Ubijena Benazir Buto
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Ubijena Benazir Buto

    Bivša premijerka Pakistana Benazir Buto ubijena u napadu bombaša samoubice u gradu Ravalpindi, potvrđeno u Narodnoj partiji Pakistana.
    Prema poslednjim izveštajima, Butova nije poginula u samoj eksploziji, već je atentator prvo pucao u nju, a zatim digao sebe u vazduh. U toj eksploziji stradalo je više od 15 ljudi. Prema prvim informacijama, samoubica je bombu aktivirao na izlazu iz parka, nepsoredno nakon što se Benazir Buto obratila okupljenima.
    Nastupila je opšta panika, a očevici kažu da su delovi tela i krv bili svuda uanokolo. U prvim izveštajima o eksploziji, naznačeno je da Buto nije povređena i da je napustila park.
    Nešto kasnije lokalni mediji citirali su izjavu supruga Benazir Buto, po kojoj je ona teško ranjena, u nesvesnom stanju preneta u bolnicu, da bi kasnije i u samoj Pakistranskoj narodnoj stranci potvrdili da je njihova predsednica podlegla povredama.
    Benazir Buto je dva puta bila premijerka, a posle smene i optužbi za korupciju, osam godina je provela u dobrovoljnom izgnanstvu, uglavnom u Londonu.
    Vratila se oktobru ove godine da bi svoju Pakistansku narodnu partiju predvodila u kampanji za izbore zakazane za 8. januar.
    Bila je oštrom sukobu sa aktuelnim predsednikom Pervezom Mušarafom, koji je sa obrazloženjem da čuva stabilnost u zemlji uveo vanredno stanje, a Buto ga je optuživala da želi da uguši aktivnost opozicije. Dva puta joj je određivan kućni pritvor.
    U oktobru je preživela napad dvojice samoubica na njenu kolonu kad je poginulo 130 ljudi.

    SAD i Rusija osudile ubistvo Benazir Buto



    Spasilačke ekipe odnose povređene (Beta)

    SAD su osudile današnje ubistvo bivše pakistanske premijerke i liderke opozicije Benazir Buto, saopštili su zvaničnici Stejt departmenta, javljaju agencije.
    "Osuđujujemo ovaj atentat koji pokazuje da još ima onih koji pokušavaju da ugroze pomirenje i demokratski razvoj u Pakistanu", rekli su ti zvaničnici.
    Ministarstvo inostranih poslova Rusije osudilo je danas ubistvo Benazir Buto i navelo da očekuje da će rukovodstvo Pakistana preduzeti mere za očuvanje stabilnosti u zemlji.
    "Više puta smo skretali pažnju da vlasti Pakistana treba da učine sve što je neophodno u tom ključnom periodu predsedničkih izbora za osiguranje stabilnosti u zemlji", izjavio je zvanični predstavnik ruskog MIP-a Mihail Kaminjin.
    "Nadamo se da će vlasti te zemlje obezbediti stabilnost i da neće dopustiti ponavljanje terorističkih akata, odlučno osuđujemo taj događaj i izražavamo saučešće", naveo je Kaminjin.

    Izvor: B92, Beta, BBC, Tanjug
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Ubijena Benazir Buto

    Scenario jedan te isti samo se imena menjaju. Gde god Amerikanci postave demokratiju tu ima mrtvih, jer je demokratija ako ima mrtvih. Prevariše onu jadnicu da su joj sve spremili da bude demokratski predsednik, i normalno nije to Evropa (osim Turske, Albanije pa i Bosne), gde su plišane revolucije izvodljive, pa prvo i dum-dum, oko sto trideset ljudi ode, i sada manje ali izgibe. Mušaraf videći da će ona izgubiti glavu, zatvori je u kućni pritvor, zarad sigurnosti, a zapad i Ameri uaaa, kava bezbednost, onemogućava se demokratija. Pa mudri Mušaraf im ispuni demokratsku želju pusti je, a kraj znate. I šta je bilo dali bezbednost ili ograničavanje demokratskih procesa?Možda nije mesto, ali nemogu da nenapišem, dovedoše Đinđića i društvo kod nas zarad demokratije, kad pokojni Đinđić poče da radi na svoju ruku, ode mu glava, naredbodavac egzekucije je poznat, izvršioci su uvek alat.
    In vinas veritas
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Ubijena Benazir Buto

    Interesantno je samo to da na svim srpskim forumima se krive Amerikanci...
    Mora da je ceo otatak sveta slep kada to vidi drugacije...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Ubijena Benazir Buto

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Interesantno je samo to da na svim srpskim forumima se krive Amerikanci...
    Mora da je ceo otatak sveta slep kada to vidi drugacije...
    Pa evo ovako prijatelju: Turke cenim jer su nepritvoreni i jasni, Nemce takođe, bez obzira na ratove, isto mi je mišljenje i prema komšijama Hrvatima, nikad se nisu lupali u srce kao nas vole, mada se ni mi nismo pretrgli. Ali "kurve" ne cenim iz prostog razloga kad god me tapšeš i voliš, ti nas bombarduješ ili gledaš da napraviš đavolje veselje, znaš li koliko je gradova bombardovano od strane "saveznika" od 44'-te pa do 2000, i koliko je ljudi izginulo?
    I da se vratim na pok.Benazir, došla iz Londona, iz dobrovoljnog izgnanstva, došla u vreme političkih previranja, da u jednoj sredini koja je sve sem bezazlena, napravi demokratiju. Ili ako sam toliko slep i glup, kao ostatak sveta, kako to gde god krenu sa demokratijom, mnogo više izgine i nastavi sa izginućima, nego dok su bili totalitarni režimi?
    PS. ti znaš kad zaletim ja priznam, ovoga puta sam razmislio.
    In vinas veritas
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Ubijena Benazir Buto

    A da ne ubijaju ljude bas totalitarci u toj demokratiji?
    Oni koji teze jednoumlju, vladavine sile? Oni kojima smeta sloboda i ravnopravnost jer u tome vide gubitak uvrezenih vrednosti?

    Nije bio smisao mog posta da branim Amere, kakvi su, takvi su, nisu ni Rusi bili bolji dok su bili jaki, ali demokratskih pogleda se u Pakistanu najvise jeze bas tvrdokorni muslimani.

    A sto se tice mrznje amera i trazenje krivca, pa malo mi je dosadilo takav pristup, i Rim su svi mrzili pa posle pada Rima ljudi se 1000 godina nisu kupali jer ih je to podsecalo na Rim.

    Ne zelim se upustati u raspravu, samo tezim da pokazem i drugaciji pogled na stvari.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Ubijena Benazir Buto

    Ne zelim se upustati u raspravu, samo tezim da pokazem i drugaciji pogled na stvari.
    Ma ok, ja i ti se nemoramo raspravljati, jer se već dugo obostrano poštujemo i uvažavamo sa svim različitostima.Možda sam otišao malo šire sa pričom, ali mi je naglasak na pogrešnu procenu ljudi koji su poslali Benazir u nevreme u Pakistan, da im posluži kao proba, a u Pakistanu je sve samo ne normalno!
    In vinas veritas
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •