Brzina Interneta
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 45
  1. #1

    Brzina Interneta

    Cao!
    Jedno pitanje:utice li Procesor na brzinu Interneta(mislim sto je jaci procesor brzi je Internet i tako)?

  2. #2

    Odgovor: Brzina Interneta

    Moze da utiche u smislu - kojom che brzinom da ti isprocesira stranu kada se jednom uchita ... Znachi taman toliko koliko utiche i na podizanje web strane koju su snimio na hard disk.

    Znachi odgovor je da, ali nije bitno Kolko s ja razumem...

  3. #3

    Odgovor: Brzina Interneta

    Pitam zato sto mi se poslednjih dana brzina znatno smanjila(neznam da li je to otkad sam ukjucio CoolnQuiet,mada nisam siguran)?

  4. #4

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Pitam zato sto mi se poslednjih dana brzina znatno smanjila(neznam da li je to otkad sam ukjucio Cool’n’Quiet,mada nisam siguran)?
    Pa cool n quiet ti samo uspori cooler, zapravo shatro ga prilagodi naprezanju procesora. Procesor ne bi smeo da se uspori zato.

    Ja ne ukljuchujem taj shit, deshavalo se da ne registruje dobro temperaturu procesora pa slabo hladi.

    Ako imash ADSL proveri sa tehnichkom podrshkom da ne drndaju oni neshto. Drugo ako ti je tarifa sa nivoom agregacije 32 (tj da ti i josh 31 njih koristite isti adsl port) moguche je da je zagusheno. Treche, proveri da nemash neki trojanac koji ti zagushuje protok svojim downloadoad/uploadom. Chetvrto, probaj neki oprobano jak server kao shto je rapidshare i skini neki fajl, ako onda download ide do daske onda nije do tebe i tvoje linije nego do servera koje posechujesh.

  5. #5

    Odgovor: Brzina Interneta

    Onda neznam sta je u pitanju!Juce sam razgovarao sa Provajderom i oni su rekli da je kod njih sve u redu i da mora da je neka greska kod mene u sistemu!U Cetvrtak sam recimo imao dobru brzinu(mislim onu koju placam) pa mi je Tip rekao da pokusam da vratim Sistem na taj dan sto sam i uradio ali bez uspeha!!!

  6. #6

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa cool n quiet ti samo uspori cooler, zapravo shatro ga prilagodi naprezanju procesora. Procesor ne bi smeo da se uspori zato.

    Ja ne ukljuchujem taj shit, deshavalo se da ne registruje dobro temperaturu procesora pa slabo hladi.

    Ako imash ADSL proveri sa tehnichkom podrshkom da ne drndaju oni neshto. Drugo ako ti je tarifa sa nivoom agregacije 32 (tj da ti i josh 31 njih koristite isti adsl port) moguche je da je zagusheno. Treche, proveri da nemash neki trojanac koji ti zagushuje protok svojim downloadoad/uploadom. Chetvrto, probaj neki oprobano jak server kao shto je rapidshare i skini neki fajl, ako onda download ide do daske onda nije do tebe i tvoje linije nego do servera koje posechujesh.
    Ne ja imam kablovsku-http://www.chello.at/Produkte/Region...s/chello_plus/.Kako da proverim Trojanac?Kako mislis jak Server i sta treba da skinem?

  7. #7

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Onda neznam sta je u pitanju!Juce sam razgovarao sa Provajderom i oni su rekli da je kod njih sve u redu i da mora da je neka greska kod mene u sistemu!U Cetvrtak sam recimo imao dobru brzinu(mislim onu koju placam) pa mi je Tip rekao da pokusam da vratim Sistem na taj dan sto sam i uradio ali bez uspeha!!!
    Probaj da skinesh ovaj fajl :

    http://rapidshare.com/files/37940522...egal.part1.rar

    to je deo nekakve igrice, nije bitno, samo me zanima da li che ti download ichi do maximuma kad ga budesh skidao.

    NEMOJ DA SKIDASH CEO FAJL! Nema potrebe


    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Ne ja imam kablovsku-http://www.chello.at/Produkte/Region...s/chello_plus/.Kako da proverim Trojanac?Kako mislis jak Server i sta treba da skinem?

    Instaliraj Kaspersky antivirus recimo, apdejtuj ga i skeniraj sistem
    (klikni na free)
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 18.11.2007 u 16:28

  8. #8

    Odgovor: Brzina Interneta

    Evo skida se!Trenutna brzina je 50-60KB/s?A sto se tice Trojanera ja skenujem PC skoro svaki dan sa ovim-http://www.panda-antivirus.ch/intern...rity-2007.html i nema ama bas nikakvih Problema!

  9. #9

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Evo skida se!Trenutna brzina je 50-60KB/s?A sto se tice Trojanera ja skenujem PC skoro svaki dan sa ovim-http://www.panda-antivirus.ch/intern...rity-2007.html i nema ama bas nikakvih Problema!

    A trebalo bi da bude 2500? ....


    Ne znam vishe stvarno.

  10. #10

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    A trebalo bi da bude 2500? ....


    Ne znam vishe stvarno.
    Pa kod koga je greska?

  11. #11

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Pa kod koga je greska?
    Der der, smir se... Obzirom da je kablovski net sas kojim nemam iskustva ja sam svoje metode za daljinsku dijagnozu potroshio...

    Ako je tvoj comp bez virusa i radi ispravno pored neta i ako je jedno vreme i net radio kako treba pa prestao, onda definitivno nije do tebe.

    A najbolje bi bilo da se javi neko ko se razume u konkretnog provajdera u tu kod tebe ili baba Vanga...

  12. #12

    Odgovor: Brzina Interneta

    Mislis li da bi imalo nekog smisla ako uradim sledece:imam jos jedan PC(malo stariji) pa da njega prikljucim(na isti prikljucak,naravno)umesto ovog(novog) i da izmerim brzinu?

  13. #13

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Mislis li da bi imalo nekog smisla ako uradim sledece:imam jos jedan PC(malo stariji) pa da njega prikljucim(na isti prikljucak,naravno)umesto ovog(novog) i da izmerim brzinu?
    Tada bi iskljuchio svaku moguchnost da je problem u tvom kompu naravno.

  14. #14

    Odgovor: Brzina Interneta

    Dupont ne znam koliko će tebi ovo koristiti ali obzirom na naslov teme nekome sigurno hoće
    Na ovom sajtu se nalazi brojač...
    http://www.beocity.com/

    Klikom na Start dugme proverite brzinu Vaseg pristupa Internetu

  15. #15

    Odgovor: Brzina Interneta

    Dupont... Sad sam malo chitao vashu prepisku ovde...

    Koliko sam pokupio, brzina vashe konekcije bi trebala biti oko 3 MB/s, ali je oko 60 KB/s?

    Daljinsko dijagnostikovanje ovakvih problema je prilichno zeznut posao, jer mozhe da bude problem bilo gde... CPU ne utiche na brzinu interneta, osim u sluchaju kad su u pitanju neki softverski modemi, ali to je ostalo u propshlosti sa Dial-Up modemima... Ja ne verujem da je problem u Cool'n'Quiet ukljuchenoj opciji...

    Za pochetak, proveri onaj link koji je Najogra ostavila, mozhe ti pomotji da otprilike odredish brzinu svoje konekcije... Pokushaj i josh neki od broadband brzinomera, kao na primer:
    - Speedtest.net - relativno precizno mi je utvrdio brzinu, umanjenu za oko 15 KB/s
    - AuditMyPC Speed Test
    - SpeakEasy.net
    - McAfee Speed Test

    Sa njima tjemo otprilike uspeti da utvrdimo o chemu se radi... Znam da nashi ISP vole da otkache ljude i kazhu, do vas je, nije do nas, bez i da pogledaju... Ne znam kako to funkcionishe preko, ali ne verujem da se puno razlikuje... Prtpostavljam da je tip veze DSL ili kablovski, u pravu sam?

    Hajde da vidimo za pochetak kolike brzine daju gore pomenuti testovi, pa da vidimo kako tjemo dalje...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupovina preko interneta u Srbiji
    Autor goldie u forumu WWW
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 03.12.2011, 20:37
  2. Upoznavanje preko interneta
    Autor Goga u forumu Ljubav
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 21:27
  3. Mačka sa četiri uva zvezda interneta
    Autor veverica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.10.2010, 21:17
  4. Trgovina ženama preko interneta
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.04.2007, 12:18
  5. Kriminalna dela preko Interneta
    Autor goldie u forumu WWW
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.02.2007, 16:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •