Procenat na/od plate
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Procenat na/od plate

    Još jedna od "sitnica" koje nisu regulisane ugovorom o radu (ili se varam? )niti su spomenute u razgovoru za posao a negde se itekako ta "sitnica" poštuje....

    Da li ste bili u situaciji da vam poslodavac doda ili oduzme procenat od plate i zbog čega? Čime to može da se zasluži?
    Da li mislite da imaju prava na to?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Bila u situaciji da mi doda procenat na platu.
    Recimo, za 80% premašen fond sati (premašen ne zato što sam ja to tako htela, nego što mi je rečeno da se mora) sam dobila maksimum stimulacije što se može dobiti 25%.
    I time sam bila više nego nezadovoljna.
    Rekoše mi da sam nezahvalna što sam pokazala nezadovoljstvo, a pa sam im pokušala obrazložiti svoj stav činjenicom da su mi tako oborili cenu mog časa radnog vremena ispod najniže plate u firmi.
    Neki me još uvek zbog tog komentara smatraju nezahvalnom, dok su oni koji su posumnjali u tačnost ipak preračunali i shvatili da ne lažem.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Jesam imao to "zadovoljstvo" da skinu sa plate, i to dva meseca zaredom!!!Iskreno bile su moje greske,ali ipak sam covek a ne masina,pa i masina poludi!!!
    Da li imaju pravo?Koliko se secam da u ugovoru pise da zbog koje kakvih gresaka imaju pravo na to,a da li je to po zakonu,e to ne znam!!!
    Pa i sadasnji gazda stalno preti da ce zbog gresaka,mislim na sve zaposlene,skinuti sa plate odredjen procenat,ali na srecu jos nije uradio to,nadam se da i nece!!!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Bila u situaciji da mi doda procenat na platu.
    Recimo, za 80% premašen fond sati (premašen ne zato što sam ja to tako htela, nego što mi je rečeno da se mora) sam dobila maksimum stimulacije što se može dobiti 25%.
    OKej je Miško to, trebalo bi da se podrazumeva plaćeni prekovremeni sat

    A čime bi zaslužila da dobiješ neki % u plusu?

    Znaš ono...eee lako je mene tući
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Pa sad da polemišemo o tome dali ima prava da vam neko skine ili doda sa plate..... Ali jedno sigurno znam: Dok sam bio radnik(nečiji), nije mi bilo sve jedno kad su rebnuli platu, bez obzira moja greška ili ne, bilo mi je krivo!!!
    A sada kad sam ja taj koji deli posao, određuje platu, nije mi sve jedno kad se neka mušterija žali na nešto što radnik nije uradio valjano!! E sad znam iz iskustva da reči nekad nisu dovoljne, nego jedino.......jedino da lupiš tamo gde najviše boli....plata!!!!!
    Love comes again......
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Moram ovo da vam "ispričam"....

    U novembru imali smo proslavu u firmi. Sve je super bilo, igramo zezamo se...i kad smo već pomalo cugnuli...kreću pesme i tako to jel...kaže meni Generalni..."idi mi dovedi Komercijalnog...nešto se umusio" znajući da već imam pik na njega Izvučemo sa stolice koleginice i ja, krene tu veselje...hoće Komercijani da pije sa nama...na ex Naravno ko će nego ja pije on, pijem ja...sve mu čudno ne posustajem...Naravno uz sve to ide zezanje, podbadanje a kamera snima...Generalni gleda ne veruje..."napićeš ga" ko ja? neee...
    Sutra dan na poslu, napravim ja grešku (nije prva da se razumemo )...ko je šta je...aha! ...10% od plate
    i komentar..."nemoj da misliš da je zbog proslave"
    ~Al' Generalni ga zajebava....~
    (rodjena braća su )

    Mesec dana kasnije, rečeno nam je da se na placu pravi malo slavlje zbog postavljanja ploče...treba svi da dodjemo...četvrtak...mislim se ajd' neću dugo, samo da se pojavim radi reda...aham Dolazimo Šefica i ja a Direktorka kvaliteta..."'desi bre Naj, aj' da probaš, radža 20 godiina stara... Komercijalni bio na nekom poslovnom ručku pa smo ga svi redom zvali..."direktore meni su rekli da vam se javim " naravno da je morao da se pojavi
    Ponapijali se ...prilazi mi Generalni ..."slušaj mala...ja sa tobom više neću da pijem " Komercijani trčeći pobegao kući...

    Ujutru dolazi Generalni, ja kao nešto radim on se sagne da ga vidim...

    - "koleginice iz jezičkog odelenja, kako je danas "
    - " dobro direktore, sve je pod kontrolom "
    - " a gde nam je "pokojni" Komercijalni ? "
    - "ko? čika Komercijalni? Nije se oglasio jutros "
    - čika?

    Došlo vreme da se primi plata, kad čujem Komercijanom odbijeno 20% zbog kašnjenja na posao i dolaska u nedoličnom stanju


    E sad dal' ovo ima veze sa temom...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku


    E sad dal' ovo ima veze sa temom...
    Naravno da ima veze s temom. Može neko da izvuče pouku.
    Naravoučenije: ako ikada dodjete u situaciju da poslovno saradjujete s Najgorom, ni pod tačkom razno nemojte da pristanete da budete deo proslava, jer može da vam se desi sledeće:
    Najgora će sutradan da se pojavi na poslu u najboljem izdanju, a vama će da skinu 20% od plate.

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da ima veze s temom. Može neko da izvuče pouku.
    Naravoučenije: ako ikada dodjete u situaciju da poslovno saradjujete s Najgorom, ni pod tačkom razno nemojte da pristanete da budete deo proslava, jer može da vam se desi sledeće:
    Najgora će sutradan da se pojavi na poslu u najboljem izdanju, a vama će da skinu 20% od plate.



    (idi baba u peršun )

    Iliti...i nad popom ima pop
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    E sad dal' ovo ima veze sa temom...
    hahaa dobar stos

    ma da , i mi imamo te proslave. sad smo imali ispracaj penzionera. ja ipak vise volim da se dryim malo na distanci od sefova. sad kad mi je nacelnik sipao u casu koja nije bila prazna, vina, iako sam mu rekla da ne zelim vise, posredno sa mu dala do znanja da je nekulturan. bas mi je preselo to seljacenje. ako im se uvlaci pola kolektiva ne moram i ja. (tu ne mislim na tvoj slucaj- to je bas frajerski) nego nek se nauce malo kulturi. mislim, kako se to ponasa sa damom. volim i ja da pijem, ali je bolje piti s prijateljima. sefove drzim podalje...osim ako im ja ne dozvolim da budu blize, a to je retko. neka to shvate kao nagradu

    kod nas nema skidanja procenata sa plate...je li to ono sto neki nazivaju utopijom?
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Citat drth09 kaže: Pogledaj poruku

    kod nas nema skidanja procenata sa plate...je li to ono sto neki nazivaju utopijom?
    Ovo sa direktorima je samo primer koji pokazuje da ukoliko taj sistem vrednovanja rada (ako tako mogu to da nazovem ) niko nije nedodirljiv (osim u slučaju vlasnika)
    Ako sam ja napravila grešku i zaslužila kaznu, ok to poštujem ali ukoliko iza toga stoji još nešto (nedajbože nečija sujeta) onda je to zloupotreba položaja. Taj neko ko je nadredjeni treba svima da služi za primer i fer je i korektno da taj sistem važi i za njega
    Sa druge strane, niko od nas nije bezgrešan i verovatno se svakom od nas može nešto uzeti za zlo ali je onda pitanje šta je to dobro koje treba nagraditi?
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Sa druge strane, niko od nas nije bezgrešan i verovatno se svakom od nas može nešto uzeti za zlo ali je onda pitanje šta je to dobro koje treba nagraditi?
    Upravo o tome prica kod nas ovih dana. dakle, kako rekoh, ipak je utopija u pitanju, naime prica se o tome kako za motivaciju treba da se uvede novi sistem nagradjivanja (ne kazne!) po kom ce sefovi da odlucuju ko treba da se nagradi i u kojoj meri. pitam se, vracajuci se na onu prethodnu temu sa proslavom i dolivanjem u punu casu jesam li ipak trebala nazdraviti. naravno da ne, ali poznavajuci celu situaciju cini mi se da je nemoguce realno oceniti sve. mora da postoji bolji nacin.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Nikada mi nisu dodavali a nikada ni uzeli...

    Jedino sam dobio ekstra bonus na honoralnim poslovima trecem licu i to vise puta... Sta cu, imam talenat da izbavim ljude iz blata, kada se zaglibe...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Moja firma je primjer kako se postuju i nagradjuju radnici tj. ako se ispuni mjesecni plan 20% na platu, ako se ispuni kvartalni plan 100% na platu, na kraju svakog kvartala vikend za sve zaposlene (npr.Kopaonik, Zlatibor,Herceg-Novi...) a jednom godisnje sedmica u inostranstvu (npr. Prag, Rim, Pariz, Budimpesta...).
    Sa druge strane svi zaposleni su beskrajno odani i privrzeni svojoj firmi i rijetko ko je napusta.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Citat Seik kaže: Pogledaj poruku
    ...na kraju svakog kvartala vikend za sve zaposlene (npr.Kopaonik, Zlatibor,Herceg-Novi...) a jednom godisnje sedmica u inostranstvu (npr. Prag, Rim, Pariz, Budimpesta...).
    dodji kod nas, bolje je ako budes bio dobar moci ces da ucestvujes na sportskim igrama u banji Junaković, sad su je renovirali
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Procenat na/od plate

    Citat drth09 kaže: Pogledaj poruku
    dodji kod nas, bolje je ako budes bio dobar moci ces da ucestvujes na sportskim igrama u banji Junaković, sad su je renovirali
    dje kod vas? Vjeruj da sam imao dobre ponude da predjem u drugu firmu ali nije sve u novcu (ima nesto i u akcijama )
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  2. Visina plate = kvalitet rada ?!
    Autor Muckota u forumu Spomenar
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 10:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •