Povezivanje Kompjutera
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Povezivanje Kompjutera

    Imam jedno pitanje:
    Kako da povezem dva PC na internet?Jedan je u Dnevnoj sobi a drugi u decijoj!Ali hteo bi bez kabla(bezicni).Sta mi je sve potrebno?
    Hvala unapred!

  2. #2

    Odgovor: Povezivanje Kompjutera

    Pretpostavljam da tje rachunar u dnevnoj sobi biti povezan na internet, i da tje preko njega itji i dechiji... Ono shto je u ovom sluchaju potrebno za bezhichno povezivanje ta dva rachunara su:

    - Wireless router, ja bih preporuchio da podrzhava protokol 802.11g

    - Wireless mrezhni, isto protokol 802.11g... Najbolje je uzeti USB mrezhni adapter, zbog lakotje prikljuchivanja... Za svaki rachunar, treba po jedan ovakav adapter

    Wireless router se povezuje direktno na kablovski ili ADSL modem, zavisi shta od toga imate... Dalje se ova dva rachunara povezuju na internet preko ovog wireless routera...

    E sad, ovo je najlakshi deo, biranje opreme... Ono shto Vam dalje treba je neko ko tje to sve da natera da radi, odnosno podesi, jer na zhalost, wireless josh uvek nije doshao do tog nivoa da radi bas odmah chim se ukljuchi...

    Proces podeshavanja je u osnovi isti za sve, a opet dovoljno razlichit, da je nemogutje ovde u detalje objasniti sve... Mogu pokushati preko pp ili maila da malo detaljnije objasnim, ali bitje teshko, jer ne vidim ispred sebe sa chime radim... Moj savet, je da pronadjete nekog IT struchnjaka/servisera, koji bi sam proces povezivanja podesio za 20 minuta do pola sata maximum...

    Nadam se da je ovo makar malo pomoglo...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  3. #3

    Odgovor: Povezivanje Kompjutera

    Hvala mnogo!
    Da racunar ce biti u dnevnoj sobi a modem izgleda ovako-http://www.primacom.de/portal/modems...eb031c1fe9e4df
    E kad bi mi pokazali sa ovog site sta da kupim(ali molim vas da ne bude skupo)http://geizhals.at/?cat=wlanap
    ili odavde-http://geizhals.at/?cat=wlanrout ili --http://geizhals.at/?cat=wlanpili--http://geizhals.at/?cat=wlanx
    Znam na nemackom je ali se nadam da ce se neko vec snaci
    Hvala unapred za vas Trud!
    Poruku je izmenio Dupont, 15.11.2007 u 11:42

  4. #4

    Odgovor: Povezivanje Kompjutera

    Evo bacih pogled na one sajtove, sorry shto nije bilo pre, bilo malo previshe obaveza, a multi tasking mi losh

    Elem, prilichno veliki izbor, mi ovde obichno imamo da biramo 6 modela, i to je to...

    Teshko je biti pametan, pa izabrati neshto napamet, bez prethodnog iskustva... Moje preporuke (shto ne znachi da su imalo ispravne), bazirane su na lichnom iskustvu sa proizvodjachem, ne samim proizvodom, pa ih reba uzeti sa dozom rezerve, i potrazhiti drugo mishljenje (a mozhda i tretje :lol

    Za router, ja bih izabrao: D-Link AirPlusXtremeG DI-624
    Za wireless adapter, izabrao bih: D-Link AirPlusXtreme DWL-G132 (to je USB adapter)

    Samo hardversko podeshavanje je jednostavno, ruter tjete prikljuchiti na modem, LAN kablom koji sad ide do rachunara u dnevnoj sobi... Kabel se povezuje na modemu na konektor 2, Ethernet, odmah pored konektora za napajanje... drugi kraj kabla ide u wireless router... Jedan od ona dva adaptera se prikljuchuje na USB port, na rachunar u dnevnoj sobi, a jedan isto na USB, na rachunar u dechijoj sobi...

    Kako su i router i adapteri od istog proizvodjacha, trebalo bi (podvlachim, trebalo bi) da rade bez ikakvog podeshavanja... Ovo naravno ne mora biti sluchaj... Ukoliko primetite da neki program ne mozhe da pristupa internetu, ili je pristup otezhan, onda se moraju izvrshiti neka podeshavanja na routeru, a za to tje biti potreban neko ko mozhe da dodje, i da to chachne namesti, jer bi nama trebalo jedno 2 nedelje da se sporazumemo oko toga, samim tim shto ne znam tachnu proceduru nameshtanja tog routera, pa bi bilo dosta shpekulacija i nagadjanja sa moje strane...

    Nadam se da je i ovo malo pomoglo


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  5. #5

    Odgovor: Povezivanje Kompjutera

    Hvala za dragocenu pomoc!

  6. #6

    Odgovor: Povezivanje Kompjutera

    Jedno kratko pitanje:
    trebaju li mi 2 http://geizhals.at/a141598.html ili samo jedan posto je PC u dnevnoj sobi povezan direktno(preko kabla) sa modemom?

  7. #7

    Odgovor: Povezivanje Kompjutera

    Vidi ovako,
    internet kabel ti dolazi u kucu/stan, on je utaknut u kabelski modem, iz kabelskog modema ide kabel u tvoj racunar. To je tvoje sadasnje stanje. Ono sto ti treba da uradis je da kabel koji ide iz kabelskog modema ukljucis u wireless router - koji treba da kupis. Da bi smanjio troskove, postavi ovaj wireless router blizu jednog kompjutera, tako da taj kompjuter mozes da povezes sa network kablom /rj45/- koji treba da kupis. Na ovaj nacin imas instant konekciju na internet. Dalje, za drugi kompjuter ti treba wireless usb network adapter, koji ce da hvata signal sa wireless router-a. Da napravim sumu svega potrebnog:

    1 Wireless Router
    1 Wireless USB Network Adapter
    1 Ethernet Network Cable RJ45

    To ti je za osnovnu konfiguraciju da imas internet na oba kompjutera. Ako zelis dalje da prosiris mogucnosti onda treba da instaliras network. Tu ces biti u mogucnosti da razmenjujes fajlove izmedju dva kompjutera, igras igre, stampas sa oba kompjutera na samo jedan printer, itd.

    Pozdrav

Slične teme

  1. Povezivanje dunavskih tvrđava
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.02.2010, 23:39
  2. Cvet kompjutera
    Autor Kunic u forumu Softver
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 31.01.2010, 20:09
  3. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 03.11.2007, 22:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •