Mala etnička distanca među mladima
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    Mala etnička distanca među mladima

    Istraživanja pokazuju da međuetnički odnosi među mladima u Vojvodini nisu toliko narušeni kako se to prikazuje u javnosti.
    Potpredsednik vojvođanske vlade Tamaš Korhec rekao je juče da "đavo nije toliko crn", predstavljajući rezultate istraživanja koje su u osnovnim i srednjim školama u Vojvodini sproveli pokrajinski sekretarijat za nacionalne manjine i Pedagoški zavod Vojvodine.
    "Kod mladih ljudi nacionalna mržnja i netrpeljivost ipak nije uzela takvog maha kao što se to čini možda iz nekih vesti i incidenata koji se dešavaju na terenu", kazao je Korhec.
    Prema njegovim rečima, istraživanje je pokazalo da među mladima postoje predrasude koje su pre svega posledica slabog međusobnog poznavanja.
    "Mladi ljudi veoma malo znaju jedni o drugima, o onima koji ne pripadaju njihovoj naciji, o njihovom jeziku, kulturi, istoriji", naveo je Korhec.
    On je dodao da je cilj vojvođanskih vlasti da rade na razbijanju predrasuda i na stvaranju atmosfere u kojoj će se različitost posmatrati kao velika prednost Vojvodine.
    Istraživanje o stanju međuetničkih odnosa među mladima u Vojvodini deo je projekta "Afirmacija multikulturalizma i tolerancije u Vojvodini".
    Istraživanjem je bilo obuhvaćeno 4.311 učenika drugih i četvrtih razreda 60 srednjih škola i osmih razreda 59 vojvođanskih osnovnih škola.

    Izvor: Beta
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Vojvodina je stotinama godina kolonija nebrojeno mnogih naroda. Da bi znali o svakoj naciji najosnovnije stvari o poreklu, jeziku, kulturi veri... bilo bi potrebno u škole uvesti jedan predmet koji bi se zvao "Istorija Vojvodine".
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  3. #3

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Joş su mladi
    im porastu poee da mrze ceo svet
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #4

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Ja uopshte ne kapiram chemu tolika mrznja i netrpeljivost....
    Sve je to glupa politichka propaganda oko podele fotelja....
    A nevin i zaveden narod strada.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  5. #5

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    To o netrpeljivosti u Vojvodini je cista glupost koju plasiraju politicari jer se igraju igre: "Zavadi pa vladaj". Jedini netrpeljivi su oni koji su se skoro doselili u Vojvodinu pa jos ne kapiraju okolinu. A sto se tice onih koji su ovde vise od 5 godina, ti sigurno vec imaju prijatelje koji su druge nacije.

  6. #6

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Naravno,

    Deca su pametna i nevina, ukoliko nemaju zatucane roditelje. Tabula raza. Pa sta ko napishe na nju. Same razlike najvise forsira i koristi DBS i to kada im zatreba da ustalasaju stanje u vojvodini ili uzburkaju javnost. Najcesce oba. Za neverovati ali oni kontrolisu chak i Skinse i rusitelje groblja, sastanke fasista i vec po potrebi sve extremne grupe. Politika je kod Nas uglavnom ona ruzna rec a ne ono izvorno iz latinskog Poils - tikos . Patriote ! Svasta bih dao samo da se vise niko ne " brine " za nas.
    Hvala

  7. #7

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    ...ja sam vojvodjanka srpskog porekla, moja najbolja drugarica je vojvodjanka madjarskog porekla, moj suprug je vojvodjan hrvatskog porekla...
    ...ako zelimo da nam deca budu vojvodjani ne smemo dozvoliti postojanje distance...
    ...treba postovati svako poreklo, svaku naciju i nacionalnost, biti upoznat sa osnovnim obicajima , tradicijom i istorijom drugih naroda koliko god je to moguce i tome uciti i nasu decu da bi bili dobri ljudi i da bi nosili Vojvodinu u srcu...
    ...da, treba uvesti istoriju vojvodine u skole jer je to opsta kultura vojvodjana i svih onih koji to zele, a to je samo jedan nacin da se uklone etnicke distance medju mladim ljudima...
    ...veliki sam lokalpatriota i ne volem kad nesto ne stoji kako treba...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #8

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    To o netrpeljivosti u Vojvodini je cista glupost koju plasiraju politicari jer se igraju igre: "Zavadi pa vladaj".
    Тотално се слажем!

  9. #9

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Nema za mene veze koje kakve Vere il boje koze, ako je covek kako treba.
    Ako nije onda moze biti i moj rodjeni brat pa nebih htela sa njim imati nikakve
    veze. Sto je vazno je karakter.
    Svaki dan bez smeha je izgubljeni dan. Carly Caplin

  10. #10
    Samo moji Srbi, ostali me ne zanimaju, mogu biti zlatni....
    Jer mi smo najstariji narod na svetu...deda mi rekao

    mogu biti zlatni....mi smo zlatniji...

    mogu ih postovati ako su dobri prema meni,... voleti ne...
    Poruku je izmenio zmax, 24.07.2008 u 22:16 Razlog: spajanje uzastopnih poruka

  11. #11

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Rohalj, s kim ti zivis?
    I tako u beskrajno!

  12. #12
    Ja znam svoju istoriju....a za druge me boli bas picka.....

    a ti zvonce verovatno nisi Srspskog porekla zato i blokiras moje poruke...
    imam pravo na svoje misljenje a tebi ako se ne svidja ne citaj!

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    Rohalj, s kim ti zivis?
    skim zivim, ili gde zivim?
    ne zivim sa dedom sigurno

    Zvonchi bas me briga sta se tebi svidja ili ne svidja....znas
    Poruku je izmenio zmax, 24.07.2008 u 22:14 Razlog: spajanje uzastopnih poruka

  13. #13

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Rohalj, sa kim i o čemu ti pričaš i za kim zvona zvoniš? Ko te blokira, ko te briše na temama na kojima nisi ni pisala? Hajde malo sredi misli pa onda negde ostavi razumljiv post.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Pa nemoj da je dirash. Njen je narod najstariji, reko joj deda australopitekus.

  15. #15

    Odgovor: Mala etnička distanca među mladima

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa nemoj da je dirash. Njen je narod najstariji, reko joj deda australopitekus.
    Де бре Лебмастере, не буди ти дете, ову особу су измислили модератори да би имали неког "провокативног" да бришу... по стилу ми личи на ДринЦхе...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mala matura
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 19.06.2012, 18:46
  2. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  3. Mala Srna
    Autor Sokica u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:14
  4. Regionalizacija po etničkom principu?
    Autor bt man u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.01.2010, 16:23
  5. Etničko čišćenje Kosova !
    Autor Petar II u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 23:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •