Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 52
  1. #1

    Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Eto, malopre nam drug Voja ispricha prichicu kako je, eto, on odluchio da raspishe izbore jer su zli koalicioni partneri reshili da ne brane Kosovo onako kako on misli da bi trebalo (ako treba - sami protiv svih, vremenski neogranicheno (odakle li mi je ta pricha poznata?))...

    ...vasa razmisljanja i ocekivanja - sta ce se desiti do i posle 11. maja...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Srbija se saginjati nece!!!
    Poruku je izmenio Mish, 08.03.2008 u 18:54 Razlog: Caps Lock
    Back in red!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Zar mora baš tako da se počne ova vest? Zašto nastaviti istom retorikom i zajedanjem kad je vlada pala a izborna kampanja još uvek se nije zahuktala, predlažem da malo odmorite ili snizite ton jer će te do kraja izgubiti i ton i sliku. A dotlle će te imati dosta vremena. Raspisivanjem vanrednih parlamentarnih izbora svi gube, a najviše običan čovek. Parlamentarne stranke pozdravljaju raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora. A dali se pitate zašto, pa evo opet para narodskih za trošenje na bukanje i obećanja koje niko neće ispuniti, a mi ćemo i dalje biti ovce koje će blejati u zob obećan preko njihovih audio-vizuelnih slika. Normalno ovde na ovom forumu i sličnim i dalje ćemo virtuelno voditi naše predizborne kampanje, na kraju političari će se dogovoriti pa kad god bude, i tako do sledećeg momenta, a ovce? Pa ovce ostaju ovce!
    I još nešto evo spremaju se novi logističko-propagandni timovi za utakmicu, novac se pakuje valjda ćemo i mi obični dobiti nešto.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    ,,love hunter,,

    Nisam dobro razumio djeluje mi kao da ti raspisuješ izbore i usput
    karikiraš predsjednika vlade Srbije, da to ti ne apliciraš na to mjesto,
    jer koliko vidim tebi tvoj predsjednik vlade tvoje države ne valja.

    Ako je slučajno to uradio Vojislav Koštunica, onda si trebao da
    postaviš njega a ne sebe, odnosno njegovu izjavu u kojoj bi vjerovatno
    stajalo koji izbori: predsjednički, parlamentarni ili lokalni, a nakon nje
    svoju izjavu za javnost, tako kultura nalaže, ovako samo ti znaš
    o čemu pričaš.

    Pretpostavimo da se radi o parlamentarnim izborima, skrenu bih pažnju
    na jednu veoma nezgodnu činjenicu, može da se desi da uskoro imate
    i predsjedničke izbore, ništa nije isključeno, želja da se postigne
    većina u parlamentu vanrednim izborima može da se pretvori u poraz
    na svim nivoima.
    Zbog interesa Srbije mislim da ovo što je urađeno nije dobro, neki
    opasno love u mutnom, nadam se da narod neće nasjesti podvalama.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Потпуно, потпуно погрешно решење. Резултати избора неће променити ништа, опет ће се после избора морати урадити нешто што је могло и овако, или смиривање односа у владајућој коалицији или коалиција ДССа са СРС, овако или онако. Сваке године избори... као да о томе одлучују наши непријатељи. Сваки избори, посебно у Србији, носе дозу нестабилности, а они се зајебавају у оваквом тренутку...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    -Izbori su praznik demokratije!
    A vidim neki vec zentaju za cenzus
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    -Izbori su praznik demokratije!
    A vidim neki vec zentaju za cenzus
    Избори значе 2-3 месеца кампање, која ће бити све само не коректна и нормална, без тензија.
    А видећи какав је однос снага, следи и 2-3 месеца формирања владе, као и после прошлих избора.
    Значи, пола године губљења времена да би се добио резултат какав већ имамо.
    Мени је бесмислено гледиште "Ајмо на изборе, празник, да им се нахебемо кеве.. ". Битна је странка, битан је резултат, капитализовати предност од 2,5% са председничких избора.. а није битно шта је најбоље за државу и народ. Фуј.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Избори значе 2-3 месеца кампање, која ће бити све само не коректна и нормална, без тензија.
    А видећи какав је однос снага, следи и 2-3 месеца формирања владе, као и после прошлих избора.
    Значи, пола године губљења времена да би се добио резултат какав већ имамо.
    Мени је бесмислено гледиште "Ајмо на изборе, празник, да им се нахебемо кеве.. ". Битна је странка, битан је резултат, капитализовати предност од 2,5% са председничких избора.. а није битно шта је најбоље за државу и народ. Фуј.
    Mislim da gresis.

    Ovi izbori bi konacno trebalo da odrede u kom ce pravcu Srbija ici, ali definitivno. I mislim da ce se to prelomiti kroz sudbinu DSS-a: ili ce konacno pokazati svoje pravo lice i stupiti u koaliciju sa radikalima, ili ih vise nece biti. Druga opcije mi je znatno verovatnija od prve (ne zbog Kostunicine nespremnosti da se spoji sa Nikolicem, vec zbog toga sto sam uveren da ce ga narod poslati tamo gde je odavno zasluzio da bude - u istoriju).
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    vec zbog toga sto sam uveren da ce ga narod poslati tamo gde je odavno zasluzio da bude - u istoriju.
    Ako je to neko zasluzio onda je to on...
    Back in red!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Ništa mi nije jasno. Kao što je yoss rekao ništa se neće promeniti, tj. odnos snaga. Zašto onda izbori, neka Koštunica napravi vladu sa radikalima pa da sve ode u PM. Ništa za nas i nije bolje. Ako neće da pravi vladu sa radikalima, ne vidim razlog za izbore.
    Možda čovek smatra da će narodnjaci imati apsolutnu većini, ne znam
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Најзаинтересованији за ове изборе је био ЛДП. На основу председничких избора, односно на основу 2,5% гласова које је Тадић добио више од Николића, закључили су да би нова влада после парламентарних избора могла да се формира без Коштунице и ДССа, а са ЛДПом, Г17, Чанком... дакле, влада од зла оца и горе матере.
    Та логика значила би и опасно јачање радикала, али господа из ЛДПа и њихови блиски савезници, један део ДСа, закључили су да кад се подвуче црта, ипак остаје влада блока ДС-ЛДП-Г17-ЛСВ + неки муслимани, вероватно Љајићеви.
    Коштуницино бирачко тело су изгледа урачунали у Николићеве гласове - и закључили да СРС и ДСС неће имати довољно посланика да формирају нову владу. Ту је мало незгодно ако се испостави да су Коштуницини бирачи у већој мери гласали за Тадића, што уопште није искључено, и ако сад у коначном збиру СРС+ДСС+НС+СПС буде више од 50%. Али ЛДПовци и екстремни ДСовци сматрају да се ризик исплати, јер овако ЛДП уопште није у влади а ДСовци морају да деле власт са Коштуницом. А ако се ЛДП докопа државних пара, инситуција, управних одбора... њихово избацивање одатле личиће на скидање Милошевића.
    Наравно, ЛДПовце и то крило ДСа не занима ни Косово ни Србија ни њени интереси... битно им је само да добију неограничену власт. Да ли су сад Србији потребни избори, нестабилност, да ли је паметно ризиковати радикале у влади... то их не занима.
    Коштуница је с друге стране овим потезом показао да није истина све оно што причају о њему - да му је битна само борба за власт, да му је Косово само изговор, да се боји избора који би га одували... јер је уз неке мање уступке могао да седи у овој власти, управним одборима, министарствима... још дуго дуго. Ипак је показао да му је Србија битнија од власти. Друго питање је - колико је ово паметан потез. Коштуницин посао није да показује да има петљу или да му није битна власт "са 6% подршке", већ да ради оно што је најбоље за Србију. А усред овакве кризе, уз могућност доласка на власт СРС или, још горе, ЛДПа, није паметно ризиковати нове изборе и стварати пола године нестабилности. Да не спомињем како ће се то одразити на привреду, инвеститоре, динар...
    Све је боље решење од избора, и коалиција са СРСом, којима такође не би било свеједно да ли ће влада трајати или ће се ићи на изборе, избори су коцка, и опстанак ове коалиције уз неки, било какав договор, мањинска влада уз подршку СРС, СПС...
    Мислим да ће још један резултат бити мањи број гласова ДССу. Већ годинама се против њих води прљава кампања, највероватније у режији ЦИА. ДСС није нашао прави начин да се супротстави тој кампањи, с тим да једини имају храбрости да стану иза својих речи, да повуку потезе, да оборе владу због Косова, да доведу у питање односе са ЕУ због њихових фашистичких поступака, не покушавају да сисају две мајке типа ДС или Г17 са причом "јако ћемо се наљутити што нам уништавају земљу, али нећемо предузети ништа". Кад се споје те две ствари, непопуларни потези, жестока медијска кампања и плашење народа, пропаганда, пљување и блаћење у режији ЦИА... ДСС ће највероватније забележити 4-5% гласова мање него на протеклим изборима. Свеједно, питање је колико су велике шансе, без обзира на Тадићевих силних 2,5% предности над Николићем, да СРС, ДСС и СПС добију мање од 50%. На прошлим изборима имали су заједно око 51%. Нема разлога да резултат СПСа падне, анкете углавном показују раст популарности радикала, ако то покрије пад ДССа... можда је Коштуница израчунао боље од блефера из ДСа.
    Гледајући ову анкету:
    http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=3...mp;sectionId=29
    СРС, СПС, ДСС... опет преко 50%. Дакле, не схватам зашто су Коштуници требали ови избори, шта год је хтео могао је да уради... једино ако су му мотиви стварно демократски - да провери вољу народа. А онда има легитимитет против кога нико нема право да се буни, мада се ови ДС-ЛДПовци већ после годину дана буне да више не важе резултати избора, да Коштуница влада са 6% подршке... као да не постоји разлог зашто се избори одржавају сваке четири године. Ако уђе у владу с радикалима, то је због тога што не верује ДСу и Г17 да желе да бране земљу. Ако уђе у владу опет са ДС и Г17, онда не могу више да доводе у питање његов легитимитет. Али ако узмемо да ће однос снага бити јако јако сличан, онда у чему је поента ових избора???
    Све у свему, највероватнија опција је да ће сви они из ДСа и ЛДПа који су призивали изборе доживети нешто прилично гадно - да им се жеље остваре.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Zašto se diže tolika prašina oko izbora?

    Kome je Srbija važna i zbog čega?

    Italijani menjaju vladu svako malo i ništa. Vest bude taj dan u medijima i ... nova vlada nastavlja da radi svoj posao kao i prethodna.

    Važnije od svega mi je da se to što se njh 200-injak u skupštini svađaju ne lomi preko naših leđa. Čim je malo zaškripalo sa vlašću i poštovanjem "tajnih" dogovora postignutih sa evropom i amerikom oni (ovi iz vlasti) udaraju po nama i našem džepu. Odmah dinar slabi i prekiaju se sve poslovne saradnje sa evropom.

    Dosta više toga. Svađajte se, ali o vašem trošku. Nas ostavite da živimo u svoj našoj bedi.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Најзаинтересованији за ове изборе је био ЛДП. На основу председничких избора, односно на основу 2,5% гласова које је Тадић добио више од Николића, закључили су да би нова влада после парламентарних избора могла да се формира без Коштунице и ДССа, а са ЛДПом, Г17, Чанком... дакле, влада од зла оца и горе матере.
    Znaci 2 miliona i kusur biraca svi od zla oca i gore matere?
    Opet klasiranje ljudi na podobne i nepodobne, izdajnike i patriote, lopove i postenjacine?
    Poruku je izmenio Mish, 10.03.2008 u 20:21 Razlog: bez vredjanja, molim
    Back in red!
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Znaci 2 miliona i kusur biraca svi od zla oca i gore matere?
    Мислио сам на политичаре из ЛДПа, ЛСВ...
    Poruku je izmenio Mish, 10.03.2008 u 20:21 Razlog: bez vredjanja, molim
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Ništa mi nije jasno. Kao što je yoss rekao ništa se neće promeniti, tj. odnos snaga. Zašto onda izbori, neka Koštunica napravi vladu sa radikalima pa da sve ode u PM. Ništa za nas i nije bolje. Ako neće da pravi vladu sa radikalima, ne vidim razlog za izbore.
    Možda čovek smatra da će narodnjaci imati apsolutnu većini, ne znam
    ...vlada sa radikalima u svakom slucaju......ili da se kupi malo vremena,pa da se proba,da se podigne rejting stranke?predje cenzus?da ucenjujemo jos malo,iako imamo malu podrsku u narodu?
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta očekujete od nove vlade
    Autor Che_Guevara u forumu Politika
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 27.05.2014, 16:47
  2. Vlade Divac
    Autor Goga u forumu Sportisti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.10.2012, 22:19
  3. Izbori 2008 ukratko
    Autor eboye u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 31.01.2008, 04:43
  4. Vlada ili izbori?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 15.05.2007, 17:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •