Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Predstavnici Direktorata za unutrašnje poslove i slobodno kretanje EU srešće se sa predstavnicima BiH kako bi razgovarali o postepenom ukidanju viza. Zamenik šefa Delegacije Evropske komisije u BiH Renco Davidi rekao je da će se "u prvoj fazi razgovarati o liberalnijem viznom režimu za određene kategorije - intelektualce, studente, ljude s posebnim potrebama, biznismene".

    "Vremenom će se ići na sniženje cena viza i na njihovo davanje na duži vremenski period. Ali, to zavisi od zemalja članica Šengenskog sporazuma", izjavio je Davidi za Dnevni avaz. On je rekao da od ovog meseca Poljska, Češka i Slovenija građanima BiH vize izdaju besplatno.

    Davidi je rekao da od brzine toka integracija određene zemlje u EU zavisi i vizni režim, te da ne postoji spisak obaveza koje određena zemlja mora ispuniti kako bi joj se ukinule vize, već da se odluka o tome donosi na osnovu procene koliko je neka zemlja u stanju da se suoči sa određenim izazovima.

    "Jako je bitan vremenski okvir u kome se zaključi Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju i određena zemlja dobije status kandidata. Kada prođete tu kapiju, bezvizni režim postaje vrlo izvestan i blizu", rekao je Davidi.

    - b92-
    Moram priznati da sam se ponovo iznervirala kada sam završila sa čitanjem gornjeg teksta. Hrvatskoj ne trebaju vize od raspada SFRJ (od prošlog meseca im ne trebaju ni za Englesku koja im je jedina tražila vizu), Bosni se uvodi "labilniji vizni režim" a mi smo na crnoj listi!!! Ljudi moji, Bosni se uvodi labilni vizni režim sa ciljem ukidanja viza!!! Za mene Bosna je uvek bila sinonim za neuredjenu državu, da ne nabrajam sada zbog čega sve... a mi smo i dalje na crnoj listi! Cak su nam, ako se ne varam, od proslog meseca poskupele vize.
    Iskreno, sve vise zelim da se Kosovo sto pre ocepi i da gospoda gradjani sa Kosova (raznorazni Krasnici, Selimi i njima slicni) vrate svoje SRJ pasose i da onda, ako je to ikako moguce, i mi pokusamo da uradimo nesto u cilju "liberalnijeg viznog rezima".
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Ne treba nama EU. Dovoljni smo sami sebi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Citat Kunic kaže:
    Ne treba nama EU. Dovoljni smo sami sebi.
    Vidi ga, ja ozbiljno a on se zajebava

    Pa stvarno ljudi, nije li grozan osecaj kada vidis da svi oko tebe napreduju (odose i Bugari i Rumuni u EU, Bosna ide polako na ukidanje viza, Hrvatima ne trebaju uopste) a mi i dalje stojimo u redovima za vize, prolazimo citave procedure da bismo posetili rodjake u inostranstvu, tretiraju nas kao poslednji sljam... Mozda mi nesto fali, ali mene takve stvari stvarno pogadjaju... Ja bre zelim da zivim normalno.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Udri brigu na veselje. Koga nema - bez njega se moze. Sta ces preko grane, kada nemas para. Treba i mi njima da uvedemo rigorozan vizni rezim.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Citat Kunic kaže:
    Udri brigu na veselje. Koga nema - bez njega se moze. Sta ces preko grane, kada nemas para. Treba i mi njima da uvedemo rigorozan vizni rezim.
    cccc Kunicu. Zato sto ti ne treba EU i imas da kupis samo roze patike u Novom Sadu. U suprotnom bi bila veca konkurencija na trzistu i imao bi veci izbor.



    Ja se uvek iznerviram kada procitam ovakve vesti. Jeste da je to rekao B 92 koji me malo nervira nekad (ali ne uvek) ali verujem da je tako.
    Debilna smo zemlja, sta da se radi.

    Sada ispada da je i BiH bolja od nas.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Kada cete shvatiti da u ovoj zemlji nikada nece biti onako kako bi mi zeleli? Evo, danas odem na pumpu i gledam i ne verujem: super kosta 99,90 dinara! Pa bre to su kriminalci, pljackasi, banda, lopovi i ne znam kako da ih nazovem. Sada procitam ovo za vize. Da se nerviram? Jok. Ne vredi. Take it or leave it. Promeniti ne mozes. Sada bi kao slag na tortu mogli da nam uvedu malo sankcija zbog Mladica i strava! '93 se vratila.

    A sto se tice patika, starki uvek ima.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Kao svoje misljenje na ovu temu bih samo citaocu skrenu paznju na svoj nick.Cela mudrost.Dokle ce da nas prati-ne znam!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Da li ste znali da viza za Rumuniju kosta 40 E?
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Konacno i nesto ovako :
    " Predsednik Srbije Boris Tadić i evropski komesar za proširenje Oli Ren dogovorili su se juče u Helsinkiju da kroz desetak dana počne olakšavanje viznog režima za državljane Srbije.Ren je na konferenciji za novinare posle sastanka sa Tadićem rekao da će Savet EU za desetak dana usvojiti pregovarački mandat za olakšice viznog režima za Srbiju. To je važan korak ka liberalizaciji viznog režima za građane Srbije i prvi korak ka dovođenju Srbije na belu Šengensku listu, rekao je evropski komesar. Tadić je posle sastanka rekao da je sa Renom razgovarao i o nastavku pregovora o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju Srbije sa EU, koji su, kako je naveo, od izuzetnog značaja za Srbiju. "

    Valjda ce da bude i nesto od toga .
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Hm... Ja jesam za ulazak u EU ali sada kada nam daju vizne otezice :D ne pada mi na pamet da ih posecujem... Ja sam kao Srbin suvise ponosan da dozvoljavam gnjidama kao sto su Grci i slicni da me maltretiraju za vizu.

    Recimo da sam bio na svim mogucim bliznjim morima osim na grckom... Tako da ja svoje pare tamo nisam trosio i na taj nacin sam sabotirao grcku privredu za svojih 1000 do 2000 eura... hehehehe

    Pa nek se cesaju sto ljudi sve vise idu u Bugarsku, Tursku, Tunis itd.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Šengen vize - nekome ukidanje, a nekome poskupljenje

    Stvarno je preterivanje sa tim vizama... traze bre milion papira i papircica i ko'e kakvih gluposti, jos malo pa ce i bris iz dupeta da nam traze...
    Ma ja bi tim ,(sto nas najvise maltretiraju (Danska pre svega,jer sam sa njima imao problema) trazio jos vise gluposti, pa nek niko od njih ne moze da dodje kod nas... ko ih !
      Vrh

Slične teme

  1. Nekome ko će razumeti ostavite poruku
    Autor BoginjaMarija u forumu Pričaonica
    Odgovora: 2441
    Poslednja poruka: 02.03.2017, 16:12
  2. Kako dokazati nekome da ga volite?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 128
    Poslednja poruka: 07.10.2015, 21:35
  3. A šta kad smo mi nekome prvi?
    Autor SQUAW u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 12.08.2012, 13:16
  4. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 08:07
  5. Radne migracije: Svako je nekome Zapad
    Autor Sunny u forumu Ekonomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.12.2011, 23:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •