Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
  1. #31

    Odgovor: Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Što nas navodi na zaključak da nemaš nikakve potrebe za drugim rešenjima ...
    mislim, ako ti je stalo do tog HDD koji si spominjao lepo ga upakuješ u eksterno kućište i Bog te veselio, problem rešen. Zar ne?
    Ma nije meni to problem(kupio sam vec drugi HDD)nego na ovom mi je Windows a i drugi programi pa bih to sve hteo da prebacim na SATA HDD!
    Evo da malo pojasnim:Imam 2 PC jedan je novi a drugi je vec 2 godine "star".Ovaj novi ja koristim.Ako vam nesto znace podaci od novog evo surocesor AMD Athlon 6000
    GRAFICKA Leadtek NV 7950GT(koju cu uskoro zameniti za 7950GX2)
    4GB DDR2 Corsair 4 4 4 12 RAM
    Napajanje http://www.ocztechnology.com/product...m_power_supply
    Maticna http://www.itsvet.com/proizvod/msi-k..._mboard/24/425
    HDD1 http://geizhals.at/a226937.html
    HDD2(eksterni WD 200GB) i jos dosta peripetija i modinga da ne nabrajam(nije ni vazno)
    E a sad "stari":
    Procesor AMD Sempron 2800+(sockel A(462))
    Graficka http://www.computerbase.de/artikel/h...9999gt_td_128/
    Maticna http://geizhals.at/a92540.html
    HDD kao sto sam u Temi naveo HITACHI 80GB
    RAM 2GB Kingston
    Napajanje http://geizhals.at/a119624.html itd...
    E sad bih ja prodao RAM,Maticnu(vec sam kupio novu-http://geizhals.at/a202874.html),Procesor(i njega sam vec kupio-http://geizhals.at/a206720.html),Graficku(na njeno mesto dolazi ova iz ovog PC-a-http://geizhals.at/eu/a216040.html i mozda HDD.Pa bih onda hteo nesto sa ovog HDD-a da prebacim na novi SATA(i njega sam vec kupio-http://www.1ashop.at/details/SEAGATE...l?d=ACT1322491.
    Imam 2 Windows CD-a(jedan je puna verzija a drugi UPDATE) i to je problem kad moram ponovo da ga instaliram zato sto ne mogu sa Update nego sa punom Verzijom koja je vec Instalirana na ovom Kompu.I onda treba da nazovem MICROSOFT da mi daju drugi CODE itd..
    Mozda to ne izgleda neki problem ali kada sam ih poslednji put zvao dobio sam Tel.racun(za fiksni,mogu da zamislim koliko bi to kostalo sa Mobilnog) 68,20(samo MICROSOFT).Mislim da se ne isplati da ih zovem,pa sam zato mislio da nekako izvedem da mi taj Windows XP ostane kako jeste!
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?

    Nije mi baš skroz jasno to oko telefonskog računa, moram da priznam.
    Ovde postoji Microsoft-ova kancelarija i pozivi su sasvim besplatni, ne vidim zašto bi to drugačije bilo u Beču.

    Rekao bih da je u pitanju tvoja greška i da nema potrebe da zoveš direktno USA.

    Druga opcija je da lepo instaliraš Windows, iako i tu imam jedno pitanje za tebe, pa tek potom da se putem interneta prijaviš i registruješ ...

    Pitanje je, kako to misliš imaš samo jedan instalacioni Windows CD i želiš da radi na dve mašine, zar nije potrebno da platiš dva ključa. Nešto ne bih rekao kako je moguće legalno imati jedan Windows na više mašina a da se to ne plati dodatno.



    Nego da se vratimo na preseljavanje programa. To se u praksi ne čini, često je to čak nemoguće izvesti prosečnim korisnicima i kasnije može da ima više negativnih posledica po rad sistema. Sva kopiranja instaliranih programa na drugu mašinu su jako, jako problematičan i bespotreban posao koji samo prilično vešti korisnici računara uspešno okončaju ... moje mišljenje o ljudima koji to pokušavaju i rade ne bih iznosio ... verujem kako imaju višak vremena, živaca i ljubavi za avanture tog tipa.

    Šta je potrebno da uradiš?
    Pa mislim da znaš ali ...
    Potrebno je da sve svoje lične podatke sa tog diska preneseš na neki medijum kao što je DVD ili na neki drugi HDD. Lični podaci su najvažniji i ne mogu se nadoknaditi ako nestanu.
    Posebno, tom prilikom, budi pažljiv i dobro pregledaj disk u potrazi za svim svojim podacima, sve lepo proveri i prekopiraj u duplikatu ( DVD nisu skupi, jel'te pa nema razloga za štednju)

    Šta ćeš posle toga uraditi sa tim diskom manje je važno.

    Kada skockaš tu drugu mašinu uzmi lepo i instaliraj sve od početka, onako kako to Bog zapoveda ... natenane i po redu.

    Moja preporuka ljudima kojima nije struka instalacija i podešavanje sistema je da to povere nekom stručnjaku i da lepo plate za tu uslugu.

    Za tako nešto postoji više od nekoliko razloga a osnovni je da treba poštovati svoje vreme i živce, a dobijaju se bolji rezultati što je jako važno.

    Da bi vam bile jasnije neke stvarčice, pokušaću ovako da objasnim.

    Smem da garantujem da ni jedan napredan korisnik neće bolje upeglati, utegnuti i podesiti sistem za rad od recimo Goldie, Galahada ili mene ... bez obzira koliko brbao i jurio po netu u potrazi za raznim trikovima, forama i fazonima ... jer niti baš sve postoji na netu, pa čak i da postoji skoro nemoguće je uhvatiti ravnotežu nekome ko nije dobrano upućen i uigran a na kraju krajeva nećemo vam ni mi baš sve hteti reći, uostalom kao ni ostali na koje ćete nailaziti na raznim forumima.

    Pojava je da se radoznali korisnici računara lako pogube u obilju informacija.

    Dodao bih, ja znam da zamesim i ispečem hleb pa ipak svaki dan odem u prodavnicu i kupim gotov proizvod.

    Ja imam par poznanika na koje me Vi podsećate, vole hardware, vole software vole da se igraju i brbaju po računarima ali uvek na kraju priče njihovi računari završe na mom stolu, jer znaju šta dobijaju za svoj uloženi novac ... a nije da oni ne probavaju i nije da im nisam otkrio brdo tajni, fora i fazona ali jbg ...

    Treba ceniti ljude kojima je to posao i prepustiti im da ga rade, lakše se diše.

    Moje gledanje na stvari je takvo da često kada sklapam nekome konfiguraciju imam običaj da u servisu/prodaji tražim da mi sastave računar, instaliraju OS i neophodne drajvere ali bez podešavanja sistema, te da sve to probaju da li funkcioniše ... ne zbog toga što je to meni teško i što to ne mogu da uradim za vrlo kratko vreme, već zbog toga što neću da se zezam za sitne novce.
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?

    Kao sto rekoh imam 2 CD-a i dve Licence(kljuca):
    !) WINDOWS XP HOME EDITION OEM
    2)WINDOWS XP HOME EDITION UPDATE
    Ovaj drugi mogu da instaliram samo ako na Kompu imam neki "predhodni" sistem-na primer WINDOWS 98-zato se i zove UPDATE.Pa sam zbog toga morao da zovem MICROSOFT jer sam pokusao da ponovo instaliram OEM verziju na drugom Kompu sa kljucem od Windows Update(to je bilo nemoguce jer svaki CD ima svoj kluc),pa sam onda pokusao sa kljucem od OEM verzije a onda dobijem na Monitoru sledeci odgovor:Vi ste vise puta upotrebili kljuc tako da vas Windows ne mozete registrovati.Molimo stupite u kontakt sa MICROSOFTOM!
    I onda ti ja brale zovem tamo a ono broj 0900itd. i stigne mi kasnije masan Racun(imao sam SAMO tu mogucnost i ponudu(ne znam zasto na ovom besplatnom broju nisam mogao dobiti dalju pomoc).I tako su sad oba Kompa registrovana pa kada bih sada trebao ponovo da instaliram Windows morao bih opet tamo da zovem da mi registruju PC(jer se ovde u EU i PC mora registrovati-neznam da li je i kuci isto?).I tako ti ja uvek imam S...E oko Windowsa(cak sam razmisljao da kupim jos jedan sa punom verzijom jer mi dodje jeftinije(negde oko 80),pa kad saberes Tel.racun od 68,20 i ako je potrebno da ih ponovo zovem...
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?

    Paaa... Nemam pojma kako je to kod nas, verovatno isto cimatanje kao i kod vas... Samo su ovde valjda morali free telefon da stave, jer ljudi i ovako jedva platjaju licencu za Window$...

    A naravno, tu je uvek opcija bataliti Wintendo, i pretji na dobri free Linux... Ima vrlo kvalitetne komercijalne programe, i odlichnu podrshku...

    Ne znam kaok ide da pazarish Retail verziju Win-a, koliko to koshta, i kako ide sa kljuchevima... Ali da je cimanje, cimanje je, i to abnormalno...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?

    Mozda imate i pravo:ako covek sam ne pokusa nesto da uradi nece se Hleba najesti
    A i vama se sigurno desavalo da se izgubite ponekad kada slusate misljenja vecine ljudi,pa svako ima drugacije shvatanje,pa se onda upitamo:jbt ko je sad u pravo,koga da poslusam,sta ako ovo ne valja,sta ako ovo ne radi,sta ako mi je onaj prvi rekao bolju varijantu od onog osamnaestog...
    Sacekacu jos neki dan dok ne skockam PC pa cemo onda videti.
    Ipak vam se od sveg srca zahvaljujem na ulozenom trudu i vremenu pokusavajuci da mi pomognete!
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?

    Sluzhimo narodu!


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Moze li ovaj HDD sa ovom maticnom plocom?

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    Kao sto rekoh imam 2 CD-a i dve Licence(kljuca):
    !) WINDOWS XP HOME EDITION OEM
    2)WINDOWS XP HOME EDITION UPDATE
    Ovaj drugi mogu da instaliram samo ako na Kompu imam neki "predhodni" sistem-na primer WINDOWS 98-zato se i zove UPDATE.Pa sam zbog toga morao da zovem MICROSOFT jer sam pokusao da ponovo instaliram OEM verziju na drugom Kompu sa kljucem od Windows Update(to je bilo nemoguce jer svaki CD ima svoj kluc),pa sam onda pokusao sa kljucem od OEM verzije a onda dobijem na Monitoru sledeci odgovor:Vi ste vise puta upotrebili kljuc tako da vas Windows ne mozete registrovati.Molimo stupite u kontakt sa MICROSOFTOM!
    I onda ti ja brale zovem tamo a ono broj 0900itd. i stigne mi kasnije masan Racun(imao sam SAMO tu mogucnost i ponudu(ne znam zasto na ovom besplatnom broju nisam mogao dobiti dalju pomoc).I tako su sad oba Kompa registrovana pa kada bih sada trebao ponovo da instaliram Windows morao bih opet tamo da zovem da mi registruju PC(jer se ovde u EU i PC mora registrovati-neznam da li je i kuci isto?).I tako ti ja uvek imam S...E oko Windowsa(cak sam razmisljao da kupim jos jedan sa punom verzijom jer mi dodje jeftinije(negde oko 80€),pa kad saberes Tel.racun od 68,20€ i ako je potrebno da ih ponovo zovem...
    Mislim da bi trebalo da proveriš to sa brojem telefona, potraži broj Microsofta u Beču i porazgovaraj sa njima, ne bi smelo da te išta košta poziv za registraciju ... njima je cilj da imaju što više registrovanih korisnika i trude se da to olakšaju koliko god je moguće.


    Moja iskustva sa situacijama kada sam morao da nanovo instaliram Windows na nekim mašinama su više nego pozitivna, postupak je vrlo jednostavan i ljudi su savršeno ljubazni ... nazovem ih i sve obavimo za par minuta.
    Naravno postoje opcije gde nije ni potrebno da to radite telefonskim putem već je moguće sve to uraditi preko interneta ali ne bih vam mogao sada ovako iz glave izdiktirati proceduru, osim da ponovim istu tvrdnju kao i malopre da nije komplikovano.
    U oba slučaja procedure su prilagođene najneupućenijim i najneveštijim korisnicima raćunara, pa samim tim možete izvući neki zaključak.

    Kako je kod kuće? Pa i ovde se Windows mora registrovati, kao i svugde u svetu ... naravno, mi smo vešt i maštovit narod pa to radimo na razne načine, svako na onaj kako mu je to najprihvatljivije.

    Moram napomenuti kako je pre neku godinu na vrhu listi na kojima se prikazivala zastupljenost piratizovanog softvera u nekoj zemlji na prvom mestu našla Španija, pa potom još neke razvijenije evropske države ... nas nije bilo nigde na tih prvih desetak mesta ... za šta mogu postojati različiti razlozi.


    PS.
    Ako budeš kupovao novi XP preporučio bih ti da uzmeš XP Professional sa SP2 ili pak da ga kupiš ovde na sniženje kada budeš dolazio
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Vaterpolo - kakvo je vaše mišljenje o ovom sportu?
    Autor greco u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 15:04
  2. Zasto volim ovaj Forum?!
    Autor Ivana-psy u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 246
    Poslednja poruka: 29.01.2012, 17:13
  3. Sta Srbija moze da ponudi?
    Autor maleni u forumu Ekonomija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 19.03.2010, 21:18
  4. Kako biste protumacili ovaj gest?
    Autor adelaida u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 09.04.2009, 14:54
  5. Možda u ovom trenutku najbolja webstrana na svetu
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.11.2006, 15:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •