Danas me je ostavilo bez teksta... - Strana 42
Strana 42 od 69 PrvaPrva ... 32404142434452 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 616 do 630 od ukupno 1024
  1. #616

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Danas sam radila neke analize krvi i pošto se to u državnoj laboratoriji čeka 20-tak dana, a meni se žurilo, odem ja u privatnu...Kad račun ispadne 1200 din. po jednom parametru, a imam ih pet (za prvi put)!!!
    Tako to ide, kada se nekome žuri...

  2. #617

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    ....
    skontam juche da nema ''ultre'' ..... jedini dechiJi iole normalan kanal ....
    umesto njega neka nebuloza ....
    sRchuJem ja kanale .... mozzda se neko igr'o s daljinskim ....
    ma nigde ....
    odluchim da pozovem IKOM ....
    izvin'te .... di vam je ultra !?
    - uklonili smo ga .... ne uklapa nam se u programsku koncepciJu !



    e da niJe tuzzno ..... pa da se razvalim od smeJa ....


    tako sam ih oduvala za internet ... a sad cu kad vidim chiJi su ovo drugi kablovi da ih odJebem u slaJsu i za tv ....


    chu proserazza ... dechiJi kanal se ne slazze s programskom koncepciJom .... pffff ....

  3. #618

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Zadrti pedagozi bez sluha za decije potrebe
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #619

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Washington, DC,

    Metro stanica hladnog januarskog jutra 2007.g. Čovjek na violini svira Bachovo djelo nekih 45 minuta. Za to vrijeme, približno 2.000 ljudi prodje stanicom, većina na svom putu na posao.



    3 minute nakon što je počeo sviranje, sredovječan čovjek uočava muzičara koji svira. On usporava korake, zaustavlja se par sekundi, a zatim žurno odlazi kud je namjerio.

    4 minute kasnije:
    Violinista prima svoj prvi dolar: žena baca novčić u šešir, te bez zastajkivanja, nastavlja hod.

    6 minuta kasnije:
    Mladi čovjek se naginje nad ogradom kako bi ga poslušao, zatim pogleda na ručni sat i nastavlja žureći.

    10 minuta kasnije:
    3-o godišnji dječak se zaustavlja. ali ga majka odvlači žureći. Malac zastaje da ponovno pogleda violinistu, no majka ga vuče i oboje odlaze žureći. Nekoliko druge djece je ponovilo ovu radnju. Svaki roditelj, bez izuzetka, je prisililo svoje dijete da nastavi hodati.

    45 minute kasnije:
    Glazbenik svira bez prestanka. Samo 6 ljudi se zaustavilo i poslušalo na kratko. Nekih 20-ak ljudi je dalo novac, ali je nastavilo hodati nepromijenjenim ritmom. Svirač je sakupio ukupno $32.

    1 sat kasnije:
    Glazbenik završava svirku i nastupa tišina. Nitko to ne primjećuje. Nitko ne plješće, niti daje bilo kakvo priznanje.

    Prava istina:
    Nitko nije znao da je muzičar u stvari bio Joshua Bell, jedan od najvećih glazbenika današnjice na svijetu. Svirao je jedan od najzahtjevnijih komada ikada napisanih, na violini vrijednoj $3.5 milijuna dolara. Samo dva dana prije ovoga Joshua Bell je rasprodao koncertnu dvoranu u Bostonu gdje je prosječna cijena sjedala $100.

    Ovo je istinita priča. Inkognito svirka Joshue Bella na stanici metroa je organizirao Washington Post kao dio sociološkog eksperimenta o percepciji, ukusu i ljudskim prioritetima. Postavlja se pitanje: "Da li u uobičajenom okruženju, u nepogodno vrijeme, uopće prepoznajemo ljepotu? Da li stanemo da tu ljepotu cijenimo? Prepoznajemo li talent u neočekivanom kontekstu? Koliko snobova ima medju nama koji idu na koncert plaćajući basnoslovne iznose, a to isto ne prepoznaje u drugim prigodama?"

    Jedan mogući zaključak ovog eksperimenta bi mogao biti: Ako nemamo niti trenutak vremena da zastanemo i poslušamo jednog od najboljih glazbenika na svijetu, koji svira jedan od najljepših komada ikada stvorenih, na jednom od najljepših instrumenata ikada načinjenih ...



    KOLIKO TEK MNOŠTVO DRUGIH STVARI PROPUŠTAMO?

  5. #620

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    I ja bi prosao pored njega jos a da neznam ko je jos bi mu i ostavio koji dolar
    Poruku je izmenio _baba_, 08.12.2009 u 15:15 Razlog: obrisala citat

  6. #621

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Becar

    Ostadoh bez teksta, znakova interpunkicje, kvaliteta, kvantiteta, cene i mladosti
    Poruku je izmenio Sunflower, 08.12.2009 u 16:08 Razlog: ...veličina slova
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  7. #622

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Citat ELA kaže: Pogledaj poruku
    Washington, DC,

    Metro stanica hladnog januarskog jutra 2007.g. Čovjek na violini svira Bachovo djelo nekih 45 minuta. Za to vrijeme, približno 2.000 ljudi prodje stanicom, većina na svom putu na posao.



    3 minute nakon što je počeo sviranje, sredovječan čovjek uočava muzičara koji svira. On usporava korake, zaustavlja se par sekundi, a zatim žurno odlazi kud je namjerio.

    4 minute kasnije:
    Violinista prima svoj prvi dolar: žena baca novčić u šešir, te bez zastajkivanja, nastavlja hod.

    6 minuta kasnije:
    Mladi čovjek se naginje nad ogradom kako bi ga poslušao, zatim pogleda na ručni sat i nastavlja žureći.

    10 minuta kasnije:
    3-o godišnji dječak se zaustavlja. ali ga majka odvlači žureći. Malac zastaje da ponovno pogleda violinistu, no majka ga vuče i oboje odlaze žureći. Nekoliko druge djece je ponovilo ovu radnju. Svaki roditelj, bez izuzetka, je prisililo svoje dijete da nastavi hodati.

    45 minute kasnije:
    Glazbenik svira bez prestanka. Samo 6 ljudi se zaustavilo i poslušalo na kratko. Nekih 20-ak ljudi je dalo novac, ali je nastavilo hodati nepromijenjenim ritmom. Svirač je sakupio ukupno $32.

    1 sat kasnije:
    Glazbenik završava svirku i nastupa tišina. Nitko to ne primjećuje. Nitko ne plješće, niti daje bilo kakvo priznanje.

    Prava istina:
    Nitko nije znao da je muzičar u stvari bio Joshua Bell, jedan od najvećih glazbenika današnjice na svijetu. Svirao je jedan od najzahtjevnijih komada ikada napisanih, na violini vrijednoj $3.5 milijuna dolara. Samo dva dana prije ovoga Joshua Bell je rasprodao koncertnu dvoranu u Bostonu gdje je prosječna cijena sjedala $100.

    Ovo je istinita priča. Inkognito svirka Joshue Bella na stanici metroa je organizirao Washington Post kao dio sociološkog eksperimenta o percepciji, ukusu i ljudskim prioritetima. Postavlja se pitanje: "Da li u uobičajenom okruženju, u nepogodno vrijeme, uopće prepoznajemo ljepotu? Da li stanemo da tu ljepotu cijenimo? Prepoznajemo li talent u neočekivanom kontekstu? Koliko snobova ima medju nama koji idu na koncert plaćajući basnoslovne iznose, a to isto ne prepoznaje u drugim prigodama?"

    Jedan mogući zaključak ovog eksperimenta bi mogao biti: Ako nemamo niti trenutak vremena da zastanemo i poslušamo jednog od najboljih glazbenika na svijetu, koji svira jedan od najljepših komada ikada stvorenih, na jednom od najljepših instrumenata ikada načinjenih ...



    KOLIKO TEK MNOŠTVO DRUGIH STVARI PROPUŠTAMO?
    Ostavljaju me bez teksta (Koji nonsens, jbte! Kako ondaK ovo i pišem?!? ) takvi tekstovi sa "porukom".

    Hajde i da predpostavimo da je sve napisano istina, počev od organizatora, do izvođača i statistike "slušanosti", odnosno količine skupljenog novca. Šta je ono što meni prvo pada na pamet? E, to je da je eksperiment idiotski zamišljen.

    Zašto koncert baš u metro stanici i to još hladnog januarskog jutra, a sve to kao deo sociološkog eksperimenta o percepciji, ukusu i ljudskim prioritetima?!?

    Metro stanica po definiciji je mesto kroz koje se samo prolazi i zadržava tek toliko koliko se mora. Zašto koncert nisu organizovali u nekom parku, gde ljudi dolaze da provedu neko vreme?! Gde mogu da se prepuste slušanju i uživanju!?

    Ko daje pravo tekstopiscu da izvede zaključak da roditelji koji su odvlačili decu od svirača nisu prepoznali lepotu, da je ne cene, da su snobovi?!? Čemu toliko vređanje i nipodištavanje?

    Zar nije prvo i osnovno što može da se zaključi da ti roditelji, kao i ostali prolaznici, nemaju vremena, tu u metro stanici, da zastanu i slušaju virtuoza, jer će zakasniti na prevoz, a time i na ko zna još šta?!

    'Tedoh još nešto da reknem, ali neću. I ovo je predugačka analiza takvog "eksperimenta".

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #623

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku

    'Tedoh još nešto da reknem, ali neću. I ovo je predugačka analiza takvog "eksperimenta".
    Mislim da se odgovor krije u ovome:

    Inkognito svirka Joshue Bella na stanici metroa je organizirao Washington Post

    ps. ono sto je meni palo na pamet je - da je ova prica urbana legenda....... cini mi se da sam o ovakvim "poduhvatima" vec citala

  9. #624

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...



    Jaka je fora. Cecara je pisala o vec tome, al vredi se podsetiti.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  10. #625

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    @Becar : Prava potrosaca?!

    Prava potrosaca treba se postuju ali tesko,trsko ce to kod nas ici ali mora da se radi na tome.Institucije ce sigurno prici ozbiljno tom problemu
    Lako je nama dok Ekonomisti, mladjani pride vode racuna o svemu!
    Bravo mladicu, blago kuci koja te za zeta dobije....imace sva prava potrsosaca, dok je njima tebe, nema razloga da brinu
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  11. #626

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Stanje na racunu
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #627

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    ...podatak da su neki i na oproštajnoj žurci bili gripozne šonje...




  13. #628

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Beskrupuloznost
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #629

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    E.. u jednoj godini dva zivotnjska gripa..

    "U Holandiji se širi kozji grip"


    Blic Online | Svet | U Holandiji se širi kozji grip
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #630

    Odgovor: Danas me je ostavilo bez teksta...

    Bezobrazluk...već par dana me jedna prijateljica maltretira oko toga da joj već duže vrijeme ne posvećujem pažnju...da sam je razočarala..da je kao ignorišem...i juče mi šalje sms kao obrisala sam te sa fejsa i blokirala na msn-u...ja vratim "ok, hvala"...kontam zeza se...mislim jedna odrasla osoba se ne ponaša tako. Ako već brišeš, blokiraš...onda to uradiš i to je to.
    Danas upadnem na msn...vidim ona online. Tj. imam mogućnost da je vidim da je online, što znači da nisam blokirana...i ja se idiot javim..kao nisi me blokirala..počnem da pričam s njom..bla bla..ona nešto promrlja i kaže...očito sam negdje pogriješila...kao evo sad ću da te blokiram. I ja i dalje kontam zeza se...kad TUP...nema je više. . .
    .
    .
    .
    .

    a onda...

    koji idiotluk i bezobrazluk.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 42 od 69 PrvaPrva ... 32404142434452 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta vas je danas obradovalo?
    Autor Zvonchica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 2009
    Poslednja poruka: 03.01.2016, 14:01
  2. Danas me je rastužilo...
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 06.08.2013, 22:55
  3. 25.Maj danas
    Autor Becar u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 13.02.2012, 17:57
  4. Danas na TV-u
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 626
    Poslednja poruka: 16.12.2010, 14:35
  5. Biblioteka danas
    Autor makilli u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.03.2009, 14:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •