Brzina Interneta - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 45
  1. #16

    Odgovor: Brzina Interneta

    još jedan predlog: Skini DU meter i izmeri sve protoke...

    DU Meter je odličan alat koji će vam pomoći pri maksimiziranju iskorištenosti propusnosti mreže dopuštajući Vam da vidite koliko tačno koristite Internet vezu u bilo koje vrijeme. DU Meter će grafički prikazati količinu propusnosti ili putem grafikona ili putem numeričkog prikaza. Možda najveća prednost ovoga alata je što će Vam omogućiti da primetite dali se na vašem računaru nalazi kakav trojanac ili pak neki od zloglasnih spyware programa koji nemilice troše Vašu Internet vezu, a teško ih je detektovati. Zgodno je i to što ukoliko ste spojeni na lokalnu mrežu, oda ćete moći videti pristupa li netko vašem računaru. DU Meter će bez imalo problema raditi sa Dial-Up vezama, ISDN-om, cable modemima, ADSL-om, mrežnim karticama i tome slično. Sve u svemu ovo je solidan programčić koji će Vam dati odličan uvid koliko zapravo trošite svoju Internet vezu.



    http://www.sk.co.yu/2002/01/skpd08.html
    Poruku je izmenio DarkRed, 18.11.2007 u 23:08
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  2. #17

    Odgovor: Brzina Interneta

    Kao prvo hteo bih svima puno da zahvalim na ponudjenim odgovorima i pokusajima da mi pomognete!
    Danas sam promenio Modem(Router)(mislili su da je to greska).Nista sve je ostalo po starom!
    @Galahad
    Sve sam ove programe i jos neke znao i koristio od ranije(nemoj da se uvredis ali ovde preko se to odmah reklamira pa tako i dodje brzo do potrosaca).
    Pa sam onda nazvao mog Provajdera i oni su me tamo povezali sa nekim "GLAVNIM STRUCNJAKOM" za Internet i Tip mi ovako rece:
    1) Izmerili smo brzinu sa TESTOM od Provajdera i brzina mi je bila 2530 kByte/s sto znaci oko 20240 kbit/s.Doduse on je to tamo video(da li mu treba verovati?)A mozda bi i trebalo jer on ima pristup mom Routeru i sve vreme mi je govorio sta trenutno radin na kompu?
    2)Tip rece da ova merenja preko neta nisu tacna i nemogu biti iz prostog razloga-Server te Web stranice ima recimo moc od 100 mb/s a ja recimo brzinu od 22mb/s!Znaci ako nas 5 (od istog provajdera naravno)merimo istovremeno brzinu ispada 5x22=110!
    Neznam sta da kazem!
    Evo pogledajte sami:

  3. #18

    Odgovor: Brzina Interneta

    Ma taman posla da tju da se vredjam... Koristio sam i ja te alate odavno, nego sam ih samo spomenuo da proverimo otprilike brzinu... Tachno je da nisu tachni i precizni ti testovi, ali lik iz podrshke preteruje... Serveri tih test sajtova imaju ogromne kapacitete... Na primer, moj web host, koji mi FREE iznajmljuje 10 GB mesechno, ima jachinu linka od 20Gb, i nalazi se u Indiji... To znachi, oko 1000 ljudi sa Vashom brzinom bi moglo u istom momentu maximum da zivuche iz servera...

    Dalje, test do provajdera je nerelevantan, jer i ja do servera mog provajdera imam ogromnu brzinu... To je zato, shto izmedju Vasheg routera i servera Vasheg ISP-a nema nicheg vishe, veza je direktna, i sa njima se uvek uspostavlja maximalna brzina... Medjutim, kada treba da se izadje na internet, onda vetj brzina varira, i zavisi od puno faktora... Na primer, koliko servera treba da se prodje, brzine tih servera... Sve to utiche na realnu brzinu interneta...

    Ako oni kazhu da je sve ok, hajde da im verujemo da jeste... Pokushajte skinuti ovaj fajl, pa mi javite brzinu koju ste postigli:

    http://filez.galahad.trap17.com/polaris.zip U pitanju je fajl velichine oko 72 MB, pa bash da vidimo, koliko brzo tjete da ga skinete...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  4. #19

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Ma taman posla da tju da se vredjam... Koristio sam i ja te alate odavno, nego sam ih samo spomenuo da proverimo otprilike brzinu... Tachno je da nisu tachni i precizni ti testovi, ali lik iz podrshke preteruje... Serveri tih test sajtova imaju ogromne kapacitete... Na primer, moj web host, koji mi FREE iznajmljuje 10 GB mesechno, ima jachinu linka od 20Gb, i nalazi se u Indiji... To znachi, oko 1000 ljudi sa Vashom brzinom bi moglo u istom momentu maximum da zivuche iz servera...

    Dalje, test do provajdera je nerelevantan, jer i ja do servera mog provajdera imam ogromnu brzinu... To je zato, shto izmedju Vasheg routera i servera Vasheg ISP-a nema nicheg vishe, veza je direktna, i sa njima se uvek uspostavlja maximalna brzina... Medjutim, kada treba da se izadje na internet, onda vetj brzina varira, i zavisi od puno faktora... Na primer, koliko servera treba da se prodje, brzine tih servera... Sve to utiche na realnu brzinu interneta...

    Ako oni kazhu da je sve ok, hajde da im verujemo da jeste... Pokushajte skinuti ovaj fajl, pa mi javite brzinu koju ste postigli:

    http://filez.galahad.trap17.com/polaris.zip U pitanju je fajl velichine oko 72 MB, pa bash da vidimo, koliko brzo tjete da ga skinete...
    Zvao sam ih opet pre 10min. i rekli su da ce ponovo da me nazovu(mozda veceras a najkasnije sutra) i naznacio sam im da necu vise sa tim Tipom da pricam(zamisli on meni-ako vam se ne svidja provajder promenite ga,kod nas je sve u redu mozda vas Internet Explorer ne pokazuje prave vrednosti).
    Pre nekoliko dana je sve bilo u redu sa brzinom i uvek sam imao placenu brzinu!
    Jos sam nesto primetio:na routeru postoje 4 lampice od kojih 2 stalno migaju(tako i treba da bude) ali od pre neki dan migaju suvise sporo u poredjenju sa predhodnim danima(kad su veoma brzo migale).
    Dalje,na ovoj strani gde ja nekad merim brzinu-http://www.wieistmeineip.at/dsl-anbieter/chello.html-kao sto mozete da vidite poslednjih dana skoro svaki drugi ima isti problem(znam da je na nemackom ali mozda mozete po brojkama da vidite o cemu se radi a i po crvenim znakovima(znaci potrosac nije zadovoljan)).
    Dalje,Panda Internet Security mi u zadnje vreme kada merim brzinu(samo nekad,ne stalno) kaze sledece:pokusaj provale od tipa PORT-SCAN u ovom Compijuteru je odbranjena-protokol UDP-http://en.wikipedia.org/wiki/User_Datagram_Protocol
    Sto se fajla tice ne mogu da skinem(kao da ne postoji)-neznam zasto.

  5. #20

    Odgovor: Brzina Interneta

    Pokushajte sad da skinete taj fajl, sad radi, proverio sam...

    A ako lampice sporije treptju, to samo pokazuje da je protok sporiji, tj. da sporije dolaze i dolaze podaci...

    Shto se tiche Pande... Mogutje je da Chello pokushava da ogranichi download kao neki drugi provajderi, i da eliminishe P2P programe... Mogutje je da tu lezhi problem... A ako se dosta ljudi zhali, onda nije problem do Vas, vetj do njih... I ako su tako drski, i treba da menjate ISP-a...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  6. #21
    Evo skida se "VELIKOM BRZINOM" od 15,6KB/s

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Pokushajte sad da skinete taj fajl, sad radi, proverio sam...

    A ako lampice sporije treptju, to samo pokazuje da je protok sporiji, tj. da sporije dolaze i dolaze podaci...

    Shto se tiche Pande... Mogutje je da Chello pokushava da ogranichi download kao neki drugi provajderi, i da eliminishe P2P programe... Mogutje je da tu lezhi problem... A ako se dosta ljudi zhali, onda nije problem do Vas, vetj do njih... I ako su tako drski, i treba da menjate ISP-a...
    Inace je Chello do pre neki dan bio za mene i za moje prijatelje(koji ga imaju) zakon!Stvarno nikad ni jedan problem ama bas nikad a imam ga vec 4 godine!
    I stvarno je naj provajder u Austriji!Izgleda da nesto muckaju-do kraja godine treba da prebace svima brzinu(meni su navodno danas prebacili)!
    Imao sam izpocetka 8192/512 pa onda su pojacali na 16384/768 pa sad povecavaju na 25600/2048 i to sve za iste pare(mislim mesecna pretplata od 69 ostaje ista)

    Evo sta nudi Chello sa starim i novim(pise NEU) brzinama:
    Poruku je izmenio Galahad, 19.11.2007 u 22:27

  7. #22

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Inace je Chello do pre neki dan bio za mene i za moje prijatelje(koji ga imaju) zakon!Stvarno nikad ni jedan problem ama bas nikad a imam ga vec 4 godine!
    I stvarno je naj provajder u Austriji!Izgleda da nesto muckaju-do kraja godine treba da prebace svima brzinu(meni su navodno danas prebacili)!
    Imao sam izpocetka 8192/512 pa onda su pojacali na 16384/768 pa sad povecavaju na 25600/2048 i to sve za iste pare(mislim mesecna pretplata od 69 ostaje ista)

    Evo sta nudi Chello sa starim i novim(pise NEU) brzinama:
    I meni se chini da mutjkaju, i to zhestoko... Izgleda da su se precenili kad su reshili da povetjaju svima brzine, i da infrastruktura ne mozhe da im izdrzhi... Uvek ostaje i ona varijanta koju sam spomenuo, da sabotiraju rad Peer-to-Peer programa, shaljutji korumpirane UDP pakete, zabranjujutji portove, i uopshte, filtrirajutji saobratjaj... I ne bi bili prvi koji rade to.. U SAD, Verizon je na sudu zbog ovoga, tuzhili su ih njihovi korisnici... Ima takvih primera svuda...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  8. #23
    Ovo sam izmerio ujutru u 4:50(kad sam se vratio sa posla):

    Ovo je u 5:00-
    Ovo u 5:02-
    Ovo u 5:06?
    Mozda tip ima pravo da je sve u redu,mozda je ovih dana(pred katolicki bozic)mreza preopterecena?
    Interesantno je da Upload uvek stima(100kb/ gore dole nije vazno) i to ne samo kod mene nego kod svih potrosaca koji su se zalili!Cudno zar ne?

    Pogledajte jos samo ovu brzinu-izmerena u 5:15(znam da vas davim sa tim ali mi je veoma vazno da saznam do koga je krivica jer se u ovoj drzavi,za razliku od nase,mozes zaliti i za to vreme kad ti internet nije bio O.K. ne moras da platis)
    Poruku je izmenio Galahad, 20.11.2007 u 09:21 Razlog: Spojene uzastopne poruke...

  9. #24

    Odgovor: Brzina Interneta

    Nije uopshte iskljucheno da je u pitanju preopteretjenje... Odgovor mozhe biti i tako prost... A shta pishe u ugovoru, da li garantuju tu brzinu, ili su se ogradili na neki nachin?


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  10. #25

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Nije uopshte iskljucheno da je u pitanju preopteretjenje... Odgovor mozhe biti i tako prost... A shta pishe u ugovoru, da li garantuju tu brzinu, ili su se ogradili na neki nachin?
    U Ugovoru ne pise nista o garantovanoj brzini(ovde na zapadu niko nije lud da nesto Garantuje pa da posle ISPASTA).Doduse ugovor koji imam je od pre 4 godine a onda je max.brzina bila 8192/512.

    Ali je jos uvek cudno da Upload uvek stima!

  11. #26

    Odgovor: Brzina Interneta

    Da, i mislio sam da ne garantuju Garantuju obichno samo pravnim licima, dok mi fizichka lica mozhemo da se slikamo...

    Upload je obichno konstantan jer ljudi redje i slabije koriste upload, pa su kapaciteti obichno slobodni, dok download pada... Provajderi obichno imaju jednaku brzinu upload, download, odnosno, obichno dele link pola-pola, a redje 2:1 ili 3:1 (na primer, download 2 MB/s, upload 1 MB/s)

    Mozhda eto da sachekamo da prodje ta sezona praznika, pa da vidimo kako tje se ponashati internet... Ako mozhete, proverite kolika je agregacija Vahseg prikljuchka, odnosno, sa koliko josh ljudi delite prikljuchak... Ovo mozhe znatno da utiche na brzinu, ako ima neki "manijak" koji po ceo dan download-uje...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  12. #27

    Odgovor: Brzina Interneta

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Da, i mislio sam da ne garantuju Garantuju obichno samo pravnim licima, dok mi fizichka lica mozhemo da se slikamo...

    Upload je obichno konstantan jer ljudi redje i slabije koriste upload, pa su kapaciteti obichno slobodni, dok download pada... Provajderi obichno imaju jednaku brzinu upload, download, odnosno, obichno dele link pola-pola, a redje 2:1 ili 3:1 (na primer, download 2 MB/s, upload 1 MB/s)

    Mozhda eto da sachekamo da prodje ta sezona praznika, pa da vidimo kako tje se ponashati internet... Ako mozhete, proverite kolika je agregacija Vahseg prikljuchka, odnosno, sa koliko josh ljudi delite prikljuchak... Ovo mozhe znatno da utiche na brzinu, ako ima neki "manijak" koji po ceo dan download-uje...
    Ja,koliko znam,ne delim prikljucak(ovde toga nema,taman posla jos bi im i to falilo za 69 mesecno).
    Evo upravo sam razgovarao sa provajderom i opet isto:kod njih je sve u redu da proverim moju Netzwerkkartu(izvinjavam se ali neznam kako se to kod nas kaze) ustvari da proverim kako je nastelovana!Kako to da proverim??????????????????????????

  13. #28

    Odgovor: Brzina Interneta

    Aha, da se proveri mrezhna karta...

    Pa, ne verujem da je do toga, jer i da radi na 10 Mbps, opet treba maximum da se izvuche iz konekcije...

    Ali hajde da proverimo i Netzwerkkarten... Poshto mi je nemachki izuzetno zardjao (nisam ga pipnuo od 8. razreda), ja tju govoriti kako je to na engleskom, pa tjemo se valjda sporazumeti...

    Treba otvoriti Network Connections, pa onda, desni klik na Local Area Connection, i zatim izabrati Properties... Kad se otvori properties, u samom vrhu prozora, pored imena adaptera, ima dugme Configure... Kada se otvori novi prozor, treba otvoriti jezichak Advanced, i u listi sa leve strane, pronatji Link Speed & Duplex, ili neshto slichno... Sa desne strane, treba da stoji Auto Detect... Mozhete pokushati da promenite ovo Auto Detect u 100Mbps/Full Duplex, pa da vidimo da li ima rezultata... To je jedino podeshavanje koje mi pada na pamet, a koje bi moglo uticati na brzinu...

    Mozhemo josh lakshe proveriti kako radi mrezhna kartica... Ctrl+Alt+Delete, i u Task Manageru, jezichak Networking... Dole, u listi, pored Local Area Connection, treba da pishe Network Utilization, a pored toga Link Speed... Link speed treba da je 100Mbps, a Utilization zavisi od toga koliko koristite Internet, da li skidate neshto i slichno... Ali ne mozhe da dostigne 100%, nikako... Kod mene na primer, na ADSL, ne prelazi 0.2%, dodushe, samo Winamp vuche muziku sa online radija...

    Pogledajte to, pa da vidimo shta tjemo dalje...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  14. #29

    Odgovor: Brzina Interneta

    Izmerio sam sa Ctrl+Alt+Delete i u Task Manageru pise 0%!
    Onda sam uzeo da izmerim Brzinu sa Speedtest.net i pokazao mi je za trenutak 5%(inace variralo je izmedju 0,93%-4%.

  15. #30

    Odgovor: Brzina Interneta

    Nisam sve citala na ovoj temi jer me mrzi.

    Ali ima jedan programcic Net limiter se zove. Pa skini ga (trial verzija je dovoljna), u njemu mozes posmatrati kakav protok ostvarujes u svakom momentu.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupovina preko interneta u Srbiji
    Autor goldie u forumu WWW
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 03.12.2011, 21:37
  2. Upoznavanje preko interneta
    Autor Goga u forumu Ljubav
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 22:27
  3. Mačka sa četiri uva zvezda interneta
    Autor veverica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.10.2010, 22:17
  4. Trgovina ženama preko interneta
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.04.2007, 13:18
  5. Kriminalna dela preko Interneta
    Autor goldie u forumu WWW
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.02.2007, 17:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •