Priče iz života.. - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 99
  1. #16

    Odgovor: Priče iz života..

    proslog petka vracam se ja u ranim jutarnjim satima podzemnom.. i lepo sednem na voz koji bi inace trebao da stoji na mojoj stanici.. pozdravim se s drustvom (oni su isli istom linijom samo u drugom smeru) ulazim u voz i uopste ne gledam na koji sedam )posto tu stoje 4 voza iste boje, ali druge linije.. ja videla zuta boja i kontam, ma garant je moja linija) no nakon nekog vremena, iako sam bila sva iscrpljena i pospana od celonocnog djuskanja, klikeri mi s eupale i vidim ja vozimo se mi nesto predugo.. kad odjednom mi na mostu... koji breeee crni mosttt??? sta je ovoo?? gdeee sam ja??? i pogledam koji je to voz, vidim pise Q -- Coney Island.. rek'ooo Koriiiiii budalooooo... i odvalim se smijati sama sa sobom i kao kontam na prvoj stanici cu izadjem i presjedenem na voz natrag za ostrvce.. noooo... lakse zvuci nego sto se to moze izvesti.. mi smo se vozili jedno 15/ak minuta (sto je u principu predugo da ne stane ni na jednoj stanici) i stizemo na neki PacifiK Striit nikad cula.. izletim iz voza, pogleam levo -- nema nikoga.. pogledam desno -- prazna platforma.. nigde zive dushe.. (da li treba da naglasim kako sam baksuz, i da mi se baterija na mobitelu ispraznila, te nisam mogla da pozovem drustvo da im se pohvalim gde sam zavrsila ) i kao hodam i naletim na neku dushu, koja mi se cinila kao da se na toj platformi nasla iz istih razloga kao i ja, ali odlucila sam rizikovati i pitati ga u kom smeru da se krecem u tom podzemlju.. ovaj se sav odusevio kad sam mu se obratila.. poceo da objasnjava.. mozda i krivo, ali ko ce ti ga znati, jer sam ga izgubila vec kod prvog skretanja zahvalim pristojno i skontam ja, am nije to tesko, mogu ja i sama da se snaadjem.. uglavnom dodjem na platformu gde pise za ostrvce.. i cekam voz.. dodje opet neki sasvim deseta i boja i linija.. sednem na njega, pa opet preko mosta.. odveo me ovaj na poznatu ulicu.. ali tu sam odlucila da se vise ne petljam sa vozovima, nego sam izasla iz podzemlja i jednostavno uzela taksi.. to je bilo mnogo jednostavnije za moje mozdane vijuge u to doba noci/jutra
    moomoo meee jooouu

  2. #17

    Odgovor: Priče iz života..

    Objetavasmo mi ovaj vikend na ostrvcetu u jezeru Iri. Zivotnih prica mali milion, znaci svaka ziva jedinka koju smo vidjeli je bila prica za sebe. Samo ostrvce je prelijepo ali Ameri uopste ne ulazu u njega jer im je to lokacija za olokavanje. Od ranih popodnevnih sati vecina je bila vidno oalkoholisana, naduvana i sta vec ne. I tako, krenuli i mi u obilazak ostrvceta. Posle par ispitih kafa u nadi da ce nas drzati budnima, jer su pojedinci radili drugu i poranili ranom zorom da bi stigli na ostrvce, i pojedenog rucka krenemo malcice kuci. Cisto na polasatnu dremku, samo da skinemo mrak sa ociju ... Glavna zanimacija na ostrvcetu je voznja onim malim golf automobilcicima. Drugi te vozi a ti sjedis na zadnjoj klupi i uzivas. Vucemo se mi u koloni iza njih 10ak, pokusavamo preteci sto je moguse ih vise i u trenutku se nadjemo iza jednog nista specijalno neobicnog. Dok smo ih sustizali u nasoj besnoj limuNzini primjetim zensku personu u polozaju cudnom za sjedeci. U prvi mah pomislih da joj je muka pa se namestila da povraca. Fokusiran na njen lik totalno sam previdio muskarca koji je sjedio pored nje . Stizemo mi njih kad tamo njoj i nesto nije muka al su joj azto bile pune ruke a i usta boga mi posla Ladno je zenska oralno zadovoljavala lika u po bjela dana na prepunoj cesti
    Kvisko za inspiraciju
    Mi smo bili blago pojedinci i danas tvrde kako nisu skontali pomenuti cin
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #18

    Odgovor: Priče iz života..

    ? Eh a jesl siguran da je bilo bash to? Mozda je duvala u aparat za merenje alkohola u krvi?

  4. #19

    Odgovor: Priče iz života..

    Citat HLEBmaster kaže:
    ? Eh a jesl siguran da je bilo bash to? Mozda je duvala u aparat za merenje alkohola u krvi?

    danas ih prave u svim oblicima, nista nije iskljuceno
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #20

    Odgovor: Priče iz života..

    ... i tako smo se mi konacno dogovorili ko ce kojim autobusom da krene... Ja sam stigla pre njih dvoje, medjutim, imala sam malih poteskoca da na vreme stignem do stanice da ih sacekam Ni jedna prokleta taxi sluzba nije imala slobodno vozilo ()... oni vec stigli, ja odem u obliznju ulicu da sacekam bus... busa nema pa nema... pitam neke dve devojke "Koliko cesto jedanaestica nailazi?"... kaze jedna "Sve redje"... eee, aj' ti lepo peske, stici ces pre busa

    Konacno stizem na busku i gledam... gde li su ovi' dvoje? Cimnem ovu vesticu da je pitam gde su smugnuli... "Pa, evo, tu smo kod ovih kioska.." Ne seeeeri... a na stanici ima samo jedan kiosk ... idem onako izbezumljena od vrucine, trazeci kiosk ( ), puste me da prodjem pored njih i otkinu se od smeha jer ih nisam registrovala kad sam prosla ()... dobro, jesam, al' sa malom zadrskom Crvena mi je, brze-bolje, saopstila da su "imali situaciju"... dakle, to je bila prva informacija koju sam dobila o njihovom srecnom sletanju u NS A onda smo se nekako dovukli do zeceva (dugacak put, jasta ), da bismo skontali da je i zecica "imala situaciju", ali je ova njena bila varijacija na temu one malopre pomenute

    I tako... otpadali smo ceo dan Onaj zarazni čips se nekako uvek sam stvarao u činiji istog trenutka kad se pojede prethodni Da... a neki su pojeli pola kile sladoleda i nisu hteli nikom drugom da ostave ... al' dobro, ti neki su jedinci, pa im se da oprostiti Za to vreme su neki koji meni stalno nesto palamude o cigarama () zapalili jedan Vazno da nisu hteli na kupanje, iako je bilo 200 stepeni

    E, onda sam uvece i ja imala "situaciju", ali se moja opet drasticno razlikovala od prethodne dve Mislim, iz iste su familije "situacija", ali razlicite podvrste

    U neko doba smo shvatili da bismo mogli i malo vazduha da osetimo, pa smo se izvukli napolje (gde je, by the way, jos uvek bilo pretoplo ... il' se meni zbog situacije tako ucinilo ) E, onda su neki glumili televiziju Panonija, a neki su samo pokusali da je glume ()... a onda su na red dosle neke zabice ... i dok su pokusavali da rese situaciju (vi's... sve same situacije ), ja sam ih pomno posmatrala i uzivala u njihovim mukama Trebalo je videti to egzalitano stanje u kojem su se nasli kad su konacno skontali resenje

    I tako... krenusmo da ih ispratimo... svi su presli ulicu, a crvena osta' na crveno ()... i onda su nam mahali
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #21

    Odgovor: Priče iz života..

    LET IZNAD ZECHEVICHIJEG GNEZDA


    Negde, u gradu NS-u, zzive zec i zzena mu zechica. Kakav zec? Pa ne bash chudan zec,al jes jedini na svetu i nije od onih shto ih se izvlachi iz sheshira il shto im shapice donose srecu, ako ih turish ko privezak za kljucheve..Nema shapica..

    E, sad shta sa njima? ..Samo polako.. Pochinjem od pochetka, od jednog drugog grada i nje..

    Neverovatno, ali istinito, naci se sa njom* tachno na vreme i nije jako teshko. Iako to gotovo nikada nije onda kada ste planirali. No, svaki vremenski pomeraj susreta, anulira chinjenica da ste isti po tem pitanju, pa kad god da se nadjete dobro je. E, a kad se to lepo poklopi i sa autobuskim voznim redom vrlo humanog karaktera, ne moze se kasniti .. sve ide na vreme i po planu..

    Autobus do ovi perifernih delova civlizacije ( ) ide nevjerojatnom brzinom! .. Jedva da stignete da napishete chestitku sa, mozzda, stotinak rechi.. posvetu na koverti ..i posvetu na sportsko pekarskom multi praktik rekvizitu u koji ste poneli za poklon u vidu palice za bejzbol..

    Situacija.

    Svaki dovoljno osetljiv stomak u odredjenim meteoroloshko klimatskim prilikama dovodi svog vlasnika u situaciju u najpogreshnijem mogucem momentu.

    Shri Brahmahprutiyah Shuppatutptuprapaseusra


    situacija 1.

    Hladan znoj sliva se niz chelo. Ledjni ogranak iste fabrike znoja natapa majicu
    i vetar vas dovodi u situaciju br. 1. Grch. Alien je unutra. I hoce da izadje. Chast i bele pantalone ovog putnika, spasene su samo zahvaljujuci prisebnosti istog putnika i chinjenici da smo brzo dosli do zadnje stanice.
    Levo od perona na NS BUS stanici je ultra moderna cenifa. Poseti ovoj poslednjoj rechi spacy cloaset prostorija prethodi prva rech babasere. Kulturni nivo NS zzivlja je podignut dotle da su i babasere shalterski sluzzbenici. A uz sve to, na ovom shalteru, mozete podici toalet papir u propisanim kolichinama za svega 20 dindzi. Azzurnost je podignuta do maksimuma i ovde vam nece biti potrebna 2 obrasca, uverenje o drzzavljanstvu ,zdravstveno uverenje i slichno.. a mislim da je nedostatak dvonedeljnog chekanja na rezultate prava stvar .. Jedino shto cete dobijeni dokument morati sami da pechatirate.

    Kabine su prostrane i udobne i uz pritisak vrata nogom, obezbedice vam mir i sranje u intimi.

    Za to vreme ona chuva strazzu. Gleda (da tako kazzem) u nebo. Kao da nam je najveca frka od meteora ili ptica. A ja se usrah od promaje. Strashno.

    Pogleda na levo otkriva mi postojanje glorry hole u zidu kabine hehe. Da li to sluzzi da se sapatniku u nevolji doda vishak toalet papira ili neshto drugo.. Pa ukucajte u pretrazzivash i rechi che vam se.

    OK. Obavismo i to. Bilo je blizu.

    Idemo ..da sachekamo nju..

    Ona koja nema problema sa ochima prolazi ladno pored nas. Ja imam skoro dva metra, a moja saputnica koju shumsku jagodu manje ... Nije ni chudo shto nas ne vidi. Shumske jagode su jako sitne.

    Ali procesor je obradio maglovitu sliku i eto vec koju sekundu kasnije ona je sfatila da nas je videla Cmok cmok i potraga za zechevskom jazbinom je otvorena.

    Zecheve nadjosmo brzo i lako. Tako saznasmo i gde zeka pije vode.. Kad udjesh pa desno, na chesmi.

    Zechija jazbina nije prevelika, al je lepo sredjena. U svakom sluchaju dovoljna je da pored njih stane jedno jaje, leb od dva metra, jedan slichne duzzine indijanac, jedna palica - oklagija i set sholjica za kafu.

    Dovoljno da se raspadnete po krevetima, na kojima se shiri zechica u situaciji 2. ( btw. da li je mamurluk posledica pijanstva, tj da li se moze bit pijan od litre vina i kojechega?) E tu ce vam domacini rado prochitati sudbinu iz chinije -danas cete jesti chips ..a iz chinijica sladoled.. a i pivo iz kojechega.

    Neki koji mi palamude zbog jednog zduvanice jedno dva ektara duvana.. Posle ce da lezzu na krevetu sas Situacijom 3 u stomaku...Josh ce da vas prozivaju shto necete da se kupate. Ko da je Subota boK te mazo!

    Shetnja. Idealna prilika da se snabdesh dinjama. Daj chachi dinju. Idealna prilika da snimish sopstveni funny video. Tv panonija drop dead! Mi to umemo bolje!!

    Povratak u bazu. Satri dinju. Satri kikiriki. Satri pivo. Jebote Dzoe Satrijani ako te ponovo zaboli stomak. No srecom nije.

    Eto i dvanaest sati. EVO FANTOMSKOG PONOCNOG AUTOBUSA. Fenomen. Ima ga samo Nedeljom uveche. Ako ga trazite Subotom gledace vas na stanici ko dileju. Ako u opshte ima ko da vas gleda, jer svi spavaju.

    Ulazimo u bus. Mi iz BG za BG. Oni iz NS ostaju i odlaze ne bi li nas ispratili sa raskrsnice. Fotografishem. Na slici su jedno tjelo a tri dushe, ne vidi se ich.
    Mashu Mi ih slikamo, smejemo se i svashta im pokazujemo.

    Oni misle da im mashemo.











    njom* - rech dovoljno chudna da se na nju stavi zvezdica..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 24.08.2006 u 23:22

  7. #22

    Odgovor: Priče iz života..

    prvi dogadjaj:

    ima tome vec dve nedelje..
    radnja priche: glavni grad ove li ti nedodjije
    mesto i vreme: jedno jutro u prodavnici
    razlog: kupovina cigareta..

    dobro jutro, dobro jutro.. moze jedan malboro Light.. pita mene teta prodavachica da pokazem ID (iliti Identification Card).. ja kez i vadim lichnu sa Balkana (na kojoj BTW uopshte ne lichim na sebe) i sad gleda teta, gleda, okrece, pa opet gleda.. i kaze:
    teta prodavachica: "ovo si ti?"
    ja se kezim i rek'o: "jesam, sto?"
    ona: "ma nista, nista, moram da pitam ID, znas svakakvi dolaze ovamo"
    ja rek'o: "ma nije frka"
    ona: "a ti si iz Rusije?"
    (a ja tu samo sto ne prasnem u smeh)
    ja: "axam!"
    ona: "pa da, vidi se, odma sam znala da si Ruskinja!"
    ja: "a sta me to otkrilo?"
    ona: "pa bas imas lice tipichne Ruskinje"
    (ja ovde vec riknula od smeha)
    Ja: (smejem se)
    ona: "znas, ja sam zivela u Rusiji"
    ja: "nemoj da zezas, gde tacno?"
    ona: "dobro, nije bas bila Rusija, ali u susjednoj zemlji"
    ja: "pa dobro, gde si zivela?"
    ona: "u Nemachkoj"
    ja: prvo pa pa pa
    ona:
    ja: "gde si tacno zivela u Rusiji, ovaj pardon, Nemachkoj?"
    ona: "u Minhenu, bila sam nekoliko meseci"
    ja: "pa lepo"
    ona: "bas mi je lepo bilo, volela bi ponovo da odem do Rusije"
    ja: "pa nadam se da ces ponovo otici u majku Rusiju"

    i tu se kao pozdravimo i aj' cao, cao.. jos mi kaze da joj je bas drago da je pricala sa Ruskinjom


    druga pricha:
    radnja priche: autobus na pol puta od ostrvca do Garden Stejta..
    mesto i vreme: subota oko 21 chas
    razlog: zurka kod Alziraca

    krenulo nas 7 sa ostrvca ne bi li stigli na zurku u susjednu nam drzavu.. i vozimo se mi tako, idemo neki prvi, neki cak drugi put na to mesto.. i ne zna se kamo tacno mi to treba da izadjemo, posto se devojka, koja je bila jednom, zadnji put oslonila na nekog ko je znao, pa se sad ne seca kisha pljusti ko iz kabla.. Ernesto nam stigao u posetu, i izgleda mnogo mu se dopalo kod nas, pa nas nije napushtao celi dan.. i malo po malo svi ljudi poizlazili iz busa, mi se i dalje vozimo, iako smo shoferu napomenuli da nas obavesti gde treba da iskachemo.. nakon nekog vremena i nekoliko telefonskih poziva zakljucimo da ne treba da izadjemo na toj stanici nego na nekoj drugoj, ali gle slucajnosti ta stanica je prosla.. jupiiii..
    kaze shole ma nije frka, sad ce se on okrene na okretishtu i odveshce nas do tamo.. i tu on nas pita odakle smo mi.. mi rek'o "iz Srbije" on: "oooo, Siberia"
    mi se svi gledamo, kaze jedna drugarica ne, ne.. Srbija.. a ja je gurnem i kazem: "oo da, Siberia" uglavnom, jeste da mu geografija nije izgleda jacha strana, ali se na kraju ipak ispostavilo da je shole spaljen ko struja
    moomoo meee jooouu

  8. #23

    Odgovor: Priče iz života..

    Prodavnicharsko pijachni barometar

    Glede losheg stanja u drzzavnim prodavnicama, zakerachko-sitnicharsko-shecerashko-alkoholicharski team vojvodinacafea (dot kom) odluchio je sprovesti aciju pod parolom " Mozze i gore " ...nakon sho nam je posle akcije za popravku liftova " Ne mozze gore, a ne mozze ni dole" ponestalo ideja za naslov..

    Prva akcija se odnosila na upad u C market u Knjazu .. Nashe iznenadno pojavljivanje izazvalo je opshtu guzzvu... jer naravno, prodaunica mala a mi velki pa se ne mozz proci..


    Evo kakvi su utisci ostali zabelezzeni u knjigi utiscaka.



    HLEBmaster


    ------------------------------------------------------------------------------

    Al' reko' je dečko koji popunjava rafove, po potrebi glumi kasirku kad je gužva i kome se možete obratiti kad vam nešto nije jasno (a meni nije nikad), da će bude 'ladnog piva kad poprave frižider i da će da bude bonžite kad nabave. Logično.

    Ono što nam nije bilo jasno je diskriminacija koja očito vlada u ovoj prodavnici. Dok se coca-cole, švepsovi i guarane baškare u frižiderima, pivo stoji na policama za toalet papir i salvete + par komada u neispravnom frižideru. O zašto?

    Radnja nije klimatizovana.


    Squaw

    P.S. Sledeci korak u okviru akcije bice procena stanja na nekoj od gradskih pijaca a mozzda skoknemo i do nekog od kineskih trzznih centara.. Nikad se ne zna. Prodavci bidnite na oprezu jer -Iza svakog ugla vreba duo Squaw i Leba

    'Leb
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 17.09.2006 u 17:28 Razlog: Nema razloga, samo smo zajedno napisali post :)

  9. #24

    Odgovor: Priče iz života..

    danas sam u podzemnom cula pitanje (pita cale cerku)
    ~ a sta bi htela za Bozic ove godine??

    a ja prvo pa paaa zar su veeeec poceli??

    a mala pocela da nabraja neke silne lutke.. te onu sa haljinom za bal, te onu sa haljinom za vencanje.. te za disko.. te ovo te ono.. a ja se kontam.. eeee devojchiceeeee, kud ces sa svim tim silnimm lutkama???
    moomoo meee jooouu

  10. #25

    Odgovor: Priče iz života..

    Prvi put s jajetom na jutrenje



    Dodje i taj dan. Onaj dan u godini kad chak i ptichiji podmlaci dolaze iz pasivnijih krajeva u grad u organizovanim grupama ne bi li se ogrebali za jeftinije ulaznice.

    Iz ovog nasheg jajeta garantovano ce se isleci neki petlic ranoranilac, jer ona mnogo vole da vam oduzme subotnje prepodne (i to jedne od reetkih slobodnih Subota)....

    Da bi ste pronashli jaje u Beogradu, bice vam potrebna i pomoc iskusnog indijanskog vodicha. Njena sposobnost orijentacije i snalazzenja nije iskustvo koje bi vam bilo od neke pomoci, ali prisustvom doprinosi lepoti krajolika pa je lepo imati uza se u svakoj prilici.

    Jaje nas je chekalo na nedogovorenom mestu u potpuno nedogovoreno vreme, a nedogovoreni orijentir bila su 3 kontejnera..
    ..ali se usprkos svemu nadjosmo..

    Restoran Park krase mnoge vrline, ali azzurnost konobara svakako nije jedna od njih. Ako je golemo iskustvo prednost, onda ovi konobari imaju neeizmernu prednost. Nad kim i chim, ne znam..ali sam siguran da iz iskustva vrlo lako mogu da zakljuche da im je blizu peMzija i da ih boooli uvo za sve... Ali su ipak gostoljubivi. Kada nakon dugotrajnog chekanja najzad prelomite i krenete da ih trazzite po restoranu.. ljubazno ce vam reci evo odma i nema problema

    No niko ko je ikada imao dedu, a kojeg je pri tome voleo, ne moze ovim starim keshama uzeti neshto preterano za zlo. Ipak oni na kraju izadju i donesu kafu i to pivo koje ste chekali kao zzedna zemlja kishu itd..

    Chekanje (i zzivot) mogu vam prekratiti nenadani upadi osnovaca na eksurziji. Za trena oka okruzzice vas cika i vriska i kelner koji ce u nastupu sumanutog optimizma izaci da vidi da li ce nako neshto da pojede. ) Oce.. ako je sve za 10 dinara..
    Fala lepo, samo nemojte prevrtati stolice.. mnogo..

    Nakon chashice razgovora reshismo da promenimo kafanu te se preselismo severnije. Zajedno sa ambijentom promenismo i vreme, te kafu n pivo nastavismo da troshimo na dreeeevnoj tvrdjavi ... s pogledom...

    Negde oko 2 ...bus iz B. krece put sajma. B-ci su vrlo ljubezan neki narod te ce rado primiti i par slepih putnika, ili bar nece mnogo obracati pazznju. Problem ne predstavlja chak ni jezichka barijera, jer se sa ovim doshljacima sa severa vrlo lako sporazumeti rukama, a boga mi i prstima. Ako je neko uchio Panchevachki i Zrenjaninski jezik ..lako ce se sporazumeti i sa ovim ogrankom Nizozemskoindonezzanskog poddijalekta starohebrejskog.

    Ulazak na sajam. Miris pljeskavica, ponovo budi u nama iskonsku zzelju za chitanjem, pa smo svratili u prvi restoran i raspitali se za jelovnik. Ispostavilo se da u ovom restoranu u sred sajma i to sajma knjiga ne daju previshe pazznje pisanom shtivu vec da se znanje izgleda iskljuchivo prenosi sa kolena na koleno..tako da nam je bucmasti zalizani kesha sa CG tablama na chelu izdeklamovao shta se sve sa roshtilja dade ovde prekotrljati nama na tanjire.

    Indios pripada grupi biljozzdera. Njegov probavni trakT(at) podnosi samo zelenish tako da se ovaj put zadovoljio jednim Becksom, a mi, smrtnici, sashjekosmo po porciju ovih mehkih knjizzevno intelektualnih chevapona..

    Ulazak u prepunu halu sajma u vreme, kada se odrzava sajam knjiga, i kada je i kurta i murta odluchio da dodje i obavi taj svoj jedini godishnji ritual vezan za knjige, predstavlja neshto slichno ulasku u prosechan gradski bus 1992/3 godinu... Lako se mozze desiti da ostanete da visite na vratima .. Ali ako se to i desi, tu su prodavci onih krofnica sa eurokremom, chija friteza ove godine slavi 10to godishnjicu nemenjanja ulja, pa necete ostati gladni chak ni ako ne udjete ..

    Ah da, tu je i novi izum, patent za 23 vek .. plastichna ruchka za kesu Sharmantne prodavachice koje su, zakleo bih se, pre neki dan delile one free novine po stanicama, danas vam za samo 100 dingera prodaju kesodrzach koji ce vam zashtiti njezzne ruke od tezzine novonabavljenog shtiva. Hmmm pitam se da li imaju razlichite modele za razlichite pisce i zzanrove.. Recimo neki extra ojachani za Umberta Eka .. ili lite verziju za petparachke romane.. Ili mozda u oblicim shodnim shtivu koje je u kesi, na primer drzzach u obliku tukija ..za kese pune Bukovkog..
    Elem, to parche plastike u parchetu plastike, sigurno je neshto shto ce obelezziti ovaj sajam knjiga.

    Ovaj grupni ulazak na sajam, ce vas koshtati jeftinije nego solo varijante, za razliku od nekih drugih grupnih varijanti koje vas mogu skupo koshtati..

    Ako ste u onoj, ipak nezanemarljivoj vecini koja nije doshla da krade, nacicete shto vam je neophodno. Sigurno. Definitivno. I platiti kao u bilo kojoj knjizzari. Ali ipak je to sajam, ali pripazite s kim idete i koga vodite, jer eto chak i ovo sveze, gotovo jutros ubrano jaje koje pratimo svi ovdi po forumu..voli da se sigra sa zakonom te ga alarm montiran na izlaz jednog od shtandova preseche u nameri da iznese jedan .. naslov..
    I dzaba je kasnije i njegovo uveravanje da nije postojala namera za kradju i rachun da je knjiga kupljena, kao dokaz,..nishta, obraz je uprrrljjaan...

    A deluje ovako ko andjo, reko bi chovek ne bi ta uzela taman da joj sa neba padne. Tachno. Al i samo zato shto je 70% obnevidela.

    I tako druzismo se mi jesenji dan do podne. Jajo je stuklo 14563 cigare, Indijanac je od onog jednog piva dospeo u lagani alkoholni trans koga mi bledoliki zovemo - cirke.. I dan je bio uspeshan.. Neko je iz hale izashao sa punim kesama knjiga u potrazi za onim preko neophodnim drzzachem za kesu koji je josh do malopre delovao tako stupidno i skupo...a neko sa punim dzepovima ruku u zzurbi i potrazi za prevozom kuci..

    Shta se dalje deshavalo moracete da pitate jaje, ako se ikada izzlezze ..

    I jedan savet za sve koji se druzze sa jajetom te jedu sa njom po restorantima. Mnogo voli da se folira da oce sve da plati.. Pustite je, jer ce u suprotnom pokushati da vas nokautira.. a na kraju ipak nece platiti (hhihihih)

    .....

    S poshtovanjem

    Murta
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 29.10.2006 u 19:24

  11. #26

    Odgovor: Priče iz života..

    Nakon malopre objavljnog texta u nashu redakciju stiglo je pregrsht od jednog protestnog pisma u kome se kaze:

    - U tvom postu izneta je gomila neistina i izmishljotina. Ja sam znala gde i kad treba da se nadjemo jer tachno znam gde je pedagoshki muzej u Beogradu a narochito gde je Beograd kao i koliko je sati kad je 9.45.

    Iz daljeg texta se, zbog nepravilnog i bezobzirnog izrazavanja te chesto koriscenih dvostrukih negacija ne vidi da nije postojala namera da se ukrade knjiga koju nisam ukrala, te da alarm nije pishtao iz razloga iznoshenja neplacene knjige.. vec zbog sporosti sistema da se kupljena knjiga registruje kao takva..

    Yaye

    Izvinjavamo se ako je nash text naneo dushevne boli bilo kom oblom bicu jajastog porekla..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 29.10.2006 u 20:01

  12. #27

    Odgovor: Priče iz života..

    Citat HLEBmaster kaže:
    Ja sam znala gde i kad treba da se nadjemo jer tachno znam gde je pedagoshki muzej u Beogradu
    I stvarno zvuci neverovatno, ali znam gde je, znam, znam Al' sta 'š kad su neki ovde sujetni, pa misle da sve znaju


    I tako... uprkos tome sto sam ih obavestila kad dolazim i sto sam rekla da necu da slusam kuknjave o nenaspavanosti ( ), oni su zaspali... "Ne znam sta je sa ovom zemickom, ne odgovara mi" - rece ona zabrinuto, dok sam ja stajala pored kontejnera i vadila iz kutije vec drugu cigaru... eto, i posle kazu da je lako ostaviti cigare

    Dakle, pivo je hranljivi napitak od kojeg raste stomak i cesto ti se pripishki... posebno nekima Ali, ako dobijes zelju da odes u wc, ljubazna baba sera u restoranu (u kojem, inace, ima dobar suljpa) ce osujetiti tvoju nameru jer se wc placa, a kad se vratis po novcanik reci ce ti da nema sitno za kusur... tjah, nista od pishanja Indijanac prica o nekim igrama koje su u njeno vreme bile popularne (neke sobe, klonje i diskoteke ) Ali vazno da je indijanac popio svoje prvo pivo Kontam da je vec tad bila neuracunljiva, cim je pokusala da minira prelazak u drugu kafanu, pod izgovorom da "jaje nece da pešači" Ali, 'ajde, nekako je uspela da ustane a da ne srusi nista sa stola...

    Stizemo na terasu sa prelepim pogledom na usce, ali ona, znate, nije dobra jer tu "ne mogu da se podignu noge" 'Leb je pokusao sa konstruktivnim predlogom za resavanje tog problema, ali ona je ostala nezadovolj(e)na Indijanac ispija svoje drugo pivo... alkohol toliko obuzima njen duh, da vise ne zna ni da li je pocela da pije pivo, ili ga je vec dokusurila. Vidim da postaje nesvesna svog ponasanja onog trenutka kad (kao nepopravljivi ljubitelj zivih biljaka) pocinje da urniše ono lišće sa zidica, ne bi l' parkirala noge... eee, gde ide ovaj svet

    'Leb samo tiću i ispija svoje i tudja piva Povremeno ubaci neki komentar za cigare, no vremenom se covek navikne da ga ne slusa

    Beogradjani izmedju ostalog umeju da te dovedu u vrlo nelagodnu situaciju, te da ljudi pomisle da si neodgovoran i sklon kasnjenju Zato odmah odlaze u zadnji deo busa, da ne bi i dalje trpeli namrgodjene poglede ostalih putnika u autobusu.

    Svaki bi normalan covek od ujutro do 3 popodne ogladneo, sem nje koja je ujutro jela med Tako je ona resila da se zadovolji jos jednom flasom (piva, da neko ne shvati pogresno ), dok smo mi resili da nas neko ni motkom nece uterati u halu dok ne zadovoljimo svoj apetit 'Leb, zbog prisustva crvendaća, jede najsporije sto moze (mnogo sporije nego onomad), ali opet nedovoljno sporo da zavrsi bar u priblizno isto vreme kad i ja. Indijanac, priseban uprkos vec trecem () pivu koje ispija, drzi mu lekciju o tome kako hrana treba da se zvace dok ne postane kaša... on vec vidi da ni van kuce ne moze da jede na miru

    Na sajmu je jedino 'Leb dovoljno vidljiv, jer je tesko ne primetiti ga. Ona je moju opasku da cemo se pogubiti shvatila vrlo ozbiljno i odmah preduzela neophodne mere da resi moguci problem: otela je nekome zeleni balon kojim je skripala svo vreme posete sajmu i koji je izgubio svoju prvobitnu funkciju - znak raspoznavanja u masi. No, ipak je pokazala trunku humanosti kada je, po izlasku iz hale, taj balon dala nekom detetu, te time usrecila i njega i nas.

    Oprostile smo se sa 'Lebom (koji je hteo da steknemo utisak da je vredan ) i sele da popijemo nesto... ona je, na moje veliko zaprepascenje, uzela i cetvrto pivo, sto me je nateralo da se zabrinem kako ce se uopste i vratiti kuci. No, ljubazni policajac ju je preveo preko ulice do autobuskog stajalista gde je trebalo da saceka autobus koji bi je odvezao do kuce, i to tek nakon mog besomucnog ubedjivanja da nas autobus ne prolazi kroz njeno naselje, te ne moze sa nama nazad ( )


    The rest is history...
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #28

    Odgovor: Priče iz života..

    Na moju adresu je stigla nimalo bezazlena pretnja od strane HLEBmastera, koji se pozalio da bi moju konstataciju
    Citat Yaye kaže:
    ... (koji je hteo da steknemo utisak da je vredan )
    neko eventualno mogao pogresno da shvati, te pomisli da je on unworthy Ovom prilikom mu je javno izvinjavam, te saopstavam javnosti da sam recenicom u zagradi imala na umu da kazem "not so hard working", te da ista nema bas toliko negativnu konotaciju
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #29

    Odgovor: Priče iz života..

    Zajam ( ) knjiga


    Mislim, očito da i ja treba nešto da izjavim za televiziju. Ono prošlo javljanje sam propustila, veštica mi slučajno prekinula niz, a i ovi dvoje sve zapisaše... bila sam do guše u...

    ... situacijama.

    Elem, subota ujutru... pošten svet spava a ja na autobus... ljudi taman pošli na pijac, pecanje ili da vade krv... eto toliko je sati bilo. Ali dobro, ne viđa se Jaje svaki dan, pa se rado uputih na mesto gde se inače istovaruju jaja kada dolaze u tucetu... 'Lebac je kao ustao... mmdaaaa, ali ja to ne znam, nego pretpostavljam pošto se čovek ne javlja na telefon. Ulovih ga na kraju, Jaje se uredno javljalo na svakih 5 minuta (ona čeka, a mi treba to da znamo!) i eto odličnog načina da ti počne subota dan. Leba i Jaja (al' za svaki slučaj... med).

    Sa Lebom se nađem na uobičajenom mestu gde se istovaruje Leb, pa se uputimo do tog mesta u gradu koje mi (ne) znamo gde je, ali zato Jaje zna Pomisli čovek, onako dok se približava, gori nešto... muzej... ili kontejneri... a onda se približiš dovoljno i vidiš da je to samo "jedna" najobičnija cigareta...

    Ovo je onaj deo gde ide grljenje & ljubljenje.

    A onda deo gde ona kaže da NEĆE da pešači.

    Pređemo lepo ulicu i zabodemo se u obližnju kafanu. Poslednji put sam tu bila sa mamom pre 25 godina... al' konobar je, ja mislim, još uvek isti. Seli smo u baštu (imamo i pušače), a čekali da poručimo taman toliko da nas lišće zatrpa i da nas onaj dedica koji ga čisti otkrije negde... na proleće. Konobar dolazi vrlo jednostavno... kad odete po njega. Pošto donese porudžbinu konobar se sakriva dublje u prostorije kojima je običnim smrtnicima zabranjen ulaz. Da biste poručili drugu turu morate odmarširati u kuhinju. Tamo ćete ga naći između friteze i frižidera. Doći će odmah. A vi za to vreme možete odigrati partiju šaha... I pored svega toga poželećete da svratite opet, jer situacija opuštenija ne mož' biti

    Na insistiranje Lebovo, a na Jajetov pristanak selimo se u drugu kafanu na sunčanje. Zidić prosto mami da podignete noge, ali da biste to učinili morali biste ili da izmestite kompletan inventar ili da se odvojite od društva, a par osušenih listića koje je opalo dok ste pokušavali to da izvedete učiniće da delujete izuzetno nemarno (kao što je u prethodnom postu reč). Pošto Jaje nije moglo da stigne da zapiški prethodnu kafanu, zbog radi nemanja sitnih para za baba seru, a odbijala je da je odvedem i častim piškenje, zapiškila je ovu drugu. I to bukvalno, jer se zatvorila u wc bez sijalice i ko zna da l' je išta uspela da potrefi u kompletnom mraku. Indijanci pak, iskusno piškiriške otvorenih vrata

    O pivu ću kasnije, to ću da saberem.

    Na Zajam knjiga smo mi iz Beograda stigli autobusom iz B. Zanimljivo. I to grupno Pošto smo saslušali i nismo čuli kad treba da se skupimo za povratak uputili smo se u treću kafanu Pa ne zna se ko brže jede. Jaje je malo temeljnije, sve to prvo lepo nasecka i pripremi a Lebac svoje diskretno proždire. I tuđe.

    Ja sam sa sobom od kuće povela i svoju bakteriju, da ne ostane sama povremeno mi se javljala da znam da je tu i da je sve u redu, ali smo je posle malo i zanemarili zato sam joj danas posvetila svu svoju pažnju, pa se bojim da ćemo se uskoro rastati

    O kupovini i treženju nepostojećih štandova je bilo reči. O krađi takođe. Ali o najmanjim cimerkama na svetu nije. Jaje nas je upoznala sa kolibrijevim jajetom. Pored nje su i džepna izdanja TOMOVI.

    Ah, da, moj balon. Lepi i zeleni A nervozni se ježe kad ga pomaziš Pa zapale još 5 cigara u to ime.

    Sad ide deo kad se rastajemo od Leba. Ljubljenje & grljenje.

    Jaje nas je upoznala sa još nekim ljudima. Između ostalog sa jednim koji je veliki i snažan (to voli da pokaže i pri rukovanju) i ne daj bože da se sa njim rukujete ako ste nosilac prstenja na skoro svakom prstu. Bez milosti će vam stezati ruku dok vam se svi kamenčići ne ukrste... sutradan ćete pokušavati da sastavite prste, ali bezuspešno... i drugog, nežnog i zamornog koji voli da priča na engleskom, razume se u numerologiju a rado bi sexualno opštio sa vašim drugaricama koje ne poznaje.

    Pivo. Ne mož' čovek da popije jedno pivo ili dva, a da mu odmah ne pripišu četiri. Četiri naručena piva nisu i četiri POPIJENA piva, specijalno kada ste u društvu koje voli da vam krade pivo čim okrenete glavu... ili ne okrenete. Dakle, svečano izjavljujem da sam popila pola od dva mala i još malo od jednog i jedno celo.

    Za to vreme Jaje je bacilo jedan opušak na zemlju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    A onda sam ispratila Jaje na autobus.

    Sad opet ide deo sa ljubljenjem i grljenjem.

    Da, ono sa čika policajcem je istina. Milicija, inače, osim što bije narod, služi i da pojedinca prevede preko ulice. Tako su me učili kad sam bila mala. I da, ja sam se lepo obratila čiki i pitala gde mogu da pređem ulicu a da me ništa ne zgazi a u najavi ni levo ni desno ni semafora ni pešačkog. I da, preveo me preko ulice sa sve onim fluorescentnim odelom koje je usporilo nenormalno frekventan saobraćaj.

    Odoh i ja...

    Ostalo... čitaćete u mojim memoarima...

    Edit: Između pratnje na autobus i ljubljenja i grljenja Jaje je još jednom piškiriškilo... ali u žbunju sa još jednom koleginicom. Na taj način su građani B. doprineli da vegetacija u BG bude bujnija.
    Poruku je izmenio SQUAW, 29.10.2006 u 23:12
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #30

    Odgovor: Priče iz života..

    Alo narode.Nasao sam temu o neplodnosti i upisao se.Na ovoj strani nebih da stvaram setu i melanholiju,nego da "price iz zivota"sa tim sadrzajem treba slobodno tamo kucati.A sto se tice mene sa ovom temom:Sutra ste ga n.............!Ma sala!Imam dobrih stvari da prikazem.
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zalaganje života
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2011, 23:40
  2. Religija/stil života
    Autor psssst u forumu Religija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 07:02
  3. Nar, ili jedna stranica života
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.11.2009, 17:46
  4. 2 trenutka jednog,istog života
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.11.2009, 03:10
  5. Ima li života nakon razočarenja?
    Autor ser_gogsy u forumu Filozofija
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 01.09.2009, 16:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •