Lan Driver
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Lan Driver

  1. #1

    Lan Driver

    Zdravo svima!
    Imam sledeci Problem:kupio sam Maticnu-http://geizhals.at/a202874.html-(preko eBay-a,skoro novu)medjutim tip nema Drajver CD,pa sad ne mogu da skinem Drajvere sa Interneta jer ne mogu na Internet zbog neinstaliranog LAN-a(moj provajder ne moze da me prikljuci jer mi LAN fali).Imam samo 1394 mreznu karticu.Skinuo sam sa ASUS-ovog site najnoviji Lan Drajver (na drugom PC-u) medjutim ne uspeva mi nikako da ga narezem na CD-u ili bilo kako drugacije instaliram na novom Kompu!
    Molim za POMOC!

  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Lan Driver

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste razumeli Pitanje?
    Da, ali evo ipak da ponovim.
    Znači uredno si skinuo driver sa Asus-ovog sajta i zapamtio si ga na HDD.
    Pošto si to učinio tako, sada ne možeš da ga narežeš jel' tako!?

    Znači problem je u narezivanju na CD, to jest sa programom sa kojim to pokušavaš ili sa načinom kako to pokušavaš.

    Najlakši iako najređe korišćen metod narezivanja je da uzmeš taj fajl/driver i da ga preneseš na mesto rezača u programu Windows Explorer, tada ti samo ostaje da daš komandu za rezanje. Komandu dobijaš ako klikneš desnim dugmetom na rezač i potom na: Write these files to CD to jest da zapiše fajl/ove na CD, naravno ima još par klikova na OK i imaćeš narezan disk sa drajverima.

  4. #4

    Odgovor: Lan Driver

    Kupi USB stick pa ga prenesi
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #5

    Odgovor: Lan Driver

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Da, ali evo ipak da ponovim.
    Znači uredno si skinuo driver sa Asus-ovog sajta i zapamtio si ga na HDD.
    Pošto si to učinio tako, sada ne možeš da ga narežeš jel' tako!?

    Znači problem je u narezivanju na CD, to jest sa programom sa kojim to pokušavaš ili sa načinom kako to pokušavaš.

    Najlakši iako najređe korišćen metod narezivanja je da uzmeš taj fajl/driver i da ga preneseš na mesto rezača u programu Windows Explorer, tada ti samo ostaje da daš komandu za rezanje. Komandu dobijaš ako klikneš desnim dugmetom na rezač i potom na: Write these files to CD to jest da zapiše fajl/ove na CD, naravno ima još par klikova na OK i imaćeš narezan disk sa drajverima.
    Hvala ali ipak ne ide!Uspeo sam da narezem Drajver na CD i to ovako-http://www.biosflash.com/e/bios-boot-cd.htm(znam radi se o BIOS-u,ali posto je Fajl za ASUS-ov LAN Drajver u DOS-u mislim da moram isto tako da postupim kao sa BIOS-om,ili se mozda varam?
    Radi se o tome da ja neman Drajver CD(koji ide uz Maticnu) pa ne mogu da se povezem sa Internetom zato sto mi fali Mrezna kartica(pise mi samo da imam 1394 Firewire).Moj Provajder trazi da bi imao Internet i da bih mogao da prijavim PC Mreznu karticu to jest LAN).Kada me prikljuci sa Internetom lako cu ja onda da skinem sve ostale Drajvere i najnoviji BIOS,ali do tada sam nemocan...
    PS.Driver je skinut sa ASUS-ovog sajta na drugi PC koji radi bez Problema,pa je sada problem kako taj driver da prebacim na novi PC?
    Da li ste me sada razumeli?

  6. #6

    Odgovor: Lan Driver

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Hvala ali ipak ne ide!Uspeo sam da narezem Drajver na CD i to ovako-http://www.biosflash.com/e/bios-boot-cd.htm(znam radi se o BIOS-u,ali posto je Fajl za ASUS-ov LAN Drajver u DOS-u mislim da moram isto tako da postupim kao sa BIOS-om,ili se mozda varam?
    Varaš se. Prosto ga prekopiraj na CD. Potom ga prekopiraj sa CD-a bilo gde na taj novi računar i potom pokreni. To je sve što je potrebno, samo tako uradi.

    Možeš da kopiraš i na USB Removable Disk kao što ti je rekao Papak ... ali da se sada ne upetljavamo ... ali ako imaš neki takav diskić i ako ti je poznato o čemu se radi to bi bilo brže i elegantnije rešenje.

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Radi se o tome da ja neman Drajver CD(koji ide uz Maticnu) pa ne mogu da se povezem sa Internetom zato sto mi fali Mrezna kartica(pise mi samo da imam 1394 Firewire).Moj Provajder trazi da bi imao Internet i da bih mogao da prijavim PC Mreznu karticu to jest LAN).Kada me prikljuci sa Internetom lako cu ja onda da skinem sve ostale Drajvere i najnoviji BIOS,ali do tada sam nemocan...
    PS.Driver je skinut sa ASUS-ovog sajta na drugi PC koji radi bez Problema,pa je sada problem kako taj driver da prebacim na novi PC?
    Da li ste me sada razumeli?
    Ja tebe razumem od početka ali ti grešiš u načinu kako pokušavaš da prekopiraš taj driver.

    Potrebno je da ga najprostije što znaš premestiš sa tog starijeg računara na novi,
    potom kao što rekoh biće dovoljno da klikneš dva puta na taj fajl ...
    & dont worry be happy

    PS.
    Kasnije ću pogledati ko je proizvođač tog Network adaptera na ploči pa može drajver da se skine i sa njihovog sajta, sada sam tanak sa vremenom ...


    Dodatak, da ne kucam novu poruku:
    Potpisnik LAN adaptera je Marvel, u pravu si za DOS driver na Asus-ovoj stranici ali to tebe ne zanima ...
    Skini Nvidia Chipset Driver Package V9.19 for Windows 2000/XP/XP MCE/2003
    to ti je oko 32,82 (MBytes) - mislim da si rekao da koristiš Win XP.
    Prvo to skini, prebaci na novi komp, pokreni i instaliraj ... potom proveri da li ti nešto nedostaje.
    Evo ti link: http://support.asus.com/download/download.aspx

    Potom će ti svakako trebati i Audio driver pa ponovi postupak.

    To bi trebalo da je sve što je tvom računaru potrebno.
    Poruku je izmenio simke, 10.12.2007 u 07:47

Slične teme

  1. WILDEPACK driver za ATHEROS AR5006X
    Autor lenjivica u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 17:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •