Sum na srcu???
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    05 Sum na srcu???

    Danas sam saznao da imam sum na srcu dali neko moze da mi objasni kakva je to bolest? koliko je opasno i kako se leci?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Sum na srcu???

    Evo shta ja nadjoh na mrezzi

    "Pitanje: Imam 17 godina i na sistematskom pregledu mi je utvrđen po prvi put šum na srcu. Inače se dobro osjećam. Trebam li se zbog toga javiti kardiologu?

    Odgovor:Svakako bi bilo dobro da se javite kardiologu zbog nerazjašnjenog šuma na srcu, tim više što su takvi šumovi najčešće bez simptoma. Treba razjasniti porjeklo šuma, a on može biti uzrokovan brojnim uzrocima u odrasloj dobi. U djetinjstvu i mlađoj životnoj dobi to mogu biti prirođene srčane greške ili pak posljedica preboljele upalne bolesti srčanih zalistaka. Šum na srcu može biti uzrokovan i drugim bolestima, kao što su npr. anemija ili bolesti štitnjače. Postoje i ? nedužni ? šumovi srca, nastaju kao posljedica bolesti zalistaka, već su samo iskaz promjenjenog protoka krvi kroz srce. Kako zanemarena teška greška na srcu može dovesti do kasnijeg znatnog oštećenja srca, treba je isključiti kardiloškim pregledom, te ako je potrebno i ultrazvukom srca."

    Take care
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Sum na srcu???

    Na moeto ete mu najdoa sum na srce no potoa rekoa deka nema ,obicno lekarite gresat oti koga si nastinat se slusa nekoj zvuk.Za da bides siguren dali imas sum trba da ti zemat krv od venata i da proverat AEST-test ako e nula togas nemas ,odi na lekar ne ja zanemaruvaj taa bolest oti srceto strada mnogu si omalaksan i treba da se prima mesecna inekcija.Proveri ne e nisto strasno da ti zemat krv od venata.
      Vrh

Slične teme

  1. U svom srcu ponovo rođen/2 rođenja čoveka..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 13.08.2009, 18:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •