Srbija - Evropska Unija - Strana 2
Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 144
  1. #16

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...slazes se sa mojim recima?Kako te ja onda "bockam"?
    ...pamtis bolja vremena pre dolaska demokratskih promena?sta pamtis?Platu 5 evra,nestasicu struje,nestasice benzina,sverc,ratove,siromastvo,prezivljavanje?
    Da citas ono sto napisem, ovo prethodno ne bi ni napisao.
    Istorija ne pocinje tvojim rodjenjem ili danom kada si ti saznao da izvan sobe gde ti zivis ima jos nesto. Istorija nije ono sto si ti cuo, video i doziveo.
    Istorija ne pocinje od 5.oktobra ili od dolaska Milosevica na vlast.
    ...Komunisti sve izgradili?Jesi li se ikada zapitao odakle?Kod mene u gradu,sve sto se izgradi je od NASIH para...ljudi koji rade...i posle se neko busa u grudi da je napravio,ne znam ni ja sta...
    ...a znas zasto mi mladi krivimo vas starije?Upravo zato sto zivite u proslosti...sto ne gledate u buducnost...mi svo ovo,mi smo ono...i kada je sve otislo u kurac od mladih se ocekuje da budu normalni i ostanu u ovoj zemlji?Ne,oni beze...jer ce trebati jos puno godina da prodje da bi se popravilo ono sto je zasrano u vasim boljim vremenima...
    I ja sam bio mlad (nov pojam za tebe) i nisam bio zadovoljan kako se vodi zemlja. Hteo sam vise i bolje. Ali sam postovao sve sto su prethodne generacije napravile (materijalna dobra). Buducnost, svakako, pripada vama mladima ali da bi znao da izaberes pravi put potrebno je mnogo znanja a ne samo zelja. Istorija se ponavlja, treba uciti na greskama, a ti zameras nama sto znamo proslost (istoriju). Pamtimo mi fantasticna vremena, kada smo bili za 2 stepenice ekonomski jaci od pojedinih sadasnjih clanica EU.
    Meni je odgovaralo i staro drustveno uredjenje zemlje (sa svim manjkavostima) ali neko je hteo drugacije. Nama starijima nikako ne odgovara "demokradija" ali nemamo nista protiv demokratije. I ja dok sam bio mlad hteo sam sve na brzinu (kucu, kola, vikendicu...), a to je moguce samo u kapitalistickom okruzenju. Odradis dobar posao i eto ti lova. Sada kad sam stariji, vise mi odgovara nesto laganiji tempo, da lova polako kaplje (kap po kap, ali da kaplje).
    Otud sve ove razlike u stavovima.
    Samo nikada nisam "skakao u usta" neistomisljenicima, a narocito onim koji su mnogo iskusniji od mene. Moras priznati da ni ti ne znas bas sve, osim ako ne zelis da izigravas pametnjakovica.
    ...a kada je pocela nasa ekonomska propast,znaju i vrapci na grani...kada su ona govna iznosili nase pare na Kipar,Sejsele,itd...otimali i varali svoj narod...zaboravio si redove za hleb,mleko,nemanje struje i benzina,plate 5 evra???
    ...btw...moja firma je prodata za 500 miliona evra...cisto da znas...i mojne da laskas sebi...mislis da me interesuje sve sto napises?Meni je iz jednoga posta dovoljno da znam sa kim imam posla...
    Predrasuda i nedostatak kulture.
    Malo ljudi na ovom forumu ima isto misljenje po svim temama. To se zove razlicitost (jos jedan nov pojam za tebe).
    Ja smatram nekulturnim napadati svoje neistomisljenike cim "otvore usta" bez obzira na to sta su oni rekli.
    No, nema problema, ovaj forum je i obrazovnog karaktera. Za koju godinu bice od tebe "nesto" (u pozitivnom smislu).
    ...i sledeci put kada mi das crveni...potpisi se...skupi hrabrost,iako to tvojoj generaciji jako fali...
    Ko ti je dao crveni karton, pojma nemam. Ja se na svaki karton potpisem.
    Kartone dajem samo kada neko zasluzi i to ako me odusevi svojim stavom, a toga nema bas previse. Do sada sam dao samo par crvenih i to onima koji su "stvarno preterali". Ti jos uvek nisi, a kad preteras (po mom poimanju) saznaces.
    I nemoj sad tu da kukas kao neko zensko:
    "dobio sam crveni "
    Razmisli zasto si ga dobio. Reputacija sluzi za uticanje na clana, a reputaciju daju i oni koji samo citaju postove na temi politika bez da u njoj ucestvuju.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  2. #17

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Reputacija sluzi za uticanje na clana

    Imamo policiju i sudstvo, ustav i zakone (na sajtu modove) da sankcionisemo clanove! Nikako nemamo pravo na uticanje! Uticanje izaziva cutanje umesto iznosenja iskrenih misli, vodi ka jednoumlju!

    Najveci problem srpskog drustva je bas to tvrdokorno istrajanje za potrebom za jednoumnoscu! (u grupi smo jaki i sigurni, pa ajde da mislimo glavom mase!)

    Iz toga posle sledi pljuvanje, svega sto je razlicito od nas. Pljuvanje domacih i stranih neistomisljenika, u uverenju da smo jedino mi u pravu.

    Medjutim bas to lazno uverenje da smo jedino mi u pravu (pa masa mora biti u pravu) iskljucuje samokritiku, potrebnu da preispitamo svoje misli pre nego sto i fizicki reagujemo!
    Pa ponekad na brzinu nam padne na pamet da imamo pravo reagovati crvenim kartonom... I na kraju strada Vukovar!

    Ko razume, shvatit ce!




    Postoji jedna zakonitost:
    U doba ekonomskog razvoja ekonomija tezi da dezintegrise granice, jer granice smetaju slobodnom razvoju.
    Ekonomske krize teze da postavljaju granice i da sve smanje na najmanju mogucu velicinu (na velicinu koju jos moze kontrolisati oslabljeno upravljanje).

    Prema tome izabrani pravac ekonomskog razvoja i put u EU je jedino logican put!
    EU je neminovnost, i jedina sansa da ponovo pripojimo sve ono sto je nase a da ne izgubimo ono sto je tudje.
    Poruku je izmenio biterlemon, 10.11.2007 u 12:49
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #18

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Da citas ono sto napisem, ovo prethodno ne bi ni napisao.
    Istorija ne pocinje tvojim rodjenjem ili danom kada si ti saznao da izvan sobe gde ti zivis ima jos nesto. Istorija nije ono sto si ti cuo, video i doziveo.
    Istorija ne pocinje od 5.oktobra ili od dolaska Milosevica na vlast.

    I ja sam bio mlad (nov pojam za tebe) i nisam bio zadovoljan kako se vodi zemlja. Hteo sam vise i bolje. Ali sam postovao sve sto su prethodne generacije napravile (materijalna dobra). Buducnost, svakako, pripada vama mladima ali da bi znao da izaberes pravi put potrebno je mnogo znanja a ne samo zelja. Istorija se ponavlja, treba uciti na greskama, a ti zameras nama sto znamo proslost (istoriju). Pamtimo mi fantasticna vremena, kada smo bili za 2 stepenice ekonomski jaci od pojedinih sadasnjih clanica EU.
    Meni je odgovaralo i staro drustveno uredjenje zemlje (sa svim manjkavostima) ali neko je hteo drugacije. Nama starijima nikako ne odgovara "demokradija" ali nemamo nista protiv demokratije. I ja dok sam bio mlad hteo sam sve na brzinu (kucu, kola, vikendicu...), a to je moguce samo u kapitalistickom okruzenju. Odradis dobar posao i eto ti lova. Sada kad sam stariji, vise mi odgovara nesto laganiji tempo, da lova polako kaplje (kap po kap, ali da kaplje).
    Otud sve ove razlike u stavovima.
    Samo nikada nisam "skakao u usta" neistomisljenicima, a narocito onim koji su mnogo iskusniji od mene. Moras priznati da ni ti ne znas bas sve, osim ako ne zelis da izigravas pametnjakovica.

    Predrasuda i nedostatak kulture.
    Malo ljudi na ovom forumu ima isto misljenje po svim temama. To se zove razlicitost (jos jedan nov pojam za tebe).
    Ja smatram nekulturnim napadati svoje neistomisljenike cim "otvore usta" bez obzira na to sta su oni rekli.
    No, nema problema, ovaj forum je i obrazovnog karaktera. Za koju godinu bice od tebe "nesto" (u pozitivnom smislu).

    Ko ti je dao crveni karton, pojma nemam. Ja se na svaki karton potpisem.
    Kartone dajem samo kada neko zasluzi i to ako me odusevi svojim stavom, a toga nema bas previse. Do sada sam dao samo par crvenih i to onima koji su "stvarno preterali". Ti jos uvek nisi, a kad preteras (po mom poimanju) saznaces.
    I nemoj sad tu da kukas kao neko zensko:
    "dobio sam crveni "
    Razmisli zasto si ga dobio. Reputacija sluzi za uticanje na clana, a reputaciju daju i oni koji samo citaju postove na temi politika bez da u njoj ucestvuju.
    ...a da istorija ne pocinje tvojim secanjem i pamcenjem boljih vremena?
    ...odakle ti ideja da si iskusniji od mene?Zato sto si stariji?nece biti...kazacu ti jednu stvar...ja sto sam doziveo u zivotu,na srecu i na zalost,mnogi nece da dozive ni za 100 zivota...
    ...ko ti skace u usta?ti si mene prozvao,a ne ja tebe...ovo uopste nije skakanje u usta,cista razmena misljenja...
    ...zaboravio si da mi kazes...ako je ovo "demokradija"...kako ti zamisljas demokratiju?bas me interesuje...
    ...sve mozes da mi podmetnes,ali ne i da imam predrasude i da sam nekulturan...da sam zaista takav...vec bih te odmah "iznapusavao" i zavrsio pricu sa tobom...
    ...razlicitost...interesantno da covek tvog ubedjenja spominje tu rech...jer Vi ste ti koji tu rech ne podnose,kao sto i ne shvataju da mladi misle svojom glavom...ali ako to rade,onda je to "bezobrazluk","predrasude",itd...
    ...i na kraju...ja ne kukam kao zensko...samo skrecem paznju onima koji nemaju "mooda" da iznesu svoj stav javno,nego krisom se ne slazu...ako nisi ti to uradio...evo ja ti se javno izvinjavam...a za reputaciju me bas zabole...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #19

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Medjutim bas to lazno uverenje da smo jedino mi u pravu (pa masa mora biti u pravu) iskljucuje samokritiku, potrebnu da preispitamo svoje misli pre nego sto i fizicki reagujemo!
    Pa ponekad na brzinu nam padne na pamet da imamo pravo reagovati crvenim kartonom... I na kraju strada Vukovar!
    Bravo, pravi rezon. Zato ni ne potezem za crvenim kartonima, osim u slucajevima preterivanja, vredjanja i sl. Crveni reputi su negativni (destruktivni), a ja po prirodi nisam destruktivan, stoga ih i ne dajem. Dajem samo pozitivne u cilju da se ti koji ih dobiju i dalje ponasaju u skladu sa tim postom koji su napisali. Cak i osobe koje se od mene drasticno razlikuju po stavovima (HlebMaster npr.) od mene dobijaju pozitivne repute za npr. Paparaco fotografije.
    P.S. ovim postom od Biterlemona sam se osecao prozvanim pa sam zbog toga odgovorio. Izvinjavam se ako sam
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  5. #20

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Nisam te pozvao, bar ne licno, moj post je bio generalan, protiv prava uzimanja drasticnih mera u ruke, jer nije nas uistinu upropastio komunizam, vec ono sto se desavalo zatim, konkretno Milosevicevo vreme.

    I da se pohvalim jos jednim anonimnim crvenim za prethodni post sa komentarom:
    Sedam godina su demokrate na vlasti i de smo ?


    Pa znas, Slobina ostavstina se nece resiti ni za 50 godina!
    Zemlja je unistila sve svoje materijalne, moralne i ostale resurse u tim ratovima.
    Postojao je jedan jedini covek koji je imao i dobru nameru i znanje da povede ovu zemlju boljim putem. Ubili su ga!

    Sada se sve vodi na borbu izmedju radikalnih (po meni zaostalih) i demokratskih snaga.

    Sedam godina?
    Sta su sedam godina?
    Sedam godina nisu dovoljne za saniranje gresaka prethodnih sistema. Za to u normalnim zemljama, gde su svi zeleli promene i ulazak u EU, trebalo je oko 15.

    Prave promene su pocele tek pre 2 godine.
    Prvo krece privatizacija koja ce da traje.
    Popravljaju se putevi, pocele su izgradnje u par velikih gradova, razvija se telekomunikacija. Kada se izgradi/popravi infrastruktura, polako ce se pojaviti velike robne kuce (vec dolaze).
    EU nam salje pomoc (prozderace nas). Spiskali smo pare za ratove, nemamo cime da se branimo.
    Tako nam i treba kada ne vidimo dalje od svog nosa.

    Uzimajte kredite, pre ce da vas kupe!

    Meni ne smeta, ja zelim da imam svoja kola, svoju kucu i zelim deci da pruzam godisnje jedno letovanje.
    Ja sam i uvek ziveo u Evropi!

    I pre nego sto opet izazovem bujicu nezadovoljstva, ja samo pricam o surovim ekonomsko politickim zakonima. Veze to nema sa emocijama.
    Ako Srbi zele prosperitet, moraju prvo sebe pa tek druge da preispitaju.
    Treba priznati greske, cak i kada su bolne. Treba biti pravedan i ne tvrditi da je nesto u redu ako za isto to smatramo da je nepravda kada se cini nama. I treba izvuci pouku.
    Kada cela nacija izvuce pouku, tek tada ce sve krenuti napred.
    Poruku je izmenio biterlemon, 10.11.2007 u 17:02
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #21

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Pre nego nastavite dalje ovaj fini razgovor, da kaže i Džordž nešto u vezi tih reputacija.

    Bravo, pravi rezon. Zato ni ne potezem za crvenim kartonima, osim u slucajevima preterivanja, vredjanja i sl. Crveni reputi su negativni (destruktivni), a ja po prirodi nisam destruktivan, stoga ih i ne dajem. Dajem samo pozitivne u cilju da se ti koji ih dobiju i dalje ponasaju u skladu sa tim postom koji su napisali. Cak i osobe koje se od mene drasticno razlikuju po stavovima (HlebMaster npr.) od mene dobijaju pozitivne repute za npr. Paparaco fotografije.
    Negativno, destruktivno, reagovanje u brzini, šta pričate vi? Šta vidimo kad kliknemo tamo gde se dodeljuju reputacije? Vidimo - Slažem se i Ne slažem se. Svi poštujete tuđe mišljenje, različite poglede, sve razumete, a svi se žalite, kukate i pod obavezno obznanjujete kad dobijete crveni? Kad se neko ne slaže sa vama? Što vam to teško pada? Reputacija tome i služi, a ne da se sa njom samo pozdravljate ili samo slažete, zato i postoji ona druga opcija - glasi, podsećam - ne slažem se. Koristite je, ako želite. Vaša stvar. Ako ne želite, pustite one koji žele da pokažu da se ne slažu sa vama da to i pokažu. Nadam se da smo sa reputacijama završili na svim temama. Postoji ona jedna - zove se "Reputation komentar" - pa sve što želite da kopirate, kopirajte tamo.

    Hvala na pažnji.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #22

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Chika Mocho...a je l ste probali da prochitate ishta od ovoga shto je Angus napisao, kad vech znam da sam vam ja shpansko selo?

    Ali shta znam, ovakvo razmisljanje je i bilo za ochekivati
    Moje razmišljanje, kao i komentar a u vezi parafiranja sporazuma Srbija-EU, niukom slučaju se nije odnosila na postojeće komentare napisane na ovu temu, već isključivo moja razmišljanja o toj temi, kao i komentar na to. Dali neko zna kolika organičenja u poljoprivrednoj proizvodnji donosi članstvo u EU. Šta dobija obični seljak, poljoprivredni proizvođač, iz uže Srbije. Pa mnoga ograničenja i obaveze, a prava, o pravima potom.Pošto je velika većina radnika ove zemlje bez posla, a koji su žrtve tranzicije, sada na red dolaze seljaci, sitni proizvođači, da budu žrtve članstva u EU. Znam, neko će reći što nisu na vreme se prestrojili, pa iz istog razloga kao i radnici u tranziciji, nisu imali sa čime i sa kime, jer su prepušteni sami sebi, i samo zahvaljujući samopreživljavanju i svojim umećima ostali su do sada "živi". Isključivo sam protiv članstva u EU, jer nismo ekonomski, a ni ljudsko resursrno sposobni da pozitivno iskoristimo to članstvo. A to dali će nam biti otvorene granice je savršeno svejedno onima koji ekonomski nemogu da podnesu ni odlazak u Beograd, a kamoli u Evropu. Uostalom to ionako neće pogoditi one kojima su i sada granice otvorene. U ovom momentu pridruživanje i buduće članstvo u EU, još više će osiromašiti i unazaditi proizvodnju u ovoj zemlji, jer smo već i sada vrlo nisko, totalno unakaženi sa maksimalnim uvozom, i minimalnim izvozom, što direktno uništava proizvodnju u ovoj zemlji.Dali neko misli da će EU jedva dočekati da naši proizvodi odu kod njih, malo sutra, a šta će sa njivim? Samo jedan primer:trenutno stanje vinogradarstva i vinarstva u Evropi je maltene očajno, pogotovu za lidere te proizvodnje, jer neznaju šta će sa proizvodima!
    I zato mislim da treba organizovati referendum dali je većina građana ove zemlje za članstvo u EU, stim da bi se pre toga morala transparentno predstaviti kompletna situacija pozitiva i negativa tog članstva!

    PS. što se tiče španskog sela, nisam siguran kao čevek sa sela da sam razumeo!!?
    In vinas veritas

  8. #23

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Moje razmišljanje, kao i komentar a u vezi parafiranja sporazuma Srbija-EU, niukom slučaju se nije odnosila na postojeće komentare napisane na ovu temu, već isključivo moja razmišljanja o toj temi, kao i komentar na to. Dali neko zna kolika organičenja u poljoprivrednoj proizvodnji donosi članstvo u EU. Šta dobija obični seljak, poljoprivredni proizvođač, iz uže Srbije. Pa mnoga ograničenja i obaveze, a prava, o pravima potom.Pošto je velika većina radnika ove zemlje bez posla, a koji su žrtve tranzicije, sada na red dolaze seljaci, sitni proizvođači, da budu žrtve članstva u EU. Znam, neko će reći što nisu na vreme se prestrojili, pa iz istog razloga kao i radnici u tranziciji, nisu imali sa čime i sa kime, jer su prepušteni sami sebi, i samo zahvaljujući samopreživljavanju i svojim umećima ostali su do sada "živi". Isključivo sam protiv članstva u EU, jer nismo ekonomski, a ni ljudsko resursrno sposobni da pozitivno iskoristimo to članstvo. A to dali će nam biti otvorene granice je savršeno svejedno onima koji ekonomski nemogu da podnesu ni odlazak u Beograd, a kamoli u Evropu. Uostalom to ionako neće pogoditi one kojima su i sada granice otvorene. U ovom momentu pridruživanje i buduće članstvo u EU, još više će osiromašiti i unazaditi proizvodnju u ovoj zemlji, jer smo već i sada vrlo nisko, totalno unakaženi sa maksimalnim uvozom, i minimalnim izvozom, što direktno uništava proizvodnju u ovoj zemlji.Dali neko misli da će EU jedva dočekati da naši proizvodi odu kod njih, malo sutra, a šta će sa njivim? Samo jedan primer:trenutno stanje vinogradarstva i vinarstva u Evropi je maltene očajno, pogotovu za lidere te proizvodnje, jer neznaju šta će sa proizvodima!
    I zato mislim da treba organizovati referendum dali je većina građana ove zemlje za članstvo u EU, stim da bi se pre toga morala transparentno predstaviti kompletna situacija pozitiva i negativa tog članstva!

    PS. što se tiče španskog sela, nisam siguran kao čevek sa sela da sam razumeo!!?
    ...a kako cemo napred bez saradnje sa onima koji su "bogati"?Kako do novih radnih mesta,pokretanja proizvodnje?Kako unaprediti poljoprivredu bez strane pomoci?Kome izvoziti nase vino?Africi ili bogatim zemljama koji ce da plate to vino?Ajde da vidimo kako cemo bez Evrope?
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #24

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...a kako cemo napred bez saradnje sa onima koji su "bogati"?Kako do novih radnih mesta,pokretanja proizvodnje?Kako unaprediti poljoprivredu bez strane pomoci?Kome izvoziti nase vino?Africi ili bogatim zemljama koji ce da plate to vino?Ajde da vidimo kako cemo bez Evrope?
    Voleo bih da se ovaj svet preokrene i da bogati počnu da pomažu siromašne, ali bez zadnje namere. Tridesetih i četrdesetih godina prošlog veka, pa sve do početka dugog sv. rata, bogati su pomagali sirotinju u pomoravlju na taj način što su jednu kopačku nadnicu plaćali sa dva kilograma brašna ili pola kilograma pasulja. Sirotinja nikako nije mogla da sebi priušti da napreduje i da kupi sebi imanje od rada iz prostog razloga što su celu radnu sezonu provodili kod gazda, a ono što su zaradili taman je pokrivalo golu egzistenciju i nikad im nisu postali konkurencija u proizvodnji.
    Šta Srbija može ponuditi EU, a da bude na pristojnom položaju u odnosu na nju a ne u vazalskom. Ova zemlja može da ide napred ako vlada počne malo više da razmišlja o proizvodnji a ne o uvozu svega i svačega, pogotovu onih artikala koje bi mogli da proizvedemo ne samo za nas već i za izvoz. Okretanjem prema drugim tržištima, pri tome ne zanemarujući tržište EU.
    I da postoje i druga interesantna tržišta, mogu radi ilustracije navesti da je firma u kojoj radim je 15-tak godina izvozila bela vina za Japan i to u količinama 50-150 vagona (1vagon=10.000litara), 50-150 hiljada litara šljivovice za Izrael itd. Što to sada neizvozi, a može, pa zato što na nivou država određena resorna ministarstva pokazuju nezainteresovanost ili nesposobnost, ili dirigovanost, da kontaktiraju, sklapaju, dogovaraju se na nivou tih ministarstava o saradnji i razmeni. U ovoj zemlji vlada, ako niste znali uvoznički lobi koji zarad ličnog profita i subvencija određenih svetskih i evropskih institucija, polako i sigurno ubija proizvodnju iznoseći glavnicu zarade van, a ono malo što ostane ovde pojede se vrlo brzo, jer je malo. Ko ima još koristi, pa normalno država koja finansiski jača, i tom finansiskom jačinom održava postojeću vlast na vrhu.
    Kada bi bilo drugačije i ova zemlja imala jaku proizvodnju, onda bih iz sveg srca želeo da smo u EU, a dotle eh željo pusta!
    In vinas veritas

  10. #25

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Dali neko zna kolika organičenja u poljoprivrednoj proizvodnji donosi članstvo u EU. Šta dobija obični seljak, poljoprivredni proizvođač, iz uže Srbije. Pa mnoga ograničenja i obaveze, a prava, o pravima potom.

    OK. Koje su to posebne obaveze koje che unazaditi produktivnost nasheg seljaka?



    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Pošto je velika većina radnika ove zemlje bez posla, a koji su žrtve tranzicije, sada na red dolaze seljaci, sitni proizvođači, da budu žrtve članstva u EU.
    Mislim da je to nagadjanje.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Isključivo sam protiv članstva u EU, jer nismo ekonomski, a ni ljudsko resursrno sposobni da pozitivno iskoristimo to članstvo.
    Mislim da je to pogreshan ugao gledanja. "Nechu u shkolu jer ne znam da pishem?"

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    A to dali će nam biti otvorene granice je savršeno svejedno onima koji ekonomski nemogu da podnesu ni odlazak u Beograd, a kamoli u Evropu. Uostalom to ionako neće pogoditi one kojima su i sada granice otvorene.
    Naravno. Ali, kao nadamo se boljem.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    U ovom momentu pridruživanje i buduće članstvo u EU, još više će osiromašiti i unazaditi proizvodnju u ovoj zemlji, jer smo već i sada vrlo nisko, totalno unakaženi sa maksimalnim uvozom, i minimalnim izvozom, što direktno uništava proizvodnju u ovoj zemlji.

    Monopolisti su poslednji koji zzele u Evropu. To je osnovna stvar. Brkaju se lonchichi ovde mnogo. Evropa ima pravila. Oni kojima se pravila ne svidjaju proglashavaju ta pravila za nekakav diktat i svodjenje zemlje na nekakav vazalni i podanichki odnos. A ta pravila su bash izmedju ostalog i zakoni o monopolu. Takodje ochekuje se i sprovodjenje zakona, to je osnovno. To sigurno ne smeta radnicima i seljacima, ali se zna kome smeta.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Dali neko misli da će EU jedva dočekati da naši proizvodi odu kod njih, malo sutra, a šta će sa njivim?
    A shta chemo sa logikom? Ajmo ovako. Nashi poljoprivreni proizvodi se i sada izvoze u Evropu, je l tako? Jeste. Mozzda ne u kolichini u kojoj bi mi zzeleli, ali to je tako. Po sadashnjem stanju stvari uvoz iz Srbije samo podlezze dodatnim nametima, odnosno otezzan je... Ali ide. Po vashoj logici, Evropske firme che prestati da uvoze nashe proizvode onda kada se ukinu carine i nameti?? Shta che da rade? Uvoziche maline iz Urugvaja zato shto je skuplje ? Ljudi izjednachavaju nas i recimo uticaj i ulog privrede pojedinih velikih zemalja u evropskoj uniji, gde se odredjuje jednoj zemlji kako i koliko che da proizvede chega kako nebi ugrozzavala druge zemlje. Tako da na primer engleski ribari ne unishte francuske zato shto imaju jeftiniji proizvod...

    Ono chime mi ne ugrozzavamo druge zemlje, mi vech izvozimo. Ono chime bi ih mogli ugroziti mi vech odavno neizvozimo...Tako da neznam shta chemo da iizgubimo.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Samo jedan primer:trenutno stanje vinogradarstva i vinarstva u Evropi je maltene očajno, pogotovu za lidere te proizvodnje, jer neznaju šta će sa proizvodima!
    A zashto? Mozda zato shto se uvoze jeftina vina iz juzzne amerike itd? Zato shto se vino ne trazzi ?

    Shta treba da znachi primer sa vinima? Da nechemo mochi izvoziti tamo gde i inache ne izvozimo.



    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    I zato mislim da treba organizovati referendum dali je većina građana ove zemlje za članstvo u EU, stim da bi se pre toga morala transparentno predstaviti kompletna situacija pozitiva i negativa tog članstva!
    Slazzem se. Samo neshto sve vishe mislim da che morati to i plastichno da objashnjava i crta.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    PS. što se tiče španskog sela, nisam siguran kao čevek sa sela da sam razumeo!!?
    Upravo tako.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    IU ovoj zemlji vlada, ako niste znali uvoznički lobi koji zarad ličnog profita i subvencija određenih svetskih i evropskih institucija, polako i sigurno ubija proizvodnju iznoseći glavnicu zarade van, a ono malo što ostane ovde pojede se vrlo brzo, jer je malo. Ko ima još koristi, pa normalno država koja finansiski jača, i tom finansiskom jačinom održava postojeću vlast na vrhu.
    Kada bi bilo drugačije i ova zemlja imala jaku proizvodnju, onda bih iz sveg srca želeo da smo u EU, a dotle eh željo pusta!

    To shto drzzava jacha je detalj kojem u principu nema shta da se zameri, desetinama godina je archena. Ako je vlada jacha zbog toga onda je to u redu. Pa nechemo valjda glasati za nekog ko slabi drzzavu. Ali ako hochete da kazzete da vlada zloupotrebljava finansije drzzave za plachanje svojih troshkova, svojih stranaka i potreba .. to je druga stvar. Ako vlada zzivi u simbiozi sa uvoznichkim i svakim drugim lobijem, monopolistima i kriminalcima zashto ljudima smeta to shto evropa insistira da se ovde iskoreni korupcija i kriminal, crna, siva ekonomija i monopolizam ??

    Zashto se narodu prodaje pricha kako neche mochi da peche rakiju i kolje prasiche, kad bi i malom detetu trebalo da bude jasno da se zapravo zabranjuje proizvoddnja i prodaja na veliko neovlashchenim proizvodjachima i da se time shtitimo MI sami od zozovache i trihineloze??

    Uvoznichki lobi. Tachno, raazbija nas. Medjutim, ne uvozi se neshto shto se ne prodaje. NE prodaje se neshto za chim nema potrebe. Potreba ne postoji ako su prohtevi zadovoljeni. POstoji i pojam stvaranja veshtachkih potreba kroz plasiranje i reklamu... E ako neko kupuje shpansko ssuncokretovo ulje samo zato shto je shpansko, a o kvalitetu nema pojma i pri tome josh i placha vishe onda je to nedostatak svesti ili vishak para... A ko ima vishak para i manjak svesti, zabole ga i za i za Srbiju i za Evropu bash...

  11. #26

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Ok, cela moja priča je išla u pravcu toga da smo spremni za članstvo u EU koliko i za to da golim dupetom sednemo u koprive! Nije karikairanje, da bi obezbedili normalan odnos Srbija-EU, država bi morala mnogo da se pomuči i da odreši kesu prema našoj proizvodnji, a to može samo ako na uvoz prozvoda kojih ima kod nas u proizvodnji "zakači" veće carine pa taj ubir da plasira u proizvodnju i stimulans za izvoz, ako već neda druge pare. Prošle godine slovenačka jabuka kalibrisana, lepo zapakovana i prve klase bila je u veleprodaji u Srbiji 18 dinara, dok je u isto vreme naša bila oko 38 dinara. Nije mi bilo jasno kako? I pitao sam komšiju koji je zadnjih trideset godina stalno nastanjen u Sloveniji. Objašnjenje je jednostavno 60 procenata država daje subvenciju za izvoz jabuke u Srbiju. To je ono šta sam mislio, dali je ova zemlja spremna za to, ne samo u poljoprivredi već i u ostalim granama. I opet moram da ponovim šta je to što ova zemlja, u ovom trenutku može da ponudi EU, a zašta bi ona bila zainteresovana. Sa ovom snagom i sadašnjim stanjem, jedino što možemo da ponudimo to je vazalski položaj.

    Ne sporim entuzijazam i želju mladih ljudi ove zemlje da nam bude bolje i drugačije nego do sada, ali sporim neopreznost i srljanje na šarene laže koje se odavde podmeću.Voleo bih da nisam u pravu zarad dobrobiti moje dece i sve dece ove zemlje, priznaću da sam matori konzervativni čiča koji uvek u svemu gleda da nađe zamerku, ako se pokaže da nisam upravu!
    In vinas veritas

  12. #27

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    "Elita sledi koncept Miloševića"
    16. novembar 2007.
    Novi Sad -- Predsednik Evropskog pokreta u Srbiji Živorad Kovačević kaže da politička elita dosta sledi koncept Slobodana Miloševića.

    Taj koncept glasi da se problemi ne rešavaju, nego se izazivaju novi kako bi se prekrili stari, rekao je Kovačević na promociji svoje knjige "Amerika i raspad Jugoslavije" u Skupštini Vojvodine. On je ocenio da Srbija ne razume međunarodne odnose, slično kao što ih nije razumeo ni Milošević.

    "Nisu nam dosta problemi poput Haga i Kosova, nego sada otvaramo i problem Republike Srpske i pitanje članstva u NATO-u", rekao je Kovačević, bivši ambasador SFRJ u SAD i gradonačelnik Beograda.

    Prema njegovim rečima, spoljna politika Srbije jedino se bavi pitanjem Kosova i gotovo ničim drugim, umesto da se okrene pre svega strateškom cilju Srbije, a to je da se zemlja pridruži velikoj porodici ujedinjenih evropskih naroda.

    Kovačević je ocenio da Slobodan Milošević nije razumevao međunarodni faktor i potcenjivao ga je, a naročito SAD. "Milošević je glavni krivac za našu deceniju velike nesreće i njega ljudi i njihove patnje nisu interesovali. On je u osnovi bio jedan slab, neuk i netalentovan političar", kaže Kovačević.

    Prema njegovim rečima, Miloševićeva politika je bila politika propuštenih šansi, pa je tako prvo propustio šansu da na početku krize iskoristi činjenicu da su SAD nesumnjivo bile za očuvanje SFRJ. "Tada je mogao da zaustavi vojsku i posebno da izbegne za imidž Srbije pogubne akcije poput Dubrovnika, Vukovara i Sarajeva", naveo je Kovačević.

    Druga propuštena prilika, prema njegovim rečima, bila je kada je tokom mirnog otpora kosovskih Albanaca mogao da se dogovori s njihovim liderom Ibrahimom Rugovom i dobije mnogo više od onog što se danas bezuspešno traži.

    Milošević je propustio i priliku da prihvati plan Z4 i tako obezbedi široku autonomiju za Srbe u Hrvatskoj, da bi konačno 1999. propustio priliku da sam ode na pregovore u Rambuje i da se možda izbori za rešenje koje bi Kosovu garantovalo suštinsku autonomiju u Srbiji bez trupa NATO-a na Kosovu, rekao je Kovačević.

    "Umesto toga, Milošević je neprestano doturao municiju 'jastrebovima' u SAD i Zapadnoj Evropi, istovremeno sasvim nerealno računajući na pomoć slabe i nenaklonjene Rusije", kaže Kovačević.

    "Knjigu sam posvetio deci naše dece, da vide koliko je glupava i nedogovorna bila generacija njihovih deka i baka, koja je uspela za kratko vreme da od jedne, bez obzira na sve njene mane, lepe i mirne zemlje napravi razbojište, stratište i groblje", rekao je Kovačević.

  13. #28

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat dani danguba kaže: Pogledaj poruku
    "Elita sledi koncept Miloševića"
    16. novembar 2007...
    He, he, he
    Dokle ce nam za sve nase nesposobnosti biti kriv neko drugi (npr. pokojnici)?
    Treba otvoreno reci da oni nemaju pojma kako da vode zemlju.
    Treba vlast promeniti, da nas vode oni koji znaju.

    P.S. Nisam mogao da odolim. Ofucana fraza "Demokradske politike": Milosevic, Milosevic, Milosevic...
    Alo bre. Koliko je proslo od kako "Demoradska vlast" vodi ovu zemlju?
    Kad su bili pametni da pricaju bajke narodu, dosao je cas da te bajke ispune.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #29

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    He, he, he
    Dokle ce nam za sve nase nesposobnosti biti kriv neko drugi (npr. pokojnici)?
    Treba otvoreno reci da oni nemaju pojma kako da vode zemlju.
    Treba vlast promeniti, da nas vode oni koji znaju.

    P.S. Nisam mogao da odolim. Ofucana fraza "Demokradske politike": Milosevic, Milosevic, Milosevic...
    Alo bre. Koliko je proslo od kako "Demoradska vlast" vodi ovu zemlju?
    Kad su bili pametni da pricaju bajke narodu, dosao je cas da te bajke ispune.
    ...sve se nadam...da ce jednoga dana Radikali da dodju na vlast...pa pohapse sve lopove...pa nas povedu putem prosperitete i blagostanja...
    ......
    ...cekaj...opet bajka za narod?
    ...ma jooooooooooooooookkkk....
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #30

    Odgovor: Parafiran sporazum Srbija-EU

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    He, he, he
    Dokle ce nam za sve nase nesposobnosti biti kriv neko drugi (npr. pokojnici)?
    Treba otvoreno reci da oni nemaju pojma kako da vode zemlju.
    Treba vlast promeniti, da nas vode oni koji znaju.

    P.S. Nisam mogao da odolim. Ofucana fraza "Demokradske politike": Milosevic, Milosevic, Milosevic...
    Alo bre. Koliko je proslo od kako "Demoradska vlast" vodi ovu zemlju?
    Kad su bili pametni da pricaju bajke narodu, dosao je cas da te bajke ispune.
    Ko drugi ,mi smo krivi za sve sto se desilo i sad treba da jedemo to sto smo sadili,a ti odnesi kod Milosevica cvece na grob ako ga gotivis toliko nadam se da cec i kod Seselja uskoro,ja nikad necu zaboraviti sta su oni uradili drugima a posle tek nama.........

Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eko-unija zelenih Vojvodine - kontakt?
    Autor plavioblak u forumu Online savetnik
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.06.2010, 17:56
  2. Srbija na CNN - u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.02.2007, 19:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •