Zvuk u filmu
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5

Tema: Zvuk u filmu

  1. #1

    Zvuk u filmu

    Pored zvukova vristanja, jezivog skripanja vrata, lomljenja kostiju itd...koji vam je zvuk iz filma ostao urezan u secanju? Meni je npr skripanje F. Krugerovih ' noktiju', zvuk svetlosnog maca iz Star Wars-a , transformisanje u Transformersima ..... to je sto mi sad pada na pamet, dodacu kad se setim jos necega
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Zvuk u filmu

    Mislim da sam već pisao o tome
    Vojska... još nisam prošao obuku... duša mi spava... a izdato naredjenje da se kulturno uzdižemo... a ostatak koji to ne želi da odmah krene na istovar uglja... put od kasarne do bioskopa "odmarširao" spavajući. Sreća pa smo išli u koloni, inače ko zna gde, i kad bi se probudio
    Film: Partizanska eskadrila.
    Bioskopska sala. Mrak. Udobne fotelje, i oficir koji se šetka, proveravajući da li svi prate šta se dogadja na velikom platnu.
    Taman zadremaš, kad fijuk, bum, i štektanje avionskog mitraljeza.
    Zapamtio i Hajrudina Krvavca, i Radoša Bajića a i štektanje avionskog mitraljeza, zbog njih ja ostao do dan danas neispavan
    Mogli su tu silnu pirotehniku iskoristiti za bar još tri filma.
    Pored toga, jedino mi trenutno pada na pamet, zvuk sonara iz lova na crveni oktobar, i još nekoliko filmova koji su vezani za podmornice

  3. #3

    Odgovor: Zvuk u filmu

    Bruce Lee Žmureći mogu da provalim kad je na TV-u Takođe, Psiho. Zvuk noža u lubenici dok Norman bocka Marion pod tušem i ona scary violinica koja je posle korišćena u još sijaset filmova parodija i odomaćila se u zezanju: to iik-iik-iik smo upotrebljavali puno puta

    Zvuk pada sa terase u Balkanskom špijunu Zvuk klavira u Maratoncima i čuveni vrisak iz ove scene:


    ... je sve čega trenutno mogu da se setim

    Edit: i Maksimilijanova trubica
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Zvuk u filmu

    Meni je zvuk tj. muzika najfascinantnije uklopljena u scene u filmu "Vukovar-jedna priča". Obratite malo pažnju, penal je...
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  5. #5

    05 Odgovor: Zvuk u filmu

    Kill Bill,zvikovi katane kako polazi kroz vazduh,meso,kosti i ostale stvari,krvoliptanje itd..

Slične teme

  1. Žena u domaćem filmu
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.08.2011, 15:47
  2. Najseksi scena u filmu
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 01.07.2010, 21:08
  3. Šta ne volite na filmu?
    Autor love hunter u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.03.2010, 22:36
  4. Vi kao glavna uloga u filmu
    Autor Lillith u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.04.2009, 23:07
  5. Cudan zvuk
    Autor krempi71 u forumu Hardverski problemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.09.2007, 12:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •