?) sam te pitao... sivu tiću!
    Kako ti to zamljasj ?
    odgovori Patrito"!

    To bi bilo lepo od tebe dok gledas ono hladno pivo na frizideru ....sav zabrinut..zbog te neizvesne situacije.

    Posto meter drva ??
    Сине, ја се теби дивим. Ако ико има стрпљења да километрима објашњава своје ставове и погледе на свет, онда сам то ја.

    Ти пишеш као да си се најео буника. Е сад, ти мене нешто као питаш? Ајде састави нормалан пост и нормалних пар реченица уместо што причаш као луди пророк из Монти Пајтона, па ћу да ти одговорим првом приликом, није проблем.

    А ово с дрвима си ме екстра зајебо! Да нису можда та дрва букве, а? Јој, опасан си.. ти мора да си прави Војвођанин... пардон, Војвођан!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #127

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Бити свестан свог идентитета и интереса своје државе не значи нужно желети или изазивати патњу за другог.
    Mi očigledno nismo živeli u istim državama, kad tvrdiš ovako nešto.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Што се тиче дешавања у протеклих 20 година, има ту свега.
    Али, то што су неки припадници мог народа правили срања тврдећи да је то "у име нације" не значи да ја треба да се одрекнем свог народа и његових интереса.
    Kakva zamena teze. Ko ti kaže da treba da se odrekneš svoje nacije i nacionalnog interesa?
    Treba da se odrekneš bolesnika koji je ta sranja počinio, a ne da relativizuješ i braniš kretena po svaku cenu.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Баш за изградњу државе је потребан одређен степен здравог национализма, који брани интересе своје земље, и који наравно нема везе са којекаквим мржњама и поделама.
    Zdrav nacionalizam!?

    Pretpostavljam da si ponosan na stvaranje nezavisnog Kosova. Jesu oni tipičan primer?
    Proterati sve koji nisu tvoje nacije, napraviti fašizoidnu državu, a jadnike koji su se usudili da ostanu maltretirati dok se na trektorima ne evakuišu.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  8. #128

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Бити свестан свог идентитета и интереса своје државе не значи нужно желети или изазивати патњу за другог.
    Mi očigledno nismo živeli u istim državama, kad tvrdiš ovako nešto.
    Наравно да тврдим, и штавише, огромна већина свих нас који смо свесни свог идентитета и интереса свог народа и државе нисмо ником никакво зло урадили.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Што се тиче дешавања у протеклих 20 година, има ту свега.
    Али, то што су неки припадници мог народа правили срања тврдећи да је то "у име нације" не значи да ја треба да се одрекнем свог народа и његових интереса.
    Kakva zamena teze. Ko ti kaže da treba da se odrekneš svoje nacije i nacionalnog interesa?
    Treba da se odrekneš bolesnika koji je ta sranja počinio, a ne da relativizuješ i braniš kretena po svaku cenu.
    Па ти овде причаш како је "национализам лош", како нужно значи наношење зла другима и како је национализам исто што и фашизам и нацизам.

    А ако причамо конкретно о осумњиченима за ратне злочине, нормално је осудити злочине и оне који су то радили, али то опет није исто што и подржати харангу на некога кога гоне само зато што желе да нанесу зло целом народу. Рецимо, хистерија код босанских муслимана око ратних злочина није усмерена на кажњавање злочинаца већ на оправдавање и испуњавање својих ратних циљева.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Баш за изградњу државе је потребан одређен степен здравог национализма, који брани интересе своје земље, и који наравно нема везе са којекаквим мржњама и поделама.
    Zdrav nacionalizam!?

    Pretpostavljam da si ponosan na stvaranje nezavisnog Kosova. Jesu oni tipičan primer?
    Proterati sve koji nisu tvoje nacije, napraviti fašizoidnu državu, a jadnike koji su se usudili da ostanu maltretirati dok se na trektorima ne evakuišu.
    Наравно да они нису типичан пример. Типичан пример је рецимо Словачка.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #129

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Nisam čuo za Slovačkog nacionalistu, a za ustaše, balije, učk i četnike... saznao je ceo svet.
    Češka i Slovačka su se razišle bez razvaljenih vrata i razbijenog prozora. Mnogo smo od njih mogli da naučimo.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #130

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Nisam čuo za Slovačkog nacionalistu, a za ustaše, balije, učk i četnike... saznao je ceo svet.
    Češka i Slovačka su se razišle bez razvaljenih vrata i razbijenog prozora. Mnogo smo od njih mogli da naučimo.
    Немој и ти да спомињеш шта је "сазнао цео свет".
    Просечног Американца/Енглеза/Француза живо заболе дупе шта се дешава на Балкану.
    А они који су "упућени" врло често су и јако заинтересовани, пристрасни или плаћени, какав црни "цео свет".

    Нисам ја крив што ниси чуо за словачког националисту, и зато што националисту замишљаш као из филмова Вељка Булајића.

    Ти и ја једноставно не причамо о истим стварима кад причамо о "националистима". За тебе је националиста неко из цртаног филма, из филма Вељка Булајића, са крвавим очима и ножем у зубима.

    За мене су националисти Шарл Де Гол, Свети Цар Николај Други, Никола Пашић, Краљ Александар Ујединитељ, Краљ Петар, Гаврило Принцип, Апис, Чечрил, ђенерал Михаиловић, мајор Дангић, Карађорђе, Мајкл Колинс, Исајас Афеверки, Абдулах Оџалан, Корнелију Кодреану... сви они који воле свој народ, своју земљу и желе јој добро, без намере да наносе зло другима, али и одлучни да не трпе зло које се њима наноси.

    И мислим да би пуно боље било ако би причали о конкретним стварима него се фрљали етикетама.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #131

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Očigledno ne pričamo o istim stvarima.
    Za mene onaj ko voli svoj narod, onda nešto korisno za svoj narod i uradi.
    Od prestavnika koje ti veličaš na ovim našim prostorima ne znam šta je pametno ostalo posle. Za mene voleti svoju zemlju znači graditi, a ne paliti; dizati, a ne rušiti...
    Ko je taj koji ne voli svoju zemlju i ne želi joj sve najbolje?
    Ja ne poznajem ni jednog. Moram priznati da sam za taj fenomen od tebe prvi put čuo, na paranoju mi liči.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  12. #132

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Očigledno ne pričamo o istim stvarima.
    Za mene onaj ko voli svoj narod, onda nešto korisno za svoj narod i uradi.
    Od prestavnika koje ti veličaš na ovim našim prostorima ne znam šta je pametno ostalo posle. Za mene voleti svoju zemlju znači graditi, a ne paliti; dizati, a ne rušiti...
    Ko je taj koji ne voli svoju zemlju i ne želi joj sve najbolje?
    Ja ne poznajem ni jednog. Moram priznati da sam za taj fenomen od tebe prvi put čuo, na paranoju mi liči.
    Па ти си причао о силама мрака и фашизма, ти си у половини Србије видео "наззије", ти си од шачице екстремиста створио причу како пола Србије хоће да малтретира педере или мањине. Ја се извињавам ако сам те погрешно схватио.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #133

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Ma ne treba meni da se izvinjavaš za ništa, forumi i blogovi valjda i služe da se ukrste mišljenja.

    Naprotiv, ja mislim da smo mi dobar i topao narod,...samo si dobro rekao da šačica jada ili kako god ih nazvali kvare tu harmoniju. Ne zavaravam se ja da ih ima samo kod nas, svugde i u svakoj državi ih ima kao šačica jada, samo što mene lično ne intereresuju neki tamo. Ja volim da mi radimo na sebi,...
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  14. #134

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    Ma ne treba meni da se izvinjavaš za ništa, forumi i blogovi valjda i služe da se ukrste mišljenja.

    Naprotiv, ja mislim da smo mi dobar i topao narod,...samo si dobro rekao da šačica jada ili kako god ih nazvali kvare tu harmoniju. Ne zavaravam se ja da ih ima samo kod nas, svugde i u svakoj državi ih ima kao šačica jada, samo što mene lično ne intereresuju neki tamo. Ja volim da mi radimo na sebi,...
    Онда се само не слажемо око тога ко чини ту шачицу
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #135

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Како се рушење српских гробља на Косову уклапа у европске стандарде?

    9.11.2012, 15:34

    На Задушнице, дан када православни хришћани посећују гробља и пале свеће за покој душе својих преминулих, и прогнани Срби са Косова и Метохије су у складу са безбедносним могућностима, у мањем броју него што су хтели, обишли места на којима су некада живели и бивали сахрањивани.
    Они који су упркос ризицима ипак успели да обиђу та света места, били су као и претходних година, запањени и повређени када су видели у којој мери су српска гробља намерно уништена и девастирана. Зато се намеће питање – колико се такав нецивилизацијски однос према гробљима и верским објектима уклапа у европске стандарде?

    Наиме, када је око 300 људи из северне Косовске Митровице стигло на православно српско гробље у јужном делу града, могли су да се увере да је порушено 90 процената или преко 500 надгробних споменика. Они су ужаснуто испричали да је ситуација сваке године све гора и да су споменици у све већој мери поломљени и уништени. Иначе, и поред тога, у северном српском делу града на тамошњем албанском гробљу нема ниједног уништеног или оштећеног споменика.

    Слична ситуација са српским гробљима је виђена и на многим другим местима, као у Приштини, Ораховцу, Жачу и другде. Тамо су поломљени надгробни споменици, раскопани гробови, разбацано је разно смеће, као и остаци угинуле стоке.

    Чак и до тако оштећених српских гробља је веома тешко стићи, зато што прогнани Срби само за Задушнице и само уз полицијску пратњу имају јединствену прилику да безбедно обиђу своја гробља. С обзиром да бројним аутобусима није одобрена пратња косовске полиције, од посета неким гробљима се одустало, а тамо где је то ипак било могуће, као у наведеним случајевима, видели су само нове трагове девастирања.

    Један званичник косовских власти је тим поводом изјавио да је косовско министарство расписало тендер за уређење српског гробља у Приштини да би оно, како се изразио, личило на европско.

    Зато би било занимљиво погледати каква су европска искуства са гробљима која се налазе на простору где живи становништво које је некада било у сукобу или непријатељским односима према људима који су тамо сахрањени. И то не само када је реч о цивилима и мирном становништву, него штавише, и када се ради о војним гробљима.

    На пример, у Француској постоје најмање три велика гробља на којима се налазе немачки војници из Првог светског рата, и још седам гробља са немачким војницима из времена Другог светског рата, а највеће од њих је Невил Сен Васт у северној Француској близу Калеа. И у Русији, која је имала убедљиво највише жртава од хитлерових освајача, постоје два велика гробља, једно поред Москве, и друго још веће, Сологубовка код Петербурга, на којима леже окупатори који су директно криви за смрт милиона недужних људи. Па ипак, у складу са православном традицијом, ни њихове гробове нико не дира, нити је било покушаја њиховог скрнављења.

    Међутим, у 21. веку и поред присуства бројних мисија Европске уније на Косову, тамо је уништено мноштво заштићених објеката, међу којима је 7 српских манастира и више од 120 цркава са великим верским, културним и историјским значајем. Такође, по последњим подацима, на Косову је уништено и оштећено најмање 5.250 надгробних споменика на 254 српска православна гробља, док на преко 50 гробља више не постоји ниједан читав споменик. Иако Европске конвенције и препоруке у области културног наслеђа обавезују све стране да ће спречавати скрнављење, пропадање или уништавање заштићених добара, изгледа да се нецивилизацијско понашање понекад намерно не примећује и не осуђује.

    Обзиром да се и даље наставља процес званичног приближавања Косова Европској унији, а да европски званичници не постављају гласно питање заштите српских сакралних објеката, онда се чини као да је, на жалост, рушење и скрнављење српских гробља и цркава, сасвим у складу са важећим европским стандардима.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eko-unija zelenih Vojvodine - kontakt?
    Autor plavioblak u forumu Online savetnik
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2010, 17:56
  2. Srbija na CNN - u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.02.2007, 19:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •