Školske lektire
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Školske lektire

    Ovo barem nikoga nije zaobislo

    Koje lektire su bile obavezne kada ste isli u skolu, ili ako ste skolarac sta morate da citate?
    Poruku je izmenio zrNce, 05.11.2009 u 10:36
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  2. #2

    Odgovor: Skolske lektire

    Od Antigone preko Ane Karenjine pa sve do Gospode Glembajevih. Ali nema šanse da ih se svih setim, davno je to bilo. Osnovnu školu i lektiru iz tog vremena ne vredi ni da pominjem, tek je to davno prošlo vreme.
    (stvarno nam nedostaje jedan smajli sa babom )

    Inače, pored obavezne lektire uvek je tu bilo još nešto za moju dušu. Šta ću kada volim da pročitam sve što mi padne u ruke.

    A kada je brat krenuo u srednju školu, onda sam čitala i njegovu lektiru, jer se pomalo razlikovala od moje, i prepričavala njemu o čemu se u kom delu radi kako bi mogao napisati sastav. Tako sam recimo Karenjinu pročitala dva puta, da se podsetim zanimljivih detalja.

    Izgubljen slučaj

    Poruku je izmenio Kitty, 07.12.2007 u 12:20
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  3. #3

    Odgovor: Skolske lektire

    secam se lektire iz osnovne,recimo...

    "Druzina pet petlica"
    "Decaci Pavlove ulice"
    "Beli ocnjak"
    "Tom Sojer"
    "Postovana deco"
    "Hajduci"
    "Kad orlovi rano lete"

    i tako....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Skolske lektire

    Citat bealiver kaže: Pogledaj poruku
    "Beli ocnjak"
    nije mi bila za lektiru, ali mi je Beli Ochnjak stvarno jedna od drazhih knjiga
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Skolske lektire

    Proces, Franc Kafka
    Stranac, Alber Kami

    i u jednom i drugom romanu neobichno postavljene moralne norme
    znam da mi je to, tada, u I godini, bilo veoma interesantno

  6. #6

    Odgovor: Skolske lektire

    Ja sam rado citala tako da mi lektira nije bila muka sve dok nisam morala procitati Johana Wolfganga Goethea - Jadi mladog Vertera. Ubi me ta knjiga. Secam se da sam je tjednima sakrivala sa jednog kraja sobe na drugi samo da odgodim citanje. Na kraju mi je lektira ostala u secanju bas nekako vezana uz tu knjigu.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  7. #7

    Odgovor: Skolske lektire

    Nije mi bilo u lektiri ali: HAJDUK U BEOGRADU od G. Stojkovica

  8. #8

    Odgovor: Skolske lektire

    Muka mi je kad nešto moram...Tako je bilo i sa lektirom...Kasnije sam se vraćala na neke nepročitane knjige i uživala...Jer nisam morala
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #9

    Odgovor: Skolske lektire

    ...Uvek sam volela da citam i sve lektire sam uglavnom procitala i pre nego sto je trebalo ... ali "Tihi Don" nikako , pokusavala sam da ga procitam tri puta ali bez uspeha ...

  10. #10

    Odgovor: Skolske lektire

    trenutno čitam ˝Derviš i smrt˝ M. Selimovića, a čitao sam Hamleta, Stranca, Zločin i kaznu i gomilu drugih...
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  11. #11

    Odgovor: Skolske lektire

    Sve lektire sam procitao kada sam zavrsio skolu,jer dok sam isao u skolu samo su me privlacili stripovi(Kapetan Miki,Zagor,Blek...)

  12. #12

    Odgovor: Skolske lektire

    u osnovnoj skoli sam gutala lektire, sve knjige su mi redom bile zanimljive (orlovi rano lete, druzba pere kvrzice, suma striborova, mali princ, junaci pavlove ulice, hajdi...ima ih jos, ali stvarno ne mogu da ih se sjetim sve). e kad sam krenula u skolu, nastale su muke, tu je bilo dosta knjiga koje su mi bile dosadne, tipa rata i mira, ane karenjine, pa od marsela prusta. ali eto, mene je vadilo to sto sam crtala za skolski pano, i onda kada bi mi profesorica iz hrvatskog rekla: a ti majooo, ti si crtala za pano, ti ces biti oslobodjena lektire, procitaj nesto po svom izboru, mojoj sreci i veselju nije bilo kraja
    nattydread is coming to dinner

  13. #13

    Odgovor: Skolske lektire

    Dsinka Maksinovic,Jovan Jovanovic Zmaj....I ne mogu da se setim ovo cesto citamo i Braca Grim
    Joj
    Ich Bin Nich' Ich

  14. #14

    Odgovor: Skolske lektire

    I dan danas ostale u secanju Hajduci i Tajno drustvo PGC
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  15. #15

    Odgovor: Skolske lektire

    Ne znam da li je bila lektira, ali sam mnogo voleo ''Magareće godine'' od B. Copica.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Stare Školske Slike
    Autor Ljubimce u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.05.2011, 16:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •