Koliko vremena posvećujete svojoj deci?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 31
  1. #1

    Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Koliko svog slobodnog vremena posvećujete svojoj deci?

    Da li je to kvalitetno provedeno vreme ili možda...?

    Mislite li da im posvećujete dovoljno pažnje?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Ja imam slobodnog vremena,jer ne radim i mogu da se posvetim mom detetu.
    Ona je sada krenula u predskolsko,tako da smo sada poceli da ucimo Azbuku. Sto se tice paznje,mozda malo i preterujem u tome.
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  3. #3

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    ....do sad sam provodila puno vremena sa detetom jer nisam radila medjutim uskoro treba da pocnem da radim pa se malo pribojavam koliko cu vremena imati da posvetim sinu.....
    ...uvek se trudim da vreme koje provedem sa njim bude konstruktivno i interesantno bez obzira da li se samo setamo napolju ili se igramo u sobi ili citamo...
    ....ove jeseni je krenuo u skolicu i jako se promenio u svakom pogledu, od ponasanja do intelekta, i to u pozitivnom pravcu, sto mi je jako drago, jer sam se pribojavala nekih losih navika koje deca "pokupe" u vrticu.....
    ....on je moja bubica pametnica i uvek ima dobru ideju sta bismo mogli da radimo kada smo zajedno.....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #4

    02 Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Citat sonja_ns. kaže: Pogledaj poruku
    Sto se tice paznje,mozda malo i preterujem u tome.

    Često sebe preispitujem - da li preterujem sa pažnjom, brigom... Nisam objektivna , ali smatram da detetu maženja i paženja nikada dosta ...

    Mnogo vremena provodimo zajedno, na obostrano zadovoljstvo ... Ne kažem da je svaki zajednički minut kvalitetno utrošen.
    Trudim se da kada radim neke najobičnije poslove, tipa kuvanja i sl... opet nekako iskoristimo i recimo '' kuvamo zajedno ''.
    Sada smo u fazi '' Šta je to? '' ( često se pitam odakle mu toliko pitanja u malenoj glavi ) Tako da uvek mnogo pričamo, pričamo i pričamo, o svemu.
    Slušamo muziku, plešemo, pevamo, bojimo, igramo se, gnjavimo se ... ...
    Sada je Kiki u vrtiću - vaspitačica se pita na koga je takva pričalica , jer joj bukvalno sve priča... ... ...
    Posvećujem mu vreme i kada sam za računarom ( rat je već počeo , često i on kucka, minira me . Obožava da se dopisuje sa njegovom Najgorom.. ) - tako da i kada sam na netu - ne dangubimo .
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Ja naprosto obozavam decu, a oni valjda to osete pa i oni mene obozavaju. Sa svojim sinom sa provodio bas mnogo, mnogo vremena.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #6

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    mislim da decu treba maziti dok god to dopuštaju,svejedno tako brzo odrastu i onda...nema više
    ako postaviš granice između maženja i razmaženosti i držiš se toga,nema brige
    isto tako,mnogo,mnogo pričamo,o svemu što ih zanima jer ako im ja ne dam odgovor dobiće ga na drugom mestu,ali možda pogrešan
    znači,sve je u priči,razumevanju,a u hodu se učimo i oni i ja svemu što nam nailazi u životu
    i...verujte svojoj deci,nepoverenje ih vređa
    ...sutra je novi dan...

  7. #7

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    ..previshe, izgleda.

    ....ukazana pazznja, ljubav i poverenje, sada (u jedanaestoj), se vracha kao disrespect... utripov'o je da je kralj milance....doruchak u krevetu nije necija dobra volja no njegovo pravo...red crtacha, red COD4, njegova jedina obaveza... odlazak u prodavnicu & chores - smrtna kazna, koja se izbegava dugotrajnim i elokventnim prepiranjem....

    .... pokoja grubost, chushka i oshtra rec u ranim danima sad bi bila zlata vredna...

    edit:.... u stvari sve je bilo super dok nije krenula socijalizacija.

    krenuo je u jaslice s godinu dana i do polaska u shkolu nije bilo promena (negativnih) u njegovom ponashanju. i dalje je bio "NASH" mali minua... prve dve godine osnovne shkole je i dalje bio "nash".... u trecem i chetvrtom je bio negde izmedJu...a sad u petom je potpuno postao "njihov"... ponasha se k'o ljakse dizelash...
    Poruku je izmenio maski, 06.01.2008 u 10:59
    & underpaid......

  8. #8

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Oduvek sam težila da budem samostalna samim tim i njih tako usmeravam.
    Sve što mogu treba da urade sami

    Kada sam rodila ćerku živeli smo u zajednici tako da je svaki minut bio posvećen njoj a kada se svi izgube iz kuće sve je išlo preko mojih ledja
    I dan danas se posledica te pažnje oseti u njenom karakteru
    Kada sam rodila blizance već smo bili sami pa sam mogla da odredjujem pravila Na rukama su mi proveli vremena koliko je bilo potrebno da ih okupam i presvučem. Sami su i prohodali
    Naravno to ne isključuje maženje i usmeravanje a kao posledicu ima da sami razmišljaju i logično zaključuju. Uvek su bili mali ljudi a ne bebice


    Znači sasvim dovoljno...

  9. #9

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Po rodjenju sina lizala sam svoje rane samo par meseci, a onda bespomučno pokušavala da se uključim u život koji sam vodila pre njega.
    Naravno, bezuspešno. Beba ima svoj ritam, svoj mali svet u čijem centru se nalazi onaj ko o njemu brine.
    Dzaba pokušaji da ga pre vremena uputite u vrli, novi svet. Šaren i bučan.

    Tako da sam s ćerkicom postupila potpuno drugačije.
    Isključila sam mobilne, ugasila komp, posvetila se samo sebi za vreme trudnoće, a potom samo njoj kada se rodila. Godinu dana - ravno.
    Porodica i moji najbliži.

    Sada je već druga stvar.
    Nakon godinu dana nastaviti istim tempom bi donelo bolest i meni i deci.
    Svako traži svoje

    A mame su tu da iz pozadine nadgledaju, malko poguraju kad treba, podele svoj osmeh, dobru reč i ljubav do neba.
    _________Una16

  10. #10

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    previse
    od pocetka upuceni jedno na drugo
    on je moj centar i moj svemir
    svadjamo se,ljubimo se,gledamo filmove,igramo igrice,planinarimo,idemo na klizanje,vozimo motor po poljancetu,pricamo o meteorima o bogu o devojcicama o kojecemu drugom....
    nesnosan je,pricljiv,tvrdoglav,prgav,buntovan,cupav.......a li je moj,i ja sam luda za njim
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Ne merim ga,ne mogu to izmerim..uvek mi fali još...još i još....
    Setim se rečenice moje Vanje od pre par godina kada sam je jedne večeri, ušuškavala u krevet, ona je tužno rekla: "Mama, danas nismo nimalo bile zajedno."
    Šta? Zapanjena, odgovorila sam: "Ali, išle smo u vrtić, u supermarket, svratile do kume...zajedno smo spremale večeru".
    "Ali, nismo se zabavljale!" pobunila se ona.
    ...Shvatila sam na šta je mislila,progutavši knedlu krivice. ... Ali nismo provodili vreme igrajući se igara koje je ona htela da igra, odmarajući se na način na koji ona voli da se odmara, razgovarajući o temama koje su njoj važne!

    Sa sinom koji je stariji je druga priča...tempo života nije bio ovako lud

    E da nešto što nam je onako "naše" je vreme provedeno na podu moj dokaz njima da uvek mogu da se spustim na njihov nivo i usresredim svu pažnju na njih!

    Oboje centar mog sveta,doslovce,tu sam da im jačam samopouzdanje,osećaj vrednosti,prihvaćenosti,podrške,pažnje...sve prepravljenom ogromnom ljubavi...ne fukcionišem drugačije
    Ćuti i prenesi dalje....

  12. #12

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Ćerka živi sa mnom,ima 19 godina,pa joj i ne trebam mnogo... strelac/ovan,a naučila na likove poput mene ili bolje naučila od mene dosta... više smo drugovi,ne branim joj ništa,niti pokušavam,sa njom bih pljačkao banku kada bih morao...

    Nikola ima 9 godina u martu i živi sa majkom kod njenih 500m dalje... dolazi svaki vikend,a nekada i posle škole... spava jednu noć sa sestrom,a jednu noć sa mnom... nekada samo sa babom... isti znak i podznak kao i ja... još miriše na malu bebu i on mi je odbrana od svega što može da me zadesi... kada me zove tu sam,ne idem nigde ako i krenem,ne jurim ga,a volim ga najviše na svetu... ne znam da pokažem ljubav,sve mislim podrazumeva se...

    Voli i on mene... sa mnom sme i u vodu... pita me gde idemo ove godine na more...

    Šta god mene pratilo i ma s kim bio ići ću sa njima ili ih bar voziti na mora i odmore... Ćerka odavno ide sama i preko i na more ako je ovde to more...

    Najviše ću im dati ako ih koje čemu naučim da liče na ljude,sve ostalo se kupuje...

  13. #13

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    ...cerka mi puni godinu dana za mesec dana...kada nisam na poslu,uglavnom sam sa njom...naucio sam je da mi cese bradu,cupa me za kosu,udara samare,budi nocu da je nosam,imitiramo Indijance,vozimo brm-brm,gledamo zajedno koncert AC/DC pred spavanje...a sta cu tek sve da je naucim...jedva cekam...sto rece Mica...volim kada ucestvujem u izgradnji...
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #14

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    zivim za njih i zbog njih,sa njima sam svaki dan po ceo dan,ponekad mislim da sam skroz izgubljena,imam dva sina i cerku,najstariji ima 3godinice,a najmladji je tek 4 meseca,svo moje slobodno i neslobodno vreme je posveceno njima(i naravno mom divnom suprugu)igramo se ,smejemo se,placemo...pa kad dodje vece,verujte mi nemam snage...

  15. #15

    Odgovor: Koliko vremena posvećujete svojoj deci?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Koliko svog slobodnog vremena posvećujete svojoj deci?
    U sustini sve vreme - slobodno i ne-slobodno.
    I kada nisam fizicki prisutna, ja sam kod nje - neprestano.
    Ume to da davi - nju i mene - i ponekad se iznerviram zbog toga nevidjeno.

    Radim i radila sam takoreci bez prekida - do 9. meseca trudnoce i od 10. nedelje nakon porodjaja. Organizovala sam posao tako da sam mogla da ga radim od kuce - bar 25% onoga sto sam navikla da radim.

    Sa godinu i par meseci je krenula u jaslice.
    Tu sam pocela manje da radim od kuce, a "vise" da nedostajem fizickim prisustvom. I to se je konstantno povecavalo. Danas balansiram - kao - nekako izmedju fizickog odsustva i fizickog prisustva gde sam psihicki ipak nedostupna. I ne znam bas sigurno sta mi je gore, ili sta je za nju bolje.
    S' druge strane imam problem sa tim da je ona prezasuta paznjom - tata, babe, dede, tetke, stricevi - a ona nosi breme jedne jedine. Ne stignu/mo da se izredjaju/mo dok ona glumi prinZeZu.

    U svakom slucaju : od 7 dana, 6 dana se budim i lezem sa njom, trkam do kupatila, brisem Nutellu po stolicama, lezim na mrvama, svadjamo se oko out-fit-a&styling-a, nerviram u saobracaju dok jurim jutarnje vreme, telefoniram sa bebcHetom 5X po 3 minuta posle rucka, vodim je na balet&engleski&muzicko, insistiram na tome da vozimo bickl bar 2X nedeljno zajedno (mada je ona na trotinetu), veceramo zajedno i pricamo o tome kakav je kome bio dan (na srpski!), pod obavezno poplavimo kupatilo zbog onih vodenih sprava na sHpricanje sto poklanjaju samo tetke ili stricevi, citamo izabranu nocnu literaturu (po njenom izboru kratku ili dugacku) i nikada ne odlazimo u noc bez "mama, ajd' me malKo mazi" sa sve "slatko sanjaj i divno spavaj". I to se u skoroj buducnosti nece promeniti.

    Da li je to kvalitetno provedeno vreme ili možda...?
    Meni jeste kvalitetno.
    Kada nemas vremena do besvesti, ili previse, nego "reducirano" - nekada cuda postizes. Mozda je i do toga sto sam ja tip koji funkcionise efikasno samo pod vremenskim pritiskom. Mozda i zato sto...sta znam...zato sto sam odrasla u svetu u kom naucis da hvatas vreme za rep. I odbacujes masu "svakodnevnih rutinskih obaveza" poput ciscenja, pranja, kuvanja, kupovine itd. Gomilas, pa ondaK odradjujes na akord..ili ti neko odradi, ili jednostavno zmuris. Ma bRe, postalo mi je skroUz normalno da odem na prezentaciju cega god izguzvane kosulje i serviram im to kao novi modni trend, al' zato sam sa Kalamiti Dzejn odgledala 5 epizoda Jagodice Bobice sa sve (za nju) zivotno bitnim komentarima.

    Mislite li da im posvećujete dovoljno pažnje?
    Ehhh...kad bi neko umeo da mi kaze koliko je dovoljno i koliko je previse i koliko je malo, mozda bih ondaK znala i da se sortiram po...YU-su, ili ISO-kojigodbroj. Ovako...ostaje mi samo da naslucujem, osluskujem i sumnjam, pa opet naslucujem, pa mislim, gresim i tako u krug.

    Vracam se pre neki dan sa seminara nekog...koracam prema kuci i vidim nosic zalepljen za prozor uokviren rucicama koje uzbudjeno masu. E tu mi srce sklizne u stopala i nista mi nije dovoljno brzo. Pa skinem te neke besne dizajMerske cipele mahinalno, fijuknem ih u nebo i trcim bosonoga po mokroj i blatnjavoj aprilskoj stazi, preskacuci po tri stepenice da bih brze nego sto je moguce dospela do nje i stegla je u zagrljaj...

    I tu mi se cini...da paznje nikad' dosta nije...
    Never confuse movement with action.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 26.01.2018, 07:42
  2. Koliko vremena provodite sa vasim kucnim ljubimcima?
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 30.10.2017, 15:30
  3. Po svojoj prirodi...
    Autor dankaBg u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 03:35
  4. Koliko vremena provodite ispred ogledala?
    Autor makilli u forumu Lepota
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19.05.2009, 12:56
  5. Koliko vremena provodite na netu?
    Autor greda23 u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.05.2008, 02:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •