Najbolji filmovi o muzickim zvezdama
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Koji je po vama najbolji film o muzickim zvezdama?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Na pamet mi pada prvo Sid and Nancy The Doors i film o Ray Charles-u - Ray. Sva tri volim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Ray i Dzoni Kes,dobitnici Oskara,sta vise reci
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  4. #4

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    pored spomenutog o Doorsima, dobar je i onaj o Dzoni Keshu.. a od novijih onaj o Joy Divison

    Ray nisam gledala
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Ima ih... Ali ja sam nekao najvezaniji za The Doors. Osim sjajne režije, glume, scenarija, tu je činjenica i da su Doors moja opsesija

    Dopadaju mi se i Hod po ivici (o Džoniju Kešu, gledao triput) i Control (o Joy Division).
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  6. #6

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Da, Oliver Stone je sa Dorsima ubedljivo bez konkurencije
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #7

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    "The Doors" - najbolji!
    "....svet kakav zelimo,treba izgraditi u sebi...."

  8. #8

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    "Amadeus"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #9

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Onaj o Dorsima i Dzoni Kes nisam gledala...tako da zasada Amadeus i Ray


  10. #10

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    DETROIT ROCK CITY (1999)





    Kultni film i jedan od 100 najboljih svih vremena !

  11. #11

    14 Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    "Amadeus"
    Najbolji
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #12

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    "Amadeus"

    Pridružujem se ljubiteljima "Amadeusa"

  13. #13

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    Beše to negde s proleća '86. Tako nešto, ne sećam se tačno kada. Pošto u Mariboru poznavah malo ljudi, slobodno studentsko vreme najčešće sam provodio u bioskopu. Kao mlad i zelen ljubitelj filmova nisam previše birao šta ću da gledam. Išao sam barem 3 puta nedeljno u bioskop, tako da sam uspevao pogledati sve što iole vredi, a prikazivalo se.

    Tako, to veče krenem prema centru, bez jasne namere da idem u bioskop, a posebno bez plana da gledam neki određeni film. U glavnom, u centru grada nesvakidašnja gužva. U stvari, ne toliko ljudi, već tragovi gužve, reflektori, kablovi, zvučnici... Skontam da se, posle višemesečnog renoviranja, otvorio jedan od mariborskih bioskopa. I to kao prvi bioskop u SFRJ sa stereo dolbi zvukom! Pre njega je takvo ozvučenje korišćeno samo u Sava centru i to ne kao fiksno, već montažno. Ta prilika se ne propušta.

    Ni pogledao nisam plakate da vidim o kojem filmu se radi. Nekako uspem da nabavim kartu. Valjda neko nije podigao rezervaciju, a proekcija samo što nije počela. Uđem u salu. Svetla još nisu bila pogašena. Pogledam, mene moje mesto čeka na sredini pune sale. Idealno. Provučem se do sedišta i pade mi u oči da niko nije morao da ustaje dok sam se provlačio!? Mesta na izvol'te! Čim sam seo, moja pozadina oseti prijatnu razliku u odnosu na škripave drvene klupe sa kojima se u glavnom do tada borila.

    Svetla se pogasiše. Špica. Amadeus. U jebote, pa nije valjda neki dokumentarac. Al', 'ajde. Izdržaću. Zavalim se malo više ispruženih nogu i ...



    Svetla bljesnuše. Ljudi oko mene ustaju. Polako. U tišini. Ja još uvek sedim. Trepćem. Zurim, gledam. Gde sam?! Pokušavam da dođem sebi. Da. Bioskop. Jeste. Ne. Nisam zaspao. Ne osećam ukočenost od skoro tri sata sedenja! Ali kakva je to praznina unutra, u grudima? Nedostaje mi deo večeri. Nema ga.

    Na izlazu iz sale u izlogu vidim izložene sličice. Poznate su mi. Već sam negde video te scene. Čekaj konju, pa ti si sada, malopre gledao taj film! Nisu ti to uspomene iz detinjstva. Tada mi je srce počelo ubrzano da lupa. Tek tada sam postao svestan da sam prisustvoao nečem nestvarnom. Veličanstvenom. Počinje da me hvata euforija, jača i prijatnija nego posle najboljeg marokanca.

    Danima i nedeljama me je držala. Evo i danas po nekada, kada zatvorim oči, čujem taj savršeni zvuk, te savršene muzike. Savršeno. Kamera. Gluma. Režija. Savršeno. Ako je iko zaslužio da napravi film o Mocartu, onda je to samo Miloš Forman. Savršeno. Jedan od retkih filmova koji je zaista zaslužio svaki od osam Oskara koje je osvojio! A i one koje nije.

    Tek sada shvatam da ona praznina, onih nepostojeći tri sata one večeri, nije nešto što mi je neko ukrao. To sam samo imao sreće da tri sata oročim negde među zvezdama i polako trošim dok me ima.
    __________________
    Objavljeno 8.2.2009.
    Poruku je izmenio AdrijanKronauer, 16.03.2010 u 00:46

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  14. #14

    Odgovor: Najbolji filmovi o muzickim zvezdama

    the doors mi se ne svidja zbog onog karakushljivog latentnog geja bez kichme - val kilmera. mrzim shto predivni ian nije dobio ulogu. gledala sam fim i dzangrizala svo vreme. i nechu da ga volim iz inata.

    te tako moj glas ide za
    & underpaid......

Slične teme

  1. 3D filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.10.2019, 00:36
  2. Najbolji partizanski filmovi...
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.04.2010, 07:11
  3. VIP VB: Novi šou sa "starim" zvezdama
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 412
    Poslednja poruka: 24.04.2009, 22:12
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.08.2007, 03:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •