Danas me je ostavilo bez teksta... - Strana 25
Strana 25 od 69 PrvaPrva ... 15232425262735 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 375 od ukupno 1024
  1. #361

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    ...oženio mi se bivši...to je treći u pola godine...
    I'm floating on air..

  2. #362

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Nije baš bez teksta, nisam preterano naivna, ali mi je bila gorka tuđa kafa - prošli put kada sam u kafiću preko puta skupštine videla Vjericu Radetu i Nadu Kolundžiju, pomislila sam da je neka pauza pa ono kao na ekskurziji, ko pre gde sedne, pa posle razmeštaj. A - ha... Danas u Ruskom caru opet. Smeju se razdragano, a mi prolazimo i gorko nam je.

  3. #363

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...



    NOVI NJEMAČKI PAKET MJERA SOCIJALNIH REFORMI DRASTIČNO TRETIRA ODBIJANJE PONUĐENOG POSLA



    Odbila posao prostitutke, prijeti joj gubitak socijalne pomoći

    Budući da je prostitucija u Njemačkoj legalizirana, a vlasnici bordela plaćaju porez i zdravstveno osiguranje za zaposlenike, prostitucija je postala posao kao svaki drugi i nalazi se u bazi podataka za one koji traže posao



    BERLIN Ako ste nezaposlena žena i živite u Njemačkoj, tada morate prihvatiti svaki posao koji vam ponudi agencija za zapošljavanje. Ukoliko posao odbijete, ostajete bez prava na socijalnu pomoć. Upravo bi se to moglo dogoditi 25-godišnjoj nezaposlenoj konobarici iz Berlina koja je odbila posao prostitutke!
    Naime, od 1. siječnja, stupanjem na snagu paketa mjera socijalnih reformi pod nazivom Hartz IV, oni koji odbijaju posao ostaju bez socijalne pomoći. Budući da je prostitucija u Njemačkoj legalizirana prije dvije godine, a vlasnici bordela plaćaju porez i zdravstveno osiguranje za svoje zaposlenike, prostitucija je postala posao kao svaki drugi i nalazi se u bazi podataka za one koji traže posao objavio je Sunday Telegraph, a prenijeli mnogi drugi mediji.
    Konobarica, koja je inače po zvanju informatičarka, izjavila je da je bila spremna raditi u noćnom baru, jer je ranije već radila u kafiću. No nedavno je dobila pismo od agencije za zapošljavanje u kojem je stajalo da je poslodavac zainteresiran za nju, te da ga nazove. Tek kad je okrenula navedeni broj, Njemica je shvatila da je dobila bordel.
    Prema reformama koje su stupile na snagu, svaka žena mlađa od 55 godina, a koja je bez posla više od godinu dana, može biti prisiljena da prihvati svaki dostupni posao, uključujući onaj u industriji seksa, ili će izgubiti sve povlastice na koje ima pravo kao nezaposlena.
    Iako je njemačka vlada razmatrala pitanje da se posao u bordelu izuzme iz reforme zbog moralnih načela, od toga se odustalo jer bi bilo teško razlikovati bordele od barova. Iz toga je proizašlo da agencije za pronalaženje posla moraju jednako tretirati poslodavce koji traže prostitutke i one koji traže konobarice ili medicinske sestre.
    Kad je konobarica odlučila tužiti agenciju za zapošljavanje, otkrila je da oni ne krše nikakav zakon. Ako bi pak agencija nekome tko je odbio posao odlučila ostaviti povlastice, tada bi ih mogao tužiti potencijalni poslodavac.
    Nema niti jedne točke u zakonu koja bi spriječila da žene budu 'regrutirane' za rad u industriji seksa, izjavila je Merchthild Garweg, odvjetnica iz Hamburga specijalizirana za ovakve slučajeve te dodala: Nova pravila kažu da rad u industriji seksa više nije nemoralan i posao kao takav ne može biti odbijen bez da se ostane bez povlastica.
    Za pohvalu ludosti...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #364

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Nisam znala da l' cu ovde ili na "Danas me rastuzilo" ali ipak.. otac me je ostavio bez teksta
    Bila mi drugarica da me sisa, i kako je cackala kosu.. pronadje mi prvu sedu ja se smorim za medalju, tek mi je 21. godina a vec ih imam ali dobro, iscupala sam je za srecu, da ne raste dalje pricam ja to malopre kevi, a cale igra jamb na kompu i nit' slusa nit' ne slusa. Zalim se ja, kukam.. i cale nacuje pricu o sedoj kosi i kaze: "Pa da, to samo kod matorih ljudi sedi kosa." ali, kad sam mu objasnila da je ta matora njegova cerka, batalio je pricu i promumlao nesto u fazonu: "Opet se proseravas.."
    I kako covek da bude normalan pored takve porodice..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #365

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Čita danas profesor iz Osnova fizičke kulture rezultate kolokvijuma i u jednom trenutku čovjek zastaje i razgleda po nama...traži nekog pogledom...i zatim reče: "Nije tu ova djevojka što je tražila da intervenišu za nju"

    Shvatam ja da ljudi sređuju ispite ali kolokvijum ...pa da je to neki težak ispit pa da i pokušam razumjeti ali osnove fizičke kulture ej...
    I'm floating on air..

  6. #366

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Sad tražim po netu o Partizanu da čitam kad naiđem na ovu svežu vest!!!

    Stadion Partizana u plamenu!
    Sreda, 8. april 2009. 20:02

    Navijači Crvene zvezde zapalili su stolice na severnoj tribini stadiona Partizana a vatra se polako širi, javio je izveštač MONDA iz Humske.

    Posle poraza u 136. derbiju (0:2), čime je Partizan ne samo srušio neugodnu tradiciju, nego po svemu sudeći "overio" novu titulu prvaka Srbije, najvatrenije pristalice Zvezde zapalili su, na nekoliko mesta na tribini, plastične stolice.

    Izveštač MONDA javlja da vatru za sada niko ne gasi, a požar se proširio i na prostorije Košarkaškog kluba Partizan, čije je sedište takođe u sportskom objektu u Humskoj.

    (MONDO )

    Definitivno huliganima treba stati na put jer sva draž sporta nestaje nakon ovakvih snimaka

  7. #367

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Komitet pravnika za ljudska prava Jukom i Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji saopštili su da su Okružnom javnom tužilastvu u Beogradu podneli krivičnu prijavu protiv akademika Dobrice Ćosića zbog "izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivnosti".

    U prijavi ove dve organizacije naveden je deo teksta iz Ćosićeve knjige "Vreme zmija - Piščevi zapisi 1999 - 2000" u kome je, kako se navodi, počinjeno krivično delo.

    "Taj socijalni, politički i moralni talog tribalnog, varvarskog Balkana, uzima za saveznika Ameriku i Evropsku uniju u borbi protiv najdemokratskijeg, najcivilizovanijeg, najprosvećenijeg balkanskog naroda - srpskog naroda", naveo je akademik za albanski narod.

    Yukom i Helsinški odbor su zatražile od Okružnog tužioca da u skladu sa svojim ovlašćenjima protiv Dobrice Ćosića po službenoj dužnosti pokrene krivični postupak zbog izvršenja navedenih krivičnih dela.

    Prijavu su u ime svojih organizacija podnele predsednice Yucoma i Odbora Biljana Kovačević Vučo i Sonja Biserko.

    Knjiga dnevničkih beležaka akademika Dobrice Ćosića "Vreme zmija - Piščevi zapisi 1999 - 2000" nedavno je izdao Službeni glasnik.
    šta reći na ovo

  8. #368

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Pljacka banke u centru Skoplja jutros oko 10.00 sati.
    Petnaestoro naouraznih i maskiranih pljackasa pokusali da opljackaju banku u najprometnijem delu grada, naisla policija i poceo oruzani obracun ko u filmovima. Povredjena je zena koja se vozila autobusom, kao i jedan policajac...


  9. #369

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Aaaa, mogu na net sa posla.. Šokirana sam. Zbunj.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #370

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Dolazim danas sa dečacima na igralište u punoj opremi : lopte, reketi i loptice, voda, jakne i u torbi razne sitnice (zatreba uvek ponešto...)...Smestili smo stvari kraj jednog drveta i deca sva srećna stala na igralište da šutaju loptu. Obično smo na travi jer su svi tereni zauzeti...
    Kroz par minuta dolazi jedan od starijih ljudi koji tu obično igraju mali fudbal ili picigen ili štatijaznam i kaže mom sinu:

    -Klinac, mrdaj, sad ćemo mi tu da igramo fudbal!

    Istog momenta sam pobesnela, stala uz moje dete i rekla da se ne brine, samo da nastavi da šuta loptu...Međutim, njih trojica ''čika'' su pored nas stala i počela da šutaju loptu jedan drugom i da je sve jače napucavaju...
    Prvo sam pomislila da isteram mak na konac, ali...ovako lep dan nisam smela da pokvarim, pa smo se nas troje povukli u drugi kraj sajmišta i nastavili da ''treniramo'' sve moguće sportove...

    Ne mogu da smislim bezobrazluk tih ljudi koji svakodnevno dolaze i koriste igralište isto kao i mi ali oni uvek imaju veće pravo....

  11. #371

    14 Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku

    Ne mogu da smislim bezobrazluk tih ljudi koji svakodnevno dolaze i koriste igralište isto kao i mi ali oni uvek imaju veće pravo....

    Često se zapitam kako da se postavim prema takvim osobama.
    Kako im nije žao, pa to su dečica... Ne mogu da verujem da smo postali takvi samoživci... nadobudni...
    Sličan problem imamo i mi... Ispred zgrade, parčence igrališta (koje još nije prodato), klinci se tu okupljaju i ne zna se ko je sretniji, kao da se nisu videli pet dana, a ne par sati ... Zatim se pojavljuju matorci, kojima je mnogo lakše da odu do seoskog igrališta i istutnje se, i rade upravo to... ne obaziru se, jer ne žele - naravno i nažalost...
    a roditelji, sklanjaju decu, glavom bez obzira...

    (jednom mi je prekipelo , pa smo gledali upravo njihova napucavanja u debeloj hladovini, beše to vreo dan...
    e... lopta nekim slučajem završi kod nas - sreća pa nikoga nije udarila... vratila sam im sa zadovljstvom, jer nije teško biti fin ,
    spucala sam lika u glavu, kao slučajno (sva sreća, pa sam igrala fudbalice sa mojom Sanjom... )
    Napravila sam najneviniju facu, trebalo je samo oreol iznad glave da mi se pojavi... i jedno... ''ops... izvinjavam se...'' - nisam se bolje osećala posle toga.
    Ponašala sam se upravo kao oni, koji imaju ''veće pravo''...

    Uz opasku Tate u koloru, da sam gora od malog deteta
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #372

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Razgovor jedne majke sa detetom... "Ma, tvoj tata je običan ku.ton..." Ok, tata je to... A šta je mama u ovom slučaju?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #373

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Izraz "dugana"...mislim, stvarnoooooo...

  14. #374

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Prepisivanje i virkanje...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  15. #375

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Cemer i jad ljudskog dostojanstva,sitne duse, spremne na sve, koje se ne late ni kradje.

    Lopovluk u pravom smislu te reci,materijalno ce se nadoknaditi,
    ali razocarenje ce ostati ....

Strana 25 od 69 PrvaPrva ... 15232425262735 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta vas je danas obradovalo?
    Autor Zvonchica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 2009
    Poslednja poruka: 03.01.2016, 14:01
  2. Danas me je rastužilo...
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 06.08.2013, 22:55
  3. 25.Maj danas
    Autor Becar u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 13.02.2012, 17:57
  4. Danas na TV-u
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 626
    Poslednja poruka: 16.12.2010, 14:35
  5. Biblioteka danas
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.03.2009, 14:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •