Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35
  1. #1

    Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Odgovor : nikakve.

    Hriscanstvo kao i svaka druga religija ima "vodje", "ucitelje", "vladare","Oceve",
    "nastavnike","Patrijarhe","uzdignute", a Isus Hrist je ovo rekao o onima koji ce biti
    u Hristu ;
    Matej 23:8-12
    " Vi se ne zovite ravi, jer je jedan vaš učitelj, a vi ste svi braća. 9 I nikoga na zemlji ne nazivajte svojim ocem; jer je jedan Otac vaš nebeski. 10 Niti se nazivajte nastavnici, jer je jedan nastavnik vaš, Hristos. 11 A najveći među vama neka vam bude sluga. 12 Ko uzdiže samoga sebe - biće ponižen, a ko unizi samoga sebe - biće uzdignut. "

    Hrist je rekao da oni koji promovisu "slobodnu volju" nikad nece biti oprosteni,
    pomilovani, spaseni, posto svedoce protiv Svetog duha ili Volje Bozije.
    Matej 12:32 " I ako ko kaže reč protiv Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a onome koji kaže protiv Duha Svetoga, neće se oprostiti ni na ovom svetu ni u budućem. "
    Matej 7:21 " Neće ući u carstvo nebesko svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, nego ko čini volju Oca moga koji je na nebesima.

    Dakle zasto se hriscanstvo poziva na ime Hrista jedinog Boga, ciji je Otac
    Gospod Bog ?

    piter

  2. #2

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Oni koji su kreirali moderno sveto pismo ( Rimski vladari uz pomoć sveštenika čije je cilj bio samo ostanak na tronu) kakvo se danas čita u milionskim primercima nisu mogli da sagledaju mogućnost da će se njihove *male izmene u svoju korist* otkriti u vremenu koje sledi.Te male izmene se ne ogledaju samo u izmeni teksta već i u medijski propraćenom tumačenju alegorija. Na taj način medijski aparat nameće razmišljanje i tumačenje, guši tvoju volju da sam spoznaš istinu i vrti u jednom te istom krugu. Cilj je zamlaćivanje mase, zarad sticanja profita i ostanka na tronu. To se i dan danas radi samo što su se sredstva i sistemi promenili-prilagodili vremenu.

    Postavlja se pitanje zašto je Hrišćanstvo kao vera priznato, dozvoljeno u Rimskom carstvu ?
    Odgovor na to je usledio stotinama godina unapred... to je bila najveća prevara u istoriji naroda- a u isto vreme je bilo rešenje za gušenje i umirivanje bune koja je mogla da usledi, praćena podizanjem mase u Hristovo ime.. U ime boga neistomišljenici-nevernici su vodili krvave ratove ( krstaški ratovi) izmanipulisani od strane vladara i zarad njihovih ciljeva iako je zvanična vera bila Hrišćanstvo nasleđeno od Isusa Hrista. Pa su zatim u srednjem veku spaljivali ljude na lomači kao veštice i veštce- bogohulnike, a koji su samo iskazivali nelogičnosti u vezi sa verom, ratovanjem i slobodom..

    Nova era prevare je čip. Svetske vođe, znajući da sistem verovanja bledi već uveliko pripremaju plan kontrolisanja mase na elektronski način.

  3. #3

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Oni koji su kreirali moderno sveto pismo ( Rimski vladari uz pomoć sveštenika čije je cilj bio samo ostanak na tronu) kakvo se danas čita u milionskim primercima nisu mogli da sagledaju mogućnost da će se njihove *male izmene u svoju korist* otkriti u vremenu koje sledi.Te male izmene se ne ogledaju samo u izmeni teksta već i u medijski propraćenom tumačenju alegorija. Na taj način medijski aparat nameće razmišljanje i tumačenje, guši tvoju volju da sam spoznaš istinu i vrti u jednom te istom krugu. Cilj je zamlaćivanje mase, zarad sticanja profita i ostanka na tronu. To se i dan danas radi samo što su se sredstva i sistemi promenili-prilagodili vremenu.

    Postavlja se pitanje zašto je Hrišćanstvo kao vera priznato, dozvoljeno u Rimskom carstvu ?
    Odgovor na to je usledio stotinama godina unapred... to je bila najveća prevara u istoriji naroda- a u isto vreme je bilo rešenje za gušenje i umirivanje bune koja je mogla da usledi, praćena podizanjem mase u Hristovo ime.. U ime boga neistomišljenici-nevernici su vodili krvave ratove ( krstaški ratovi) izmanipulisani od strane vladara i zarad njihovih ciljeva iako je zvanična vera bila Hrišćanstvo nasleđeno od Isusa Hrista. Pa su zatim u srednjem veku spaljivali ljude na lomači kao veštice i veštce- bogohulnike, a koji su samo iskazivali nelogičnosti u vezi sa verom, ratovanjem i slobodom..

    Nova era prevare je čip. Svetske vođe, znajući da sistem verovanja bledi već uveliko pripremaju plan kontrolisanja mase na elektronski način.
    Citaj i dalje "da Vincijev kod",i ne lupetaj vise!

  4. #4

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Odgovor : nikakve.

    Hriscanstvo kao i svaka druga religija ima "vodje", "ucitelje", "vladare","Oceve",
    "nastavnike","Patrijarhe","uzdignute", a Isus Hrist je ovo rekao o onima koji ce biti
    u Hristu ;
    Matej 23:8-12
    " Vi se ne zovite ravi, jer je jedan vaš učitelj, a vi ste svi braća. 9 I nikoga na zemlji ne nazivajte svojim ocem; jer je jedan Otac vaš nebeski. 10 Niti se nazivajte nastavnici, jer je jedan nastavnik vaš, Hristos. 11 A najveći među vama neka vam bude sluga. 12 Ko uzdiže samoga sebe - biće ponižen, a ko unizi samoga sebe - biće uzdignut. "

    Hrist je rekao da oni koji promovisu "slobodnu volju" nikad nece biti oprosteni,
    pomilovani, spaseni, posto svedoce protiv Svetog duha ili Volje Bozije.
    Matej 12:32 " I ako ko kaže reč protiv Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a onome koji kaže protiv Duha Svetoga, neće se oprostiti ni na ovom svetu ni u budućem. "
    Matej 7:21 " Neće ući u carstvo nebesko svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, nego ko čini volju Oca moga koji je na nebesima.

    Dakle zasto se hriscanstvo poziva na ime Hrista jedinog Boga, ciji je Otac
    Gospod Bog ?

    piter
    Pa lepo sam rekao da si Katar ,Pataren,Bogumil...i znamo vec da ne verujes u Sveto Trojstvo,ne moras vise objasnjavati,vec idi na ulicu i deli letke tvoje religije!

  5. #5

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Svako može tumačitii reči Hrista,samo onoliko koliko mu je od Boga dato .Važno je samo da to bude po volji Božijoj.

  6. #6

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Oni koji su kreirali moderno sveto pismo ( Rimski vladari uz pomoć sveštenika čije je cilj bio samo ostanak na tronu) kakvo se danas čita u milionskim primercima nisu mogli da sagledaju mogućnost da će se njihove *male izmene u svoju korist* otkriti u vremenu koje sledi.Te male izmene se ne ogledaju samo u izmeni teksta već i u medijski propraćenom tumačenju alegorija. Na taj način medijski aparat nameće razmišljanje i tumačenje, guši tvoju volju da sam spoznaš istinu i vrti u jednom te istom krugu. Cilj je zamlaćivanje mase, zarad sticanja profita i ostanka na tronu. To se i dan danas radi samo što su se sredstva i sistemi promenili-prilagodili vremenu.

    Postavlja se pitanje zašto je Hrišćanstvo kao vera priznato, dozvoljeno u Rimskom carstvu ?
    Odgovor na to je usledio stotinama godina unapred... to je bila najveća prevara u istoriji naroda- a u isto vreme je bilo rešenje za gušenje i umirivanje bune koja je mogla da usledi, praćena podizanjem mase u Hristovo ime.. U ime boga neistomišljenici-nevernici su vodili krvave ratove ( krstaški ratovi) izmanipulisani od strane vladara i zarad njihovih ciljeva iako je zvanična vera bila Hrišćanstvo nasleđeno od Isusa Hrista. Pa su zatim u srednjem veku spaljivali ljude na lomači kao veštice i veštce- bogohulnike, a koji su samo iskazivali nelogičnosti u vezi sa verom, ratovanjem i slobodom..

    Nova era prevare je čip. Svetske vođe, znajući da sistem verovanja bledi već uveliko pripremaju plan kontrolisanja mase na elektronski način.
    Cao V, ti verovatno govoris o prvom Nicejskom saboru 325 godine.
    Tada je odluceno koje ce knjige biti uvrstene u Novi Zavet.
    Religija ili vera se nemoze nazivati prevarom zato sto ne primorava ljude da je
    prate (sem u drzavama koje uredjuje Islam)
    Novi svetski poredak je biznis, a ne religija.

    piter

  7. #7

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Pa lepo sam rekao da si Katar ,Pataren,Bogumil...i znamo vec da ne verujes u Sveto Trojstvo,ne moras vise objasnjavati,vec idi na ulicu i deli letke tvoje religije!
    Da li bi ti zemljace mogao da eskiviras moje postove ?
    Zasto se nalazis pozvan da nekome govoris sta da radi ?
    Jel bi mogao ti nekog drugog da nazivas nekakvim imenima, a ne mene ?

  8. #8

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat Kobla kaže: Pogledaj poruku
    Svako može tumačitii reči Hrista,samo onoliko koliko mu je od Boga dato .
    Potpuno si u pravu. Vidis K, ovde se radi o tome da Hriscanstvo ne tumaci
    Hristove reci.
    Da li ti uopste tumacis reci Hristove koje sam naveo u originalnoj poruci ?
    Citat K kaže:
    Važno je samo da to bude po volji Božijoj.
    A sta nije po volji Bozijoj, ako je Bog jedan jedini kreator svega ?
    Jel' postoje Dva ili vise Stvoritelja svega ?

    piter

  9. #9

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Odgovor : nikakve.

    Hriscanstvo kao i svaka druga religija ima "vodje", "ucitelje", "vladare","Oceve",
    "nastavnike","Patrijarhe","uzdignute", a Isus Hrist je ovo rekao o onima koji ce biti
    u Hristu ;
    Matej 23:8-12
    " Vi se ne zovite ravi, jer je jedan vaš učitelj, a vi ste svi braća. 9 I nikoga na zemlji ne nazivajte svojim ocem; jer je jedan Otac vaš nebeski. 10 Niti se nazivajte nastavnici, jer je jedan nastavnik vaš, Hristos. 11 A najveći među vama neka vam bude sluga. 12 Ko uzdiže samoga sebe - biće ponižen, a ko unizi samoga sebe - biće uzdignut. "

    Hrist je rekao da oni koji promovisu "slobodnu volju" nikad nece biti oprosteni,
    pomilovani, spaseni, posto svedoce protiv Svetog duha ili Volje Bozije.
    Matej 12:32 " I ako ko kaže reč protiv Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a onome koji kaže protiv Duha Svetoga, neće se oprostiti ni na ovom svetu ni u budućem. "
    Matej 7:21 " Neće ući u carstvo nebesko svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, nego ko čini volju Oca moga koji je na nebesima.

    Dakle zasto se hriscanstvo poziva na ime Hrista jedinog Boga, ciji je Otac
    Gospod Bog ?

    piter

    Dakle, šta je tvoje pitanje, konkretno.

    Govoriš o vezi između Hrista i hrišćanstva. Veza je neraskidiva: hrišćani su oni koji su privrženi Hristu, oni koji su Hristovi.

    Naziv hrišćanin u originalu nema veze sa "krst-ćaninom", nego sa Hristom.

    Nego,.. stvarno pojasni malo zašto si citirao te stihove..?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #10

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Da vidimo kako je stvarno nastalo Hrišćanstvo :

    (Matej 28: 18-20)

    18 I pristupivši Isus reče im govoreći: Dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
    19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
    20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.


    (Marko 16. 15-16)

    15 I reče im: Idite po svemu svetu i propovedite jevanđelje svakom stvorenju.
    16 Koji uzveruje i pokrsti se, spašće se; a ko ne veruje osudiće se.


    (Luka 24: 46-53)

    46 I reče im: Tako je pisano, i tako je trebalo da Hristos postrada i da ustane iz mrtvih treći dan;
    47 I da se propoveda pokajanje u ime Njegovo i oproštenje greha po svim narodima počevši od Jerusalima.
    53 I behu jednako u crkvi hvaleći i blagosiljajući Boga. Amin.


    (Jovan 21: 21-23)

    21 A Isus im reče opet: Mir vam; kao što Otac posla mene, i ja šaljem vas.
    22 I ovo rekavši dunu, i reče im: Primite Duh Sveti.
    23 Kojima oprostite grehe, oprostiće im se; i kojima zadržite, zadržaće se.


    Ovo su sve Hristove reči, pa sam zaključi kakve one imaju veze sa hrišćanstvom, odnosno osnivanjem Hrišćanstva.

    DzuPiter kaže:
    Hrist je rekao da oni koji promovisu "slobodnu volju" nikad nece biti oprosteni,
    pomilovani, spaseni, posto svedoce protiv Svetog duha ili Volje Bozije.
    Matej 12:32 " I ako ko kaže reč protiv Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a onome koji kaže protiv Duha Svetoga, neće se oprostiti ni na ovom svetu ni u budućem. "
    Matej 7:21 " Neće ući u carstvo nebesko svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, nego ko čini volju Oca moga koji je na nebesima
    Ne izvrći ponovo.
    Isus nije rekao "onaj koji promoviše slobodnu volju" nego "onaj koji huli na Duha Svetog" .
    Šta je hula na Svetog duha?

    Isus kaže: "28. Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
    29. A koji pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu 30. Jer govorahu: U njemu je nečisti duh.."
    ....
    Postoje tri stanja čovekovog odnosa prema Bogu:
    Prvo stanje čine oni koji su u potpunosti primili Gospoda i teže ka ispunjenju njegovih zapovesti i ispravnog života. Drugo stanje čini večina , ni tamo ni ovamo. -Religiozan sam ali se baš i ne ponašam tako. Ima Boga ali mene to baš i ne interesuje. Kad budem imao vremena, pogledaću malo o čemu se tu radi....itd itd....I na kraju, treće stanje je kada čovekova savest totalno otupi i kada se čovek toliko odvoji od Boga da potpada direktno pod vlast sotone i njegovih demona. A tada više nema povratka, nema šanse za pomilovanje i oprost---> to stanje je hula na Svetog Duha!
    Isus kaže: "22 A književnici koji behu sišli iz Jerusalima govorahu: U njemu je Veelzevul. On pomoću kneza đavolskog izgoni đavole.
    23 I dozvavši ih govoraše im u pričama: Kako može sotona sotonu izgoniti?
    24 I ako se carstvo samo po sebi razdeli, ne može ostati carstvo ono;
    25 I ako se dom sam po sebi razdeli, ne može ostati dom onaj;
    26 I ako sotona ustane sam na se i razdeli se, ne može ostati, nego će propasti."


    Dakle i apostoli dobijaju moć da svetim Duhom isteruju djavole i demone, kao što je to i Isus radio.

    Znači, Hrišćanstvo je Hristovo učenje i Novi Zavet izmedju Boga i ljudi.
    Sasvim je druga stvar što su se kroz istoriju pojavljivali razni kojekakvi likovi poput tebe, i izvrćući Hristove reči manipulišući neukim narodima pravili raznorazne pravce hrišćanstva, ukljućujući tu i sekte a i "pametne" pojedince, koji vrte prsten na prstu i viču: "Javlja mi se, javlja mi se" ili gataju po zvezdama, pasulju, krompiru i kupusu.... bahh....

    Pravoslavna vera je zadržala najviše od onog iskonskog Hristovog učenja. Nije ni ona savršena, kao što ni jedan čovek na planeti nije niti će biti savršen.
    Bitno je nastojati i truditi se držati Božiju Reč i ono što nam Hrist poručuje....bez mudrovanja i alegorijskosimboličkogibilokakvogdrugog tumačenja....

    pozz....

  11. #11

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, šta je tvoje pitanje, konkretno.

    Govoriš o vezi između Hrista i hrišćanstva. Veza je neraskidiva: hrišćani su oni koji su privrženi Hristu, oni koji su Hristovi.

    Naziv hrišćanin u originalu nema veze sa "krst-ćaninom", nego sa Hristom.

    Nego,.. stvarno pojasni malo zašto si citirao te stihove..?
    Matej 23 je zavet jada ili situacija u kojoj ce biti oni koji su u Hristu.
    Kod onih koji su u Hristu ne postoji Organizacija/Hijerarhijski skup, koji ima
    Vodje i podredjene.
    Hrist je naveo tacno ono sto oni koji prate njegovu rec ne treba da imaju, a
    sve "Hriscanske Crkve" funkcionisu upravo suprotno od onoga sto je Hrist
    rekao.
    Velika vecina Hriscanskih Crkvi veruje u Isusa i ima ga u srcu, ali njegove reci (iz stihova koje sam citirao) se ne postuju.

    To je cela poenta moje poruke/pitanja ?

    Mene neki ljudi ovde jako ne shvataju, posto ja ne govorim ljudima ko su oni,
    da li su u pravu sto veruju u sta veruju, ili ne, posto ne govorim ljudima
    da treba da napuste njihova verovanja, naprotiv.
    Bozija volja je da ljudi budu religiozni, i nista se tu ne moze uraditi, bez Boga.
    A sta ce Bog uraditi sa religijom, ko prezivi, bice svedok

    Jupiter

  12. #12

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Mene neki ljudi ovde jako ne shvataju, posto ja ne govorim ljudima ko su oni,
    da li su u pravu sto veruju u sta veruju, ili ne, posto ne govorim ljudima
    da treba da napuste njihova verovanja, naprotiv.
    Bozija volja je da ljudi budu religiozni, i nista se tu ne moze uraditi, bez Boga.
    A sta ce Bog uraditi sa religijom, ko prezivi, bice svedok
    Ti si svoj cilj o unistenju religija vec rekao,i uopste mi nije jasno zasto vise toliko gnjavis i davis...rekao si svoje,iako ni sam ne znas sta...ali smorio si covece.

  13. #13

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Matej 23 je zavet jada ili situacija u kojoj ce biti oni koji su u Hristu.
    Kod onih koji su u Hristu ne postoji Organizacija/Hijerarhijski skup, koji ima
    Vodje i podredjene.
    Isus nam u (Matej 23) govori o licemerstvu onih koji su na sebe preuzeli svetu dužnost da prenose Božiju Reč. Ne napada Isus pravedne fariseje i književnike, nego licemerne-->vukove u jagnjećim kožama, pokvarene i zle koji su od religije i crkve napravili biznis! Takvih je bilo, ima i biće!
    Shvati to, i nemoj generalizovati i stavljati sve u isti koš!

    Uostalom kako zamišljaš da se prenosi Reč Božija? telepatijom? U početku su to bili apostoli koji su širili Hristovo učenje, a kasnije su to polako preuzimali i drugi ljudi koji su postajali sveštenici, pa drugi, pa drugi....i tako se širila Reč.
    Dakle, crkva kao takva služi za širenje Božije Reči. E sad, ako ti uništiš sve crkve i religije, ko će novim generacijama propovedati/prenositi Reči Božije ? ko? ti?
    Mislim da je odgovor vrlo prost.....

  14. #14

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Isus nam u (Matej 23) govori o licemerstvu onih koji su na sebe preuzeli svetu dužnost da prenose Božiju Reč. Ne napada Isus pravedne fariseje i književnike, nego licemerne-->vukove u jagnjećim kožama, pokvarene i zle koji su od religije i crkve napravili biznis! Takvih je bilo, ima i biće!
    Shvati to, i nemoj generalizovati i stavljati sve u isti koš!
    Licemerje Farisejsko je Matej 23:1-7, Matej 23:8-12 je objasnjenje sta je
    "Crkva Hristova"
    Jovan 8:42-47 je opis svih Fariseja
    A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.
    Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.
    Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.
    A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.
    Koji me od vas kori za greh? Ako li istinu govorim, zašto mi vi ne verujete?
    Ko je od Boga reči Božije sluša; zato vi ne slušate, jer niste od Boga.
    Ne postoji "dobar Farisej" " Ne može drvo dobro rodova zlih rađati, ni drvo zlo rodova dobrih rađati. "
    Citat sg kaže:
    Uostalom kako zamišljaš da se prenosi Reč Božija? telepatijom? U početku su to bili apostoli koji su širili Hristovo učenje, a kasnije su to polako preuzimali i drugi ljudi koji su postajali sveštenici, pa drugi, pa drugi....i tako se širila Reč.
    Dakle, crkva kao takva služi za širenje Božije Reči. E sad, ako ti uništiš sve crkve i religije, ko će novim generacijama propovedati/prenositi Reči Božije ? ko? ti?
    Mislim da je odgovor vrlo prost.....
    Od kada su cetiri Jevandjelja uvrscena u Novi Zavet, Crkva je prenela
    rec Isusovu, u ime Oca, Sina i Svetoga duha.
    To je ispunjenje prorocanstva, i mi zivimo u zadnjim danima opisanim u
    Matej 24, Luka 21, Marko 13, Matej 24:14 " I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak. "
    Jel' postoji neki Narod koji nije cuo Jevandjelje ?
    Opet ti ne razumes ne radi se o fizickom unistenju Crkvi i verskih objekata, nego o religiji kao ljudskom autoritetu/poglavarstvu.
    1 Korincanima 15:24 " Onda kraj, kad (Hrist) preda carstvo Bogu i Ocu, i kad ukine svako poglavarstvo i svaku vlast i silu."
    i na kraju smrt ce nestati :26 " A poslednji će se neprijatelj ukinuti, smrt."

    Vidis, o tome se i radi, postoji preko 30000 hiljada "Hriscanstava" i svi su
    oni prenosili istu verziju Biblije, u kojoj se nalaze Jevandjelja, bez obzira sta su propovedali, sto znaci da je prorocanstvo ispunjeno.

    Sada se ceka njuskica koju ce svako oko da vidi Otk. 1:7, ali niko nece znati
    da je On Bog Otac, Otk. 19:12, Ti ces pricati sa Bogom Ocem, a neces znati da je On Bog Otac, posto svi koji znaju da gledaju lice Bozije - umru, Izlazak (Exit) 33:20 " I reče: Ali nećeš moći videti lice moje, jer ne može čovek mene videti i ostati živ. "

    Sve kockice moraju da se slazu.

    Jupiter

  15. #15

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne postoji "dobar Farisej" " Ne može drvo dobro rodova zlih rađati, ni drvo zlo rodova dobrih rađati. "
    Ne postoji bezgrešan ni čovek, ni farisej, ni sveštenik, ni pop, a ni papa(koji je sebe proglasi za bezgrešnog?!)

    Od početka na ovamo, u istoriji čovečanstva, uvek su postojali ljudi koji su tragali za Bogom, za istinom, za pravdom.....I oduvek su postojali i ovi drugi(a njima se Isus obraća u Jov.8:42-47) koji su činili zla dela i skrnavili crkvu, religiju i veru u Gospoda....

    A evo dokaza protiv tvoje tvrdnje(izvrnute naravno) da ne postoji "dobar farisej/sveštenik"

    (Jov.8:28-32)

    28 A Isus im reče: Kad podignete Sina čovečijeg, onda ćete doznati da sam ja, i da ništa sam od sebe ne činim; nego kako me nauči Otac moj onako govorim.

    29 I Onaj koji me posla sa mnom je. Ne ostavi Otac mene samog; jer ja svagda činim šta je Njemu ugodno.

    30 Kad ovo govoraše, mnogi Ga verovaše.

    31 Tada Isus govoraše onim Jevrejima koji Mu verovaše: Ako vi ostanete na mojoj besedi, zaista ćete biti učenici moji,

    32 I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti.


    Potom Isus napada one loše/licemerne fariseje:

    (Mat.23:13-18 )

    13 Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što zatvarate carstvo nebesko od ljudi; jer vi ne ulazite niti date da ulaze koji bi hteli.

    14 Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što jedete kuće udovičke, i lažno se Bogu molite dugo; zato ćete većma biti osuđeni.

    15 Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što prohodite more i zemlju da bi prisvojili jednog, i kad ga prisvojite, činite ga sinom paklenim, udvoje većim od sebe.

    16 Teško vama vođe slepe koji govorite: Ako se ko kune crkvom ništa je; a ako se ko kune zlatom crkvenim kriv je.

    17 Budale slepe! Šta je veće, ili zlato, ili crkva koja zlato osveti.

    18 I ako se ko kune oltarom ništa je to, a koji se kune darom koji je na njemu kriv je


    Dakle, nemoj stavljati sve u isti koš!

    " Ne može drvo dobro rodova zlih rađati, ni drvo zlo rodova dobrih rađati."


    Ovo se upravo odnosi na onu moju priču oko "radjanja bolesne dece" i tvoje pitanje zašto? Eto sam si sebi odgovorio, a ako to ne vidiš-->žao mi je.....

    Pitar:
    Opet ti ne razumes ne radi se o fizickom unistenju Crkvi i verskih objekata, nego o religiji kao ljudskom autoritetu/poglavarstvu.
    Razumem ja odlično. Ali ti si zbunjen
    Vidi, kada dodje "poslednji dan" neće se Gospod obračunati samo sa lošim poglavarima/autoritetima religije, nego sa svim nevaljalcima.
    Kako si ti to zamislio? Prvo ide poslednji dan za poglavare i fariseje, pa onda ide poslednji dan za lopove, pa poslednji dan za ministre, pa poslednji za lekare, pa poslednji za......? Koliko to poslednjih dana ima?
    Dakle, grešan nevaljalac je grešen nevaljalac--> bilo o kome da se radi. Pred Gospodom smo svi isti, nije važno da li si farisej, predsednik države, rudar, lekar ili spremačica. Bog gleda na pravedne/ispravne i Nepravedne/loše, i to je jedina deoba.

    Sada se ceka njuskica koju ce svako oko da vidi Otk. 1:7, ali niko nece znati da je On Bog Otac, Otk. 19:12, Ti ces pricati sa Bogom Ocem, a neces znati da je On Bog Otac, posto svi koji znaju da gledaju lice Bozije - umru,
    No comment!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Korisnici IE imaju niži IQ?
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 09.11.2016, 10:33
  2. Temelj kvalitetne veze
    Autor Muckota u forumu Ljubav
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 09:39
  3. Bojim se veze ili volim da sam sam...
    Autor jamiroyu u forumu Ljubav
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 03:44
  4. Moj grad na reci
    Autor Turkmenbashi u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.06.2010, 17:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •