Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova

    Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova


    Gradjani Srbije dnevno pošalju skoro 20 miliona SMS poruka. U slanju poruka smo šampioni u regionu, ali još nismo dostigli evropski prosek jer Britanci, na primer, nedeljno pošalju više od milijardu SMS-ova.

    Korisnici Telekomove mreže dnevno pošalju oko 12 miliona SMS-ova. Preko ostala dva operatera korisnici pošalju još oko osam miliona poruka, što daje impozantan zbir od 20 miliona SMS-ova dnevno.

    "U Srbiji 80 odsto vlasnika mobilnih telefona svaki dan pošalje bar jedan SMS, a prosek za region je 62 odsto. Po ovom kriterijumu blizu su Slovenija (79) i Hrvatska (75), a na začelju liste Bugarska (33) i Austrija (36)", kaže za "24 sata" Snežana Delić, menadžer istraživanja koje je nedavno sprovela agencija "GfK".

    Psiholozi objašnjavaju da je slanje SMS-a u trendu i da je povezano s današnjim ritmom življenja. Ono što brine stručnjake, jeste tanka linija koja ovu masovnu pojavu odvaja od još jednog oblika otudjenja.

    "U svetu postoje različita mišljenja o problemima u vezi sa slanjem SMS poruka. Dok jedni misle da je u pitanju novi oblik zavisnosti od tehnologije, drugi smatraju da je u pitanju samo navika", kaže psihijatar primarijus dr Aleksandar Ramah.

    Činjenica je da se ljudi danas sve češće, umesto uživo, putem SMS-a upoznaju, dogovaraju i "muvaju", naročito oni sa manjkom samopouzdanja. Na toliku popularnost elektronskih pisamaca, osim cene (jeftinije su nego razgovor), sigurno utiče i širok dijapazon usluga koje se mogu obaviti jednim običnim SMS-om.

    Pomoću SMS-a možete da platite parking, proverite ocene i izostanke vaše dece u školama, proverite stanje na bankovnom računu, dopunite kredit za telefon, pozovete taksi, proverite da li na birou ima posla za vas, uplatite internet, dobijete savet ako ste trudnica, date oglas, saznate cene voća i povrća, glasate za pobednika pesme Evrovizije...

    (MONDO)

    Koliko vi SMS-ova posaljete dnevno?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova

    Ne chudi me uopshte brojka, jer gde god se okrenesh, svi njackaju mobilni u rukama, po ulici, kad izadju, kad prichaju... Haos...

    Ja kao zaludjenik za tehnologiju naravno volim da koristim sve shto mzhe da se koristi, bez puno njackanja... Dnevno zaista ne znam koliko poruka poshaljem, nisam brojao... Mozhda 20-ak... Na nedeljnom nivou (tako praznim sanduche ), bude oko 100 poslatih i isto toliko primljenih... Lakshe mi je da nazovem, pa da se dogovorim, nego da kuckam... A i ochi mi nisu shto su nekad bile...

    Daklem, moj konachan odgovor, ~20 sms poruka dnevno


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  3. #3

    Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova

    Pa nekad posaljem dve-tri a nekad ni jednu...U principu posto sam na bel 150 nikad ne potrosim besplatne sms poruke... Shto ne znaci da je tako uvek bilo
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova

    Ja ne znam koliko pošaljem dnevno, nekad 2 nekad 15, 20... ali znam koliko pošaljem mesečno, piše mi na računu kad ga dobijem Ispod 300 nisam, a ja mislim da je najviše što sam videla na računu cifra od par poruka do 1000. I tako variram od kad imam mobilni, pa kako se koji mesec zalomi ja imam ceo život neku opsesiju dugmićima i čvakanjem, pa da li je tastatura, mašina ili mobilni, svejedno, samo da rade prsti što se vidi i na forumu, meni dosadno da visim i da ništa ne kucam, kad god sam ovde ja nađem gde ću kucati, pa makar bila levo smetalo na informacionim tehnologijama
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova

    Nemam pojma kolko dnevno posaljem ali znam da kad mi stigne racun na njemu obicno pise da sam poslala od 100 do 150 poruka prethodnog meseca. Tako se vec godinama drzim iste cifre. Znaci 125:30 = oko 4 poruka dnevno u proseku.

    Dok nisam imala net 24/7 vise poruka sam slala, secam se da sam slala oko 250 sms-a mesecno. Otkad je neta i mesengera broj poruka na mobilnom se smanjio.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova

    ...sad slabije kuckam sms...mozda tri cetiri dnevno (na svakoj mrezi ) ...a rekord mi je bio 2171 poruka na racunu, ne racunajuci drugu mrežu...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Srbi dnevno pošalju 20 miliona SMS-ova

    ја сам дефинитивно испод просека што се тиче слања смс-а.
    отприлке једна до две дневно мада се дешавају неки периоди затишја без иједне поруке...
    ипак, некад се заломи па дневно пошаљем и читавих 5-6!
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

Slične teme

  1. Srbi, narod najstariji?
    Autor Dejan B u forumu Istorija
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13.09.2015, 21:58
  2. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 12:32
  3. Srbi odlaze, Kinezi dolaze
    Autor bellissima u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 12.12.2010, 16:00
  4. SRBI gde smo to mi?
    Autor Solomun u forumu Religija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 01.11.2008, 22:35
  5. Srbi gamer-i
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.05.2007, 23:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •