Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom? - Strana 6
Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 141
  1. #76

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne, to je nesto sto je nauka odavno objasnila.

    Srce u sv. pismu, je metafora za veru, verovanje.
    Postoje dve grupe ljudi koji se spominju u vezi sa ulaskom u Carstvo Bozije.
    ( Carstvo Bozije je sve sto je kreirano u fizickoj materiji, zivoj ili mrtvoj.
    Ulazak u Carstvo Bozije je besmrtnost u krvi i mesu i vlasnistvo nad svim sto je stvoreno. )
    Prva grupa su oni koji veruju da je Isus Hrist bio Mesija i Sin Boziji, da je umro i dig'o se iz (klinicke) smrti posle 48 sati.
    Oni imaju sansu da postanu besmrtni, ali ukoliko su svedocili protiv volje bozije,
    i promovisali "slobodnu volju", umrece.
    Druga grupa su oni koji vole jednog jedinog Boga, vole sebe, i bliznjeg
    kao sto vole sebe, tim njuskicama je zagarantovana vecnost, u krvi i mesu.

    piter
    Carstvo božije nije mesara u kojoj se kupuje večna krv i večno meso. Carstvo božije je beskrajna milost božija kojom nas on daruje i ono je za nas hrišćane, pre svega duhovna kategoraja i mogućnost večnog života naše duše u samom raju.

    Naravno da ljudi mogu i drugačije misliti o svemu ovome, kao i tumačiti Sveto Pismo kako im volja. Međutim, pronaći Hrista bez crkve i duhovnika, i svete vere hrišćanske, jednostavno nije moguće. Gnostici, agnostici, nehrišćani i ateisti mogu misliti o ovome šta god hoće, ali to nema veze sa verovanjem hrišćana...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #77

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Sve sto sam ja rekao su reci Isusa Hrista, a ne moje.
    Postoje samo lazi i istina, ja samo potvrdjujem lazi istinom.
    Deca imaju uverenje da je deda Mraz pravi lik, ako im ja kazem da nije, jel ih
    ja vredjam ?

    "Njuska" je u novosadskom slengu "Vrhunski igrac" u bilo kojoj "igri", ili
    sto je u SAD "Player" u Hip-Hop slengu.

    piter
    Vidim da ispevas hvalospeve o sebi,mada mislim da ni sam nemas pojma sta pricas...ti znas da li je vaskrsenja bilo ili ne?!....neverovatno,svasta covek ovde moze cuti,uporedjujes Gospoda sa deda Mrazom,ali da ti kazem da je deda Mraz (sveti Nikola)ipak nekada postojao,ako i to ne znas, e sta cu ti ja onda...ali neka te....ti ces odgovoriti da znas...i tako mozemo u nedogled....blago tebi...

  3. #78

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Carstvo božije nije mesara u kojoj se kupuje večna krv i večno meso.
    A gde sam ja rekao da jeste ? Bog je Bog zivih (Matej 22:32) a jedini zivot
    covekov je krv i meso. Vecnost/spasenje/Carstvo Bozije covek dobija po rodjenju (Marko 10:15)
    Citat m kaže:
    Carstvo božije je beskrajna milost božija kojom nas on daruje i ono je za nas hrišćane, pre svega duhovna kategoraja i mogućnost večnog života naše duše u samom raju.
    "Raj" je vise islamski termin nego rec Hrista. Otkrovenje Jovanovo, kao i
    Isaija 65 govori o vecnom zivotu ljudi i Boga na zemlji.
    Otkrovenje 21:3-4 " Evo boziji sator je sa ljudima i Bog ce prebivati medju njima. Oni ce biti njegov narod i sam Bog ce biti s njima.
    On ce im obrisati svaku suzu iz ociju, i vise nikad nece biti smrti, ni jauka,
    ni bola vise nece biti, jer je proslo sto je bilo pre. "
    Niko nece znati ko je Bog, ali svi ce znati da je On sa njima,
    Otkrovenje 19:12 " ...On ima napisano ime koje ne zna niko sem njega."

    Carstvo nebesko Bozije je duhovna kategorija (Nebeski presto sa Bogom i Hristom na desnoj strani), a ne Carstvo Bozije.
    Otkrovenje 21:7 " Pobednik (Spaseni) ce naslediti sve ovo, i ja cu biti njegov Bog, a on ce biti moj sin. "
    Zivi ce vaskrsnuti u duhu Hrista, i postati 'Boziji sinovi' (musko i zensko)
    Hrist je to u Matej 24:41-42
    Hrist je zrtvovan bezgresan, da bi gresni mogli da predju u vecnost -
    u Hristu.
    Sto je Hrist takodje objasnio u Jovan 14:20 " Tog dana cete shvatiti da sam ja u svom Ocu i da ste vi u meni, a ja u vama."
    Citat m kaže:
    Naravno da ljudi mogu i drugačije misliti o svemu ovome, kao i tumačiti Sveto Pismo kako im volja. Međutim, pronaći Hrista bez crkve i duhovnika, i svete vere hrišćanske, jednostavno nije moguće. Gnostici, agnostici, nehrišćani i ateisti mogu misliti o ovome šta god hoće, ali to nema veze sa verovanjem hrišćana...
    Samo je jedan nacin da se tumaci Sveto Pismo, u istini, u Hristu, koji je istina Jovan 14:6
    U Hristu nema nikakvih vodja, lidera, organizovane crkve, "Svetih Oceva" .....
    Matej 23:8-12
    23:9 " I nikoga na zemlji ne zovite ocem jer imate samo jednog
    Oca - onog na nebu


    piter
    Poruku je izmenio DzuPiter, 15.10.2008 u 00:30

  4. #79

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da ispevas hvalospeve o sebi,mada mislim da ni sam nemas pojma sta pricas...
    Ja samo govorim sta je Hrist rekao, i tu nema nista o meni. Hrist ima " autorsko
    pravo " na istinu.
    Citat f kaže:
    ti znas da li je vaskrsenja bilo ili ne?!....neverovatno,svasta covek ovde moze cuti,uporedjujes Gospoda sa deda Mrazom,ali da ti kazem da je deda Mraz (sveti Nikola)ipak nekada postojao,ako i to ne znas, e sta cu ti ja onda...ali neka te....ti ces odgovoriti da znas...i tako mozemo u nedogled....blago tebi...
    Ucenici (Marko i Luka) od osvedocenih lazova Petra i Pavla su napisali laz o
    fizickom vaznesenju Isusa u duhovno Carstvo Bozije, Isusovi apostoli Jovan i
    Matej nisu o toj Pavlovoj halucinaciji pisali.
    Ja znam vrlo dobro da su protestanti od Svetog Nikole stvorili mit o Deda Mrazu, i ja sam govorio o decijem verovanju u mit o Deda Mrazu, kao sto
    takozvani "Hriscani" veruju u Isusa koji je ustvari Bog i koji ce da se vrati u
    tom istom jevrejskom telu.
    A on je vrlo lepo objasnio u paraboli o vinogradima objasnio da je Sin ubijen,
    i da sada Vlasnik/Otac dolazi. Matej 21:33-44

    piter

  5. #80

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Samo je jedan nacin da se tumaci Sveto Pismo, u istini, u Hristu, koji je istina Jovan 14:6
    piter
    Ali nemojmo zaboraviti,da se u ime Hrista mnogi pozivaju na tumačenje Svetog Pisma..baš u ime Hrista,i ti to radiš ne neki svoj način,da ne kažem grupe u kojoj si ti,kako si se i sam izjasnio.

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Cao d, ja spadam u grupu onih koji znaju sve sto kazu, i ne kazu sve sto znaju.
    Za mene je srce ono oko cega bi svaki normalan covek mogao da se slozi da srce
    jeste.
    Koja nauka u sebi nema neistine ?
    Mene sudbina vodi kroz zivot, bas kao i svako drugo zivo bice.
    (sudbina = situacije koje su se desile i koje ce da se dese)
    Ni jedan covek koji se rodio, nije od svoje sudbine pobegao.

    piter
    Ćao

    Ni ja ne kažem uvek sve što znam,ali moram primetiti,da si mi ipak dao neodređen odgovor u vezi sa pitanjem šta je za tebe srce sa željom da bude u duhu ove teme...ako ne zahtevam mnogo,nadam se da ne.

    Mene vera vodi kroz život...i mišljenja sam da Pravoslavni vernici osvajaju carstvo Božije...nevidljivom borbom..njima znanoj,i srcem...čistim,bez obzira na situacije,koje se dešavaju njima i oko njih.

  6. #81

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    A gde sam ja rekao da jeste ? Bog je Bog zivih (Matej 22:32) a jedini zivot
    covekov je krv i meso. Vecnost/spasenje/Carstvo Bozije covek dobija po rodjenju (Marko 10:15)

    "Raj" je vise islamski termin nego rec Hrista. Otkrovenje Jovanovo, kao i
    Isaija 65 govori o vecnom zivotu ljudi i Boga na zemlji.

    Otkrovenje 21:3-4 " Evo boziji sator je sa ljudima i Bog ce prebivati medju njima. Oni ce biti njegov narod i sam Bog ce biti s njima.
    On ce im obrisati svaku suzu iz ociju, i vise nikad nece biti smrti, ni jauka,
    ni bola vise nece biti, jer je proslo sto je bilo pre. "
    Niko nece znati ko je Bog, ali svi ce znati da je On sa njima,
    Otkrovenje 19:12 " ...On ima napisano ime koje ne zna niko sem njega."

    Carstvo nebesko Bozije je duhovna kategorija (Nebeski presto sa Bogom i Hristom na desnoj strani), a ne Carstvo Bozije.
    Otkrovenje 21:7 " Pobednik (Spaseni) ce naslediti sve ovo, i ja cu biti njegov Bog, a on ce biti moj sin. "
    Zivi ce vaskrsnuti u duhu Hrista, i postati 'Boziji sinovi' (musko i zensko)
    Hrist je to u Matej 24:41-42
    Hrist je zrtvovan bezgresan, da bi gresni mogli da predju u vecnost -
    u Hristu.
    Sto je Hrist takodje objasnio u Jovan 14:20 " Tog dana cete shvatiti da sam ja u svom Ocu i da ste vi u meni, a ja u vama."

    Samo je jedan nacin da se tumaci Sveto Pismo, u istini, u Hristu, koji je istina Jovan 14:6
    U Hristu nema nikakvih vodja, lidera, organizovane crkve, "Svetih Oceva" .....
    Matej 23:8-12
    23:9 " I nikoga na zemlji ne zovite ocem jer imate samo jednog
    Oca - onog na nebu


    piter
    Problem je u tome što ovakva tumačenja Pisma u kojima se prisvaja sebi pravovernost i lecinciranost za jedini ispravan način i nemaju veze niti sa hrišćanstvom, a još manje sa pravoslavljem. Pravo je ljudi i da ovakvo, ili kako već hoće, misle, ali se oni ne mogu smatrati niti hrišćanima, niti pravoslavnim vernicima. Kada kažem hrišćani mislim na hrišćanske crkve koje ne obuhvataju sekte...

    Samostalno i samouvereno tumačenje Pisma lako dovodi u prelest, ako se to ne radi postupno i sa duhovni vođom ispred sebe. Zatim, izvor hrišćanstva, bar u pravoslavlju, je, osim Pisma i Sveto Predanje, koji tek zajedno u čvrstom okviru svete pravoslavne crkve stvaraju uslove da svojom verom pronađemo Hrista samog.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #82

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ali nemojmo zaboraviti,da se u ime Hrista mnogi pozivaju na tumačenje Svetog Pisma..baš u ime Hrista,i ti to radiš ne neki svoj način,da ne kažem grupe u kojoj si ti,kako si se i sam izjasnio.
    Nisi razumela d, postoji razlika izmadju Isusa iz Nazareta i Hrista njegovog duha, i ujedno jedinog duha Bozijeg. To nije religija, nego istina koju ti i ja znamo. svi mi imamo dusu, duh i telo. Onaj koji ima duh Hristov govori samo
    istinu, a oni kod kojih su emocije procesovale duh govore lazi.
    Duh je rec, Isusove reci su istina, a ne religija, a njegove reci pripadaju njegovom Ocu, koji je rodom iz Srbije (kako glasi pesma Nikole Urosevica Gedze ) Jovan 6:63 " Duh je ono sto ozivljava, a telo nista ne koristi (nema zaslugu). Reci koje sam vam ja govorio, duh su i zivot su. "
    Jovan 17:17 " Posveti ih istinom, tvoja rec je istina. " (Isus u molitvi svom Ocu - Bogu Gospodu) (Isus je bio God, Otac je The God)
    Trag informacije po kojoj se moze nazreti da je Bog Otac rodjen u Srbiji su
    u Otkrovenju Jovanovom 12:1 " Na nebu se pojavi veliko znamenje zena obucena u Sunce (ona koja donosi na svet onog sto donosi vecni zivot),
    pod nogama joj mesec (ona koja donosi onog koji ce ukinuti smrt), a
    na glavi venac od dvanaest zvezda. "
    Venac od dvanaest zvezda je zastava Evrope, prva rec/jezik/Hrist, koja se
    pojavila u Evropi/Svetu je Srbija (Vinca)

    Ja sam anarhista, kao i sto je Isus bio anarhista, sve religiozne ljude koji su
    ga okruzivali je nazvao - decom Djavola, Jovan 8:42-47

    Citat d12 kaže:
    Ćao

    Ni ja ne kažem uvek sve što znam,ali moram primetiti,da si mi ipak dao neodređen odgovor u vezi sa pitanjem šta je za tebe srce sa željom da bude u duhu ove teme...ako ne zahtevam mnogo,nadam se da ne.

    Mene vera vodi kroz život...i mišljenja sam da Pravoslavni vernici osvajaju carstvo Božije...nevidljivom borbom..njima znanoj,i srcem...čistim,bez obzira na situacije,koje se dešavaju njima i oko njih.
    Pa rekao sam ti da je srce u pismu vera/verovanje, a u stvarnosti organ koji obezbedjuje protok krvi kroz mozak.

    Ako tebe vera vodi kroz zivot, jedino Bozija intervencija bi to mogla da promeni, i da ti sacuva zivot, posto se pravoslavna i druga groblja onih koje je vera vodila kroz zivot prosiruju svekodnevno.
    Meni nikako nije jasno kako osoba koja zna da je jedina forma ljudskog zivota - krv i meso, moze da pocne da veruje da postoji neki drugi zivot.

    Vera je pripisana jednom coveku, Hriscanstvo je Pavlijanstvo, zato sto ljudi
    prate poslanice Pavlove a ne istinu.
    Ti si ili citala Pavla ili cula od neke druge osobe za pojam "vera" i sve sto veru
    predstavlja.
    Evo sta je Isus Hrist rekao o onima koji su u njemu, Jovan 18:37 " (Odgovor
    Pilatu).. Ja sam se za ovo rodio i dosao na svet : da svedocim za istinu.
    Ko god je od istine slusa moj glas."
    Glas Isusa i glas Pavla (koji nikad nije slusao Isusa) se direktno razlikuju.
    Isus ti govori sta je istina, a Pavle ti govori sta da radis.

    piter
    Poruku je izmenio DzuPiter, 15.10.2008 u 10:26

  8. #83

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Problem je u tome što ovakva tumačenja Pisma u kojima se prisvaja sebi pravovernost i lecinciranost za jedini ispravan način i nemaju veze niti sa hrišćanstvom, a još manje sa pravoslavljem. Pravo je ljudi i da ovakvo, ili kako već hoće, misle, ali se oni ne mogu smatrati niti hrišćanima, niti pravoslavnim vernicima. Kada kažem hrišćani mislim na hrišćanske crkve koje ne obuhvataju sekte...

    Samostalno i samouvereno tumačenje Pisma lako dovodi u prelest, ako se to ne radi postupno i sa duhovni vođom ispred sebe. Zatim, izvor hrišćanstva, bar u pravoslavlju, je, osim Pisma i Sveto Predanje, koji tek zajedno u čvrstom okviru svete pravoslavne crkve stvaraju uslove da svojom verom pronađemo Hrista samog.
    Pravoslavlje je samo jedna od takozvanih Hriscanskih religija koja nema apsolutno
    veze sa Hristom/Istinom.
    Ja tebi ne govorim sta da mislis, sta da radis, ne govorim ti da ti gresis, ja ti samo objasnjavam zasto su
    sve religije neistine.
    Gospod Bog vodi ljude prema Hristu/Istini, a ne da covek pronalazi Hrista/Istinu. Jovan 6:44 " Niko ne moze da dodje k meni ako ga ne privuce Otac koji je mene poslao, i ja cu ga vaskrsnuti Poslednjeg dana
    Uopste mi nije jasan koncept ljudi koji sebe nazivaju Hriscanima, a prate reci
    Fariseja Pavla, ili Petra - coveka kome je Isus rekao "Bezi mi sa ociju, Satano,
    ti si sablazan, jer ne mislis na Bozije, nego na ljudsko." ? Matej 16:23

    "Sveta Pravoslavna Crkva" su mnogo krupne reci za coveka koji je gresnik.
    (ne mislim na tebe, nego na sve koji su svesni svoje gresnosti)
    Zasto je Pravoslavna Crkva "Sveta" ? zato sto to njeni vernici kazu ?

    piter

  9. #84

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Pravoslavlje je samo jedna od takozvanih Hriscanskih religija koja nema apsolutno
    veze sa Hristom/Istinom.
    To je tvoje pravo da tako misliš. Ja ne da ne mislim tako, već sam potpuno uveren da je to jedina od hrišćanskih crkvi koja ima vezu sa Hristom.
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ja tebi ne govorim sta da mislis, sta da radis, ne govorim ti da ti gresis, ja ti samo objasnjavam zasto su
    sve religije neistine.
    Ti meni ni ne možeš govoriti šta da mislim, jer ja već mislim. Meni, takođe ne pada na pamet da bilo kome govorim šta treba da misli o bilo čemu, pa ni tebi. A to što misliš da si pozvan ili izabran, kako mi se čini, da ti nešto kao ovde objašnjavaš, takođe govori samo i jedino o tebi, a niti malo o Hristu i carstvu božijem.
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Gospod Bog vodi ljude prema Hristu/Istini, a ne da covek pronalazi Hrista/Istinu. Jovan 6:44 " Niko ne moze da dodje k meni ako ga ne privuce Otac koji je mene poslao, i ja cu ga vaskrsnuti Poslednjeg dana
    Uopste mi nije jasan koncept ljudi koji sebe nazivaju Hriscanima, a prate reci
    Fariseja Pavla, ili Petra - coveka kome je Isus rekao "Bezi mi sa ociju, Satano,
    ti si sablazan, jer ne mislis na Bozije, nego na ljudsko." ? Matej 16:23
    Gospod Bog ne vodi nikoga, pa ni čoveka. On je ljudima dao slobodu izbora i njihova je volja da li će biti hrišćani ili ne. I još nešto. I vrapci na granama znaju da se sektaši prepoznaju po tome što besmisleno i u nedogled citiraju birane delove Svetog Pisma ne shvatajući njihovu suštinu, sve u želji da opravdaju svoja učenja koja nemaju veze niti sa jednom od priznatih hrišćanskih crkava. Naravno, to je njihovo pravo, njihov izbor i njihova volja koju ja poštujem i na pada mi na pamet da im nešto objašnjavam. Međutim, oni su a ne hrišćani skloni i jako agresivni u svojim pokušajima objašnjavanja hrišćanstva, na svoj sektaški i kvazihrišćanski način...
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    "Sveta Pravoslavna Crkva" su mnogo krupne reci za coveka koji je gresnik.
    (ne mislim na tebe, nego na sve koji su svesni svoje gresnosti)
    Zasto je Pravoslavna Crkva "Sveta" ? zato sto to njeni vernici kazu ?
    piter
    Uopšte me ne čudi što pravoslavna crkva za tebe nije sveta i dobro je što je tako, jer mi i ne pripadamo istom duhovnom prostoru. Međutim, ona je za nas pravoslavce sveta, baš kao što je i za rikokatolike njihova crkva sveta, ne zbog naše grešnosti, već što joj je glava sam Isus Hrist...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #85

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Pravoslavlje je samo jedna od takozvanih Hriscanskih religija koja nema apsolutno
    veze sa Hristom/Istinom.
    Kaže ko?Pravoslavlje je za mene prava vera...kako možeš da tvrdiš,da nema veze sa Hristom???Na osnovu čega takva tvrdnja?Po tebi istina ima veze,isključivo sa tvojim tvrdnjama...

    a oni kod kojih su emocije procesovale duh govore lazi.
    O čemu ti govoriš?

    Pa rekao sam ti da je srce u pismu vera/verovanje
    ...i pomalo demantuješ sebe,u prilog tvoje tvrdnje,gde spominješ emocije...u vezi sa lažima...

    Ako tebe vera vodi kroz zivot, jedino Bozija intervencija bi to mogla da promeni, i da ti sacuva zivot, posto se pravoslavna i druga groblja onih koje je vera vodila kroz zivot prosiruju svekodnevno.
    Naravno da me vera vodi kroz život..Pravoslavna,da,i nisi mi otkrio sad neke velike istine...kako ćemo mi svi ipak,završiti na groblju...kada završimo sa ovozemaljskim boravkom ovde...dakle dok smo ovde...vodimo nevidljivu borbu,za carstvo Božije.I ja se ne koristim izrazima poput "Božija intervencija"...deluju mi podrugljivo...ne vidim drugu svrhu.

    Meni nikako nije jasno kako osoba koja zna da je jedina forma ljudskog zivota - krv i meso, moze da pocne da veruje da postoji neki drugi zivot.
    Meni nikako nije jasno,zašto imaš problem sa tuđom verom?Da li ti to smeta..ili šta?

    Ti si ili citala Pavla ili cula od neke druge osobe za pojam "vera" i sve sto veru
    predstavlja.
    Ne može ti niko reći,"e u to i to se mora verovati zato što ja tako kažem"...ustvari može...ali ako tvoje srce veruje da je ispravno nešto drugo...možeš čitati sva pisanija ovoga sveta,i slušati na hiljade ljudi...ne može niko na silu da ti usadi u srce,ono što nije deo tebe,i deo tvog srca...

    "Sveta Pravoslavna Crkva" su mnogo krupne reci za coveka koji je gresnik.
    (ne mislim na tebe, nego na sve koji su svesni svoje gresnosti)
    Zasto je Pravoslavna Crkva "Sveta" ? zato sto to njeni vernici kazu ?
    Zato što Pravoslavna vera ne dovodi u sumnju Pravoslavne vernike,da je to tako.

    Ja sam anarhista, kao i sto je Isus bio anarhista, sve religiozne ljude koji su
    ga okruzivali je nazvao - decom Djavola
    no coment

  11. #86

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Pravoslavlje je za tebe *prava vera*??? Znači da ima i laznih vera, jel tako?
    Sve u svemu *vera* može biti laz!!!
    Verovatno znaš da je hrišćanstvo kao religija nastalo početkom IV veka i da je podeljeno na istočno i zapadno carstvo ( pravoslavlje i katolicizam ). Povod za nastajanje je bio Isus Hrist- ( ja imam prevod na grčkom hrist-izabrani ), čovek koji je propagirao svoj način razmišljanja potkrepljen iskustvima i uvidima i koji je uviđao ono što drugi nisu uviđali, koji je bio nazvan bogom jer se razlikovao od od većine u svojim sposobnostima,stavovima... U njegovu čast sledbenici su nastavili da prenose iskustva ( onako kako su to oni razumeli, jer je Isus bio mrtav ) u vidu tajnog okupljanja i sastajanja- SEKTI. (sekta-sekcio- deo parče). Naravno, rimski vladari su se na svakakav način borili protiv takvog načina mišljenja jer je za njih to predstavljalo opasnost po presto. Sa druge strane bundžije su pronašle način da okupe što više ljudstva koje bi se suprostavilo rimskoj tiraniji. U toj dugogodišnjoj borbi (koja je trajala oko 300 godina )stvarala su se *iskustva* u borbi protiv onih koji su predstavljali Hristovo učenje a koji su iz generacije u generaciju sve manje i manje znali šta je on propovedao. O potpunoj zbunjenosti dokazuje i činjenica da se Istočno i Zapadno carstvo veoma razlikuje u mnogim stvarima. Napokon, čekanje se isplatilo rimskim vođama. Poučeni iskustvom i neprestalnim radom za pronalaženjem rešenja a nasuprot pasivno-zbunjenim sledbenicima Isusa rodilo se *rešenje*....
    Rimska država je priznala i odobrila Hrišćanstvo tristote i neke godine.

    Da li su rimski imperatori, koji su imali strahovitu moć na zemlji *poklekli*, *pokajali,*osetili grižu savesti* prema jadnom narodu ili su u skladu sa svojim interesima ( a to je naći rešenje za sve veće omasovljavanje Hristovih sledbenika koji mogu biti opasni po vlast ) *pronašli rešenje u vidu dozvoljavanja vere*????

    To je ta laž-verovanje, koja i dan danas živi, neko je vidi a neko je ne vidi...

    Možda bi nas trebalo da interesuje *način* na koji su Hrist i njemu slični *primali znanja*? jer ako se jednom dogodilo može se dogoditi opet-metafizika.
    Mene lično to interesuje. Mislim da je to jedan od načina kojim se postiže stanje *BOŽIJE CARSTVO*.

    Ono što je sigurno da svaki rad proizvodi drugačija iskustva, sagledavanja a svaki nerad-pasivnost ista..

  12. #87

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Pravoslavlje je za tebe *prava vera*??? Znači da ima i laznih vera, jel tako?
    Pravoslavlje je za mene prava vera...da li i ti imaš problem sa tim?

    Vidiš,ja nemam problem,ukoliko me jeretici na sve moguće načine pokušavaju ubediti u suprotno.

    Lažnih vera i proroka je bilo i biće,to je bar jasno...kao što je tebi i dalje nejasno šta je tema ovde,ili se malčice praviš...da ti nije jasno.

    Sve u svemu *vera* može biti laz!!!
    Sve u svemu...možda za tebe.

    To je ta laž-verovanje, koja i dan danas živi, neko je vidi a neko je ne vidi...
    Ko veru vidi na način na koji je ti gledaš...i ne može da je vidi,ni da oseti Božiju blagodat.

    Pravoslavlje ne živi od tvog i mog mišljenja...već od života njenih svetitelja koji su sada u carstvu Božijem,a ti i ja možemo biti veoma mudri...a pritom lažni...zar ne?

    Sveti Sava nam je primer podvižničke ljubavi prema Bogu i osvajanja Božijeg carstva.On nam je to pokazao i životom i delom...ne pasivnošću,kako ti to predstavljaš.

  13. #88

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Carstvo Božije se ne osvaja ni srcem ni jezikom već delom.

  14. #89

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    To je tvoje pravo da tako misliš. Ja ne da ne mislim tako, već sam potpuno uveren da je to jedina od hrišćanskih crkvi koja ima vezu sa Hristom.
    Ja citiram reci Hristove koje su u suprotnosti sa onim sto svaka religija, a ne samo Pravoslavna crkva i njeni vernici rade.
    Ja pratim Hrista, i nema potrebe da komentarisem uverenja koja nemaju veze sa recju Hristovom.
    Citat m kaže:
    Ti meni ni ne možeš govoriti šta da mislim, jer ja već mislim. Meni, takođe ne pada na pamet da bilo kome govorim šta treba da misli o bilo čemu, pa ni tebi. A to što misliš da si pozvan ili izabran, kako mi se čini, da ti nešto kao ovde objašnjavaš, takođe govori samo i jedino o tebi, a niti malo o Hristu i carstvu božijem.
    Jel ja to nemam pravo da na nekakvom forumu iznesem istinu ?
    Je nemam apsolutno nikakve veze ni sa jednom religijom.
    Kakve veze samnom imaju reci Hrista koje ja citiram ?
    Citat m kaže:
    Gospod Bog ne vodi nikoga, pa ni čoveka. On je ljudima dao slobodu izbora i njihova je volja da li će biti hrišćani ili ne. I još nešto. I vrapci na granama znaju da se sektaši prepoznaju po tome što besmisleno i u nedogled citiraju birane delove Svetog Pisma ne shvatajući njihovu suštinu, sve u želji da opravdaju svoja učenja koja nemaju veze niti sa jednom od priznatih hrišćanskih crkava. Naravno, to je njihovo pravo, njihov izbor i njihova volja koju ja poštujem i na pada mi na pamet da im nešto objašnjavam. Međutim, oni su a ne hrišćani skloni i jako agresivni u svojim pokušajima objašnjavanja hrišćanstva, na svoj sektaški i kvazihrišćanski način...
    Gde u Svetom pismu mozemo da citamo o "slobodnoj volji" ?
    Opet, ja ne predstavljam ni jednu sektu, i cak smatram da se u tvojim recima
    moze osetiti agresivan i uvredljiv ton.
    Ja sam agresivan ? Zato sto citiram Hrista i objasnjavam razliku izmedju realnosti/istine i verovanja/lazi ?
    Tebi sve nesto "ne pada na pamet da nesto komentarises" a svi sem Pravoslavnih vernika i popova su sektasi i kvaziosobe.
    Citat m kaže:
    Uopšte me ne čudi što pravoslavna crkva za tebe nije sveta i dobro je što je tako, jer mi i ne pripadamo istom duhovnom prostoru. Međutim, ona je za nas pravoslavce sveta, baš kao što je i za rikokatolike njihova crkva sveta, ne zbog naše grešnosti, već što joj je glava sam Isus Hrist...
    Pitao sam zasto je pravoslavna crkva - sveta ?
    Sveta je rec Bozija koja je data Hristu, a u prvoslavnoj crkvi se ta rec ne nalazi.
    Znaci ti odredjujes koja je crkva sveta, a koja je sekta ?
    Za Isusa su sve Crkve koje su postojale u to vreme satanske tvorevine, i kao
    sto sam obrazlozio kroz rec Isusovu o tome sta je Crkva Bozija, iz
    Matej 23:8-12 niti jedna crkva nema veze sa zavetom izmedju Hrista i
    dvanaest Apostola.

    piter

  15. #90

    Odgovor: Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Kaže ko?Pravoslavlje je za mene prava vera...kako možeš da tvrdiš,da nema veze sa Hristom???Na osnovu čega takva tvrdnja?Po tebi istina ima veze,isključivo sa tvojim tvrdnjama...
    Za neke ljude je Miki Maus prava vera. Istina je fizicko postojanje.
    Verovanje ne postoji u fizickoj materiji, nego samo u reci.
    Ja govorim o istini o kojoj je Isus govorio, duhovni i fizicki zivot, i duhovna i
    fizicka smrt. Fizicka smrt je kraj postojanja jednog zivota.
    Citat m kaže:
    ...i pomalo demantuješ sebe,u prilog tvoje tvrdnje,gde spominješ emocije...u vezi sa lažima...
    Verovanje je emocija, ista kao i strah, koji verovanje i stvara.
    Kako ja demantujem sebe ?
    Citat d kaže:
    Naravno da me vera vodi kroz život..Pravoslavna,da,i nisi mi otkrio sad neke velike istine...kako ćemo mi svi ipak,završiti na groblju...kada završimo sa ovozemaljskim boravkom ovde...dakle dok smo ovde...vodimo nevidljivu borbu,za carstvo Božije.I ja se ne koristim izrazima poput "Božija intervencija"...deluju mi podrugljivo...ne vidim drugu svrhu.
    ti ne znas da ces zavrsiti na groblju, ti samo verujes, zato sto vidis druge da umiru. Sta ako se nadjes u mogucnosti da sprecis starenje i bolesti ?
    Ti nemas znanje o svojoj smrti, nemas taj dozivljaj.
    Isus je to "takozvanu intervenciju" opisao ovim recima, Matej 24:41-42
    " Tada će biti dva na polju, jedan će biti prihvaćen, a drugi će biti ostavljen; 41 dve će mleti u mlinu, jedna će biti prihvaćena, a druga će biti ostavljena. "
    Jedan deo ljudi ce nastaviti da zivi, a drugi ce nastaviti da umiru.

    Opet, to nije religija, nego prorocanstvo, koje moze da se dozivi, ili ne,
    a ne da se u njega veruje.
    Citat d kaže:
    Meni nikako nije jasno,zašto imaš problem sa tuđom verom?Da li ti to smeta..ili šta?
    Odakle ti ideja da ja imam problem ? Ja samo objasnjavam sta je realnost,
    a sta bujna masta.
    Citat d kaže:
    Ne može ti niko reći,"e u to i to se mora verovati zato što ja tako kažem"...ustvari može...ali ako tvoje srce veruje da je ispravno nešto drugo...možeš čitati sva pisanija ovoga sveta,i slušati na hiljade ljudi...ne može niko na silu da ti usadi u srce,ono što nije deo tebe,i deo tvog srca...
    Ja ti opet ponavljam da ja nemam nista sa tim sta ces ti da radis, ja ti samo govorim da "zivor posle smrti" ili vaskrsenje grobova nije istina, nego verovanje.
    Citat d kaže:
    Zato što Pravoslavna vera ne dovodi u sumnju Pravoslavne vernike,da je to tako.
    Pravoslavna vera je vise nacin zivota Srpskog naroda, bas kao sto je
    Judaizam nacin zivota Jevrejskog naroda. Ja nisam Srbin zbog Pravoslavne vere, Srbi su postojali pre Hriscanstva, nisu pali sa neba, ali jesu Nebeski narod.

    piter

Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Farma - VIP zivotinjsko carstvo
    Autor Lilith_021 u forumu Spomenar
    Odgovora: 288
    Poslednja poruka: 03.01.2010, 17:46
  2. Najveći osvajači i najveće vojskovođe
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 14:43
  3. Sudoku osvaja svet
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 14.08.2009, 17:43
  4. Osvajači
    Autor Crazy Angel u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 02.10.2007, 21:15
  5. Rimsko Carstvo
    Autor blueella u forumu Istorija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.11.2006, 10:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •