Mala etnička distanca među mladima - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    HMmm...Ne znam dal je KrivCHEDrinCHE, al je smislio neko sa smislom za bizarnoS..

    ali sumnjam da bi to promaklo to mighty red eye

  2. #17

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Rastući i živeći u jednonacionalnoj sredini jedino koga sam mrzeo to su bili Nemci, zbog partizanskih filmova i knjiga. Kada sam se prvi put sreo sa Nemcima, turistima koji su prolazili i kampovali, tada sam shvatio da to nisu baba-roge koje jedu živu decu, već ljudi od krvi i mesa koji mogu biti i ljubazni nasmejani, samo što drugačije govore.Tada sam presto da mrzim Nemce. Drugi multi-etnički susret je bio u vojsci, gde se pokazalo da su ljudi druge nacionalnosti, često puta, više ljudi nego moje nacionalnosti. Netrpeljivost, netoleranciju, neizazivaju ljudi među sobom, već kako neko reče, političari koji su gladni i žedni krvi i rata da ispune neke svoje nedosanjane snove koji se jedino na taj način mogu dosanjati. I šta se najčešće dešava: pričajući priče nedosanjane, koristeći medije i novac uspeju da nas ubace u te njihove igre, pa se zabavljaju kao đavo na vatrometu. Tada jurne komšija na komšiju, drug na druga, prijatelj na prijatelja, a đavo igra svoje veselje udarajući recke. Vojvodina ima svoju prošlost, sadašnjost i budućnost, ima svoju ravnicu i svoja brda, ali ima i mnogo više starosedelaca koji su uspeli da prevaziđu ili otupe oštricu međunacionalnih satiranja i trvenja. To i jeste svetlo koje vodi mlade ljude napred, gde još uvek jaka izgrađenost poštovanja svoga a i tuđega.
    In vinas veritas

  3. #18

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    HMmm...Ne znam dal je KrivCHEDrinCHE, al je smislio neko sa smislom za bizarnoS..

    ali sumnjam da bi to promaklo to mighty red eye
    Она бре и стоји иза тога... ко да гледам...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #19

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima



    Baš sam se pitala kad ćeš da kreneš raju da žariš Šta ste se rasprdeli ovde vas dvoj'ca

    Mala etnička distanca među mladima.

    Izvol'te
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #20

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Tjah, imam neki jak osechaj da sam neshto propustio... Al nea veze, ja dosho zbog teme


    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Mala etnička distanca među mladima.

    Izvol'te
    Ja sam za smanjivanje te etnichke distance Narochito sa mladim etnichkim indijankama

  6. #21

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Mislim da je lapo lapo :o( i da, što se mene tiče, važi: just don't cross the red line .

  7. #22

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Ја живим у Бачкој Паланци у релативно чистој Српској средини..поштујем сваку нацију која поштује СУВЕРЕНИТЕТ МОЈЕ ЗЕМЉЕ СРБИЈЕ!Мрзим само сепаратисте и аутономаше ма које нације били..Неволим поделе међу Србима на то као Шумадинац Србијанац Војвођан и сличне глупости још мало ће сваки регион у Србији имати посебну нацију
    Србија је вечна док су јој деца верна...

  8. #23

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Citat BackaPalankaSRB kaže: Pogledaj poruku
    Ја живим у Бачкој Паланци у релативно чистој Српској средини..поштујем сваку нацију која поштује СУВЕРЕНИТЕТ МОЈЕ ЗЕМЉЕ СРБИЈЕ!Мрзим само сепаратисте и аутономаше ма које нације били..Неволим поделе међу Србима на то као Шумадинац Србијанац Војвођан и сличне глупости још мало ће сваки регион у Србији имати посебну нацију
    Србија је вечна док су јој деца верна...
    Ovo nije tema o suverenitetu Srbije.
    Tu činjenicu pri ovoj temi niko ne osporava, pa nema svrhe skretati u temi u tu stranu.
    Ako nemaš iskustva u druženju sa mladima drugačije nacionalnost, predlažem ti da ih što pre stekneš, jer možeš samo da se obogatiš u duhovnom, kulturnom smislu.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #24

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Nikad nisam osetila tu distanc među mladima kad sam bila devojka.
    Čak smo u nižim razredima osnovne škole imali jezičke sekcije nacionalnih manjina.
    Sećam se da sam išla na jednu u prvom/drugom razredu osnovne iako nisam imala
    veze sa istom.Slagali smo se međusobom...(sad kad se setim),družili ,posećivali porodično...
    U mestu u kom sam rođena i živela polovinu svog dosadašnjeg života,
    populaciju čine mnoge nacionalne manjine.
    U današnje vreme i dalje nemam distancu prema bilo kojoj Vojvođanskoj narodnosti.
    Razumemo se.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #25

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Koliko sam primetio,izmedju VOJVODJANA i drugih naroda(Madjari,Srbi,SLovaci..) koji zive u VOJVODINI ne postoji distanca, ali psotoji izvesn oprez prema onima koji nisu gradjani VOJVODINE ili su to tek odskora sto je razumljivo jer treba vremena da se ti ljudi upoznaju.

    IPAK najveca je distanca prema odredjenom tipu beogradjanina,sto je razumljivo.

  11. #26

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    izmedju VOJVODJANA i drugih naroda(Madjari,Srbi,SLovaci..) koji zive u VOJVODINI


    ali psotoji izvesn oprez prema onima koji nisu gradjani VOJVODINE ili su to tek odskora sto je razumljivo jer treba vremena da se ti ljudi upoznaju.
    Па тако кад ти бане неко из Иланџе, знаш га боље од комшије из Ивањице који живи код тебе, јер је ГРАЏАНИН ВОЈВОДИНЕ...

    IPAK najveca je distanca prema odredjenom tipu beogradjanina,sto je razumljivo
    А према поглавниковој војсци?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #27

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Koliko sam primetio,izmedju VOJVODJANA i drugih naroda(Madjari,Srbi,SLovaci..) koji zive u VOJVODINI ne postoji distanca, ali psotoji izvesn oprez prema onima koji nisu gradjani VOJVODINE ili su to tek odskora sto je razumljivo jer treba vremena da se ti ljudi upoznaju.

    IPAK najveca je distanca prema odredjenom tipu beogradjanina,sto je razumljivo.
    kolko ja znam ,Vojvodjani nisu narod...bas kao ni Sumadinci ili Carapani.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #28

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Vojvodjani jesu narod.

  14. #29

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodjani jesu narod.






    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #30

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodjani jesu narod.
    Као и Славонци, Далматинци, Загорци и Истријани.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mala matura
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 19.06.2012, 18:46
  2. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  3. Mala Srna
    Autor Sokica u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:14
  4. Regionalizacija po etničkom principu?
    Autor bt man u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.01.2010, 16:23
  5. Etničko čišćenje Kosova !
    Autor Petar II u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 23:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •