1000 A? -1000 Aha! (pitalice) - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 50
  1. #16

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Potrudio sam se, MALO, i potvrdio. Na tu temu citao sam Castanedu. Inace tema je ogromna pa cu probati da sazmem, onako iz glave, kako se secam.
    -Ljudska bica, kao i sva ostala, pa cak ima i nekih beztelesnih bica, su definisana energetskim poljem koje se od jednog do drugog potpuno razlikuje. Ko nije citao... po meni ima velike veze sa Matriksom, barem po ideji. Radi se o tome, da kada covek umire njegovu energiju "jede orao"!?*?! Ljudi zive u uverenju da svet koji opazaju odrazava stvarno stanje stvari i ni ne slute cega sve ima negde tamo. Raznih cudesa! NAGUAL je osoba ciji je energetski sklop tako postavljen da moze da opaza "stvaran" svet koji ga okruzuje, plus ume da okupi ljude sa potrebnim energetskim poljima, koja svako ponaosob ima razlicite mogucnosti. Kada okupi grupu, trazi "podobnu" osobu da njegovo "ucenje" nastavi, koje inace seze daleko u doba starih naroda, Maja, Inka, kako bi on sa svojom mogao da krene na put, prevari "Orla" i nastavi beztelesni zivot. Najkrace moguce. Castaneda, koji je bio svedok i regrutovan za naslednika Don Huana- Naguala, na mnogo mesta se u svom delu pozivao na svoje strogo naucno verovanje, da bi na kraju ipak izvrsio ritualni skok sa provalije i probudio se u svom stanu u NjuYorku.

    P.S. 'Lebe sta si ti spremio ?
    Daj novu temu !

  2. #17

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    ja nisam nishta spremao, cheko sam da se niko ne javi Dovoljno mi je da nauchim neshto iz vashih odgovora..
    E sad, nadam se da je Irnik, koja je pitanje o NAGUALU postavila, zadovoljna tvojim odgovorom, tako da ti sad imash pravo da postavish sledece pitanje. Pitanje moze biti bilo shta na shta zzelish da nas nacvedesh da saznamo.

    Takav je princip! (a nije gavrilo)
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 16.05.2006 u 18:50

  3. #18

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Neka bude: GAVRILO PRINCIP, SVE SA MLADOM BOSNOM !

  4. #19

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Citat HLEBmaster kaže:
    ja nisam nishta spremao, cheko sam da se niko ne javi Dovoljno mi je da nauchim neshto iz vashih odgovora..
    E sad, nadam se da je Irnik, koja je pitanje o NAGUALU postavila, zadovoljna tvojim odgovorom, tako da ti sad imash pravo da postavish sledece pitanje. Pitanje moze biti bilo shta na shta zzelish da nas nacvedesh da saznamo.

    Takav je princip! (a nije gavrilo)
    Dovoljno je... Objasnio je sustinu

    Ajde novi zadatak
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #20

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Citat valter kaže:
    Neka bude: GAVRILO PRINCIP, SVE SA MLADOM BOSNOM !
    -CRNA RUKA , OSLOBODJENJE ILI SMRT-

    -Bilo sta od navedenog !

  6. #21

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Mlada Bosna je političko-revolucionarna omladinska organizacija koja je uz pomoć Crne Ruke planirala, organizovala i izvršila atentat na austrougarskog prijestolonaslijednika Franju Ferdinanda i njegovu suprugu Sofiju u Sarajevu, 28. juna 1914. godine. Članovi Mlade Bosne bili su: Gavrilo Princip, Nedjeljko Čabrinović, Vaso Čubrilović, Trifko Grabež, Danilo Ilić, Muhamed Mehmedbašić i Cvjetko Popović.

    Povorku automobila u kojoj je bio Franjo Ferdinand su pri prelasku mosta Ćumurija, očekivali Muhamed Mehmedbašići Nedjeljko Čabrinović sa spremnim bombama no samo je Nedjeljko Čabrinović bacio bombu koja je ranila nekoliko lica u kolima sa pratnjom. Nakon kraćeg zadržavanja u gradskoj vijećnici, povorka je nastavila sa kretanjem, gdje ju je presreo Gavrilo Princip i sa dva hica iz pištolja usmrtio Franju Ferdinanda i Sofiju. Princip i Čabrinović su progutali kapsule cijanida, no one nisu djelovale i uhvaćeni su živi, i izdržali su policijsku torturu ne odavši svoje saucesnike. Tek kasnije, slučajno privedeni Danilo Ilić je odao ostale konspiratore i svi su osim Muhameda Mehmedbašića uhvaćeni i osuđeni na smrtne ili dugoročne zatvorske kazne. Ovaj događaj je Austrougarskoj poslužio kao povod za rat protiv Srbije, koji je prerastao u Prvi Svjetski Rat.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  7. #22

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Novo pitanje:

    Sta je "Djelem djelem"?

    I sta znaci - Ederlezi?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #23

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Djelem Djelem je romska Himna!


    Ovo je ciganska himna. Pesma je pevana od davnina a može se čuti širom planete. Pretpostavlja se da je stara više od četiri veka. Na svetskom kongresu Roma 1971. godine u Londonu, aklamacijom je ova pesma prihvaćena kao himna svih Cigana Sveta.
    Na kongresu održanom 1979. godine u Švajcasrskoj Cigani su prihvaatili ime Romi za celu populaciju, ma gde živela. Ova etnička grupa, u velikom broju, živi i u našoj zemlji.

    Istrazujuci dodjoh do podatka da ju je napisao izvesni Zarko Jovanovic 1969 http://www.romani.org/local/romani_anthem.html

    Koji je od ovih podataka tachan moraccu da pitam komshiju Fazliju .. on sigurno zna

    Evo i romske nacionalne zastave:





    Text daklem ide ovako:


    Djelem, djelem, lungone dromensa
    Maladilem baxtale Romensa
    Djelem, djelem, lungone dromensa
    Maladilem baxtale Romensa.
    Ay, Romale, Ay, Chavale,
    Ay, Romale, Ay, Chavale.
    Ay Romale, katar tumen aven
    Le tserensa baxtale dromensa
    Vi-man sas u bari familiya
    Tai mudardya la e kali legiya.
    Aven mansa sa lumiake Roma
    Kai putaile le Romane droma
    Ake vryama - ushti Rom akana
    Ame xutasa mishto kai kerasa.
    Ay, Romale, Ay Chavale,
    Ay, Romale, Ay Chavale.

    U prevodu glasi

    Lutao sam lutao

    Lutao sam lutao, beskrajnim putevima
    Sreo sam srećne Rome.
    E, ej Romi
    E, ej deco!

    Odakle dolazite Romi,
    Čergama s dalekog puta?
    E, ej Romi,
    E, ej deco!

    Pođite sa mnom Romi sveta,
    Otvoriše se putevi sreće
    E, ej Romi,
    E, ej deco!


    Ederlezi je romsko ime za Djurdjevdan inache glavni verski praznik Roma

  9. #24

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Slijedece pitanje glasi

    Sta je Helijum 3?

  10. #25

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Ajmo ljudi, nije tolko teshko.. sad je sasvim IN ta tema !

  11. #26

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Dakle


    HELIUM 3 (3 He)

    Helium 3 je ne-radioaktivni izotop heliuma. U jezgru ima 2 protona i samo 1 neuton, za razliku od "normalnog" He koji ima 2 protona i 2 neutrona. 3 He je vrlo rijedak na Zemlji ali je vrlo tražen zbog upotrebe u nuklearnim fuzionim reakcijama. Vjeruje se da je vrlo zastuplen na Mjesecu (milonima godina je uglavljivan u gornje slojeve "solarnog vjetra") i u solranim gasnim sistemima "dzinova" (ostaci od originalnih solrnih nebula). U poredjenju zastupljemost 4 He je 28 ppm , a 3 He0.01 ppm.
    Kao jedan od osnovnih elementa u nastanku Zemlje, cesto se koristi u geohemijskim studijma.


    Posto se radi se o izuzetno snažnom gorivu za pogon u fuzijskim nuklearnim elektranama koje nije radioaktivno i na kraju eksploatacije zapravo i nema štetnih ostataka te ne dolazi do onečišćenja okoline mnogi naucnici su zainteresovani za exploataciju 3 He.

    Direktor Ruske "Energia space korporation" Nikolai Sevastyanov, izjavio kako će Rusija najkasnije do 2020. godine na Mjesecu instalirati stalnu bazu i uspostaviti redovnu transportnu liniju Mjesec-Zemlja.

    "Mi planiramo da započnemo sa izgradnjom stalne baze na Mjesecu negdje oko 2015. godine a već oko 2020. godine započeti sa komercijalnim rudarenjem Helijuma-3 na Mjesecu i transportom dragocjenog tereta na Zemlju", izjavio je dodavši kako će novi Ruski svemirski brod "Kliper" tu odigrati važnu logističku ulogu kao i bespilotni transportni brod "Parom" a potporu će pružiti i Međunarodna svemirska stanica (ISS) u Zemljinoj orbiti.



    Ova je kratka vijest prošla gotovo nezapaženo u svjetskim medijima a radi se o informaciji koja daje jedan sasvim drugi pogled na svjetsku energetsku "krizu" do koje moze doći.

    Za očekivati je i skorašnja gradnja novih, potpuno ekološki podobnih, nuklearnih elektrana na bazi Helijuma-3!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #27

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Novo pitanje:

    Po cemu je poznat Angel Island ili kako ga jos zovu 'Ellis Island Zapada'?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  13. #28

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Angel island je 1910 do 1940 bio imigracioni centar, kao shto je to bio Elis island u Njujorku, mesto na koje su primani strani doseljenici i tada u najvecem broju kinezi. Poznato je po neljudskim uslovima, kao i ponizenju i shikaniranju kojem su imigranti bili podvrgnuti, chesto maltretirani i ispitivani iznova i iznova istim besmislenim pitanjima na Engleskom jeziku, kojeg mnogi nisu znali, odvojeni od svojih porodica od nekoliko nedelja pa i do godinu i po..

  14. #29

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)

    Tacno!

    Ajde sad novi zadatak
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  15. #30

    Odgovor: 1000 A? -1000 Aha! (pitalice)



    Nastanak mita o Filadelfijskom experimentu..

    Neshto o tome reci nam,recimo, recimo ti

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osmeh umesto 1000 reči
    Autor DrinChe u forumu Umetnost
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 22.10.2009, 20:32
  2. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 13.03.2008, 10:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •