Sta (ko) je pravi vernik? - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 87
  1. #61

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Ma je l'???

    Ali ima licna i opsta imenica?

    Kako je ime bogu, a?

    I zar bog nije svima nama zajednicki (da ne kazem opsti)?

    Licne se imenice pisu velikim slovima....
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #62

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    pa jedan je Bog pa zatO

  3. #63

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Dodaću još nekoliko rečenica koje se nadovezuju na moj predhodni post a za koje, po svom ličnom mišljenju, smatram da su vrlo važne.

    Svi svetski problemi kreću upravo iz grupacije zvane vernici...znamo da su se uz pomoć vernika pokretali najveći osvajački pohodi kroz istoriju i da je u božije ime ubijano bezbroj ljudi...Dakle, to je masa kojoj je nešto obećano posle obavljenog posla..Međutim, poslednjih desetak godina događa se jedna interesantna činjenica.
    Broj ljudi koji shvata prevaru raste neverovatnom brzinom a promene u inidividualnoj svesti rezultiraju i promenama u kolektivnoj svesti..

    Šta se sada događa..vernici preko kolektivne svesti dobijaju drugačije informacije od onih starih, toplih porodičnih, bakinih i dekinih i nastaje stanje zbunjenosti i konflikta.

    Ne možemo da izbegnemo činjenicu da dolazi do promena u ljudskoj svesti, da evoluiramo , kao što sve u prirodi evoluira, da stare bajke više ne piju vodu i da će emocionalni okovi vrlo brzo pasti. Moramo da shvatimo da je to period našeg razvića i da u tom trenutku nije bilo kolektivne snage da se odupre najvećoj tiraniji u čovečanstvu-religiji.

    Moglo bi se reći da smo sada u nekoj religijskoj tranziciji..i to je ono najopasnije...kada dođe do toga da masa pobune bude kritična..bojim se da će se opet izroditi neko *hrišćanstvo*, naravno u sveopštem zadovoljavajućem obliku..

  4. #64

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    ser_gogsy...moze jedno pitanjCe???
    Može i dva



    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Da li se bog pise sa velikim ili malim B???

    i zasto?
    1. Bog se piše velikim slovom iz poštovanja prema Njemu.
    2. Bog se piše velikim slovom jer je to ime koje označava živo Biće, neki koriste imena poput --> Alah, Jahve....
    3. Bog se piše velikim slovom da bi se uočila razlika izmedju Bog i bog, bog mogu biti raznorazni izmišljeni i maštoviti bogovi poput zevsa, peruna, lade, paprike...i drugih bezvrednih malih božanstava...Dok je Bog jedan jedini, stvarni, živi Bog!

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    p.s. ovaj text nisam citala...sitni su sati, a i forum ne sluzi za copy-paste...ko zeli da cita, sve ima na googlu, vec za iznosenje svojegA misljenja...
    Koliko čitaš-toliko ćeš i znati.
    Forum bi trebalo da služi i za neku edukaciju, a svaka informacija koja ide u tom smeru je dobro došla....Ili misliš da forum treba da bude jedna velika čit-čat tema? Pa da se sve svede na -> trla baba lan, da joj prodje dan.....


    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ...znamo da su se uz pomoć vernika pokretali najveći osvajački pohodi kroz istoriju i da je u božije ime ubijano bezbroj ljudi...
    Eto, leptirice, dok god se ovakva mišljenja iznose->"da je u Božije ime ubijano bezbroj ljudi..." /bez ikakvog znanja i predznanja o onome o čemu javno piše i govori/, svaka reakcija u smeru istine dobro došla je.
    Jer kada bi neko poznavao bar imalo suštinu vere i pobožnosti, znao bi da su kroz istoriju sve ratove i pohode pokretali i sprovodili upravo bezbožnici!

  5. #65

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    2. Bog se piše velikim slovom jer je to ime koje označava živo Biće, neki koriste imena poput --> Alah, Jahve....
    Video si to zivo bice?
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  6. #66

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    odavno se nisam ovakvo smejao
    koliko ja zanm grci nordijci pa i sloveni se svoje bogove pisali velikim slovima
    esi se upoznao sa gosn bogom

  7. #67

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    I pas je zivo bice, pa se ne pise velikim P

    Sto se Boga tice (i ja ga pisem uvek velikim slovima, ali to ne znaci da i ne razmisljam na tu temu i da se priklanjam automatizmu...)...

    Inace rec bog je diskutabilna u pravopisu...pravila kazu da ako se imenica bog koristi kao zajednicka-pise se malim slovom, a kad se misli na BOGA kao vrhovnog bica u jednobozackim religijama-obavezno velikim slovom....meni je licno ova definicija prilicno nejasna

    Kada rece "moze i dva"...ondaK da pitam te jos nesto (posto vidim da si potkovan u oblasti toj..)..

    Zasto se Patrijarh (uvek) potpisuje zelenim mastilom???

    I, ne...ne mislim da forum sluzi za "trala baba lan, bla bla" vec za iznosenje (pre svega) svog stava i misljenja...a ti ako imas edukativne porive, otvori posebnu temu (kao onaj budista koji se loodo zabavlja sam na svojoj), pa ko zeli...procitace...
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #68

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    esi se upoznao sa gosn bogom
    Ne huli.

    Neke stvari se ne dovode u pitanje, a Bog se pise velikim slovom. Meni je to dovoljno i ja to (zasto se pise velikim i da li) ne preispitujem.
    Nisam vernik koji ide u crkvu, koji posti, koji se pridrzava pravila, koji se moli na normu.. Vera se nalazi u svakome od nas i pravog vernika ne oznacava slepo pridrzavanje pravila i Crkva, vec vera. Verujem u Boga i u njemu pronalazim utehu kad mi je tesko, zaista. Mislim da odgovor ne postoji a mi mozemo da naklapamo oko toga doveka, nema odgovora.
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #69

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Video si to zivo bice?
    Nisam ni tebe video, a znam da postojiš! Zašto?
    Pa zato jer vidim tvoja ispisanija dela na forumu.
    Isto tako vidim Božja dela svud' oko sebe, vidim život, a znam da samo život daje ->život....


    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    koliko ja zanm grci nordijci pa i sloveni se svoje bogove pisali velikim slovima
    Neka oni pišu šta god hoće, ja ću i dalje malim slovom ispisivati imena njihovih umišljenjih božanstava, iz istog razloga jer i ime njihovog kreatora pišem malim slovom->sotona!
    Pa makar dobio keca iz pravopisa

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    I pas je zivo bice, pa se ne pise velikim P
    Jes se ti to šališ ovde malo m?
    Ili je nešto drugo po sredi?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Zasto se Patrijarh (uvek) potpisuje zelenim mastilom???
    Moraćeš njega da priupitaš

    I to je ono što je uvek bitno--> Ko se kako potpisuje, velika-mala slova, ko je obukao gaće a ko nije, ko je obrijao noge a ko nije.....A suština, pa suština ide pod tepih, pa kad' budemo imali vremena onda ćemo .... hmm.....

  10. #70

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    @ser_gogsy
    I botovi pisu po forumu...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  11. #71

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    @Gosn' Ne

    Da li znaš kako ja znam da ti nisi skripta/robot/bot? A nisam te nikada video!
    Već živo biće-čovek što kucka po forumu....
    Ili je i to, enigma za mnoge...

  12. #72

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Ma ti samo nabadas, pa kako se potrefi...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #73

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Na žalost, odgovor je netačan...

  14. #74

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Možda je pravi vernik onaj čovek koji svojim verovanjem ne dovodi u pitanje opstanak temelja tuđih verovanja i ni na koji način ne pokušava da nametne svoje uverenje u jedinu istinu drugima?Iskazivanje vere je onaj segment na kome se utvrđuje koliko jedna osoba ima tolerancije prema drugima,strpljenja i trpeljivosti što bi trebale da budu osnovne vrline onoga što se zove ljubav i koje se mogu primenjivati i bez obaveznog verovanja u neko od božanstava koje je iznedrila celokupna,ljudska vrsta do sada.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  15. #75

    Odgovor: Sta (ko) je pravi vernik?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Možda je pravi vernik onaj čovek koji svojim verovanjem ne dovodi u pitanje opstanak temelja tuđih verovanja i ni na koji način ne pokušava da nametne svoje uverenje u jedinu istinu drugima?Iskazivanje vere je onaj segment na kome se utvrđuje koliko jedna osoba ima tolerancije prema drugima,strpljenja i trpeljivosti što bi trebale da budu osnovne vrline onoga što se zove ljubav i koje se mogu primenjivati i bez obaveznog verovanja u neko od božanstava koje je iznedrila celokupna,ljudska vrsta do sada.
    Ja verujem da je jedini Bog Qumbat-Džambra koji je stvorio svet u tri dana
    od jednog sladoled na štapiću. On je svemoguć i očekuje od svojih vernika da ga
    slepo slušaju i da ne koriste omekšivač za kosu. Stalno prati svaki naš pokret
    i ako se ogrešimo o njegove zapovesti, nabiće nam drvce u dupe, zamočiti nas u
    topljeni šećer i dati dati demonima sa kokošijim glavama kao lizalicu.
    Ja sam uveren da je to jedina ispravna religija jer sam lično razgovarao sa
    Qumbat-Džambrom koji mi se pojavio u plamenom stubu dok sam topio
    katran za izolaciju krova.
    To je moja religija i vi morate da je poštujete. Ja ću do kraja života na sav glas
    da trubim na sve strane verovanje u Qumbat -Džambru i vi morate biti tolerantni
    prema meni jer je to moja religija.
    Hoću i svoj verski praznik na dan kada je Qumbat-Džambra izmislio
    palačinke sa eurokremom i preneo to dragoceno znanje na svoje ovozemaljske
    podanike. Tada svi ljudi moraju da peku palačinke sa eurokremom i daju ih
    jedni drugima uz reči...
    -Ispekoh Palačinkus namazijeh eurokremah.
    a oni odgovaraju...
    -Vaistinu palačinkos...slava nek je Qumbat-Džambri za vijek vjekova.


    Ja zaista verujem a bilo bi dobro da i vi počnete verovati jer Qumbat-Džambra
    već priprema štapiće za sve nevernike.

    E sada ako vam ovo neko ponavlja iz dana u dan...voleo bih da vidim
    dokle ćete biti tolerantni.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da se o mom zivotu pravi film...
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 25.09.2013, 20:04
  2. Da se o mom životu pravi film :)
    Autor Sokica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 15:44
  3. Avanturisti...pravi tvorci istorije
    Autor felix u forumu Istorija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.03.2009, 17:40
  4. Pravi Garfield
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.04.2008, 04:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •