Čvrsti diskovi kompanije Maxtor sadrže trojance
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Čvrsti diskovi kompanije Maxtor sadrže trojance



    Tajvankso ministarstvo pravosuđa optužilo je kompaniju Seagate Technology LLC da čvrsti diskovi koje prodaje pod robnom markom Maxtor, sadrže trojance čiji je zadatak da sve važne podatke sa diskova pošalju na određene Web lokacije u Kini.

    Predstavnici Ministarstva su saopštili da iza celog slučaja stoje vlasti u Kini, kao i da su trojanci podmetnuti u fabrici, neposredno nakon proizvodnje. Prema objavljenim podacima, oko 1800 diskova je isporučeno iz fabrike koja se nalazi na Tajvanu. Utvrđeno je da trojanci sve podatke sa kompromitovanih diskova šalju na lokacije www.nice8.org i www.we168.org,
    registrovane u pekinškoj kompaniji XinNet.cn, jednoj od tamošnjih "matičara" domena, tj. kompanija koje vode registar ".cn". Ipak, trenutno nije dostupno više podataka o vlasnicima ove dve lokacije, ukoliko im je uopšte moguće ući u trag.

    Svi kompromitovani diskovi su kapaciteta 500 GB i pripadaju seriji Maxtor Basic. Pre nego što su tajvanski istražni organi otkrili trojance, prodato je oko 300 diskova, dok je ostalih 1500 diskova povučeno iz prodaje.

    Kineske vlasti su za kratko vreme po drugi put optužene za špijuniranje. Pre nekoliko meseci kineski hakeri su optuženi za napad na mreže koje koristi vojska SAD.

  2. #2

    Odgovor: Čvrsti diskovi kompanije Maxtor sadrže trojance

    Znao sam za ovaj slucaj, ali nisam znao da je to podmetnula Kineska vlada. Mada me to nimalo ne cudi, jer Kina po svaku cenu zeli da preuzme primat u svim privrednim granama, i to "odmah".

  3. #3

    Odgovor: Čvrsti diskovi kompanije Maxtor sadrže trojance

    Naleteo sam na ovu vest... A sudetji i po ostalim vestima iz IT oblasti, a i shire, Kinezi su se opasno obezobrazili... Svuda neshto mute, trpaju se, guraju se... Chini se kao da namerno provociraju neshto... Postavio sam ovde skoro vest da kradu i kopiraju americhke sajtove, i preusmeravaju posetioce iz Kine na svoje sajtove... Svaka konkurencija Kineskoj kompaniji se gushi momentalno i na svaki nachin...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  4. #4

    Odgovor: Čvrsti diskovi kompanije Maxtor sadrže trojance

    Maxtor je potpuno sra..e. U poslednjih par godina se desilo da je svakome (koga znam) crkao Hard disk marke Maxtor. A do skoro je bio najbolji...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #5

    Odgovor: Čvrsti diskovi kompanije Maxtor sadrže trojance

    Najbolji tesko, ali u svakom slucaju dobar odnos cena:kvalitet. WD je bio i ostao kvalitet za mene, mada i SeaGate zna da izbaci kvalitetnu seriju. Dok je maxtor uvek bio za male pare kvalitetno resenje.

  6. #6

    Odgovor: Čvrsti diskovi kompanije Maxtor sadrže trojance

    Imam dva Maxtora u kutjishtu... Jedan ima oko 5 godina, a jedan ima oko 3 godine... Rade kao san... Maxtor je za mene uvek bio extra disk... A poshto ih je sad kupio Seagate, mogutje da su namerno spustili kvalitet izrade, i da tje uskoro i Maxtor da nestane, kao i Quantum, kada ih je Maxtor kupio...

    WD ne volim da vidim ni u izlogu, jer sam imao gomilu WD-a koji su unirali bez ikakvog pametnog razloga... Gomila podataka otishla dodjavola...

    A ovi Kinezi... Kao kuga... Svuda trpaju kojekakve budalashtine, samo sabotiraju, sve shto stignu...

    Seagate je u sushtini najbolji, samo su imali malo glasne diskove, posebno ove shto se vrte na 7200 o/min. i vishe... Mozhda se to promenilo...

    Svakako tje uskoro da padne kupovina novog diska, i to tje verovatno biti Seagate od 500GB... Mada bih ja radije neki MagTape stavio u sobu


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

Slične teme

  1. Sadržaj Ahtisarijevog predloga
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 20:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •